За възпитанието!

  • 2 500
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 940
С нищо не плаша. Обяснявам обаче реално какво би могло да се случи, ако пипне печката, ако хване неправилно ножа и т.н.

# 46
  • Мнения: 24 467
Мнението ми е за цялостна неприемливост на идеята.
Като не щат да ядат- стоят гладни до следващото хранене. Следващото хранене е общо вземо на ниво. Не са злояди, в резултат на което. Никой здрав човек не е умрял от глад, когато има налична храна.
Като "не слушат" правя забележки, като не чуят, се карам, като и това не разберат- наказвам /и това към 3- годишна вече възраст, бебета няма как да се накажат/. Резултат- никой не се плаши от тъмното, от гората, от зоопарка, от жабите и червеите, от полицията и т.н.
То това не е "метод на възпитание", тъй като нищо възпитателно няма в него.

# 47
  • Мнения: 2 090
Интересно ми е какво ви е мнението относно когато детето не слуша или не се храни,дали използвате изразите:баба Яга,баба Меца,Торбалан,кучето и т.н.....
Детето ми познава само баба Меца,от приказките Peace.
Баба Яга и Торбалан не ги знае,нямам и намерение да разбира,достатъчно страхове си има детето(не насадени от нас),да му създавам още ... Naughty

# 48
  • Мнения: 4 841
Използването на всякакви подобни персонажи показва само безсилието на родителя да аргументира мнението си. Не виждам друга причина да се прибягва до подчинение чрез манипулация и внушаване на страх.

Не мога да излъжа, че е имало моменти, в които ми се е искало да отбия номера с някоя баба (Меца или Яга), но се радвам, че не съм се поддавала на моментния импулс.
Винаги съм подхождала честно, да не говорим пък, че не-изяждането на храна далеч не ми е някаква драма. Много повече ме отвращава насилственото тъпчене и насилване на детето да яде. Да не говорим за простотии, които съм чувала - че колкото "залчета" ти останат в чинията, толкова деца ще те "надвиват"... Айде нЕма нужда.

# 49
  • Мнения: 2 448
Не се опитвам да му насаждам страх.
Еди път се опитах да го сплаша с мечка, ама той ми каза , че иска да идем да я видим.  Laughing

# 50
  • Мнения: 6
Не ги използвам Торбалан и Баба Яга и съм против метода на сплашването, но бабата и дядото ползват един "лош човек, който ще дойде да види кой не слуша", към който се отнасям снизходително. Рядко оставям сина ми при тях, но е силно впечатлен от лошия човек.
Иначе е чувал за баба Яга /може би от яслата/ и за нея му обясних, че я има само в приказките.
За мен лично по-добрите методи са поощрението и наказанието - в крайни случаи. И двете ги прилагат родителите, съответно детето ще има респект от родителите, а не от някакви измислени същества.

# 51
  • Мнения: 126
 Не съм използвала такива методи за да я накарам да слуша -  да я плаша с някой или с нещо.
 Въпреки че е едно много палаво и непослушно дете, не мисля, че да насаждам страх към нещо
 определено е начин, за да я накарам да слуша.

# 52
  • Мнения: 4 187
Моето дете няма страх от нищо  Rolling Eyes.
Аз не искам да и насаждам страхове, бих искала, когато я помоля да направи нещо, да го направи защото АЗ съм я помолила, не под влиянието на някаква евентуална заплаха.

Против съм, дядо Торбалан ми е особено неприятен  Crossing Arms.

# 53
  • Мнения: 3 929
Никога не съм използвала въпросните герои с възпитателна цел и синът ми още не знае за тях. Това не е възпитание, а начин за сплашване и насаждане на страх.

# 54
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Интересно ми е какво ви е мнението относно когато детето не слуша или не се храни,дали използвате изразите:баба Яга,баба Меца,Торбалан,кучето и т.н.....

Лично аз съм против този метод на възпитание,според мен той не възпитава а насажда страх в детето.
и аз съм на същото мнение,държа децата ми да имат респект само от мен,без да ги е страх естествено и засега определено успявам Peace Обаче определено не се моля,просто това което казвам по никакъв начин не може да се оспорва и не подлежи на коментар.

# 55

Общи условия

Активация на акаунт