Спане с бебето в спалнята,мъжа в друга стая

  • 15 750
  • 178
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 757
Не разбрах какво общо има бебето и спането в отделни стаи с това, че се карате с мъжа си. Ние също спим отделно всеки с по едно дете, а третото само и също се караме в редките случаи когато изобщо си говорим. Но не мисля, че има връзка между двете  Peace
Разбирам обаче чуденката ти, като имахме едно дете държах да си спя с мъжа, а то само и ако 20 пъти да се буди нощем тичам като луда и по цяла нощ не спя. Сега разбрах че си е блага работа да си го сложиш до теб и да си се гушкате с малко сладко бебче  Hug

# 46
  • Мнения: 2 757
Мисля, че трябва да си прибереш мъжа в семейното легло и да отделиш бебето в свое креватче.
Ние имаме близнаци - от раждането си си спят в легълцата, но пък вечерно време просто не спят. Будих се по 10-15 пъти на нощ. Я за хранене, я за нещо друго. Сега е по-добре, защото пораснаха, но отново не спят непробудно. Ставам само по 3-4 пъти, за да ги успокоявам. Но при целия този ужас и за миг с мъжа ми не сме си и помисляли, да се разделим да спим в отделни стаи. Вечер ставаме по равно - независимо, че сутрин той отива на работа, а аз следобед примерно когато заспят децата мога да дремна за около час.

Децата не са само на майката. Грижите трябва да се поемат и от двамата родители, според времето и възможностите им и винаги да се оценят.

Поущрявай го при всеки изгоден случай, когато ти помага за детето. Така и той ще знае, че забелязваш усилията му /дори и минимални/. Похвалата понякога действа като стимул и кара татковците да се стараят повече.

Сега вече няма смисъл, ама за преди мисля, че щеше да е по добре за всички да разпределите нощите когато един от вас ще спи, или по точно казано НАМА да си с бебетата, а другия да си почива в друга стая. Така поне понякога ще успявате да се наспивате. Дивотия е да робуваш на принципи и да се обричаш на мъчение ако можеш да си подобриш качеството на живота. Още повече, че недоспиването, което може да си е направо неспане както при мен примерно беше в началото а и до ден днешен по някой път... изнервя хората и води до излишно и дори до пагубно напрежение между съпрузите както и изнервеност към децата

# 47
  • Мнения: 13 512
Всички, чиито мъже спяха  в хола след раждането на бебето, впоследствие се разведоха след 1-2 години. Надали е случайност. Двойките така се отчуждават още от началото на съвместния си живот. Не го приемам по никакъв начин.

# 48
  • Мнения: 2 448
Всички, чиито мъже спяха  в хола след раждането на бебето, впоследствие се разведоха след 1-2 години. Надали е случайност. Двойките така се отчуждават още от началото на съвместния си живот. Не го приемам по никакъв начин.

Няма да е било заради това.  Wink И на нас ни казваха, че брак без деца няма да го бъде, ама минаха 10 години преди да си родим дете и то не защото е имало проблем. А сме спали и заедно и отделно след раждането на детето. Това е само една подробност.  Това, че нещо за една двойка е неприемливо, не значи че не е напълно нормално за друга.  Peace

# 49
  • Мнения: 13 512
Всички, чиито мъже спяха  в хола след раждането на бебето, впоследствие се разведоха след 1-2 години. Надали е случайност. Двойките така се отчуждават още от началото на съвместния си живот. Не го приемам по никакъв начин.

Няма да е било заради това.  Wink И на нас ни казваха, че брак без деца няма да го бъде, ама минаха 10 години преди да си родим дете и то не защото е имало проблем. А сме спали и заедно и отделно след раждането на детето. Това е само една подробност.  Това, че нещо за една двойка е неприемливо, не значи че не е напълно нормално за друга.  Peace
намирам разлика в това, че все пак сте били заедно 10 години, не от първата да започнете да спите в птделни стаи

# 50
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Всички, чиито мъже спяха  в хола след раждането на бебето, впоследствие се разведоха след 1-2 години. Надали е случайност. Двойките така се отчуждават още от началото на съвместния си живот. Не го приемам по никакъв начин.
Глупости! Не случайно подчертах, семействата и индивидите са различни.
Отричам робуването на някакви измислени от обществото правила за съвместен живот, само и само да изглежда семейството перфектно в чуждите очи. Робувам на нещата, които наистина ме правят щастлива мен, съпруга и децата, ако ще и в чуждите очи да изглежда странно и неприемливо, пък дори и да предричат края на връзката ми Wink  
Даже и да спите отделно и да живеете в различни държави, в определен етап от живота си, има ли уважение, любов, разбирателство, никога няма да се разделите  Heart Eyes

# 51
Много сте зли бе жени!!!Вече ме разведохте.Аз споделям и очаквам разбиране....Всеки си има мнение,но не бъдете така крайни и злобни.Живота ми си има и много хубави страни

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Има моменти, в които спането по двама е невъзможно. Точно такъв е и нашия случай. Вече седма година спим в отделни стаи и имаме прекрасни взаимотношения, изкл. дребните  скандали, които са нормални за всяко едно семейство. Преди това те бяха ежедневие, защото нали разбирате, че няма по-изнервен, по-нелицеприятен и по-отнесен от един недоспал човек. В тези случай мога смело да кажа, че сънят е този, който спасява брака. Даже в някои страни спането в една стая се възприема като нарушаване на личното пространство, но тук се смята едва ли не за еретично. Няма нищо по-хубаво от спокойния сън, дори това да означава и спане в отделни стаи, което пък по никакъв начин не пречи на нормалния сексуален живот. 
Всяко семейство си изгражда свой собствен свят, със свои правила, които целят единствено да направят съвместния им живот доколкото е възможно спокоен и щастлив. Никой няма право да нахълтва в него и още по-малко да го подлага на коментар. В реалния свят е важното да се чувстваме добре, без значение как изглеждаме отстрани.

П.П. marolini, нали не очакваш от всекиго да те разбере  Wink

# 53
  • Мнения: 2 757
Браво *RiRi*   bouquet

# 54
  • sf
  • Мнения: 10 181
споко, и ние сме така. Имаме си и проблеми, но не са породени от това,че спим отделно. Де да бяха, щях да ги реша веднага  Mr. Green
Аз и малкия сиспим в спалнята, а мъжо и каката в детската стая. На този етап е най-добре за всички. Секс правим или в хола, или в детската след като заспи каката. После всеки си ляга в неговото легло- идилия  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 015
Ние спяхме в отделни стаи до навършване на 2год. на малкия.Като направи две се пенсионира свекърва ми.Сега свекървата спи с малкия, а ние с мъжо заедно Mr. Green.

# 56
  • Мнения: 5 940
marolini, според мен ти най-добре си познаваш твоите си нужди и нуждите на мъжа ти. Има хора, които обичат да се ширят на голямо легло, които спят спокойно само, ако са необезпокоявани от друго присъствие. Има и такива, които, ако не усещат прегръдката на близък , няма и да заспят , аз съм така, например. Ти го познаваш, знаеш как се чувства в тази ситуация, възможно ли е да е изнервен от това, да не му стига близост, да усеща някакъв вид ревност от детето, че отнема цялото ти внимание, че и мястото му до теб през нощта. Иначе тук всеки си гадае разни работи и си ги пречупва през собствените му нужди и опит. Много повторения, но важното е да си ме разбрала.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Благодаря, NikiFin  Hug
Просто не трябва да сме толкова крайни и категорични в мненията си. Мъжа и жената са толкова различни във всяко едно отношение, че мирното им съвместно съжителство си е цяло чудо. Необходими са много компромиси и от двете страни, в противен случай разбирателство няма как да има.
Marolini, с появата на детето живота ви няма как да е същия. Този на жената се преобръща на 360 градуса и ще е проява на голяма доза егоизъм от страна на мъжа, ако иска да запази неговия непокътнат. Когато се роди сина ми преминахме през същия период. Просто настъпилала промяна и натрупаната умора покрай постоянните грижи за детето си казаха думата. За мен си намерих решение - в дните, когато ми беше много напушено и предчувствах какво ще последва от всичко това, изчаквах да се прибере мъжа ми от работа, оставях му детето, а аз излизах за половин час. Без конкретна цел или посока. Просто се откъсвах от всичко и от всички за този половин час и повярвай ми, всеки път имаше ефект. Прибирах се нов човек, с нови сили. После, когато сина ми стана по-голям започнах да излизам с приятелки, да спортувам. Понякога оставяме малкия на бабите и излизаме само двамата с мъжа ми. Влияе много добре, повярвай ми  Peace. Дайте глътка въздух на душите си и ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото  Hug

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 22:23 от *RiRi*

# 58
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
И ние спим отделно.
Всичко ни е наред.Да чукам на дърво.
Мъжо в детската аз в спалнята с малкия.

# 59
  • Мнения: 242
Ние докато не се изнесохме на квартира спяхме в хола,малкия в креватчето си ние на дивана и да искаше да ходи другаде нямаше начин освен в банята или на балкона Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт