разрастването на семейството

  • 7 948
  • 184
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 199
Ааааа, аз нямам подобни съмнения - 100% предпочитам детето ми да си има братче/сестриче, отколкото собствена стая, ако ще противопоставяме тези 2 различни неща... Разбира се, ще гледам да си имат отделни стаи всички деца, но и в една да са - ехе, това да е проблема  Wink

Незнам дали ДИЛЯНКА не е ката нас в едностаен?
В една стая родители и 2 деца не може? Виш може и да бъркам незнам пък дали говори за от двустаен в тристаен?

# 91
  • София
  • Мнения: 4 055
Всичко ме плаши мене! И бременност, и раждане и после-ревове, колики, след това-лудницата. Най-вероятно ще пробвам, пък да видя дали е толкова страшно.  Wink Joy

Първият ми син беше много ревлив. Ужас беше-по 2-3 часа сме го разнасяли през нощта, коликите продължиха до 4-5 месец, почти не спеше през деня,чудо! Като бях бременна с малкия и само като се сетех за тази първа година и ми се ревеше. Роди се малкия-бре да му се невиди, аз не разбрах,че имам бебе! Да е ревал 2-3 нощи. Ама толкова лесно да се гледа това дете, чак ме е срам да кажа.  Grinning Мъжът ми твърди,че и третото ще е така, аз някак не съм особено сигурна, ще видим.  Wink

Шегата настрана, решението да имаш 2 или 3 деца са твърде лични. Никой не може да те посъветва-прави или него прави. Всеки си знае положението и къде го стискат сандалите.

# 92
  • София
  • Мнения: 38 628
Ааааа, аз нямам подобни съмнения - 100% предпочитам детето ми да си има братче/сестриче, отколкото собствена стая, ако ще противопоставяме тези 2 различни неща... Разбира се, ще гледам да си имат отделни стаи всички деца, но и в една да са - ехе, това да е проблема  Wink

Незнам дали ДИЛЯНКА не е ката нас в едностаен?
В една стая родители и 2 деца не може? Виш може и да бъркам незнам пък дали говори за от двустаен в тристаен?

Ми две стаички и бокс имаме. В едната - свеки и свеко, в другата - ние тримката.
Много ни е гооот!
Някой ден ако имам детска стая, нямам нищо против две деца, ама сега... не ми се мисли.
А детето много по-често вика "искам стая". отколкото "искам бебе".

# 93
  • Мнения: 342
Винаги съм искала две деца и живот и здраве дано стане. За сега имам едно момиченце,но не искам да я оставям самичка на този свят когато нас ни няма.Аз имам брат и знам предимството.Не се виждаме мн. често вече,но ако ми потрябва винаги удря по едно рамо за каквото и да е...
Финансите и др. материални неща вечно ще са проблем,но това не ме отказва в никакъв случай.

# 94
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Първият ми син беше много ревлив. Ужас беше-по 2-3 часа сме го разнасяли през нощта, коликите продължиха до 4-5 месец, почти не спеше през деня,чудо! Като бях бременна с малкия и само като се сетех за тази първа година и ми се ревеше. Роди се малкия-бре да му се невиди, аз не разбрах,че имам бебе! Да е ревал 2-3 нощи. Ама толкова лесно да се гледа това дете, чак ме е срам да кажа.  
Моите бяха същите- колкото първото беше трудно бебе, толкова второто- лесно.
Раждането не ме плаши- и аз като Tess раждам със секцио. Но докато дойде момента на раждането е цяла вечност Sick

# 95
  • Мнения: 199


Ми две стаички и бокс имаме. В едната - свеки и свеко, в другата - ние тримката.
Много ни е гооот!
Някой ден ако имам детска стая, нямам нищо против две деца, ама сега... не ми се мисли.
А детето много по-често вика "искам стая". отколкото "искам бебе".

Определено апартамента е на преден план. И ние така решихме... пак живот и здраве като видим как вървят нещата може и за бебе пак да помислим.

# 96
  • Мнения: 712
Ние, от момента, в който решихме, че сме готови за дете, мечтаем за голямо семейство. Искахме поне две и още по-добре три деца. Съдба... Оказа се, че едва ли изобщо ще е възможно да имаме биологично наши, и на двамата, дори едничко...  Cry Но ще направим всичко по силите си да имаме нашето мечтано семейство.
Аз съм "една на мама", че и на цял един клон от рода бях центъра на света за доста дълъг период от време  Simple Smile. Никога не ми е тежало, не съм се чувствала самотна, бях заобиколена от толкова много любов и внимание, че никога не ми е било трудно да давам и да получавам обич. Много пъти съм си мислела, че точно това е причината всички връзки, които съм имала в живота си да са били "успешни", така да се каже. Но пък по отношение на комуникацията с приятели и познати съм може би малко резервирана. Не знам доколко е въпрос на характер или на среда, дали това, че израстнах сама не ме е направило в някаква степен самодостатъчна и нямам нужда от много близки контакти с околните  Thinking... Бих казала, че съм свръх любвеобилна към много ограничен кръг хора, а присъствието или отсъствието на останалите ми прави много бегло впечатление.
Мъжът ми са две деца (има брат близнак). Той е много социален, винаги е заобиколен от много познати, най-различни хора, и винаги съумява да поддържа контактите и приятелствата си живи. Никога не съм го питала каква е неговата мотивация да има повече деца, но моята определено не е това, че като дете съм се чувствала самотна. Просто искам да бъда майка, да виждам как моето бъдеще расте и се развива под грижите ми, искам да ме има дори когато си отида под няколко различни форми. Сигурно това  е доста егоистична причина да искаш деца, но така мисля. Мисля, че е прекрасно да откриваш себе си и любимия човек под най-различни проявления в една нова, уникална личност. Искам да го видя повече от веднъж.
Материалната страна на нещата не ни плаши, засега можем да си позволим едно, че и две деца и се надяваме бъдещето ни да е още по-добро. Ще ги отглеждаме сами, не можем да чакаме помощ от нашите родители, но пък със сигурност можем да разчитаме на подкрепата им. Един вид гръб...
Само бъдещето ще покаже...

# 97
  • Мнения: 2 556
roxanne25, дано желанието ви се сбъдне по-скоро!!

# 98
  • Мнения: 712
roxanne25, дано желанието ви се сбъдне по-скоро!!

Мерси, Tess, чул те Господ! Ама кой знае каква песен ще пея тогава...  Mr. Green

# 99
  • София
  • Мнения: 13 211
А детето много по-често вика "искам стая". отколкото "искам бебе".

Нашето пък вика "Не ви ща зелените тапети на овце, искам братче или сетричкааааа"  Crazy
Това в кръга на шегата, разбира се. Това дето описваш като жилищни условия си е гадно! Confused

# 100
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нашето пък вика "Не ви ща зелените тапети на овце, искам братче или сетричкааааа"  Crazy
newsm62 newsm10

# 101
  • Мнения: 1 726
Цитат
А не е ли по-добре единственото ми дете поне да има собствена стая вместо братче?

Уффф, дано не прозвучи много гадно, ама единствената мисъл , която ми идва е "Ами ако нещо, не дай си Боже, се случи с единственото ти дете, тази стая за какво ти е после?". Казвам това понеже познавам една жена, която е загубила единственото си дете и мъжа си в катастрофа, когато е била на 40. Останала съвсем сама, ужасна история. Слава Богу, тя е била много силна и скоро се омъжва и забременява вече на 40 и няколко. Аз не бих си останала с едно дете в никакъв случай.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 18:39 от savina_h

# 102
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
А не е ли по-добре единственото ми дете поне да има собствена стая вместо братче?

Уффф, дано не прозвучи много гадно, ама единствената мисъл , която ми идва е "Ами ако нещо, не дай си Боже, се случи с единственото ти дете, тази стая за какво ти е после?". Казвам това понеже познавам една жена, която е загубила единственото си дете и мъжа си в катастрофа, когато е била на 40. Останала съвсем сама, ужасна история. Слава Богу, тя е била много силна и скоро се омъжва и забременява вече на 40 и няколко. Аз не бих си останала с едно дете в никакъв случай.


Това не е аргумент. Ами ако и двете (трите, четирите...) й деца са били в колата? Много "ако" може да има, но по-добре да наблягаме на положителното. Децата са си богатство!

# 103
  • Мнения: 293
За Мене..пак казвам за мене родителите,които ясно и осъзнато вземат решение,че не искат второ дете са егоисти.
Може да звучи грубо,знам,но отстрани така го виждам като дете,което е израстнало само...
Никога няма да простя на майка ми,че е направила аборт след мен,сега щях да си имам братче...и нямаше да съм толкова сама.
Единствено ако има медицински причини и невъзможност да се износи второ дете-само тогава разбирам.
Нито финанси,нито простотии от сорта на ,,по-добре детето ми да има всичко,, за мен са оправдани .
Най-важното за едно дете е да не се чувства само....

# 104
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз съм от егоистите, съвсем съзнателно мисля да си остана с едно дете и решението ми е взето от МЕН, мъжо е мераклия.
Никога не съм мечтала да съм булка и майка, просто не ми е призвание, ужасява ме мисълта да се затворя за половин година у дома.
Освен това имам някакъв панически страх, че всеки момент ще се тръшна /това е след като родих/ и няма да мога да отгледам дъщеря си. Като прибавим и несигурността в бъдещето - не мога да си причиня всички терзания умножени по 2 Simple Smile.
Аз имам брат, мъжа ми са 3 деца.

Общи условия

Активация на акаунт