разрастването на семейството

  • 7 949
  • 184
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 13 211
Една позната казваше -"Количеството за сметка на качеството ".

Дали това означава, че едно дете, ходило на балет, пиано и английски е по-качествен човек от 3 деца, ходили само на английски? И как се измерва качеството на човек? И каква е връзката с това на колко извънкласни занимания е ходил, като е бил на 8години?

Ааа, чакай, не е въпроса на колко неща е ходил, а в колко области се е развил  Wink Това се вижда после, не може да се прецени в началото. Но опредлено е жалко ако се пропилее талант. Знаеш ли имам приятелка, която подари пианото си на едно детенце. немско пиано, подари го ей така, защото детето беше от семейство с малки възможности и нямаше как да си купи инструмент. Свирело в някаква школа и там открили, че е талант, но това без пиано вкъщи не се развива. Стига един момент, в който или продължаваш, или спираш, защото нямаш финансова възможност. В момента момчето учи в музикалното училище  Wink Същото е с танците. Аз съм се интересувала от състезателните танци например. То хубаво ще тръгне да танцува. Ако има талант ще продължи и по-серизоно и тогава се сблъскваш с въпроса откъде да намеря пари за костюми, защото това се плаща от родителя. Същото е със спорта, плащат се състезателни права. Смятам, че човек трябва да мисли точно в тази насока. Всяко дете си има някакви заложби, едно в спорта, друго в музиката, трето в математиката. И не бива да се пропускат възможностите. За съжаление живеем във време, в което всичко зависи основно от парите  Tired

# 136
  • София
  • Мнения: 12 554

Абе хора, нали не мислим само за лапачката и дрехите!? А после? А пари за уроци по пиано, за школа по рисуване и т.н. Ми всяко дете си има таланти. Ако не ги развивате, какво? Всичко струва ПАРИ!!! Децата ни няма да останат гладни, голи и боси. Ама аз например не мога да си позволя уроци по пиано за две деца (тук на място на пианото може да сложите каквото искате изкуство). А някой да има представа колко струват сериозни занимания по танци или балет или спорт?
Това, че един ден няма да мога да запиша детето си на пиано, балет, каквито и да било танци, уроци по рисуване също не би ме отказало да го имам... Дай да не правим деца, защото уроците видиш ли били скъпи... Мммне.. Ако ще ми се наложи да го лиша само и единствено от уроци по нещо въобще няма да се замисля дали да го имам... Разни хора - разни идеали, все пак  Peace

Буболечке физическото отглеждане на едно дете далеч не е най-важното. Ако ти като родител не успееш да му дадеш най-добрата основа - доброто образование, което включва уроци в областите, в което детето е талантливо, какво ще постигнеш? Извинявай, но на днешно време дете без образование и то добро такова е обречено да работи за мизерни стотинки.  За себе си никога не бих се примирила с това да имам деца, но да не мога да им осигуря добрата основа, от която да се развиват.
То по твоята логика и тези, дето сега просят в Благотворителния с 8 и 9 деца, са много щастливи. Да не говорим пък за децата им. Сигурно са едни доволни, щастливи и прочие деца, а?

# 137
  • София
  • Мнения: 18 679
Всяко дете си има някакви заложби, едно в спорта, друго в музиката, трето в математиката.
Аз нямам никакви заложби Confused Нито един талант, ей на! Мъж ми също. Затова ще си направя още едно такова неталантливо като нас, пък да ми е живо и здраво, ако и посредствено Joy

# 138
  • София
  • Мнения: 4 055
Всяко дете си има някакви заложби, едно в спорта, друго в музиката, трето в математиката.
Аз нямам никакви заложби Confused Нито един талант, ей на! Мъж ми също. Затова ще си направя още едно такова неталантливо като нас, пък да ми е живо и здраво, ако и посредствено Joy

 hahaha  Тъкмо исках да попитам, на някой друг освен мен хрумва ли му, че детето му може да не е Леонардо или дори Моцарт? Ако има талант или желание да се развива в някоя област, преполагам,че и от залъка си ще отделя , за да е възможно. Но мога ли да го лиша от брат/сестра, само защото може да се случи това да са Айнщайн, Мая Плисецкая и Карл Джераси с по 2-3 години разлика? И всички накуп у дома!   Crazy

И според вас , има ли значение, дали учи английски от 7 годишен, от 10 годишен или от 12 годишен? Ще кандидатства в Оксфорд не по-рано от 18, та не виждам кой знае каква разлика.  Wink

Шегувам се, този спор просто не може да съществува. Всеки прави преценка за себе си и сам си решава. Няма неправилна гледна точка.  Peace

# 139
  • София
  • Мнения: 93
Нямам финансови притеснения, а по-скоро се притеснявам дали ще имам време и за другото дете. Сега едва смогвам да обърна необходимото внимание на сина ми - вечер след детската градина всяка втора дума му е - "мамо, мамо виж/слушай ...". Също и мисълта, че няма нещо в момента, което да обичам повече от него. Дали ще обичам и другото така? 
И аз така се чудех до преди да родя втората си принцеса.Просто толкова безумно много обичам каката,че не можех да си представя да обичам и още някой така.Оказа се възможно newsm10 .Сега съм безумно влюбена и в двете си дъщери и вече не се съмнявам,че ще обичам така и третата...дай Боже скоро

# 140
  • Мнения: 1 726
Цитат
Та ако за някой 300-400 лв. = 600-800 лв. ОК, но за мен има голяма разлика.

Как може да поставяте нещата на един кантар? За мен да имаш брат или сестра е нещо безценно, де не говорим , че е и много по-важно от това да свири на пиано и дъра-бъра. Колкото и да се караме със сестра ми, за мен тя е най-близкият ми човек от семейството . Един ден като ги няма вече родителите ми, ще ми остане само тя. Имаме толкова неща за които да си говорим, толкова общи спомени. Винаги когато съм имала нужда от съвет или услуга съм търсила нея ( както и тя мен), а не родителите си. Децата ни също са много близки, за съжаление са с голяма разлика и нямат много допирни точки.

# 141
  • на майната си
  • Мнения: 425
А къде видя да става въпрос за пиано или други екстри - това са минимални разходи - без допълнителни за развитие на таланти, примерно.

# 142
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 557
Децата порастват и освен от развитие на таланта /ако имат такъв/ в един момент създават свое семейство.Погледнете форума пълен е с нещастни и озлобени жени ,живеещи със свекър и свекърва .Ако такова младо семейство може с триста зора да изтегли кредит и да си купи жилище ,ще го изплаща поне 20-25г.Как тогава ще задоволява елементарните нужди на примерно 3 деца, без да говорим за екстрите?Ако пък младото семейство живее самостоятелно,пак по някакъв начин е получило жилището си от родителите на един от двамата.Тези родители не са ли били достатъчно предвидливи да осигурят освен тяхното жилище и още едно за сина/дъщерята .И после пак нека да говорим ,че финансовата обезпеченост няма значение.

# 143
  • Мнения: 199
Да си призная много съм изумена, че се включиха майки , които твърдят, че финансите са без значение.... Че то аз където и да се обърна, до където и да опра все пари искат... Лекарства,храна,дрехи,принадлежности за ежедневието,учебници,месечни разходи,заеми.... и т.н...... newsm78 С две мижавички български заплати, а евро цени - незнам.
Чудя се тези семейства обезпечени си са,че не се притесняват за детето си когато стане на 10 години или пък пълната мизерия не ги плаши... ?
Не искам да обидя или засегна никой ама наистина се чудя.  newsm78

# 144
  • Мнения: 2 641
ами повечето хора в БГ са обезпечени. незнам как става номера, не сме от тях , но е факт. ние имаме 2 деца и искаме още едно. за целта мъжа ми си скъсва задника от интервюта в чужбина за да намери добра работа и да се преместим в уредена държава. тук също се опитваме - учим, квалифицираме се, работим и най важното все търсим по добре платени работи, по интересни , с повече възможности. САМИ се справяме с всичко и се получава. не чакаме на някой а действаме. това е.

# 145
  • София
  • Мнения: 13 211
Всяко дете си има някакви заложби, едно в спорта, друго в музиката, трето в математиката.
Аз нямам никакви заложби Confused Нито един талант, ей на! Мъж ми също. Затова ще си направя още едно такова неталантливо като нас, пък да ми е живо и здраво, ако и посредствено Joy

Ама и аз нямам таланти художествени и съм музикален инвалид, ама на, дребното е закачило от бабите си и от моя дядо. какво да правим сега, не се пропилява така талант  Flutter
А ти Белинда също си имала някакъв талант. Не е задължително да е свързан с изкуство. Математиката например също е талант. Ти знаеш какъв е бил твоят  Wink

А според мен бъркате като смятате, че детето ви не е нов Леонардо. Абсолютно всяко дете има талант някакъв. Дай сега като няма да стане Леонардо хич да не рисува.

Истината е по средата. Не бива парите да бъдат водещи, но не бива да се подценява точно даването на пари за обучение и то от най-ранна детска възраст. Аз едва изчаках да навърши щерка ми 4 г. и да я запиша на нещо. Не от болни амбиции, а защото смятам, че трябва да опита всичко, което й се удава и така да намери пътя си в живота. Това си е моят начин на възпитание, а всеки си има свой  Wink

# 146
  • София
  • Мнения: 13 211
Да си призная много съм изумена, че се включиха майки , които твърдят, че финансите са без значение.... Че то аз където и да се обърна, до където и да опра все пари искат... Лекарства,храна,дрехи,принадлежности за ежедневието,учебници,месечни разходи,заеми.... и т.н...... newsm78 С две мижавички български заплати, а евро цени - незнам.
Чудя се тези семейства обезпечени си са,че не се притесняват за детето си когато стане на 10 години или пък пълната мизерия не ги плаши... ?
Не искам да обидя или засегна никой ама наистина се чудя.  newsm78

Ами нали знаеш сития на гладния не вярва. Когато аз бях по майчинство буквално мизерствахме една година. Мъжът ми отиде да работи в автосервиз, а аз от 110 лв майчинство взимах 50 лв. Другото отиваше в банката. Просто такова беше стечението на обстоятелствата тогава. Говоря за 2003-2004 г. Никой не ни е помагал, нито с пари, нито баби са ми гледали детето. Така че аз знам какво значи мизерия , най-голямата в живота ми беше тогава. Нормално е да се страхувам точно от това. Само това исках да кажа, а който иска да ме разбере  Wink

# 147
  • София
  • Мнения: 12 554
Всяко дете си има някакви заложби, едно в спорта, друго в музиката, трето в математиката.
Аз нямам никакви заложби Confused Нито един талант, ей на! Мъж ми също. Затова ще си направя още едно такова неталантливо като нас, пък да ми е живо и здраво, ако и посредствено Joy

Ама и аз нямам таланти художествени и съм музикален инвалид, ама на, дребното е закачило от бабите си и от моя дядо. какво да правим сега, не се пропилява така талант  Flutter
А ти Белинда също си имала някакъв талант. Не е задължително да е свързан с изкуство. Математиката например също е талант. Ти знаеш какъв е бил твоят  Wink

А според мен бъркате като смятате, че детето ви не е нов Леонардо. Абсолютно всяко дете има талант някакъв. Дай сега като няма да стане Леонардо хич да не рисува.

Истината е по средата. Не бива парите да бъдат водещи, но не бива да се подценява точно даването на пари за обучение и то от най-ранна детска възраст. Аз едва изчаках да навърши щерка ми 4 г. и да я запиша на нещо. Не от болни амбиции, а защото смятам, че трябва да опита всичко, което й се удава и така да намери пътя си в живота. Това си е моят начин на възпитание, а всеки си има свой  Wink

Vache  smile3501  202uu

# 148
  • Мнения: 1 763

Истината е по средата.

Абсолютно  Peace И това важи за повечето теми във форума.

Не смятам, че повечето млади семейства в Бг са жилищно осигурени. Срещат се разбира се и такива с наследствени жилища, но голяма част живеят с родители, под наем или изплащат ипотека. Ние също сме под наем. Откакто ми е по-малко майчинството доста се ограничаваме, случвало се е да прибегнем до заеми или помощ от моите родители, които са с добри финансови възможности и за момента е абсурд да мислим за второ дете. Обаче вярвам, че това  е временно затруднение и след няколко години ще можем да си позволим да издържаме още едно човече.

В края на краищата нека всеки има колкото деца иска  Peace Не смятам, че изборът да имаш само едно дете е егоизъм или грешка. Просто това няма да е моят избор.

# 149
  • Мнения: 10 014
Не смятам, че изборът да имаш само едно дете е егоизъм или грешка. Просто това няма да е моят избор.

Много, много вярно!
Аз пък бих искала да ви попитам да ли са ви задавали въпроси от рода защо имате само едно дете, брака ви ли не върви, здравословни проблеми ли имате...Децата ми са с голяма разлика и ми беше дошло до гуша от нахални въпроси от хора без елементарни обноски. Броят на децата е наистина личен избор, всеки постъпва според силите и възможностите си.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт