Споделете 92

  • 20 724
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 783
Смърцафръцан, огелпен и мандъхерцам се ми любими  и често използвани думи.

А като младоженци, книгите стояха по столове, по прозорци, а учебниците ми до нашия матрак, подредени чинно по специалности и големина. Ръмбесто. казах ли, че матракът стоеше на земята. Любовна романтика. част от моминския ми чеиз беше едно дебело, ярко-червено родопско одеяло с ресни. само като го погледнеш  и ти става топло.
Един ден сме на обяд при мама с Надарения и любимата тъща се оплаква, че любимият тъст хърка  и тя не си доспива. Надареният я поглежда с огромен син, тъжен поглед, жива да го ожалиш, жандармерист ще разплаче  и казва: "А мен питаш ли ме. Имелда ме е избутала да спя върху книгите и едвам се завивам с ресничките."

Когато сложихме спалнята и махнахме книгите, се оплака, че сега ще трябва да запира с крак върху дюшемето за да се задържи поне наполовина на леглото. Но разстрелът в сърцето му настъпи, когато мама и татко, т.е. любимите тъст  и тъща, на чиято подкрепа разчита безусловно, ни подариха огромен юрган. Сега не остана и нищо за завиване.

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 23 759
Да не си се объркала? Пикасо не беше ли музикант-композитор? Сватбата на Фигаро?
Истинския сноб би имал оригинал на Пикасо! Никакъв сноб не си щом нямаш! Възмутена  bowuu

# 197
  • Мнения: 1 217
Joy Е чакай де,нали юрган са му дали,и родопското,как така няма нищо,или пА не съм в час Mr. Green Ох,кога ще сготвя,мамоооооУ Joy Отивам да си тегля кръста с мойта най-верна другарка-печката Mr. Green
А за изразите,сега се сетих,че едни от най-лютите и ожесточени обиди в Южна България са "хърла" и "гурла" Mr. Green,а най-разпространената закана:"н'аш ку та Очука?" Joy в комбицация с ръце на кръста,обърната "джука" и прилежно разкрачена стойка Joy

# 198
  • Мнения: 4 586
Ето този артикул може да закупите от официалния ми сайт.
Сложи си го в подписа, ще оди.
Марадона не е сноб, той само се преструва.
Вълчицата редовно ми отвиваше вкраката, научих са да спя, стискайки ъгълчето си с крака. Години беше така, в просънища съм усещал как чука, като риба на ъвдица.
"Надарения" сексее повече от дългия ми ник.

# 199
  • Майничка
  • Мнения: 12 617
Добър ден, банда!
Честито на патерици на всички рожденици и именици!

Четох за норматив (пуста лакомия Mr. Green) една фентъзи трилогия от руска електронна библиотека, очинкине ми изтекоха, четирибуквието ми се сплеска, та си дадох почивка 3-4 дни от компютър. Домашните бяха повече от щастливи. Почвам да събирам стотинки за четец, че да няма празно и по нощите, а и не заема толкова място.
Книгите бавно и славно, на малки групи от по кашон-два, завземат и остъклената тераса към спалнята, доскоро запазена територия за обувки и по-рядко използваната специализирана литература на мъжа ми.
Когато голямата беше на около 4г., отиваме на гости у едни приятели, новодомци. Развеждат ни из къщата, едни вградени шкафове, лъснали витринки със сервизи, по свободните повърхности -  по някоя свещ, пластика или вазичка. Детето се блещи като в музей, а когато поднесоха мезета на холната масичка, пита със страхопочитание: "А вие книги нямате ли?". При нас въпросната мебел, както и всяка свободна повърхност, впрочем, служи за складиране на четива, които би желал да са ти подръка, като не знаеш какво ти се чете, само мяташ едно око към гръбчетата в купчинките и си викаш "Що пък да не си препрочета това?".

# 200
  • Мнения: 604
Споделям че ако мразиш някого е добре да му изпратиш майстор в къщи·

# 201
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 690
Първото нещо, дето ми зрееше в главата, когато планувахме ремонта на хола, беше библиотеката.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10088437
Както се вижда, хем е артистично подредена, хем от друга страна нещо навява за баналната страна на моята душа.
За да не ви оставям да се чудите - личи си, че чинно съм купувала двете поредици на Труд (или 24 часа беше  newsm78)
Отвреме-навреме върху рафновете биват подредени някои полезни неща като отверки, лустерклема, няколко пирона.
С просъссссскване ги запращам на мястото им. Защото аз съм много ръзхвърляна, но като съм подредена, съм подредена.
Кротнала съм се мъничко по отношение на купуване на книги, защото техническата литература особено (в моя случай - фотография, предпечат, дизайн) , най-вече си я намирам
в електронен вид.
В спалнята пък си имаме тази
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10088640
На нея са книгите на английски,
и ми е много мила на сърцето, защото татко ми я е правил  Heart Eyes
Изфуках се, или както обичам да казвам - изтаралежих ви се  Grinning

ПП Явор ще ме изхвърли от вкъщи с все всичката ми фотографска техника  Sad
Харесах си страхотна чанта, дето страхотно ще побере всичко. На страхотна цена  Mr. Green

# 202
  • Мнения: 599
Привет!
Днес няма да работя поради липса на ток, който ЕОН незнам кога ще оправят.Някакъв скъсан кабел, с който се борят вече 2 дни.
Прибрах се, а пред съседния вход пожарни, народ..... От 8-ия етаж излиза огън и дим.
Горките хора!Накрая се оказа, че пожарът е дошъл отвън.Най-вероятно от 9-ия етаж е хвърлен фас, който е паднал на потърпевшите на терасата и е подпалил нещо си там, след което е обхванал и апартамента навътре.
Като не се престава с тая селска проява да си хвърлят фасовете от терасите, ще е така.
И аз ги събирам често от саксиите си, но засега такова нещастие не ме е сполетяло.
Да не дава Господ!

# 203
  • Мнения: 4 586
В перлата на Делиормана преди седмица един поркан тинейджър прасна един стълб  на ЕОН България мрежи с колата на тати си и остави 53 къщи без ток.
http://www.monitor.bg/article?id=184001

# 204
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

А за изразите,сега се сетих,че едни от най-лютите и ожесточени обиди в Южна България са "хърла" и "гурла" Mr. Green

И аз съм от Южна България,ама това за първи път го чувам.
Къмто кой район е.

# 205
  • Мнения: 17 546
Синът ми се върна от училище с насинено око. Сега ще вадим медицинско. Проблемът не е в окото, а далеч по-сериозен. Защо тийновете са толкова зли? Нещо става с този свят и искам да живея в кутия. В моят си, защитен и спокоен микросвят. Tired

# 206
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Балу,съчувствия..А момиченца колко агресивни има..И по-малки хлапета..и чичковци и лелки,и възрастни хора..Кофти!Дали да не си турна пак блъскащия аватар?


Няма да си мерим библиотеките,нали?Ама я ми кажете какъв е продукта,дето го предлага Марадона!Да не е нещо нечистиво или по дяволски изкусително?

# 207
  • Мнения: 17 546
Балу,съчувствия...
Ама я ми кажете какъв е продукта,дето го предлага Марадона!Да не е нещо нечистиво или по дяволски изкусително?

Мерси Hug

Естествено! Да не мислиш, че предлага вносен червен пипер?! Wink

# 208
  • Мнения: 4 586
Балу, в кой клас е момчето ти. Вълчето така го отсвириха от училището за нормални като различен и минахме на надомна форма на обучение. Средно образование завърши с две посещения на сградата. При откриване на учебната година за 9-ти клас, и да си вземе дипломата след 12-ти. Матурите бяха в други училища.
     

# 209
  • Мнения: 17 546
В 9-ти клас е.

Общи условия

Активация на акаунт