искам да имам второ дете

  • 2 451
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм чувала диабета да се предава по наследство Thinking,но само лекар може да ти каже със сигурност.

Диабетът СЕ предава по наследство, разбира се. Както и още редица болести.
Решението дали да имате още едно дете трябва да бъде взето след редица консултации със специалисти.

# 16
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Диабета е наследствено заболяване,така ми каза докторката,като и казах,че баща ми е болен от диабет,но в никакъв случай не е задължително и потомството да се разболее.На дъщеря ми и правихме иследвания преди месец,на себе си също съм правила,захарта е в нормата.За да си спокойна най-добре се консултирай със специалист.

# 17
  • Мнения: 1 195
До колкото знам зависи от типа диабет.
Тип 1 в повечето случаи се предава, но Тип 2 не се предава и по принцип е по-лесно лечим с правилна диета и природосъобразен начин на живот.
Така че смело напред  Peace
и успех   bouquet

Ето тук има информация за диабет тип 2

# 18
  • Мнения: 2 658
Абсолютно съм съгласна с Mpulle. Зависи от типа диабет. А диабета има наистина много раzновидности, не е само типа. Това е 100%, леля ми и дядо ми по бащина линия са диабетици, инсулиноzависими. Та доста съм питала по въпроса. Диабетът и на двамата обаче се води "придобит" (не е раzвит в детска или бебшка въzраст, а и двамата са били вече въzрастни, над 20 годишни), тоест по всяка вероятност не е въzможно да се предаде. Така ми каzват докторите. Но все пак ме водят"наследствено обременена"..
Но има и вроден, мисля, тогава ситуацията е раzлична..
И още нещо, няма диабет, получен от уплаха  Peace . Има отключващи болестта фактори, това са силният стрес, срив в имунната система и т.н.(не съм доктор), но сам по себе си страхът не би могъл да е причинител на болестта, беz да е zаложена. Тъй, че не раzчитай на това, че на мъжът ти е такъв.
Консултирайте се със специалист, zа да ви обясни всичко.
Но не се притеснявай, всичко ще е наред  Peace

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 14:50 от ~:Деси:~

# 19
  • София
  • Мнения: 1 735
Диабетът вече се приема за състояние, а не заболяване.

Кой го казва и къде се приема така?  Confused
Тъй като засяга все повече хора по света,осовено възрастните/както и хипертонията/.Не че са безопасни,но трябва да се контролират в определени граници и човек може дълго да живее.Причините вече ги писах -стрес,наднормено тегло и неправилното хранене,които са част от тъй динамичния ни живот.Въглехидратните храни изтощават с годините панкреаса или тлъстинките го притискат и не се отделя достатъчно инсулин/тип 2/.Доста съм чела и затова се опитах да успокоя авторката,че това просто няма какво да я притеснява.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мисля,че няма опасност диабета да се наследи от бебето

# 21
  • Мнения: 942
Според мен, зависи от какво е придобит диабетът. Майка ми е забременяла с брат ми, когато вече баща ми е бил болен от диабет, но той го е придобил от силна уплаха и след изследвания на плода се оказва, че няма вероятност да се наследи. В момента брат ми е на 29 години и няма диабет Peace
Ако е наследствено, мисля че може и да има вероятност от наследяване, трябва да се направят изследвания newsm78

Успех  bouquet
Наистина има вероятност ако е наследствено да се унаследи,но пък четох скоро някакви нови изледвания ,че доказват че се предава през поколение.Според мен  за ваше успокоение се консултирайте с лекар! Peace

Диабетът вече се приема за състояние, а не заболяване.

Кой го казва и къде се приема така?  Confused
Тъй като засяга все повече хора по света,осовено възрастните/както и хипертонията/.Не че са безопасни,но трябва да се контролират в определени граници и човек може дълго да живее.Причините вече ги писах -стрес,наднормено тегло и неправилното хранене,които са част от тъй динамичния ни живот.Въглехидратните храни изтощават с годините панкреаса или тлъстинките го притискат и не се отделя достатъчно инсулин/тип 2/.Доста съм чела и затова се опитах да успокоя авторката,че това просто няма какво да я притеснява.
Той мноо отдава се приема като състояние,а не болест.........................макар 4е при нас отскоро е това......за съжеление Sad
Пожелавам ви скоро да си имате едно сладко,пухкаво и здраво бебе4е Hug

# 22
  • Мнения: 4 018
Мисля,че няма опасност диабета да се наследи от бебето

Напротив, има вероятност и хората преди теб са го казали. (както винаги, Памси, си компетентна и изчерпателна).

Според мен диабетът не е толкова страшна болест и може ба се овладее при определен начин на живот. Баба ми и нейната сестра и брат страдат от диабет. Майка ми също (неинсулинов). И през ум не би ми минало да нямам дете, само затова че и аз и то ще сме наследствено предразположени. Къде, къде по-ужасни болести има!

# 23
  • Мнения: 654
Доколкото знам, диабетът , който е наследствен, а не придобит, както е при съпругът ти, се наследява.
Тоест, според това, което съм чувала, за вас няма опасност.
Но не съм лекар и е най- добре да направиш една консултация с ендокринолог предварително- аз поне така бих направила.
Късмет и здраво бебче!

# 24
  • Мнения: 1 045
Аз знам че всички болести се унаследяват или по-точно предразположеност към тях.Това не означава че някой ден задължително ше развие тази болест,зависи от начина на живот.
Консултирай се с мед.лице,но и да няма болен в семейството нали се сещаш че не е сигурно че няма да боледува.Аз си мисля че това не е причина заради която да се чудиш дали да имаш дете или не.Като се сетя колко СПИН майки раждат здрави деца,твоето не е много за размисъл.Друг е проблемът че репродуктивността при диабет намалява.
Немога да ти дам съвет,но аз ако съм на твое място това няма да ме спре. Peace

# 25
  • Мнения: 1 512
Тука ще прочетеш както смислени така и напълно глупави мнения.Така че най-добре се консултирай със специалист.

# 26
  • Мнения: 494
Не искъм да те плаша, но по принцип има вероятност, но тя е много малка. Ако не се лъжа вероятността на здрави родители да се роди дете с диабет е нещо от порядъка на 0.05, ако някой от родителите е с диабет вероятността се удвоява, т.е. 0.1, сама виждаш, че е нищожна. Братовчедка ми има диабет, на инсулин е и има прекрасно здраво момченце. Така че смело, няма страшно.

Общи условия

Активация на акаунт