Може ли бебе на 6 месеца да се къпе в минерален басейн?

  • 21 331
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 746
Може, разбира се, но не е желателно!
Мен лично ме е гнус! От 12 годишна / тогва ходех на плуване/ не съм стъпвала в басейн.

# 31
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
На бебчето ще му хареса, но аз също не бих го направила от хигиенни съображения.

# 32
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Независимо дали са минерални или не - в басейните се слагат дезинфектанти и няма как иначе да е. Аз не съм от противничките на басейните, дори напротив, тренирала съм плуване и обожавам водата.
За толкова малко дете трябва да имаш предвид, че самите изпарения от дезинфектантите са вредни (може да са предпоставка за една бъдеща астма), хигиенните съобръжения мен не ме притесняват толкова, но въпреки това, ако детето ми е на 6 м., щях да се замисля.
Тази неделя заведохме сина ни (1 г. 6 м.) на минерален басейн. Водата беше чудесна. Човека мн. се радва, но позволих само 2 пъти за около половин час. Между паузите го изведох от помещението, за да не диша въздуха вътре. Зависи също и колко топла ще е водата - където бяхме в детския температурата беше 40 град.
Направи си консултация на място, задължително ще имат мед. лице и ще вземеш най-правилното решение.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не бих къпала малко бебе в такъв басейн

# 34
Май няма смисъл да се чудя...моето е на 4мес.....

# 35
  • Мнения: 4 784
На толкова горе - долу беше малкия, когато за пръв път се къпа в басейн с мин.вода без никакви усложнения и старнични ефекти. Беше страшно голям кеф както за него, така и за нас.

# 36
  • Мнения: 2 818
Ако басейна е достатъчно чист и температурата е подходяща - да. И ако бебето ти се кефи на водата, разбира се  Peace Гледаш да не глътне вода обаче и пазиш басейна от оцветяване  Mr. Green После го изкъпваш.

На толкова отидохме на море - там е влизал и в морето и в басейна. Кефа беше наистина голям.

Общи условия

Активация на акаунт