Програмата за детегледачките - 4

  • 16 871
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 21
Здравейте, днес подадох документи в соц; служба, като ме уведомиха ,че майка ми трябва да отиде след 10 дни в бюрото по труда, да подаде заявление и останалите документи и ако оттам са готови с  писмото да  отидем заедно да подпишем договора. Нямаха смислено обяснение за този срок, както и нямаха отговор дали ако го получим писмото от БТ, ще подпишем договора .   Питането ми е свързано с това дали някой е преминал през тези   указания за срок и дали да чака детегледачката този срок или не.

# 91
  • Мнения: 21
Имам   и още един въпрос, когато подадох документите си в АСП, не ми дадоха вх одящ номер, следва  ли да изискам или това е практиката  им?  Благодаря!

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 702
Някъде четох , че ако лицето, което ще се грижи за детето има педагогически ценз, може да ползва някакви данъчни облекчения. Има ли такова нещо?

Моята бавачка за годините удостоверен педагогически стаж получава клас.

# 93
  • Мнения: 729
Момичета здравейте.Много съм ядосана вече.Вчера майка ми е звъннала в социалните да пита какво става с документите които подадохме в средата на декември,и от там са и казали,че програмата е спряна,понеже бюджетът бил малък   ooooh! Знам,че това не е така,но моля ви кажете към кого да се обърна вече.Просто имам чувството,че тук става нещо,но какво точно  Thinking Назначават свой хора ли,какво ли...... Понеже съм от малък град   newsm78Моля,дайте идея към кого да се обърна.Мисля да пиша в министерството на труда и соц. политика.

# 94
  • Мнения: 601
Аз също съм подала в средата на декември. Струва ми се, че има определена бройка за градовете и за Варна вече са изпълнили плана. Иначе няма причина в едни градове да се подписват договори, а във Варна не.

# 95
  • Мнения: 60
Момичета здравейте.Много съм ядосана вече.Вчера майка ми е звъннала в социалните да пита какво става с документите които подадохме в средата на декември,и от там са и казали,че програмата е спряна,понеже бюджетът бил малък   ooooh! Знам,че това не е така,но моля ви кажете към кого да се обърна вече.Просто имам чувството,че тук става нещо,но какво точно  Thinking Назначават свой хора ли,какво ли...... Понеже съм от малък град   newsm78Моля,дайте идея към кого да се обърна.Мисля да пиша в министерството на труда и соц. политика.
Аз мисля, че към Агенцията по заетостта на "Дондуков" виж в интернет за координатите им. Аз си мисля, че бих помолила да ми дадат писмен отказ с мотив "липса на пари"  и бих го занесла в Агенцията по заетостта- те са шапката. "Програмата"е на техния сайт и т.н.

# 96
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Някъде четох , че ако лицето, което ще се грижи за детето има педагогически ценз, може да ползва някакви данъчни облекчения. Има ли такова нещо?

Моята бавачка за годините удостоверен педагогически стаж получава клас.

Това е нещо различно - това влияе върху размера на чистото възнаграждение - увеличава го.

# 97
  • Мнения: 2 110
Извинете ме ,че се включвам с въпрос директно.
 Имам детегледачка по програмата за подкрепа на майчинството. Когато кандидатствахме ми казаха, че заплата е 220лв. /незнам дали в момевта не е 240лв./, обаче реално детегледачката взима между 150-168лв. на месец / в зависимост от броя работни дни в месеца/. Разбирам ,че има някаква сума за осигуровки, но възможно ли е да са  толкова много ?!

# 98
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Извинете ме ,че се включвам с въпрос директно.
 Имам детегледачка по програмата за подкрепа на майчинството. Когато кандидатствахме ми казаха, че заплата е 220лв. /незнам дали в момевта не е 240лв./, обаче реално детегледачката взима между 150-168лв. на месец / в зависимост от броя работни дни в месеца/. Разбирам ,че има някаква сума за осигуровки, но възможно ли е да са  толкова много ?!

Детегледачката ти е все едно на трудов договор. 220 лв / сега вече 240 / е основното трудово възнаграждение. Ако няма подобен професионален опит не й се полага добавка / позната като клас / и от основното възнаграждение се правят удръжки за лични осиг. вноски и плосък данък. Сумата на осиг. вноски за 240 лева от 01.01.2009 година е 31.20 лева, а на плоският данък - 20.88. Чистото възнаграждение е 187.92 лева.

# 99
  • София
  • Мнения: 104
Имам   и още един въпрос, когато подадох документите си в АСП, не ми дадоха вх одящ номер, следва  ли да изискам или това е практиката  им?  Благодаря!

Ние подадохме в началото на януари и на нас не ни дадоха входящ номер, а взеха оригинала на трудовата книжка на баща ми, ако я загубят не знам как ще доказваме, че е била у тях.
Днес баща ми ходи да пита какво става с документите и отговорът бил: "Ще ви се обадим!" и така каквото и да искал да попита бил прекъсван три пъти с този отговор. Не знам какво правят, но имам чувтвото, че си назначават техни хора, особено като нямам входящ номер могат да набутат който си искат преди мен. Ако ти отделят 1 минута и ти обяснят какво точно е положението бих била по-спокойна. Доколкото чух по телевизията са казали, че няма такова нещо като да няма пари по тази програма, а от социалните май друго казват. Ако питаш Масларова баща ми още от миналата година получава заплата за това, че ми гледа детето  #2gunfire!

# 100
  • София
  • Мнения: 165
Момичета,  страхотни сте   bouquet.
Опитах се да ви изчета доколко мога назад, но не намерих  Blush отговор на моя въпрос. Разбрах само , че е голяма какафония и анархия.
Имаме налична баба ( свекърва ) и тя ще гледа дъщеря ми, но май по лесно е да прехвърля майчинството на баща й ( имаме брак ). Не срещнах обаче какви докумнти ще са необходими. Той е на трудов договор ( осигурява се само, но работи на друго място ).
Молбата ми е да ми покажете, къде да прочета за прехвърлянето на майчинството на бащата; в коя служба се носят документите.

Благодаря ви предварително.

ПС Връщам се на работа от 1.03 . Мернах и че док се подават в общината където ще се гледа детето ( въпреки, че моята адресна рег е в друг квартал ). Аз трябва ли да си направя временна рег тук? И ако направя трябва ли да уведомя социалните - за детските?2

Съжалявам,  много въпроси ви зададох, но от прочетеното тотално се обърках  Blush.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 352
Момичета,  страхотни сте   bouquet.
Опитах се да ви изчета доколко мога назад, но не намерих  Blush отговор на моя въпрос. Разбрах само , че е голяма какафония и анархия.
Имаме налична баба ( свекърва ) и тя ще гледа дъщеря ми, но май по лесно е да прехвърля майчинството на баща й ( имаме брак ). Не срещнах обаче какви докумнти ще са необходими. Той е на трудов договор ( осигурява се само, но работи на друго място ).
Молбата ми е да ми покажете, къде да прочета за прехвърлянето на майчинството на бащата; в коя служба се носят документите.

Благодаря ви предварително.

ПС Връщам се на работа от 1.03 . Мернах и че док се подават в общината където ще се гледа детето ( въпреки, че моята адресна рег е в друг квартал ). Аз трябва ли да си направя временна рег тук? И ако направя трябва ли да уведомя социалните - за детските?2

Съжалявам,  много въпроси ви зададох, но от прочетеното тотално се обърках  Blush.
След като бащата е на трудов договор можеш да му прехвърлиш отпускът за гледане на дете до 2 години на работещ баща/баба или дядо, което е различно от Програмата "В подкрепа на майчинството". При нея можеш да прехвърлиш майчинството на безработен или пенсионер.
Ето тук  можеш да видиш процедура за това как се прехвърля отпускът на работещ баща/баба или дядо
email: aniita76@gmail.com
парола: aniita761215
Има документите, които трябва да се попълнят, те се подават при работодателя на бащата

Документи за Програмата "В подкрепа на майчинството" се подават в Дирекция"Социално подпомагане"

# 102
  • София
  • Мнения: 165
anii_ta  Благодаря ти са точния и бърз  отговор   bouquet .

# 103
  • Мнения: 873
здравейте!
на нас също ни предстои да се включим в тази програма-ще си наемем баба,която не е от семейството.
искам да попитам има ли майки от Търново,които ползвт тази програма и колко време отнема събирането и обработването на молбите и документите?аз мисля към кртая на май да се връщам на работа и в началото на март ще задвижим процедурата по събирането и подаването на необходимите бумаги.....дано не сме закъснели newsm78

# 104
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз мисля, че към Агенцията по заетостта на "Дондуков" виж в интернет за координатите им. Аз си мисля, че бих помолила да ми дадат писмен отказ с мотив "липса на пари"  и бих го занесла в Агенцията по заетостта- те са шапката. "Програмата"е на техния сайт и т.н.

аз не знаех, че е така... моля дайте ми линк... не е зле да с епита там верно ли няма пари и това е причина..... нали този бюджет е гласуван, как няма да има пари се питам аз??

Общи условия

Активация на акаунт