Програмата за детегледачките - 4

  • 16 881
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте, искам да попитам заявлението за постоянен адрес от общината ли се вади и трябва ли след като и аз и детегледачката сме на един постоянен адрес регистрирани да вадим ново удостоверение.   Може ли със   декларация да посочим друг адрес  от постоянния на който ще се отглежда детето, тъй като живея на друго място, но все още не съм се регистрирала там.
Заявление за включване в програмата може да се подаде по постоянен или настоящ адрес. След като с детето не живеете на постоянния адрес, подай документи по настоящ, като приложиш Удостоверение за настоящ адрес.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 352
И още едно въпросче: Къде се пише, кой искаш да гледаш детето? В заявлението не виждам къде, освен в изискванията или след това има някакъв друг документ?
Благодаря ви и лека вечер   bouquet
Мисля, че в заявлението, където пише Желая лицето, което ще бъде назначено за детегледач на детето/децата ми да отговаря на следните изисквания се пише кой искаш да гледа детето.

# 47
  • Мнения: 851
iliana, и на мен така ми се искаше - да събера всички документи и тогава да се върна на работа, но няма как да стане. Както gabi е писала от НОИ издават удостоверение чак след като се върнеш на работа.
gabi: а колко време след като се върна на работа ти издадоха декларация от счетоводството и кога отиде в НОИ за удостоверение?
anii_ta: благодаря ти - и аз мислех там да го пиша, но е по-сигурно като се пита  Hug

# 48
  • Мнения: 4 148
в нои не ме питаха дали съм се върнала на работа. те издават удостоверение не дали работиш, а дали имаш право да получаваш обезщетение за майчинство по чл.53 или чл.54
даже ме беше яд че се върнах толкова рано на работа защото никъде не ме питаха дали работя

# 49
gabi: а колко време след като се върна на работа ти издадоха декларация от счетоводството и кога отиде в НОИ за удостоверение?
Веднага, на другият ден още.

# 50
  • Мнения: 60
Удостоверение от съответния психодиспансер, че не страдат от психически заболявания наистина се изисква за всички, но не е по инициатива на СНБМ. Това е изискване на АСП, защото те са работодател на детегледачката, а не майката и те са отговорни за детето.
Aко е налице родствена връзка не се изисква свидетелство за съдимост и здравна книжка, а само декларация от майката за отказ от представяне на свидетелство за съдимост и здравна книжка
Благодаря за разяснението. Беше важно да съм на ясно.

# 51
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте момичета, искам да попитам ако някой може да даде повече яснота по въпроса, в някои общини са спрели подписването на договорите  незнайно по какви причини. Попитах за това на страницата на Министерството на труда и соц.политика, от там отговарят, че програмата не е стопирана. Не знам вече към кой да се обърна. Виждам,че има и други майки които са ги върнали. Исках да попитам тук, има ли някой който е сключил договор по програмата през януари 2009г.?

# 52
  • София
  • Мнения: 737
Досега винаги в началото на годината са имали задържане на договорите - доколко са ми обяснявали е свързано със спускането на бюджетите за съответната година.

При нас винаги проверките са били без предварително обаждане. В случаите, когато не са намирали детегледачката и детето у дома (били са на разходка например), са й звъняли на мобилен телефон да питат къде е.

# 53
  • Мнения: 654
Момичета имам въъпрос предварително се извинявам ако сте коментирали това.
Искам да попитам кой определя работното време на детегледачката и задължително ли е да има почивка защото  моята детегледачка идва в 7.30 и си отива в 15.30 което си е 8 работни часа и какви глоби могат да ми приложат ако при проверка не я намерят на работното и място .
Не знам как е при вас, но при нас явно има много майки по програмата, затова просто ми се обадиха на предишния ден да попитат към колко часът ще има хора за следващия- така че ти си определяш, че по това време, когато гледачката у там, да дойдат.
При нас казаха след 13, а дойде жената в 14.30, така че те съветвам да кажеш след 12.30, например.
От друга страна, стига да не те питат до колко часът остава гледачката, мисля ,че няма нужда да си казваш сама..
В крайна сметка на присъствената форма пише 8 часа , а не - от 8 до 17, нали?

# 54
  • Мнения: 616
Лошото е че при нас идват кокагато им скимне и обикновено е в края на тяхното работно време и те ме питаха до кога стои в къщи по дразни ме и това че аз им обясних че тя стои до 16 часа а те на следващия ден пак дойдоха в 16.20
Абе засега се оправих с тях ,но просто се заяждат ми се струва. #2gunfire

# 55
  • Мнения: 601
Момичета, има ли някой подал документи в средата на декември и да е одобрен.
Докога ще се бавят с този бюджет.
Като нямат пари защо лъжат, че има възможност да подпомагат майките и безработните.
А кой ще поеме отговорност за забавянето.
Има деца които вече сигурно са на 3 години докато ги чакат. Tired
Много съм ядосана вече Mr. Green

# 56
  • Мнения: 729
Момичета, има ли някой подал документи в средата на декември и да е одобрен.
Докога ще се бавят с този бюджет.
Като нямат пари защо лъжат, че има възможност да подпомагат майките и безработните.
А кой ще поеме отговорност за забавянето.
Има деца които вече сигурно са на 3 години докато ги чакат. Tired
Много съм ядосана вече Mr. Green
Ами ние подадохме документи в средата на декември и все още си чакаме.не съм ядосана а направо съм бясна.Как може такова нещо се чудя.Ходих да питам какво става и ми отговориха,че са задвижени документите и да чакаме да се обадят.Ама до кога и аз не знам  ooooh!

# 57
  • Мнения: 115
Записвам се да следя темата! Искам да се възползвам от програмата между 2-та и 3-та година, т. е. след 8-ми май. Има ли вариант до май месец да се изчерпи лимитът, ако е така - да действам от сега????

Аз изчетох всички теми, ще почна да подготвям документите и ако ударя някъде на камък, ще искам помощ  Hug

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 10:46 от Мунгусолини

# 58
  • Мнения: 1 008
Ние сме в програмата от декември месец, т.е. на 18.12.2008 баба ми, която е детегледачка на детето подписа договор. Миналата седмица си получи дебитната карта от БТ и в нея имаше 60.61лв.
Най-странното е,че в началото на годината ми се обадиха от счетоводството в моята работа и ми казаха,че трябва да върна на НОИ 110лв, които ми бяха преведени през декември, защото вече сме били в прогромото за детегледачките. Върнах тези 110лв.
Следва,че  от ноември меесец аз обезщетение за детето си не получавам, а детегледачката е възнаградена със 60лв?1
Но, наистина нямам  нито време, нито нерви,за да се разправям. Просто нещата са много неясни, да не кажа абсурдни...

# 59
  • София
  • Мнения: 1 877
Innоcent,  и ние сме средата на декември и пак ни вест ни кост...то ще мине времето, но май това целят те де...

Общи условия

Активация на акаунт