Докога ползвахте количка

  • 7 839
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Страхотна количка,заслужава си инвестицията,дъщеря ми е на 2г и половина,но продължава да се вози с удоволствие в количката,обича и да поспива навън,и за пазар е много по-удоибно,мисля и тази година да си се возим ,пък после ще видим.Двамата големи също сме ги возили до 3-3 и половина години.

# 76
  • София
  • Мнения: 175
Малко преди да навърши 2 години синът ми спря да се вози в количка окончателно, а поне половин година преди това я ползвахме само за много далечни разходки.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ползвах до към две годишна възраст количка.

# 78
  • Мнения: 1 817
С по-големия до 1 годинка. Не искаше и да чуе за количка. Не съм го носила, вървеше си.
С малкия/ сега на 1г. 3мес./ вече ми е трудно. Не иска да стои.
И двамата рано проходиха.

# 79
  • Мнения: 326
Зависи от по-голямото дете.  Аз лично не мисля че има смисъл да купуваш такава количка. Първо че количката е тежка, а със двете деце ще е още по-зле. Преди година си задавах същия въпрос. Моите деца са с 1г.8мес разлика. От 1г.7мес. каката "маршерува". Случвало се е да мрънка да я нося, но успявам да я залъжа и продължава да си върви. А ако ще раждаш през пролетта или лятото тогава ще е още по-лесно за вървене, няма тежки и дебели дрехи, няма снаг и лед.
Не се притеснявай, децата бързо растат и ако си купиш такава количка най-много да я ползваш месец-два.  Peace

# 80
  • Мнения: 789
За по-дълги разстояния ползвах до малко над 2 години. Но втората ми количка е супер лека и компакта. Не знам как ще ти е с тази.
Но като визия ми харесва Simple Smile

# 81
  • Мнения: 11
Ние сме на 2 и половина и още ползваме количка !Не смятаме да я оставяме още!Не иска да върви ,а аз не искам да я нося,така че колкото можем ,ще я използваме!
 Всичко си зависи от детето!Може да иска ,а може и да ти откаже количката!Имам позната с такава количка ,детето и на три  се возеше в нея!А друга мама -бебето в количката ,а малката ,на две  се държи за нея !Вторият вариант не го приемам ,смятам че детето е малко  и не  е редно да реве да го вземат на ръце ,а майката да го кара да върви ,з-то нямала възможност,но всеки си решава сам!

# 82
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят съвет е да отидеш на място в магазина, да сложиш твоето детенце вътре в количката и да прецениш как ще е + още 3-5-7кила - дали няма да ти тежи...
Иначе - по курортите сигурно си виждала как от км си личи едно бг семейство и едно чужденци с деца - бг майката крещи изнервена на по-голямото уморено дете да върви по-бързо, малкото се дере в ръцете й, докато чуждестранното семейство си пие биричката на спокойствие, а 3-4годишното дете спи блажено в количката, по малкото - в същата или друга количка или в кенгуро при тати.
За мен удобството на децата е най-важно  Peace
Докато живеех в София всеки ден излизах с колата, за да водя малките в парка - е, ако тръгна да изброявам какво мъкнех, ще ми се смеете - кола-апартамент бях направила  Laughing Въпреки че паркирах близо, децата винаги са стигали обратно без рев и мъки - в количка, слинг, кенгуро  Peace

# 83
  • Мнения: 489
Синът ми проходи на 10 месеца, ползвахме количката до 1г. и половина. С малката ще видим...

# 84
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ползвах количка до 1,5 год. но и сега понякога на по дълги разстояния я ползваме.
по добрия вариант,от колкото да я нося. Peace

# 85
  • Мнения: 830
Докато на нея и купихме колело, пък на мама кола  Mr. Green

# 86
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Дъщеря ми беше на 1.6 г., когато ползвах количката само за да отидем до яслата. Беше есента, като мина зимата вече си вървеше самостоятелно и на около 2 г. окончателно се отказа от нея.
Сега малкия е на 1.4 г. и все още си поспива в количката. Предполагам,че до лятото ще се откаже от нея, но и да не се откаже-не е болка за умиране.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 880
до годинка и половина, след това нищо не можеше да го задържи в количката Peace

# 88
  • Германия
  • Мнения: 8 103
.....
Иначе - по курортите сигурно си виждала как от км си личи едно бг семейство и едно чужденци с деца - бг майката крещи изнервена на по-голямото уморено дете да върви по-бързо, малкото се дере в ръцете й, докато чуждестранното семейство си пие биричката на спокойствие, а 3-4годишното дете спи блажено в количката, по малкото - в същата или друга количка или в кенгуро при тати.
За мен удобството на децата е най-важно  Peace
.....
Подчертах нарочно това, което е при нас. Хич не ми пука, как ме гледат околните, или двамцата в количката (единична е!!, децата са ми дребни) Laughing или големият го пъхам да седи, малкият го нося в кенгурото и така стигам бързо накъдето съм тръгнала. Да подвиквам постоянно на големия да изчака брат си..или да върви по-бързо- не, благодаря.

# 89
  • София
  • Мнения: 619
Дейвид е на 2.6г. и понякога все още си излизаме с количката,а ако трябва да осъществяваме по голями дестинации сме си задължително с нея.Преди известно време гледах едно предаване за звездни личности в Холивуд,даваха Анджелина Джули с Брат Пит и 3 -те им деца,всичките бяха в колички,като най голямото беше на 5г.Даваха и много други подобни....Така,че в твоя случай ще ти е полезна подобна количка от изброените-2в1  Peace

Общи условия

Активация на акаунт