Неуверена мама

  • 2 801
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 436
И аз имам чувството,че ще бъда най-неуверената майка на света ooooh!

# 16
  • Мнения: 8 999
Просто много четеш.

# 17
  • Мнения: 4 784
Имало е ситуации, в които съм била несигурна, особено в началото, но около третия месец на бебето като че ли се синхронизирахме и нещата станаха по - леки и лесни. Не съм се затормозявала над всяко детайлче, изречение и т.н. В много ситуации следвам бебето и моите усещания и това определено ми помага.

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
и аз понякога се притеснявам много, но първа глава на книгата на д-р Спок ме успокоява много. Пробвайте и вие:
http://www.chitanka.info:82/lib/text/2377/0/

# 19
  • Мнения: 1 477
Не си неуверена.Просто искаш най-доброто за детето си.Спри да се притесняваш и вярвай на майчинския си инстинкт.

# 20
  • Мнения: 130
Вслушвай се в инстинкта си и всичко ще е наред! Hug

# 21
  • Мнения: 316
Мисля си, че всяка една майка в определени моменти си задава този въпрос"Аз добра майка ли съм?". И обикновено го задаваме след някой неуспех: детето не е искало да се храни; ударило се е или има драскотина по личицето; не можем да го успокоим и да спрем силния рев и т.н.
Нормално е да си задаваме въпроси, но след като събираш информация и прилагаш полезното /според теб/, това съвсем не говори че си неуверена.
Понякога самият   информационен поток е твърде всеобхватен и противоречив и това също може да те обърка и подсили надикащата се "паника", че не гледаш добре бебенцето си!
Бъди по-уверена в себе си и давай напред!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 558
проблемът е,че си неуверена в действията си.аз никога не съм имала такъв проблем.Гледам си детето както преценя и както мога,явно не съм толково взискателна
И при мен е така,особено като няма баби да ти се месят Peace

# 23
  • Мнения: 200
Ще ти го кажа в едно изречение - ТИ си най - добрата мама за твоето детенце...
Каквато и да си, за него си най - скъпото нещо, което то има...
Не се затормозявай с излишни глупости, гледкай си го и не се притеснявай...
 Peace

 Peace Напълно съгласна

# 24
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
С първото си дете, и аз съм се чувствала понякога така.
С второто това чувство поизчезна.
Какво ли ще е след трето? newsm78
И при мен е така  Peace

# 25
  • Мнения: 270
Може би информацията ти идва в повече. Никой не е роден научен но няма смисъл и от много четене. Помисли за теб кой е правилния начин да се случват нещата и бъди сигурна че той е най-добрият независимо какво казват другите. С времето ще добиеш по-голяма увереност  Hug

# 26
  • Мнения: 179
Спомням си как преди време една възрастна жена ми каза, че бебетата не са толкова крехки, колкото изглеждат.
И ако съм научила нещо досега, то е, че едно дете може да бъде гледано по много и различни начини. Няма един, който е правилен. Непрекъснато ни се налага да вземаме решения по отношение на отглеждането и все ще допуснем някоя грешка. Нормално е.

# 27
  • Мнения: 1 372
Неувереност има винаги. Винаги има едно но....... С времето просто ще се поуспокоиш. Не се притеснявай. Правиш всичко най.добро за детето си.

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Спокойно,всичко ще си дойде на мястото.
Аз също все още се шашкам за някой неща свързани с дъщеря ми. Peace

# 29
  • Мнения: 961
Да минат още няколко месеца и ще видиш, че тази неувереност ще изчезне или поне ще намалее.

Общи условия

Активация на акаунт