Лентов сифон за баня Aco Shower Drain

  • 24 753
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 863
Ние още не сме го сложили, защото сме на етап проект и си чакаме майстора да започне да работи чак края на февруари Sad При нас също ще е с отворено стъкло и линеен сифон. Познати, които имат такъв, ни посъветваха да го сложим до стенатар т.е. точно под душа, за да се стича водата в тази посока, а не към сухото пространство. На мен лично повече ми харесва, когато е сложен перпендикулярно на стъклото и заедно образуват условен квадрат. Май много сложно се изразих, не знам дали ме разбра  Embarassed Аз искам да попитам някой, който има стъклен параван от калено стъкло, колко трябва да е дебело то? Предлагат ми 8мм, но се чудя далие е достатъчно?

# 16
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 482
Ето фирмите, които предлагат сифони на Асо за София http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-3404115F-E07C245A/bg_aco_bulg … sl/3164_3202.html
Нашият е 400 лв. и е 985 мм.,  от Топгруп го взехме септември.

# 17
  • София
  • Мнения: 82
Възникна и въпрос относно поставянето: единният майстор, с когото говорихме не се наема да се занимава с това. Другият обясни, че за да сложи лентов сифон трябвало да повдигне пода заради S-сифона /не че на мен това нещо ми говори/. Едно подобно повдигане обаче ще се отрази на височината на мивката и душа. Моля да споделите вашия опит.

# 18
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 482
Възникна и въпрос относно поставянето: единният майстор, с когото говорихме не се наема да се занимава с това. Другият обясни, че за да сложи лентов сифон трябвало да повдигне пода заради S-сифона /не че на мен това нещо ми говори/. Едно подобно повдигане обаче ще се отрази на височината на мивката и душа. Моля да споделите вашия опит.

уф при нас повдигнаха и се наложи да се обърне алуминиевата врата да се отваря навън, навътре нямаше никакъв шанс. Според мен имаше начин да се вкопае, ама бързахме да се нанесем, така че нямахме време за спорове. Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 82
уф при нас повдигнаха и се наложи да се обърне алуминиевата врата да се отваря навън, навътре нямаше никакъв шанс. Според мен имаше начин да се вкопае, ама бързахме да се нанесем, така че нямахме време за спорове. Sad
[/quote]

Ujasia, да попитам след като сте повдигали пода как това се отрази на мивката, тоалетната? Повдигането, за което майсторът говори е около 15см, което на мен ми се струва ужасно много.

# 20
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 482
Ами не са чак 15 сантиметра, но цялото ниво на банята се вдигна видимо с около 5 до 10 см. максимум. Но не мисля, че по някакъв начин се е отразило на тоалетната или на мивката. Ние мивката не я сложихме според стандартите, а така че на нас да ни е удобно като височина, а пък за тоалетната местихме тръби, защото имаме намерение да заградим душ пространството с параван, а по проект щяхме да си удряме краката в паравана. Снимки не мога да покажа, тъй като още не сме осъществили докрай замисъла.

# 21
  • София
  • Мнения: 82
За тези, които се интересуват: в магазин Керанова http://www.keranova.org има както Aco, така и български сифони. Цената за 88,5/70/80 на Aco е 460.18лв, а българският е с размер 88,5/80/80 и цена между 257-300лв в зависимост от решетката. Да обърна внимание, че широчината на българския е 80см, а на Aco 70см. В магазина ме увериха, че българските са качествени и не са имали оплаквания от клиенти.

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 823
Такива линейни отводнители за баня се предлагат не само в магазините за обзавеждане на баня, а и в по-големите строителни магазини. По-горе дадения списък определено не е пълен. Naughty Отдавна не съм ходила в Практикер и Бриколаж, но по принцип там продават останалите продукти на АСО, така че е много възможно да предлагат и от ShowerDrain-те.

Ако искате да видите всички модели и размери на АСО, разгледайте брошурата. Там са показани различните дизайни на решетката, както и стандартните дължини. Има и схеми и снимки на монтажа.

yoretmenim Съдейки по схемите в тази брошура, наистина са необходими от 11-16см във височина за полагане на канала заедно със сифона. Но това не значи със сигурност, че с толкова трябва да повдигнеш пода на банята. В повечето случаи мокрите помещения с подов сифон имат подова замазка от 10-на см. Може да я изкъртите, положите канала и тръбите и тогава да направите нова замазка. Така нивото на банята ще се промени съвсем малко. Peace

А иначе, ако се интересувате от цени - тук може да разгледате един електронен магазин - при РАЗДЕЛ "ВСИЧКИ КАТЕГОРИИ" изберете "СТРОИТЕЛНИ ЕЛЕМЕНТИ АСО" и ще ви се появят цените на техните продукти. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 82
Момичета, моля тези от вас, които са правили сифон обяснят как са направени наклоните при вас. Майсторът+един водопроводчик не могат да го измислят и вече полудявам. Моята идея беше за този вариант http://baniastil.com/images/smilies/sif%207.jpg, като душът е на другата стена.
Освен това бях попитала, но никой не ми отговори, дали водата ще пръска извън сифона. Или пък е най-добре, както някои писаха сифонът да бъде откъм стената и тогава цялата баня да бъде с наклон към него?Отново благодаря!



# 24
  • Банкя
  • Мнения: 823
Освен това бях попитала, но никой не ми отговори, дали водата ще пръска извън сифона.
При всички случаи ще плиска вода и извън сифона, тоест част от струята ще отскача от тялото ти ще пада от другата страна на решетката (както е показано на снимката). За да се влива тази вода в сифона, ще трябва да имаш лек наклон и от външната страна (сухата част на помещението) към него.

# 25
  • Мнения: 2 211
Така, както е на снимката, ако не сложиш врата над канала, вода ще пръска. Колкото до наклона - съвсем лек, V-образен /каналът  да е под върха на V/.

# 26
  • Мнения: 3 830
Хубави са и доста практични.  Дават възможност за различни решения в банята.
И цените им са хубави... Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 2 952
Възникна и въпрос относно поставянето: единният майстор, с когото говорихме не се наема да се занимава с това. Другият обясни, че за да сложи лентов сифон трябвало да повдигне пода заради S-сифона /не че на мен това нещо ми говори/. Едно подобно повдигане обаче ще се отрази на височината на мивката и душа. Моля да споделите вашия опит.
Това е така - изискват дълбочина. Миналото лято и аз бях набройкала сифоните, но трябваше да вдигнем много нивоно на баните. Аз си бях поставила за цел в целия апартамент нивото да бъде едно и да няма преходи, което успях да постигна, но останах без такова отводняване.
Помисли си дали предпочиташ баня с прагче или такъв сифон. Зависи и евентуално от вратите, ако вече са ви монтирани.

# 28
  • Мнения: 6
Здравейте
случайно попаднах на темата за линейните сифони.
Сифоните стандартно са с цялостна дълбочина 80мм
цената за 885мм е около 280лв. - българските
както казаха по горе са с много добро качество и по нищо не отстъпват на немските.
ако някой иска повече инфо да се обади на 0887 315 812 и 0888 933 188

П.С. Нашата фирма ги произвежда .

# 29
  • Мнения: 6
Забравих да добявя, че не е необходимо прагче, те дори са по плитки от стандартните рогови сифони.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт