Лентов сифон за баня Aco Shower Drain

  • 24 737
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 82
Здравейте мили мами,
прочетох, че някои от вас са се интересували от лентов сифон за баня Aco Shower Drain http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-3F5701DA-B33F9183/bg_aco_bulg … /hs.xsl/3539.html. Звъннах във фирмата и ми казаха, че не се занимават с частни клиенти. Моля ако някой от вас си е сложил тази система да ме насочи към магазин, където се предлага. Доколкото разбирам се купува само лентовия сифон, а отделно трябва да се мисли и за параван. Вероятно монтажът се извършва паралелно със слагането на плочките. Въобще възможно ли е на едно място да се избере сифона, паравана, плочките или ще трябва да се обикаля? Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 459
Не пишеш от кой град си...
За София мога да каже, че ги видях в магазин Sffera на Околовръстното, до Бизнес Парка в Младост.
Много са красиви, но за мен цените са безумни. Това е един сифон все пак...
Иначе в магазина има и плочки, а май и паравани, но за тях не съм сигурна.

# 2
  • Мнения: 4 411
А какви са цените...ориетировъчно?

# 3
  • София
  • Мнения: 82
Да, за София става въпрос. А дали всеки майстор може да ги монтира?

# 4
  • София
  • Мнения: 459
А какви са цените...ориетировъчно?

Аз като питах преди 4-5 месеца, най-евтиния беше около 700лв ?!?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 826
Имаме такъв на вид сифон. Не знам дали е същата фирма. Купихме го от магазин Signo (на Г.М.Димитров) за около 400-500 лева.

# 6
  • София
  • Мнения: 351
Оферта от NIDO от миналото лято - 360 лв без ДДС за 1.20 м

# 7
  • София
  • Мнения: 7 994
Записвам се и аз, че точно тия сифони ги бях гледала, но не знаех, че не работят с частни клиенти... Etomira, трудно ли е за слагане?
Допълвам един линк с информация, защото до момента не знаех, че се наричат лентови сифони: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=12631

# 8
  • София
  • Мнения: 6 302
Ние сложихме такъв, юни месец беше. Струваше 380 лв за 70 см дължина. Да, слага се с плочките. А паравана какво общо има. Ние параван сложихме преди 2 седмици. Само да кажа, че още не живеем там и не сме ползвали банята.

# 9
  • Мнения: 8 999
Да, ужасно са скъпи, но е супер удобно и практично нещо! Ако се монтира такъв сифон, то наклонът на банята не трябва да е много, а и е достатъчно да е двустранен /а не четиристранен/. Ако го сложиш до стената, може целият под да е леко наклонен на тази страна, а не да се чудиш кое как да поставяш, защото всичко се клати безобразно. Банята е съвсем суха и изобщо удобствата са несравними.
Ама цената е...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 826
Милинка, не знам  Embarassed Embarassed Майсторът, който прави плочките го сложи. Но не сме чули оплаквания, така че... знае ли човек newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 7 994
Ахам, мерси... Примерно за тавана, който бях гледала за баня, пишеше, че се монтирал само от представители на фирмата, та знам ли... Реших, че сигурно е нещо много сложно Simple Smile Мерси!

# 12
  • София
  • Мнения: 82
Всъщност реално погледнато не са чак толкова скъпи. Ако цената на сифона е 400-500лв и прибавим 400-500лв парван излиза колкото нормална душ кабина, а е доста по-красиво. Освен това все пак веднъж се прави.

# 13
  • София
  • Мнения: 863
Линейни сифони на Aco продават в Топ Груп на Бистришко шосе и в Булгрес на Хемус. В Булглес за 90-сантиметровия ни поискаха 440 лв. Това е цена за базовата решетка. Ако искаш с някаква по-специална - цената съответно е почти двойна. Има български линейни сифони в магазин Water House на Тодор Александров. Там 90 сантиметра е 350 лв и има избор на повече решетки на същата цена. Проектантите, които ни правят апартамента казаха, че слагат от българските на всичките си клиенти - с по-големи и по-малки финансови възможности и ме увериха, че са много качествени. Ще се радвам ако съм ви била полезна. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 82
Dani_Frango, благодаря много.
Разглеждах картинки и се чудя при отворения вариант на паравана дали няма да пръска вода навън. Бих помолила ако имате възможност да качите снимки, за да можем да видим като изпълнение как се получава с паравана.

# 15
  • София
  • Мнения: 863
Ние още не сме го сложили, защото сме на етап проект и си чакаме майстора да започне да работи чак края на февруари Sad При нас също ще е с отворено стъкло и линеен сифон. Познати, които имат такъв, ни посъветваха да го сложим до стенатар т.е. точно под душа, за да се стича водата в тази посока, а не към сухото пространство. На мен лично повече ми харесва, когато е сложен перпендикулярно на стъклото и заедно образуват условен квадрат. Май много сложно се изразих, не знам дали ме разбра  Embarassed Аз искам да попитам някой, който има стъклен параван от калено стъкло, колко трябва да е дебело то? Предлагат ми 8мм, но се чудя далие е достатъчно?

# 16
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 479
Ето фирмите, които предлагат сифони на Асо за София http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-3404115F-E07C245A/bg_aco_bulg … sl/3164_3202.html
Нашият е 400 лв. и е 985 мм.,  от Топгруп го взехме септември.

# 17
  • София
  • Мнения: 82
Възникна и въпрос относно поставянето: единният майстор, с когото говорихме не се наема да се занимава с това. Другият обясни, че за да сложи лентов сифон трябвало да повдигне пода заради S-сифона /не че на мен това нещо ми говори/. Едно подобно повдигане обаче ще се отрази на височината на мивката и душа. Моля да споделите вашия опит.

# 18
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 479
Възникна и въпрос относно поставянето: единният майстор, с когото говорихме не се наема да се занимава с това. Другият обясни, че за да сложи лентов сифон трябвало да повдигне пода заради S-сифона /не че на мен това нещо ми говори/. Едно подобно повдигане обаче ще се отрази на височината на мивката и душа. Моля да споделите вашия опит.

уф при нас повдигнаха и се наложи да се обърне алуминиевата врата да се отваря навън, навътре нямаше никакъв шанс. Според мен имаше начин да се вкопае, ама бързахме да се нанесем, така че нямахме време за спорове. Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 82
уф при нас повдигнаха и се наложи да се обърне алуминиевата врата да се отваря навън, навътре нямаше никакъв шанс. Според мен имаше начин да се вкопае, ама бързахме да се нанесем, така че нямахме време за спорове. Sad
[/quote]

Ujasia, да попитам след като сте повдигали пода как това се отрази на мивката, тоалетната? Повдигането, за което майсторът говори е около 15см, което на мен ми се струва ужасно много.

# 20
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 479
Ами не са чак 15 сантиметра, но цялото ниво на банята се вдигна видимо с около 5 до 10 см. максимум. Но не мисля, че по някакъв начин се е отразило на тоалетната или на мивката. Ние мивката не я сложихме според стандартите, а така че на нас да ни е удобно като височина, а пък за тоалетната местихме тръби, защото имаме намерение да заградим душ пространството с параван, а по проект щяхме да си удряме краката в паравана. Снимки не мога да покажа, тъй като още не сме осъществили докрай замисъла.

# 21
  • София
  • Мнения: 82
За тези, които се интересуват: в магазин Керанова http://www.keranova.org има както Aco, така и български сифони. Цената за 88,5/70/80 на Aco е 460.18лв, а българският е с размер 88,5/80/80 и цена между 257-300лв в зависимост от решетката. Да обърна внимание, че широчината на българския е 80см, а на Aco 70см. В магазина ме увериха, че българските са качествени и не са имали оплаквания от клиенти.

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 823
Такива линейни отводнители за баня се предлагат не само в магазините за обзавеждане на баня, а и в по-големите строителни магазини. По-горе дадения списък определено не е пълен. Naughty Отдавна не съм ходила в Практикер и Бриколаж, но по принцип там продават останалите продукти на АСО, така че е много възможно да предлагат и от ShowerDrain-те.

Ако искате да видите всички модели и размери на АСО, разгледайте брошурата. Там са показани различните дизайни на решетката, както и стандартните дължини. Има и схеми и снимки на монтажа.

yoretmenim Съдейки по схемите в тази брошура, наистина са необходими от 11-16см във височина за полагане на канала заедно със сифона. Но това не значи със сигурност, че с толкова трябва да повдигнеш пода на банята. В повечето случаи мокрите помещения с подов сифон имат подова замазка от 10-на см. Може да я изкъртите, положите канала и тръбите и тогава да направите нова замазка. Така нивото на банята ще се промени съвсем малко. Peace

А иначе, ако се интересувате от цени - тук може да разгледате един електронен магазин - при РАЗДЕЛ "ВСИЧКИ КАТЕГОРИИ" изберете "СТРОИТЕЛНИ ЕЛЕМЕНТИ АСО" и ще ви се появят цените на техните продукти. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 82
Момичета, моля тези от вас, които са правили сифон обяснят как са направени наклоните при вас. Майсторът+един водопроводчик не могат да го измислят и вече полудявам. Моята идея беше за този вариант http://baniastil.com/images/smilies/sif%207.jpg, като душът е на другата стена.
Освен това бях попитала, но никой не ми отговори, дали водата ще пръска извън сифона. Или пък е най-добре, както някои писаха сифонът да бъде откъм стената и тогава цялата баня да бъде с наклон към него?Отново благодаря!



# 24
  • Банкя
  • Мнения: 823
Освен това бях попитала, но никой не ми отговори, дали водата ще пръска извън сифона.
При всички случаи ще плиска вода и извън сифона, тоест част от струята ще отскача от тялото ти ще пада от другата страна на решетката (както е показано на снимката). За да се влива тази вода в сифона, ще трябва да имаш лек наклон и от външната страна (сухата част на помещението) към него.

# 25
  • Мнения: 2 211
Така, както е на снимката, ако не сложиш врата над канала, вода ще пръска. Колкото до наклона - съвсем лек, V-образен /каналът  да е под върха на V/.

# 26
  • Мнения: 3 830
Хубави са и доста практични.  Дават възможност за различни решения в банята.
И цените им са хубави... Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 2 952
Възникна и въпрос относно поставянето: единният майстор, с когото говорихме не се наема да се занимава с това. Другият обясни, че за да сложи лентов сифон трябвало да повдигне пода заради S-сифона /не че на мен това нещо ми говори/. Едно подобно повдигане обаче ще се отрази на височината на мивката и душа. Моля да споделите вашия опит.
Това е така - изискват дълбочина. Миналото лято и аз бях набройкала сифоните, но трябваше да вдигнем много нивоно на баните. Аз си бях поставила за цел в целия апартамент нивото да бъде едно и да няма преходи, което успях да постигна, но останах без такова отводняване.
Помисли си дали предпочиташ баня с прагче или такъв сифон. Зависи и евентуално от вратите, ако вече са ви монтирани.

# 28
  • Мнения: 6
Здравейте
случайно попаднах на темата за линейните сифони.
Сифоните стандартно са с цялостна дълбочина 80мм
цената за 885мм е около 280лв. - българските
както казаха по горе са с много добро качество и по нищо не отстъпват на немските.
ако някой иска повече инфо да се обади на 0887 315 812 и 0888 933 188

П.С. Нашата фирма ги произвежда .

# 29
  • Мнения: 6
Забравих да добявя, че не е необходимо прагче, те дори са по плитки от стандартните рогови сифони.

# 30
  • София
  • Мнения: 82
Bib.bib, сега се замислих за праговете, които се получават и в банята, и в тоалетната. Би ли ми казала как решихте този въпрос, защото нали при слагане на плочки пак получава повдигане. Може би сте повдигнали всички останали подове?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
Bib.bib, сега се замислих за праговете, които се получават и в банята, и в тоалетната. Би ли ми казала как решихте този въпрос, защото нали при слагане на плочки пак получава повдигане. Може би сте повдигнали всички останали подове?
Първо трябва да ти кажа, че в старото ни жилище всяко помещение си има собствено мнение и наклон - прагове, преходи, ръбове...
Така изобщо ми мина идеята, че не искам повече никакви преходи. Още повече, че новото ни жилище е с немалко помещения, но не са прекалено обширни и всеки преход по принцип акцентира още повече върху малкия габарит. В жилищните помещения и антрето нямаме никакви плочки - от край до край е паркет с неголеми размери, паркетините са успоредни - тип дюшеме. Единственият проблем е, че в някои стаи са успоредно на дължината в други са перпендикулярно на дългата страна на стаята. Естествено избрах в хола да бъде водещ като посока на редене.
С майсторите мерихме много (преди и двете настилки да се купят!) как нивото в баните като се сложи теракота на пода да съвпадне с паркета. В крайна сметка в едната нацелиха много точно, в другата имаше 3-4 мм разлика. Там където се срещат двата вида настилки залепих по една тънка лайсна с цвета на паркета. Сега и тя не се вижда, защото сложих чердженца за пред баня върху тях.
Стана дълго, дано има полза   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 82
Bib.bib, благодаря много за изчерпателния отговор. Определено ще помисля по въпроса, макар че аз така и не мога да се разбера с майстор, водопроводчик и технически. Ако поискам още нещо не знам какво ще става..

# 33
  • Мнения: 6
българските ги има вече и във практис на едни доста прилични цени.

# 34
  • Мнения: 8
Не пишеш от кой град си...
За София мога да каже, че ги видях в магазин Sffera на Околовръстното, до Бизнес Парка в Младост.
Много са красиви, но за мен цените са безумни. Това е един сифон все пак...
Иначе в магазина има и плочки, а май и паравани, но за тях не съм сигурна.

Може би късно, но по добре да споделя http://www.topgroupplus.com/granitogres/granitogresbg.php предлагат целия пакет ACO ShowerDrain, витрина стъклена закалена и конзолата за захващане на стъклото. Много професионално ме консултираха относно дебита на отводняване на ACO ShowerDrain имало различни класов с различни цени и зависи най-вече от технологията и сифона.

Да не забравя разбрах, че пускат нова гама ACO ShowerDrain вече със стъкла и нови светлини, както и дървени скари за пред душ зоната http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-ABD354D0-8FEEFBB7/bg_aco_bulg … /hs.xsl/4040.html

Свалете си брошура за повече информация http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-ABD354D0-8FEEFBB7/bg_aco_bulg … hs.xsl/index.html

Айде успех Simple Smile Дано съм помогнала.

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 22:04 от BebolinaConcentrat

# 35
  • Мнения: 8
Не пишеш от кой град си...
За София мога да каже, че ги видях в магазин Sffera на Околовръстното, до Бизнес Парка в Младост.
Много са красиви, но за мен цените са безумни. Това е един сифон все пак...
Иначе в магазина има и плочки, а май и паравани, но за тях не съм сигурна.

Може би късно, но по добре да споделя http://www.topgroupplus.com/granitogres/granitogresbg.php предлагат целия пакет ACO ShowerDrain, витрина стъклена закалена и конзолата за захващане на стъклото. Много професионално ме консултираха относно дебита на отводняване на ACO ShowerDrain имало различни класов с различни цени и зависи най-вече от технологията и сифона.


Може да си свалите брошура от посочения link   Peace http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-ABD354D0-8FEEFBB7/bg_aco_bulg … hs.xsl/index.html
Да не забравя разбрах, че пускат нова гама ACO ShowerDrain вече със стъкла и нови светлини, както и дървени скари за пред душ зоната http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-ABD354D0-8FEEFBB7/bg_aco_bulg … /hs.xsl/4040.html

Айде успех Simple Smile Дано съм помогнала.

# 36
  • Мнения: 73
Здравейте
случайно попаднах на темата за линейните сифони.
Сифоните стандартно са с цялостна дълбочина 80мм
цената за 885мм е около 280лв. - българските
както казаха по горе са с много добро качество и по нищо не отстъпват на немските.
ако някой иска повече инфо да се обади на 0887 315 812 и 0888 933 188

П.С. Нашата фирма ги произвежда .


Би ли ни обяснила по-подробно за вашите душ-канали, тъй като от сайта Ви не се разбира какъв е самият сифон, има ли воден затвор или друга технология срещу миризмите? На сайта Ви виждам само решетки.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 800
Някой знае ли, каква е цената на дървените скари за душовото пространство на ACO ?

# 38
  • София
  • Мнения: 7 994
Би ли ни обяснила по-подробно за вашите душ-канали, тъй като от сайта Ви не се разбира какъв е самият сифон, има ли воден затвор или друга технология срещу миризмите? На сайта Ви виждам само решетки.

Ние се разходихме през почивните дни до Практис, за да ги разгледаме. Като конструкция изглеждат като на Асо, с воден затвор са. Решетките са с по-прости орнаменти, има ги на сайта. В един магазин, който предлага Асо, ни казаха, че българските връщали много миризма и заради това вече не ги предлагали... И сега сме пред дилема, защото на нас ни трябват 2 и сумата отива къмто 900-1000 лв. за 2 бр. Асо, а за Инокс (Патлиджански) ще е около 500 лв.

# 39
  • Мнения: 73
Значи щом връщат миризми, вариантите са 2. Първи - нямат воден затвор. Втори - имат, но не върши работа. Трябва да се съобрази също така и с това дали в банята има подово или не, понеже, ако има подово отопление, водният затвор ще бъде винаги сух и така винаги ще връща миризми. Аз лично бих препоръчала или АCO или HL. HL Можете да разгледате на страницата им http://hl-bg.bg/ Линейните им отводнители са по-скъпи, но може би има защо ?! Simple Smile Имат много практични решения за точково отводняване (сифони), не знам дали няма да са и по-удачни от линейните.

# 40
  • Мнения: 3 215
Запис. Ние имаме такъв сифон в едната баня - монтираха го при полагане на замазката (страва дума за ново строителство). Изпратиха ни сифона с куриер, директно от фирмата. Но това беше преди време и явно са променили политиката си.

# 41
  • Мнения: 6
Много некоректно от страна на търговците.
при условие че има воден затвор от къде би минала тази миризма?
Вие за нелоялна конкуренция да сте чували?
И ако са направени не както трябва верига като практис би ли ги пуснала.
Дори собственика на Практис е с няколко броя от нашите в тях. А той може да си позволи да си купи и по скъпи.
ако някой се съмнява да ми се обади.
Росица Патлиджанска
0888 933 188
0887 315 812

# 42
  • Мнения: 6

Би ли ни обяснила по-подробно за вашите душ-канали, тъй като от сайта Ви не се разбира какъв е самият сифон, има ли воден затвор или друга технология срещу миризмите? На сайта Ви виждам само решетки.
[/quote]

Сифоните са изцяло изработени от неръждаема ламарина ( сифон, решетка, тава).
изходящата тръба е фи 50 - съобразено със стандартните тръби от ПВЦ за канал. Дебита е многократно по голям от този на стандартните рогови сифони. Има воден затвор няколко сантиметра - при неползване на банята да не остава сух няколко дни.
Сифона се води самопочистващ поради невъзможноста му да бъде запушен- необходимо е само да се махне клапата и да се изсипе вода и той се изчиства - за разлика от обикновенните ,които след известно време се запълват с боклуци и налепи и се налага изсипване на препарати и разните там телове за отпушване.
Има няколко вида решетки. Последната е шарката тип Версаче. Изработват се и по поръчка на размер.
Височината на целия сифон заедно със решетката и леглото за нея е 80мм - напълно съобразени със стандарта за България- поради тънките плочи в новото стройтелство. Laughing
По отношение на изработката за разлика от западните тези са изработени изцяло ръчно което гарант за качеството на заварките и сглобката.
не желая да сравнявам нашите и западните поради това, че не е коректно от наша страна.
Но все пак да го имате предвид, че някой от серията на АСО са със "женски" извод на тръбата , което е почти 100% гаранция че след време ще протечат ( може да попитате някой майстор на ВиК-никога не трябва изхода да е "женски").
Магазини: Керанова - симеоновско, Естетико, Декор център-сливница,Waterhouse- до булбанк центъра, Слейт - до мартинели на бул. България, Практис , Сико - под моста чавдар, АкваНова, Киров и син- Повдив и София, Сима- Варна, Качика- Бургас, Солик- раковска и много други.

За две години нямаме нито една рекламация- което е гаранция за едно много добро качество. 

# 43
  • София
  • Мнения: 7 800
Купих си лентовия сифон от Сигно, все още не съм го пробвала- http://www.aco.bg/cps/rde/xbcr/SID-01CF607A-725C49CD/bg_aco_bulg … ax_200x123_71.jpg.
Единствената ми забележка за сега е, че са с по- малки размери от посочените.

# 44
  • Мнения: 3
Момичета,

Прочетох част от нещата, които сте писали за линейните сифони и реших да споделя моя опит. Ще започна с това:
Сложих такъв душ-канал преди около 9 месеца и до ден днешен сутрин като вляза в банята ми става хубаво!  Grinning
Като правихме ремонта доста се колебах (защото не бях предвидила 600 лв точно пък за сифон). Но като осъзнах, че супер гадна и клаустрофобична душ-кабина, която по проект ми затваряше цялото пространство в банята, ще ми струва не по-малко от 1000 лв, бързо поддадох на агитацията на мъжа ми, който от пръв поглед много се вдъхнови от душ-канала. След това така се поучи, че вместо "какъв да е сифон, колкото да има дупка за оттичане на водата", си завъртяхме целия дизайн на банята около канала и се оказа, че иначе тесничката ни панелна баня, може да има доста свеж и разчупен дизайн (обещавам при следващото ми влизане тук да сложа снимки). Освен това, най-ценното за мен е това, че пода на банята ми е абсолютно равен, чисти се с 2-3 движения и изобщо не искам да си спомням за старата ми баня с гадно прагче около душа, където сина ми най-редовно се спъваше и падаше на плочките  Cry За справка, сега влиза да се къпе с едно камионче и пада страшна игра да го кара в банята!  Sunglasses
А по отношение на монтажа, беше много забавно, защото майстора (като всеки майстор, който вижда нещо за първи път) първоначално го отрече по всички критерии, но след като го убедих да го сложи "на моя отговорност", супер се изкефи, защото реално при душ-канала се прави наклона само в две равнини, а не е нужно да кълца плочките, за да направи "фуния" както при точковия сифон.
Абе изобщо - измислено е супер. Пък и в крайна сметка - банята си я ремонтирам веднъж на 10 години! Струва си да си направиш кеф с нещо пинизчийско Simple Smile

# 45
  • Мнения: 8
Привет мили момичета,

Чета и се чудя никой от вас ли не знае, че ACO ShowerDrain имат различни класове продукти и цените в класа ACO ShowerChannel започват от 281 лв. с ДДС и стигат до към 320 лв Simple Smile има продукти за всеки потребител. Аз лично си купих ShowerDrain Tile, уникално яко решение с възможност за вграждане на плочките в канала, като остава само тънък процеп през, който водата се отвежда абе яка гъзария Simple Smile)) архитектите, които ми проектираха апартамента ме светнаха не бях и чувала за нещо толкова елегантно и лесно за поддръжка и разбира се с огромно удоволствие си го купих, беше все едно си купувам нова чанта Simple Smile)) КЕФ. За другата баня обаче задължително ще трябва да е светещ направо, как съм го пропуснала не знам. С две думи стига се разправяхте ако си търсите достъпен и практичен купете си ACO ShowerChannel пак е готин ако търсите уникалност и искате да се отличите ACO ShowerDrain така ми обясниха хората а не абе много ми харесва точно този ама...........Simple Smile и на мене ми се носи FURLA ама си взех нещо, което ще го ползвам повече от един сезон.

Ето и снимчица как изглежда този Tile

http://www.aco-haustechnik.de/cps/rde/xbcr/SID-5CA71D53-68BC41AB … ax_182x182_71.jpg

http://www.aco-haustechnik.de/cps/rde/xbcr/SID-5CA71D53-68BC41AB … ax_182x182_71.jpg

А ето и свтлините

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs011.snc1/2898_106 … 984_2739804_n.jpg

http://www.aco-haustechnik.de/cps/rde/xbcr/SID-5CA71D53-68BC41AB … ax_182x182_71.jpg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs011.snc1/2898_106 … 969_8313839_n.jpg
  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 19:25 от BebolinaConcentrat

# 46
  • Мнения: 6
Да ви информирам , че вече и българските лентови сифони се предлагат във светещ вариант и то на доста по- ниска цена от западните.
може да се избира във 4 вида светлина
зелено, жълто, синьо и червено.
за сега ги има само в магазина на ъгъла на оборище - Светът на банята.
фирмата предлага и светещи фризове от Инокс за баня

# 47
  • Мнения: 6
Много голям мерак имах за такъв сифон. През юни си купих от Рока линеен сифон Aco за 320лв (с ДДС) - 78см. Мисля, че ги гледах на същата цена и в Баня Стил. Монтиран е в банята и стои страхотно, само че още не съм я ползвала пустата баня и не знам как е отводняването с него.

Общи условия

Активация на акаунт