Набиха детето ми в детската градина

  • 7 376
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 052
относно другите родители - всеки с който разговарях има съмнение , но не е убеден !всички ми пожелават успех и са зад мен , но ..."да видим какво ще стане с вас ."  е не ми пука за тяхната подкрепа - все пак те не правят опит да си защитят децата . като разговарях с директорката , жената ми каза , че само аз съм я уведомила официално !? е слава богу , че в българия всичко се крепи на старите познаства , та открих такива в общината , за да проявят интерес и там ! стискам си палци !

Няма нужда да се съмняват. Аz ходих с малкия на едно детско предстваление zа Коледа . Имаше деца от раzлични градини , училища ... учители ги водеха. Свободните елементи като нас бяха съвсем малко. Стояхме настрана и малкия беш иzморен та на ръцете ми, когато точно пред мен една zапочна да си строява групата с удари по главите, крясъци, дърпания zа качулките и влачене  ... не като да и е бил нервен ден ... бяха отишли на представление . Направо се вцепених .  Имаше и други групи и учители наоколо , цялата zала беше пълна с народ , а на нея не и пукаше.
Та вярвайте на децата си  Hug Горките деца.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

пред мен една zапочна да си строява групата с удари по главите, крясъци, дърпания zа качулките и влачене  ... не като да и е бил нервен ден ... бяха отишли на представление . Направо се вцепених .  Имаше и други групи и учители наоколо , цялата zала беше пълна с народ , а на нея не и пукаше.
Та вярвайте на децата си  Hug Горките деца.
Е знаеш ли пък какво ги прави като са си в групата newsm78. Там може да се е опитвала да се владее Mr. Green. Много изтрещяли учителки има ooooh!

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592
Обяснете на въпросната персона, че за нея ще бъде особено здравословно да напусне.

# 48
  • Мнения: 66
[. Това не се оставя така, гони я тая, детето ти е по-важно от всичко. Успех. А и ако можеш да споделиш коя е тая градина и името на "другарката", ще е просто прелест.
[/quote]


за сега ще го спестя , докато излезе резултата от жалбата. консултирах се с юрист  , който ме посъветва все още да не давам публичност на такова инфо , за да не изпадна в капана на "уронването на престижа " и "клеветата и обидата "  . но ще го уповестя  след резултата в общината . а по повод камерите в детските заведения съм с двете ръце "за".

# 49
  • Мнения: 636
Добре са те посъветвали и добре си постъпила. Не знам аз как бих реагирала, честно казано няма да е присъщо на майка на две деца, бременна с трето. Щях да изригна като вулкан, ох, само като се поставя на твое място и побеснявам ...  #Cussing out

# 50
В държавните детски градини за съжаление е така. Затова всеки, който може да си позволи частна нека го направи. Имам поглед отвътре и в двата сектора, затова го казвам. Дърпане на ухо,  викане и крещене, безразборно наказване - това е част от ежедневието на вашите деца. Не разбирам те не се ли оплакват вкъщи, защо не се оплаквате и вие? Това мълчание по проблема го засилва още повече. Вероятно има градини, в които нещата са по добри, но сигурно са малко. Качествените екипи в държавния сектор са на изчезване!!!!!!!!!!!!   

# 51
  • Мнения: 3 611
Майка ми работи в ДЯ. Една от сестрите там редовно биела децата. Уволниха я дисциплинарно, тя пък съди директорката, та дълго време се разкарваха по съдилищата...

sonik_f, браво на теб, че не си оставила нещата така. Аз също не бих, само дето със сигурност не бих била толкова търпелива...   bash
 

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В държавните детски градини за съжаление е така. Затова всеки, който може да си позволи частна нека го направи. Имам поглед отвътре и в двата сектора, затова го казвам. Дърпане на ухо,  викане и крещене, безразборно наказване - това е част от ежедневието на вашите деца. Не разбирам те не се ли оплакват вкъщи, защо не се оплаквате и вие? Това мълчание по проблема го засилва още повече. Вероятно има градини, в които нещата са по добри, но сигурно са малко. Качествените екипи в държавния сектор са на изчезване!!!!!!!!!!!!  
Така е. Децата си казват, но като отидеш да се оплачеш изкарват детето, че си измисля Thinking Съгласна съм, че качествените екипи са много малко. А аз мога да ти кажа, че същите тези дето ни бият и обиждат децата могат да започнат работа спокойно и в частнита градини. Тогава каква е гаранцията, че в частните градини е по добре. Точно тук мнопго майки се оплакват от частните градини. Това е още по лошо, защото не стига че плащат луди пари,а на всичкото отгоре и децата им  не се чувстват добре. И други минуси има в частните градини.

# 53
  • Мнения: 3 506
А аз мога да ти кажа, че същите тези дето ни бият и обиждат децата могат да започнат работа спокойно и в частнита градини. Тогава каква е гаранцията, че в частните градини е по добре. Точно тук мнопго майки се оплакват от частните градини. Това е още по лошо, защото не стига че плащат луди пари,а на всичкото отгоре и децата им  не се чувстват добре. И други минуси има в частните градини.

Точно така е. Моите деца имаха 'късмета' да попаднат в такава частна градина и съм сигурна, че не е единствената. Както често пъти се пише в този форум по повод образователната ни система, частно не е синоним на качествено, нито пък държавно - на некачествено.

# 54
Некачествените кадри не могат да оцелеят в една уважаваща себе си частна детска градина. Още в първите седмици от работата на учителката си проличава характера, поведението, работата с децата, методиката и др. Ако има проблем родителите веднага реагират, някои съвестни колеги също и директорката взема съответните мерки. Даже при подбора на кадри има изпитателен срок и много учителки не продължават работа в частната дг, защото е явно, че мястото и не е там. Всъщност има една истина, която малко хора я знаят - родители, които никога не са били в държ. дг нямат представа как е там и се оплакват за дребни неща в частната. Родители, които отиват в частна дг след като са напуснали от държавна са много доволни, и нямат дребнавости в претенциите и изискванията, защото си дават сметка за разликата в отглеждането и възпитанието на техните деца. А от разликата се хвалят още в първите 2 седмици.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Некачествените кадри не могат да оцелеят в една уважаваща себе си частна детска градина. Още в първите седмици от работата на учителката си проличава характера, поведението, работата с децата, методиката и др. Ако има проблем родителите веднага реагират, някои съвестни колеги също и директорката взема съответните мерки. Даже при подбора на кадри има изпитателен срок и много учителки не продължават работа в частната дг, защото е явно, че мястото и не е там. Всъщност има една истина, която малко хора я знаят - родители, които никога не са били в държ. дг нямат представа как е там и се оплакват за дребни неща в частната. Родители, които отиват в частна дг след като са напуснали от държавна са много доволни, и нямат дребнавости в претенциите и изискванията, защото си дават сметка за разликата в отглеждането и възпитанието на техните деца. А от разликата се хвалят още в първите 2 седмици.
Голяма реклама на тия частни градини. Mr. Green Не можеш да ме убедиш, че навсякъде е перфектно.

# 56
  • Мнения: 3 506
shu-shu, остава да споделиш в коя ЧДГ работиш, че поне да не е всуе рекламата  Laughing
Сега сериозно, наистина ли си мислиш, че всички ЧДГ могат да се сложат под един знаменател? И всички държавни?
За твое сведение децата ми са посещавали и държавна, и частна ДГ. Е, особена разлика не видях между двете по нито един параграф. ОК, може би не сме случили на градина, но това само потвърждава една истина, а тя е, че НЕ може да се правят обобщения в посока частното срещу държавно.

# 57
  • Мнения: 7 391
Некачествените кадри не могат да оцелеят в една уважаваща себе си частна детска градина. Още в първите седмици от работата на учителката си проличава характера, поведението, работата с децата, методиката и др. Ако има проблем родителите веднага реагират, някои съвестни колеги също и директорката взема съответните мерки. Даже при подбора на кадри има изпитателен срок и много учителки не продължават работа в частната дг, защото е явно, че мястото и не е там. Всъщност има една истина, която малко хора я знаят - родители, които никога не са били в държ. дг нямат представа как е там и се оплакват за дребни неща в частната. Родители, които отиват в частна дг след като са напуснали от държавна са много доволни, и нямат дребнавости в претенциите и изискванията, защото си дават сметка за разликата в отглеждането и възпитанието на техните деца. А от разликата се хвалят още в първите 2 седмици.
               Същото става и в общинските ДЗ,които държат на името си! И в общинските има дошли от ЧДГ с оплаквания.Истината е една и тя е елементарна - навсякъде има хора,които си вършат работата с душа и сърце,и навсякъде има такива ,на които им е крив целия свят. Laughing Проблема е ,че нито за ЧДЗ, нито за общинските има кандидати за работа и в някои случаи си принуден да назначиш някакъв човек какъвто и да е той защото просто няма друг.Много важно,че е на изпитателн срок ,ако дори един ден той не си е свършил работата качествено.И да го уволниш веднага неприятните емоции остават и негативното отношение към определеното ДЗ - също.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
shu-shu, остава да споделиш в коя ЧДГ работиш, че поне да не е всуе рекламата  Laughing
 
И аз си го помислих Joy

# 59
  • Мнения: 118
Мойто дете е в частна детска градина и искам да споделя, че отношението на пресонала е повече от чудесно. детето е спокойно и доволно и с желание ходи всеки ден, дори понякога в събота и неделя ме пита дали няма до го водя при неговите " фрау". В съседство има държавна градина и понеже там учат съседски дечица, понякога ми се иска да вляза и вдигна скандал като чувам от двора какви ужасни викове се чуват от устата на т.н. учителки.эНенапразно повечето познати деца ходят с плач сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт