Дърпана баница - стъпка по стъпка

  • 66 935
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Маме, аз на най-обикновена мушама дърпам  - няма проблем.
И браво - супер ти е станала баницата  bouquet!

# 76
  • Мнения: 11 747
Ми то аз, винаги на чаршаф съм дърпала, колко му е на мушама да е по- удобно, а аз дори да не съм пробвала  Thinking  Но преди много години, аз тази баница я дърпах на земята. Правех едни огромни, огромни листи, които не се събират на маса и постилах на земята одеяла, отгоре чаршафи и така.
Маме, добре изглежда баницата, но може и по-тънко  Peace

# 77
  • Canada
  • Мнения: 139
Момичета ще ми кажете ли приблизително колко мазнина слагате?Вчера я направих,ама нещо не я докарах EmbarassedКорите станаха много тънички,напомниха ми на червата на ликанките Mr. GreenРаздърпвах с олио,и ръсих олио,и в тавата олио и нещо май се пренасити на мазнина и вместо печена стана пържена.Гадост!Листата потъмняха от мазнина...мнооого се изложих ooooh!Пак ще я направя,но колко мазнина?А ако заместя олиото само с масло?

# 78
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Мari_eta, аз също реших да опитам от твоето творение и днес, т.е. вчера направих за вечеря дърпана баница.  chef
Дърпах я на мушама и беше много лесно (за първи път правя такова нещо).
Стана направо БОЖЕСТВЕНЯШКА, както се шегуваме вкъщи. Искрено благодаря за рецептата!  bouquet
На вид не я докарах много, нали съм начинаеща, но на вкус стана превъзходна. Щом моето капризно домочадие си хапна с наслада, значи е било чудесно.
Ето и снимков материал: http://liudmila73.multiply.com/photos/album/26/26

# 79
  • Мнения: 2 779
Леле ,как ми се яде такава баница.
Но не вярвам да се справя  Thinking
Лоша работа.
Утре все пак ще опитам,че много ми се хапва.
Благодаря за рецептата   bouquet
Утре ще разказвам за моя провал.

# 80
  • Мнения: 5 183
Гледам, чета и се възхищавам
И през ум не ми минава да опитам  Crazy
Само и аз да кажа, че моя дружка тук прави невероятна дърпана и баница и съм гледала как става - дърпа я върху маса с бял чаршаф и корите са огромни!!!

# 81
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Panadila , виж на снимката - просто разпределяш отгоре няколко парченца масло - сигурно не повече от 30-40 грама...

liudmila73 , радвам се, че ви е харесала! Да нацелуваш сладкия малък дегустатор Heart Eyes!

# 82
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Мариетка, използвам темата ,за да ти кажа от сърце ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  bdbaloni
Бъди много щастлива,винаги усмихната и много обичана! newsm51

Благодаря и за целувките!   bouquet
Дребния вече е нацелуван,намачкан и спи блаженно! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 83
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ехей, благодаря ти много  bouquet!

# 84
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мари ета, и от мен честит празник  bouquet
 newsm59

Не се познаваме  Embarassed но задочно от готварския малко или много вече се познаваме всички  Hug  bouquet
Желая ти всичко най- добро и все така да ни радваш с вкусни рецептички   bouquet

# 85
  • Мнения: 1 249
Мариета, мила,

Честит празник !

Здраве, късмет, любов ! babydust7 babydust7 babydust7


Точно от такава рецепта имах нужда, че шестима на масата трудно се задоволяват без нещо по-съществено Simple Smile. Зеленчуците на пара не ги вдъхновяват особено, та сама си ги ям Simple Smile.

# 86
  • Мнения: 1 811
Mариетке, да си жива и здрава, от късмет и любов да не се отървеш.

А за баницата, хич не и се чудете. Аз бях най-големият карък в темата, но сега мога само да я похваля. Става страхотна  Peace

# 87
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Благодаря на всички  bouquet!

# 88
  • Мнения: 11 747
Мариетка, и от мен честитки!  Hug

# 89
  • Canada
  • Мнения: 139
Мариета,  bdbaloni Бъди здрава и щастлива!
Следващия път няма да слагам мазнина на разпънатия лист,а само отгоре като е готова питката.Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт