Перете ли новите дрехи?

  • 10 140
  • 147
  •   1
Отговори
# 90
Почти винаги пера новите дрехи

# 91
  • Мнения: 40
винаги ги пера  Peace

# 92
  • Мнения: 2 110
Да, задължително ! Аз даже съм толкова луда, че не ги и пробвам в магазина.

# 93
  • Мнения: 77
Брей какво стриктни моралистки били всички  Wink Сигурна съм, че 90% от ревящите "пера, пера, пера" си обличат дрешките веднага след като са ги купили без да се замислят дали са прани или не!  Whistling

За тези, които говорят за бактерии - пералнята не убива бактериите(нито пък прахта за пране). Обикновено се пере на около40 до 70 градуса, а бактериите умират при температура от над 90 градуса на водата!

За тези, които се стархуват от обработката химикали - ако дрехата ви е натъпкана с бои и химикали, те ще се "изпират" в продължение на поне 10 пранета!

За тези, които чак си слагат специални стелки в обувките за да се пазят от бактерии - hahaha Joy

# 94
  • Мнения: 157
Брей какво стриктни моралистки били всички  Wink Сигурна съм, че 90% от ревящите "пера, пера, пера" си обличат дрешките веднага след като са ги купили без да се замислят дали са прани или не!  Whistling

За тези, които говорят за бактерии - пералнята не убива бактериите(нито пък прахта за пране). Обикновено се пере на около40 до 70 градуса, а бактериите умират при температура от над 90 градуса на водата!

За тези, които се стархуват от обработката химикали - ако дрехата ви е натъпкана с бои и химикали, те ще се "изпират" в продължение на поне 10 пранета!

За тези, които чак си слагат специални стелки в обувките за да се пазят от бактерии - hahaha Joy

 Сигурно си права, но има и хора хипохондрици като мен. Веднъж пробвах някакви обици в магазин , купих си ги и не знам защо ми влезе фобията, че някой заразен от нещо може да я е слагал преди мен и да ми се "отрови кръвта". Всеки луд с номера си. А от дрехите пера само бельото.

# 95
  • Мнения: 5 622
Пробването на обици е друга работа. Затова в Сваровски например, ти ги поставят на държач, който да поставиш ДО ухото си. Не разрешават да ги пробваш директно. А и да разрешаваха аз лично не бих ги пробвала.

# 96
  • Мнения: 2 110
viktoria_vvv , тези които перат дрехите не се страхуват толкова от химикалите ,а от това кой ги е пробвал преди това !

# 97
  • Мнения: 157
Пробването на обици е друга работа. Затова в Сваровски например, ти ги поставят на държач, който да поставиш ДО ухото си. Не разрешават да ги пробваш директно. А и да разрешаваха аз лично не бих ги пробвала.


Супер! За съжаление, не пазарувам от Сваровски

# 98
  • Мнения: 77
Надявам се да не съм обидила някой с поста си!  Simple Smile

Относно пробването на обиците Сваровски, като бях във Франция видях подобно нещо и в един малък неизвестен магазин за бижута  Simple Smile

Аз се дразня на магазини, в които разрешават банските да се пробват!  Shocked   #2gunfire Как така ще пробваш гащи и после ако не ги харесаш ще ги закачиш  обратно на закачалката  Shocked

# 99
  • Мнения: 1 477
Да,винаги пера нова дреха преди обличане.

# 100
  • Мнения: 431
Точно пък обеци Сваровски пробват само някакви прокажени бедняци...  Laughing

# 101
  • Мнения: 235
 Продавам в златарски магазин и никой не си е купил обеци преди да пробва поне няколко  модела. Не вярвам да има заразени.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ако е блуза - пера.

Ако е бельо - няма нужда даже да казвам, че задължително минава през вода, независимо, че не е обличано.

Но ако е ново яке, палто, дънки - не ги пера.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 109
Не пера предварително, с изключение на бельо. Не мога да си представя да си купя хубав вълнен пуловер и бам в пералнята.  newsm78

# 104
  • Мнения: 157
Надявам се да не съм обидила някой с поста си!  Simple Smile

Относно пробването на обиците Сваровски, като бях във Франция видях подобно нещо и в един малък неизвестен магазин за бижута  Simple Smile

Аз се дразня на магазини, в които разрешават банските да се пробват!  Shocked   #2gunfire Как така ще пробваш гащи и после ако не ги харесаш ще ги закачиш  обратно на закачалката  Shocked
Банските имат лепенка,подобна на ежедневна дамска превръзка. Това май им е единствената "защита"..

Общи условия

Активация на акаунт