Януарските мъничета едреят, мамите ги само мерят :)

  • 11 589
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 8
Здравейте януарски мамчета!Честити бебенца на вече родилите,а на все още чакащите - леко и безпроблемно раждане newsm51!Аз съм от миналогодишните  априлки и синът ми вече е на 9 месеца.Включвам се при вас,защото прочетох за проблема на Smiling Sisi - същият имахме и ние - гастроезофагиален рефлукс.Синът ми започна да повръща на фонтан на втория ден след раждането,повръщаше почти след всяко хранене,не искаше да яде или ядеше по малко .Още в болницата му поставиха диагноза ГЕР.Sisi,не се притеснявай,с времето повръщанията намаляват,просто трябва търпение.Аз не кърмех,защото педиатърката ми каза,че при неговия проблем му трябва по-концентрирана храна и започнахме с фризовом - АМ за кърмачета с хабитуално повръщане и това доста му помогна.Също го държехме повече враме прав след ядене и никакво друсане или люляне и така до 7 месец,когато повръщането изчезна и слава Богу сега няма проблем и си яде и наддава добре.Просто трябва време и да почне да яде по-концентрирана храна - пюрета,каши и т.н. към 4-5 месец и нещата се оправят Peace

# 241
  • Мнения: 645
Павлина и Доника fingerscrossed леко раждане и бързо въстановяване Hug
Честит син Никола на Надето,да носи много радост на мама и татко!
Сиси фонтанелата се затваря до 1годинка и дотогава се дава вит.Д
[/color]
Ох сега така се притесних  с това даване на мин. преварена вода,нали при преваряване се губят всички минерали,как да давам чешмяна като и ние не я пием заради варовика.

# 242
  • Мнения: 36
Хайде, Павлина, чакам sms.

# 243
  • Мнения: 36
Добро утро!!!
В 1:40 СЕ Е РОДИЛА ЯНА НА МАМА ПАВЛИНА С МЕРКИ 2950 гр. 47см. !!!!!!!!!!
Честито!!!  Hug

# 244
  • София
  • Мнения: 146
В 1.40 през ноща се роди Яна 2950 и 47 см. - това получих тази сутрин от Павлина.

Да и е живa и здрава дъщерята, много щастие на цялото й семейство!

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 09:40 от Амелия

# 245
  • Мнения: 60
Честито на Павлинка да и е жива и здрава Яна,честито и на другите нови бебета!

Някой пита за Инфакола в България го няма внася се от Англия.На Маги май не и действа , първо и давах Саб Симплекса изпихме едно шишенце ,после почнах Инфакола за 4 дни но не беше спокойно детето и пак взехме Саб...Може би трябваше да го давам повече дни нали бил страшно ефективен ама какво да го мъча детето.

А вашите деца давят ли се като сучат Маги снощи и тази сутрин ми изкара акъла така се задави имах чувсвото, че не може да си поеме дъх.потупвах по гърба вдигнах я права и се оправи.Има ли нещо по специално което се прави при децата като се задавят,големите ги потупваме по гърба ?
И да ви питам вие със сутиен ли спите?На мен хич не ми е удобно със сутиен ама ако не сложа сутиен с подпланки сутрин като стана цялата съм в кърма отпред ,снощи не издържах и го разкопчах ама се е изместил и пак подгизнах,а ми е много неприятно особено на зърната мокрия плат.
А и да питам за лохиите, то аз май днес само питам  Laughing,някой каза, че първо тече алена кръв после разни цветове какви по точно щото на мен вече не ми тече кръв ами и аз не знам какво нещо като жълто розово и се чудих какво е това и дали трябва да ходя на лекар.

# 246
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Здравейте, сладурки! Само да се отчета на бързо. На 23.01.09 в 15:10 родих моята "малка" Карина - пиша с кавички, защото е 4100гр. и 51см.   ylinfant Раждането беше предизвикано с таблетка Простин, защото преносвах 7 дни. Изписаха ни вчера следобед. За сега и 2-те сме добре. Днес ще ходя да ми свалят конците от епизиотомията. Когато намеря време ще пиша пак, защото още сме в процес на адаптация  Heart Eyes

# 247
  • Мнения: 656
Павлина, честита Яна!!! Да ви е жива и здрава!!   bouquet Hug

Момичета, вижте на каква тема попаднах - на мен ми се стори интересна, надявам се и на вас така да ви се стори Wink http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366512.0

Нина Янакиева, мерси за успокоението  Hug Започнах да го оригвам много често, прекъсвам му храненията няколко пъти, за да може да си поеме въздух и да се оригне.. Надявам се това малко поне да го облекчи, защото не искам да минаваме на АМ, толкова усилия положих да се кърмим, защото е най-полезното нещо за бебето и искам да избегна колкото се може АМ-то. Е, ако все пак се стигне до там - здраве да е... Иначе и моята педи ми изписа Фризовом, но това да го ползваме като добавка към кърменето, ако има нужда (с цел все пак да си наддава бебокът..). Засега обаче се движим като че ли добре (да не дръпна дявола за опашката) и не ползваме ам-то.  Hug

Алекс, мила, малко остана  Hug Една мама беше казала, че като ви чете направо и на нея й писва, та и аз се присъединявам...  Hug

Ванилке, аз изброявах какви цветове са, ама не им знам поредността.. (тя моята док ми беше казала, ама забравих вече  Blush).  Та тече червено, кафяво, розово, жълто и бяло (даже май в тоя ред беше, ама ще излъжа наистина..) Та според мен щом ти тече жълто-розово му се вижда краят Wink (на теория Wink)  За лекар било ако потече ярко червено след като е почнало да тече кафяво или друг цвят..  Peace

Любито, честита ти Карина! Ние с 300 зора се борим да стигнем 3 кила и нещо, вие над 4 направо от родилното  Laughing браво  Grinning

# 248
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Привет и от мен.
След кратко отсъствие се връщам с бебе- Преслав се роди на 23.01., 3850, 53. см.
Сега обаче е гладен  Mr. Green и отивам да го нахраня, а после пащ ще пиша.
Честито на всички родили мамчета (ще прочета после назад темата),
а на неродилите- леко раждане Ви желая от сърце. Hug

# 249
  • Мнения: 52
Добро утро!
Честито на Павлина!  bouquet
[/color]
Добре дошли в къщи на Тайс и Лубито! Много да слушкат Преслав и Карина!  Hug
Ванила, нормално е да се задави бебо, особено когато кърмата е повечко... И аз така процедирам - изправям го. Но ако е по- сериозно задавянето и това не помага детето се обръща надолу с главата , хваща се за крачетата и се тръска. На една приятелка детето доста често, когато заплаче не може да си поеме въздух... ужасно е, но това е решението. Но не знам на малко бебе това може ли да се прави като се има в предвид, че ставичките им са още слаби  bouquet

# 250
  • Мнения: 63
Честити рожби на Тайс, Надето и Павлина. Павлинче, видя ли, че излезе, няма къде да отиде  Laughing
Благодаря  за мнението ви за водата. И нашата чешмяна не е много добра, така че ще видя дали чешмяна или минерална с розов етикет.  Thinking
 Анастасия също често се задавя, докато яде,явно много големи глътки поема. Това, което правя, е да я вдигна изправена и да я потупам по гърба. Не винаги се оригва след хранене, а и аз не винаги я чакам.
 Аз мажа със зехтин и засега нямам никакви проблеми с кожата. Гого преди го мазах със зехтин до 3 месец и оттам нататък започнах с бебешка козметика. Мисля и сега така да правя.
 А за майките на момченца- на Гого бубата първия път я забели мъничко детската лек. и това стана след първия месец. Постепенно и ние я забелвахме. Трябва да се забели , за да се оголи хубаво главичката и да може да се почиства, тъй като се събира едно беличко - смегма. няма страшно, Гого изобщо не го болеше , като му я забелвахме.

# 251
  • Мнения: 164
Здравейте, първо честити бебчета ,но новите мами много да ги радват и слушкат.




Ние също се задавяме докато се кърмим, но във началото, защото много лакомо захапва и я обръщам веднага нагоре и я потупвам.

Аз си спя със сутиен, но от тези за кърмачките ,много е удобен.

Да се похваля на нас тази сутрин докато се миехме ни падна пъпчето в легена с вода, сигурно ще стане воден изследовател .

Иначе тази нощ успяхме да си поспинкаме ,защото беше много спокойна, дано така да е и занапред.

# 252
  • Мнения: 73
Здравейте скъпи Януарки!!!    Честити ни нови бебенца,а аз доста съм пропуснала!Да растнат здрави и щастливи и да ни радват!    newsm51   момичета аз съм с тежко въстановяване след сексиото вече няколко дни съм с висока температура,треска и постоянно обилно потене,днес малко ми светна та ви пиша,иначе немога да стана от леглото,добре ,че е майка да ми подава малката да я кърмя!Имам такива рагади на зърната,че на всяко кърмене изпадам в истеричен плач от болки,а бе направо тези дни си ведях живота на лента,а толкова ми е жал,че немога да обърна внимание на бебка!Целия 9-ти  месец лежах в болницата,а секциото мина добре,благодарение на Д-р Никифор Илиев от Родилното отделение в Монтана!Той е най хуманния и човечен специалист за мен!Гледа ме като писано яйце,преди и след раждането!Това е горе долу при мен,а бебка е много сладичка и послушна,има малко колики и езичето и е вече беличко от кърмата!Моля за коментари:,за лохиите(продължителност,спират ли за ден два и почват ли отново)за родилната треска,за рагадите по зърната(на мен ми липсват частички от тъканта),за полипите  по езичето на бебето!Как се справяте вие! Hug Hug Hugпрегръщам всички ви!Стискам палци на раждащите днес Praynig Praynig :love:

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 11:38 от emsski

# 253
  • Мнения: 164
Емски , и аз си имам рагади и на всяко кърмене в начало е ужас ,докато захапе. Мажа се с Гермастан ,но пак си ме боли.В началото кървях много и като се изцеждах се ужасявах какво кърваво мляко давам на бебка, но постепенно кървенето спря.Всеки път като дойде да се кърмим, изпитвам ужас, вместо да се насладя на момента и да изпитвам удоволстие от кърменето,но като знам, че на бебка и е добре от кърмата и ще расте здрава и силна , болката става поносима и няма да се откажа да кърмя.

# 254
  • Мнения: 73
sisi_8227 благодаря ти,аз ползвам същото лекарство,но малката е толкова лакома,че точно като теб ме разкървавява,но няма да се откажа,въпреки,че щях да се изпусна в гащите от болка,а и ме притеснява това,че почти винаги рева над главата на малката,дано не я стресирам!От вчера ползвам силиконови зърна и е по-поносимо,ех кой е казал,че лесно се не става майка!!! newsm09

Общи условия

Активация на акаунт