Януарските мъничета едреят, мамите ги само мерят :)

  • 11 575
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 52
Честито на Доника! Да и е живо и здраво адашчето! Wink
Къпането в коритце докато не е зараснало пъпчето не се препоръчва за да не се предизвика инфекция например от ако. Аз лично изчаках 7 дни след като падна по препоръка на лекаря.
За рагадите - аз имах с баткото - правех бани със смрадлика, може да опитате, няма да навреди!

# 271
  • Мнения: 656
След като падна пъпчето на Калоян 2 вечери продължихме да го къпем все едно е с пъпче.. Ама не заради друго, ами понеже ни беше шубе  Blush Иначе може и веднага след това. А нашето пъпче между другото много бързо зарастна - то всъщност си падна и после си беше готово пъпче.. Е, слагахме му малко спирт за всеки случай Wink

Абе я аз пак да питам, че нещо май се побърках вече  Crazy Като казвате, че бебчетата ви са качили еди-колко си за месец - от кога го смятате този месец? Щото аз все го смятам от раждането, ама то май от изписването трябва, нали? (че при нас това си е разлика от 1 седмица почти, през която могат да се качат доста грамчета Wink )

# 272
  • Мнения: 865
абе хора,Дони не трябваше ли да има момиченце newsm78 newsm78 newsm78 и на първа страничка е с розово щъркелче #Crazy #Crazy #Crazy

# 273
  • Мнения: 211
Здравейте! Честити нови попълнения в бебешкия отбор на Доника, Павлина, Тайс и Любито!
Относно съня - Коки нещо не иска да спи в креватчето си.Гушкам го , приспивам го и в момента , в който го сложа в леглото и се събужда с писък, и айде от начало... Спахме заедно няколко нощи , но по-точно той спа , а аз предремвах  , защото постоянно внимавах , да не го отвия или да не го задуша или нещо друго . Единственото , което помага с променлив успех е да го повия с едно одеало и така все едно е гушнат , но не винаги помага. Вие имате ли подобни проблеми?
За пъпчето не мога да съм от полза, защото на Коки му падна още в болницата, нали беше 20 дни там.
И на мен корема ми се е поприбрал , но е доста отпуснат. А за килограмите направо се учудих. Влязох в болницата +14 кг, а като се прибрах бях свалила 12. Но аз нали влязох две седмици по-рано заради кръвното , а и бебчо беше в кувьоз . Та затова това сваляне го отдавам предимно на напрежението. Чак се чудя как не ми спря кърмата, но явно добре съм се цедила.
Green eyes, аз кърмата замразявам в едни стерилни пликчета, които си купих от Щъркел, а преди това в бърканчета от пюрета, като ги стерилизирах преди това.
Успешен ден от мен!

# 274
  • Мнения: 641
Павлина, Доника, lubito, tais – Честити малки съкровища! Да са ви радост цял живот.

emsski, добре дошла отново. Мога да ти отговоря само за рагардите - и аз бях с много тежки нацепвания и много силни болки. На мен ми помогна ласнох след всяко кърмене, силиконови протектори, или ако вече стане нетърпимо изцеждане и даване с биберон докато заздравее. И обърни внимание правилно ли поставяш бебо да суче – в кърмаческия има клипчета как да се поставя бебето. Докато ме болеше епизотомията и не можех да сядам добре на д-то имах проблем с правилното поставяне за кърмене и това беше една от причините за нацепването.

Сиси, при кой ортопед ходихте на преглед и кога се прави този преглед мисля че четох, че трябва на 1 месец на бебето?  Въобще момичета от София, които вече сте ходили на ортопед препоръчайте ми някой от който сте доволни.

Kokonut , бодежите като че ли понамаляха, но ги има още. Явно наистина е от кърмата.  Бях се притеснила от тях, защото в една брошура четох, че това можело да бъде сигнал за гъбична инфекция, обаче малкият няма никакви бели налепи в устата, така че явно не е млечица, пък и аз нямам рагарди по зърната. Като ходя на педито другата седмица ще питам за всеки случай.

Да ви се оплача, малкият рева от 6 сутринта до преди малко. Не беше гладен, мокър, не му беше топло или студено. Пък и на колики не ми приличаше – нищо не къркореше. Сега ми вися на гърдите 45 минути и заспа – дано поспи малко, че ми скъса сърцето с този плач, поне да знаех от какво е. Ще почна да давам инфакол днес да видим все пак колики ли са или що.

За водата - розовата на Девин – една от акушерките в Шейново ми каза да не давам такава на бебето, не и вярвала че е изворна. Каза че на етикета и пишело, че се препоръчва от Българската педиатрична асоциация още преди да има такава в България. Според нея като се дава вода трябва да е филтрирана и преварена чешмяна или бутилирана вода за бебета /примерно Хип имали такава/ но отново преварена. Ако ми се наложи да давам вода, вероятно ще преварявам чешмяна.

Хубав ден от мен   bouquet

# 275
  • Мнения: 1 102
честито на новите майчета!ех че хубави новини... Heart EyesАлекс, хайде мила, чакаме добри вести и от теб
И Ада спи настрани, подпирам я с една възглавница.
Спя със сутиен за кърмачки, много ми е удобен.
За кг.е...влезнах в болницата 82кг, сега съм 74кг...има многооо за сваляне...
На Девин розовата вода е изворна и лекарката ми каза точно акоще давам да я преварявам 20мин защото от фирмата не гарантирали хигиената за кърмачета.
Нашето пъпче го почиствам с клечки за уши напоени със спирт, няколко пъти на ден. А иначе си я къпя всеки ден, после само почиствам пъпчето и толкова.
На Доника в последния месец и казаха момчее.
Зърната ги мажа с крема на Авент, в болницата дясното зърно прокървави, но с този крем ми мина много бързо. Сега пак се мажа така или и наче сме го купили да не го хвърлям в боклука.

# 276
  • Мнения: 1 102
Нашата педиатърка каза че на 1м и на 4м щели сме да ходим на ортопед.
Също ми препоръча през 2-я месец да сложим Пентаксим.

# 277
  • Мнения: 645
ЧЕСТИТ СИН ГЕОРГИ НА ДОНИКА,ДА НОСИ МНОГО РАДОСТ НА МАМА,ТАТКО И БАТКО ХРИСИ smile3525 smile3525 smile3525
То и при нас изненадата беше такава чакахме момиченце а се оказа момченце,моя мъж даже не е повярвал като са му показали бебето искал да види Joy Joy Joy,ама като излязъл доцента след операцията да честити и потвърдил пола Mr. Green,
мъжо се смее че вместо да се кара на лекарката ми от консултацията ,трябва да я черпи заради изненадата Mr. Green
Нашето пъпче падна на 8ден ама аз си бях още в родилното,нали стоях 10дни ooooh!
Емсски много зле е така с тая температура аз заради това лежах 10 дни в родилното как е операцията,ходи ли на лекар,моята рана течеше след свалянето на конците и леко се отвори,пих много антибиотици ,всеки ден в къщи свекито ми сменяше превръзки и така леко по леко зарасна.
Сиси знам че се смята теглото от изписването на детето от родилното и ние сме  с разлика от раждането и изписването  така че за 20 дни сме качили 1.100кг Laughing
Green eyes
браво че имате много кърма ,за разлика от нас, защо не си си в Плевен да храниш и нас Mr. Green
За зърната ползвах гермастан че още от родилното ме разрани ,мажех се постоянно след хранене зърното и цялата ореола и много бързо се оправиха за 1-2дни и сега го слагам на гърда преди всяко хранене да исуче каквото има дори и малко да е ,все е нещо и пак се мажа от време на време но нямам вече оплаквания както в началото.
Мървет
и на нас ни дадоха направление за ортопед и също ще сложим Пентаксим,защото другите ваксини които ги слага педито са в крачето и в гърба и някои бебета много трудно ги понасят,вдигат температура,стават неспокойни и пр.,а и не били толкова ефикасни колкото Пентаксима.
Пепи за забелването на пишоната при нас е болезнено че не сме я забелили изцяло ,защото много го боли и направо кръв ще пусне ,само да не се наложи да го цепят Praynig

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 13:59 от desisladka

# 278
  • Мнения: 270
Хайде и аз да се разпиша!
ДОНИИИИ,ХАЙДЕ ЧЕСТИТ ТИ ГЕОРГИ!ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И ДА ВИ НОСИ МНОГО РАДОСТИ!

За пъпа-може би защото падна на 22-рия ден Joy само 2 дни след това беше с пластир за пъпна херния и после само с малко спирт,но много добре си беше зарастнал и сега си е ок.
Емски добре дошла,но това с треската и температурата ми напомня на мен.Нали и аз направих инфекция след раждането,че не бях изчистена добре и ме кюретираха,но докато разбера минаха няколко дни и бяхм много зле.Така,че внимавай.Следи си лохиите,аз по тях познах и по температурата.Бяха сякаш с гной и с много неприятна миризма Hug
Гърдите ги мажа с Лансинох,но не винаги.Боли ме докато засуче,после отминава болката.Поръчах си и сутиен за кърмачки.
За килограмите...какво да ви кажа-свиня съм.Качих 18 кг,после свалих 8 от притеснение и търчане по болници,ноооо после се оказа,че съм качила пак 2 #Cussing out
Елена и нашата кукла по цяла нощ пъшка,мърка и всякакви въздишки.И аз в началото скачах,но сега само като ревне.
За Пентаксима и на Йоана ще слагаме такава,понеже е 5-валентна и няма да бодем детето 2 пъти,а с едно бодене ще се ваксинира срещу-дифтерия,тетанус,коклюш,полиомиелит и хемуфилус инфлуенца.Срещу скромната сума от 50-тина лева Peace
Коликите май й оминават,но си е глезенка.Няма как да е будна,нахранена и да си лежи в леглото.Постоянно трябва да й се обръща внимание-женски номера от сега hahaha
Еййй,да ви питам нещо,което ме вълнува сега.Секс-кога??След прегледа при док ли?? newsm78Че днес смятам да ида на козметик малко да премахне нежеланиете окосмения по цялото туловище и мисля,че скоро може пак с татето да се пообичаме,ама не знам док ли трябвва да даде зеллена светлина newsm78?
Хайде целувки.Малката заспа-урааааааааааа Party

# 279
  • Мнения: 80
Куку!

Доника и цялата родила наскоро гвардия - да сте живи и здрави и вие и мъниците ви! Много да се обичате!

Емски - добре дошла и с тази Т, не звучи добре. Що не чуеш док по телефона поне?

Мда, лохиите при мен баш по учебних - 2-3 дни ги нямаше и викам си отървах се. Сега всеки ден поне за зацапване се отчитат, предимно и основно след кърмене. Тъкмо си мислех да не съм се нещо повредила, то пък получих отговор.  Hug

# 280
# 281
  • Мнения: 925
Понеже жената е много ангажирана с бебо, аз да се похваля:
На 20-ти януари във "Вита" проплака и моя бебок - Делян, 3.650, 53 см.
Поздрави на всички!

Общи условия

Активация на акаунт