Януарските мъничета едреят, мамите ги само мерят :)

  • 11 590
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 180
Имаме си ново бебе в отбора!!!  newsm44

Доника е родила тази сутрин момче Георги с мерки 4200гр, 53см. Мама тъкмо е излязла от реанимация и се възстановява от упойката. Да са живи и здрави двамата и бързо да ги изпишат, за да може Доника да разкаже как е минало раждането Simple Smile
[/color]

# 256
  • Мнения: 164
Честит мъж на мама Доника да и е жив издрав и много да я радва.

# 257
  • Мнения: 60
Честито Доника и вашия ред дойде  Grinning да сте живи и здрави и Георги да расте много много щастлив.

emsski ,ох напълно те разбирам знам как боли моите също бяха доста раздразнени и кървяха ама не спрях ами продължих да кърмя аз се мажа с Лансинокс и мисля че той ми помогна да ми заздравеят зърната и изцеждане с помпа в началото и от двете гърди при всяко кърмене , мен ме болеше по малко отколкото кърменето.За лохиите и аз питах по нагоре при мен около 10 дни кръв след това кафеникаво а сега розово жълто май казват , че до 40 ден все си течеш ама аз бях с нормално раждане не знам при секцио.

# 258
  • Мнения: 656
Хайде, честито и на Доника!!!   bouquet Да им е жив и здрав Георги и бате Хриси много да го слуша Wink На мама - бързо възстанонявавне!

Моля за коментари:[/color],за лохиите(продължителност,спират ли за ден два и почват ли отново)за родилната треска,за рагадите по зърната(на мен ми липсват частички от тъканта),за полипите  по езичето на бебето!

Емски, добре дошла! За лохиите - чела съм из форума, че на доста момичета им спират за 2-3 дни напр. и пак почват, така че може би е нормално.. За рагадите не мога да коментирам, аз поне от това чудо се оттървах. Доколкото съм чела - получават се при неправилно разположение на бебчето на гърдата. Така че гледай дали го слагаш както трябва. вече като ги имаш поне да не се влошава още повече положението.. а с мазилата може да стане номерът; пробвай ако искаш и силиконови зърна, които обаче много мами избягват, понеже си е изкуственяк и.. не знам, ама май може да се отбие  newsm78. Аз ползвах по едно време, понеже на Калоян му беше малко по-лесно да суче с тях, а за мен беше важно да суче. След това ги слагах само в началото, докато ми издърпа зърното и мине първото захапване Wink и после на голо Simple Smile За полипите - доколкото знам е нормално да ги има (поне Калоян си има, но педито винаги му гледа устата и не е казала да има сигнали за млечница); чела съм, че всъщност млечницата не е само по езика, а и по бузките. така че - щом е само по езичето и те се поизчистват леко, мисля, че не е проблем; все пак хубаво е ако се притесняваш педито да погледне; Препоръчва се да се изплаква устичката с малко вода след хранене, за да се избягва млечницата, но това всяка мама си решава дали да го прави. Аз лично не го правя (а и други наши мами също не го правят..)  Peace
А какво точно имаш предвид под "родилна треска", че не те разбрах?  newsm78

Хайде, че трябва да папкаме..

# 259
  • Мнения: 180
Като гледам скоро ще се местим в отчетни Wink Честити бебета на Надето, Павлина, Тайс и Любито!
Алекс, теб чакаме Wink

Емски, добре дошла! Това с температурата не ми звучи добре  newsm12 Ходи ли при доктора, който те изражда? Занм, че има опасност от вътрешна инфекция и такива са признаците. Но да не те плаша, просто е хубаво да минеш преглед.

А за тези лохии, аз имам чувството, че край нямат. Вече 48 дни направих и все си имам по някакво зацапване и си ходя с ежедневни превръзки  smile3511 Дано да се свърши вече, че ми писна  ooooh! а бях чела, че ако започнат да избледняват и в един момент се засили течението и стане пак по-кърваво, може да е заради голяма физическа активност през деня. Затова като видите такова нещо, повече почивка.

# 260
  • Мнения: 164
Майчета да ви питам след като ви паднаха пъпчетата ,продължихте ли да ги обтривате със спирт , а има и някакви лепенки ,знае ли някой нещо повече за тях?

# 261
  • Мнения: 36
Честито на Доника!!!
Само аз ли останах???  Sad Вече ми писна да чакам. Дано поне да родя през януари. Аз докато не започна да преносвам никой лекар няма да ми обърне внимание май. И за разкритие не ме гледат. Поне ми се струва, че коремът ми се е смъкнал с една идея, бебето не ме рита в ребрата. Много се плаша от 02.02.  Joy

# 262
  • Мнения: 180
Сиси, на нас педи ни каза да не търкаме много пъпчето, а само по една капка спирт в кратерчето. За лепенки знам че има, но май не е добре да се ползват. По-добре да се остави да си завехне пъпчето. Така по-бързо ще се възстанови. А и ако има как да подгъваш малко памперса, за да е под пъпа и да се изключи опцията да попадне урина там. Това пак по препоръка на педи  newsm53

# 263
  • Мнения: 309
Честито на новите мами и бебчовци!!!
Да са здравички, добрички и да носят много радост малчовците на мама и тати!

Е, май скоро наистина ще се местим в другия форум, че то от януари не остана вече. Ред е на февруарките!  Simple Smile

Момичета, исках да ви питам - срамните устнички на бебка са зачервени и са се обелили мъничко. Случвало ли се е на някой? Мажете ли ги с нещо?

Иначе за водата - и ние преваряваме розов девин. Знам, че минералната вода не е хубава за бебчовците.

А тези възглавнички, които се слегат, за да спят бебетата настрани и да не се обръщат по коремче - имате ли представа откъде могат да се вземат?

А, някой питаше за килограмите. Аз бях качила 13 кг. Като се прибрах от родилния бях -8.5 кг. А сега - 12 дни след раждането съм само 3.5 кг повече от теглото ми преди забременяване.  Simple Smile

Малката много се разхленчи - отивам да я видя.

До скоро  Hug
Успих на последните, на които раждането им предстои!  Praynig

# 264
  • Мнения: 309
Като стана въпрос за пъпче - колко време след като падна почнахте да къпете бебоците в коритце?

# 265
  • Мнения: 857
Честито на всички нови майки - да са ви живи и здрави дечицата и гоелми да пораснат!

На Марти пъпчето падна още в родилното и казаха да се маже със спирт и след това. До вчера имаше малко засъхнала кръв и след всяко мазане със спирт се изчиства. Не съм ползвала лепенки.

Я кажете за рагадите малко повече. Аз имам едни "образувания" по ареолите, които са болезнени, твърди и като бучици - това ли са рагади /в кърмаческия казаха, че може би са жлези на Монтгомъри/??? Когато засуква доста боли, но после минава. Зърната ми иначе не се разраниха мажа и с Гармастан и Лансинох, но да си призная не съм много последователна, защото Марти суче на поискване и малко ме домързява да мия на всяко кърмене. Сутиен в къщи не слагам - то нищо не ми става  ooooh!, Ползвам кърпи, които слагам за да попиват.

А има и още нещо - някой сблъсквал ли се е - Марти през нощта непрекъснато се "прокашля", издава звуци през голяма част от времето и то доста, и изобщо не мога да мигна. Нали спи до мен и все се събуждам да видя дали не се дави или не го затиска нещо. Не е сух въздухът в стаята, винаги е подсушен и надявам се нахранен /щото си суче доста/, но тези звуци направо ме довършват  Laughing.

# 266
  • Мнения: 180
Аз 1 път да седна на компа и ще се разпиша 20 пъти на 1 страница  ooooh!  Laughing
Ася, ние си го изкъпахме още на следващия ден след падането  Peace Дори знам, че не е фатално и като не е паднал да го къпеш. Преди време, когато са връзвали пъпната връв с конец, канап или тем подобните е било непрепоръчително, защото остава мокро, но с тези пластмасови щипки този проблем се маха и при едно добро подсушаване  Hug

Елена, съвсем нормално си е това със звуците Simple Smile Бебетата по принцип спят по-неспокойно от нас и често са във фазата на лек сън. И аз в началото ставах при всчко помрънкване, но вече просто се ослужвам и ако е нормално мрънкане и кашлене, си продължавам да спя  Peace Така пише и по дебелите книги  Laughing

Тони, какво става с малката? Прибрахте ли я от Пирогов? Всичко наред ли е при вас?
Еспа, а с бодежките в гърдите при кърмене вече свикна ли? И при мен ги има все едно ме лазят мравки  Crazy Ама това май си е от слизането на кърмата по каналчетата, както и Данче е казала.

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 12:47 от Kokonut

# 267
  • Мнения: 375
ЧЕСТИТО НА ДОНИКА!ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯТ ГЕОРГИ!

Ние се завърнахме от консултация,за един месец Криси е качил 1,040кг ,а Цеци само 760гр  Sad
педито каза ,че сигурно е от повръщането.Дано сега с това мляко се нормализират нещата Praynig

# 268
  • Мнения: 2 897
Честито на Доника! Да им е жив и здрав малкия-голям мъж!   bouquet

За пъпчето - и ние я къпахме още първия ден като се прибрахме от родилния дом. Пъпчето още не беше паднало. Сега продължаваме да го третираме със спирт и пудричка. За лепенките - при нас сигурно ще се наложи да слагаме такива против херния. Те били специални пластири, с някакво топченце, което спомагало да се прибере хернията. Ако някой знае повече по този въпрос нека даде инфо!
Я да ви питам в какво съхранявате кърма във фризера. Аз я слагам в контейнерчетата от комплекта на помпата, но те са на път да свършат. Сега имам доста кърма и е грехота да я хвърлям. Дайте някакви идеи - в какво да я сипвам и замразявам?

# 269
  • Мнения: 865
честито момченце на Доника!!!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
да й е жив и здрав и батко Хриси много да помага Laughing Laughing Laughing
тя вчера ни подготви първата страничка,предаде щафетата и ето я сега с бебок Hug Hug Hug
честито и на Емски и Павлина!!!! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт