Отговори
# 150
  • Мнения: 54
Мара Подробната - чудна история...браво на момичето...непременно я разкажи на мъжа си - ще ти се вдигнат акциите...
На мен да ви кажа вече и отпред и отзад и отстрани и отгоре и отдолу доста ми личи - както се пееше в една песен...имам и цици и дупи и баджаци, преди бях като дъска...
А пък ако се кача на влак и си подам главата през прозореца - направо ще ми се веят бузите....но пък важното е бебо да е здрав, на мен не ми пука, че съм станала рубенсов тип жена...
brawneye - не искам да те успокоявам, но в момента не можеш нищо да направиш за твоите килограми - може да е наследствено...не прекалявай с храната, но не се лишавай в никакъв случай...да родим живи и здрави бебета, пък после ще му мислим...майка ми е била +40 и при двете си бременности и аз натам съм тръгнала /засега съм + 13/...ясно, че не е добре да се напълнява толкова, но ако изследванията са ти добри и бебо е добре - не му бери грижата на килата...незнам дали съм права, но така разсъждавам аз....
desi054224 - браво на въпросчето и мен точно това ме интересуваше...Жабче,no_name-благодаря за описанието, сега съм по-наясно и май не съм имала контракция досега...това нормално ли е според вас и въобще възможно ли е...
Rastina айде честито ново жилище и аз ще се местя другия месец, но сега правим ремонт първо...

# 151
  • Мнения: 734
Поздравления Rastina за новата квартира!А на другите мамита бих и м казала,накой работодател му е приятно да дава пари,още повече на бременни.Всички са стиснати и за това правят спънки и т.н.те ако са нормални хора ще осигуряват на заплатата,която се получава.А не на минималната.направо да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

То да ти кажа, на работодателя трябва да му е все едно кога ще ти изплати отпуската. Така или иначе трябва да ти я плати - ползвана или неползвана. Ако пък след майчинството, решиш да не се връщаш на работа  - той е длъжен да ти изплати тази част, от която не си се възползвал. Така че не намирам много логика... newsm78 По-скоро го отдавам на някаква предубеденост, незнание или просто идиотизъм.

А как съм започнала да хъркааааам.  Blush  Почти няма вечер от две седмици насам да не пропусна. Ама то сигурно идва от бебето, което е по-нависоко и от непрекъснатото запушване на носа ми вечер. Мъжа ми, какво да прави, ще трябва да ме търпи. Ама и той си похърква понякога.  Wink

sisely , на един курс за бременни ни обясниха, че на бременните им се увеличава секрецията в синусите и носа. На прост език казано - имат повече сополки! Казаха ни, че тази увеличена секреция е причина за "бременното" хъркане. Така, че свиркай си нощно време и на който не му изнася - да ходи в хола на дивана.  Joy След раждането трябва да изчезне.

Искам да ви питам какво мислите за пътуването през 8-ми месец? Мъжа ми много иска през февруари да отидем някъде наблизо /до 100 км от Варна/ на почивка. Аз се притеснявам, защото някои мои приятелки твърдят, че е възможно това да доведе до преждевременно раждане, а пък в една книга пише, че не трябва да се отдалечаваме на повече от 30 км от местоживеенето в последните два месеца от бременността.

Майка ми е пътувала с влак от Русе до Благоевград на 15 януари бременна с мен еди коя си година. На 4 февруари съм се родила аз. Обмисляли варианта, ако се родя във влака да се казвам Тренка или пък Тренчо....  newsm78
Иначе аз мисля да си пътувам в 8-я месец до Благоевград, само на 100км е и дори да усетя някакви признаци на раждане за 1 час ще си стигнем до София. То от Младост 4 до Токуда е толкова в задръстванията....Е, в 9-я сигурно ще се позаседя, въпреки че ще е доста изнервящо...

no_name, чудесно описание - същото е при мен.  Peace

no_name, много добре си описала контракциите.

Благодаря, благодаря!  Embarassed Изчервих се!  Embarassed

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 12:42 от no_name

# 152
  • Мнения: 182
Благодаря ви момичета  Hug
На мен корема не ми се стяга и затова се чудех дали са контракций а и болкато ми ниско долу е една като пареща и то постоянно не ми минава както при контракция.И ако ме боли кръста то тогава не ме боли корема винаги поотделно!Въпреки всичко пак отивам да тревожа докторката,какво да направя като съм притеснена!

# 153
  • Мнения: 137
brawneye права си за това с осигуровките пък и моя шеф не е от тея дето много му се дават пари малко циция си пада  Thinking
Да ти кажа аз работя при него от март миналата година, но договора ми  е пуснат от април и в продължение на 5 месеца ме осигуряваше на 295лв  а взимах доста повече после от 1.09 до сега ме осигурява на 600 и пак взимам  повече и за това ме е яд че заради неговите осигуровки ще ми се намали майчинството  #2gunfire
А иначе за килограмите от началото на бременноста съм  +4 кг поне добреди 10 дена беше така  Laughing
no_name по принцип и аз знам че е така но той като че ли иска да се заяжда нещо и за тва  Rolling Eyes

# 154
  • Мнения: 8
Здравейте мами!
Лек и усмихант ден на всички!

Жабче, би ли споделила ,ако е удобно разбира се , защо не си била доволна от Гергов,че мен ме вълнува.Аз нямам повод да недоволства поне за сега ,но едно мнение в повече никога не е излишно.
Предварително ти благодаря!
Момичета ,извинете ме за офф топика:)

# 155
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Магдалена, при него ме прати д-р Стаменов след като забременях миналия път. От това съдя, че е добър специалист, иначе не биха ме пратили там. Обаче отношение никакво - веднъж ме гледа само на ехограф, набързо, за беля той беше лекарят, който установи, че едното ми близначе няма сърдечна дейност в 10 г.с. Как ми беше съобщено не ми се говори... Отделно на прегледите след това не ми е обръщал никакво внимание - питаше ме само дали скоро ме е гледал д-р Стаменов и нося си ли си снимките от прегледа при него. Подавах снимките, следваше гледане на снимката и "довиждане". На въпросите ми отговаряше с половин уста, направо с ченгел му вадех думите от устата... абе чувствах се като някоя досадна конска муха. И много намусен този човек, как пък веднъж не го видях да се усмихва. Сега ходя при Ташков в същия кабинет, ами съвсем различно отношение срещам.

# 156
  • Мнения: 444
Здравейтеее! Hug

Бързам да се похваля, че съм си вкъщи/да не чуе  Twisted Evil/. Вчера ходих до Шейново, прегледаха ме и нямах разкритие. Сложиха ме на запис, но явно от ранната г.с. и широкото местенце на бебо, сестрата не можа да запише тоновете. Бебчо не спря да шава, тоновете постоянно се губеха, но поне видяха, че контракции в тези 10-тина мин. нямаше. В противен случай оставах на венозни медикаментозни вливания.
Днес определено съм по-добре, поспах си като човек тази нощ, но пак започнах да пия магнезий и но шпа. Сега свеки и баща ми се надпреварват кой да гледа и разхожда Дани... Laughing явно ги постреснах. Видях, че описвате контракциите, при мен лично такова втвърдяване на корема няма, по-скоро усещам болка или стягане ниско долу, която като вдишям няколко пъти по-дълбоко и отшумява. Thinking Възможно ли е причината да е била прекалената активност на бебчо, да ме е ритал прекалено много? newsm78 Досега не е бил толкова шавлив, винаги се е съобразявал с моя сън ... Simple Smile

# 157
  • Мнения: 54
ЛЕЛЕЕЕЕ, МАМЕТА ДА СЕ ОПЛАЧА.......бях си харесала една кошарка и те взели, че я увеличили с билзо 70 лева, а модела си е същия/отпреди 1-2години е /, не е нов, според мен трябва да пада цената, а не да се вдига - отправих запитване към търговеца, да видим какво ще ми отговори....

Някой има ли инфо за ДУКОВСКИ от МД...

# 158
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Добър дееен  Grinning
И аз да се включа днес. Преди малко се смях с глас на моя колежка, която не разбрала, че съм бременна и се успокоявала, че и тя е напълняла през зимата.  Joy
И аз се сдобих от месец-два с екстрата "хъркане". В началото съм мрънкала, а сега хъркам полекичка-така каза милото.
За килограмите последно бях +13, ама може и да съм малко отгоре  Embarassed Е, при работа зад бюро и малко разходки.... Надявам се после бързичко да вляза във форма.
Вчера бях на пазар и обзаведох бебо с доста нещица по списъка  Heart Eyes А има още толкова много  ooooh! Добре, че ходя с мама за компания и помощ при носенето.
Днес само се дразня на колегите. Идват при мен да им върша работата, мързи ги да мислят  Crossing Arms

# 159
  • Мнения: 7 122
Споко, Жабче. Нали пак ще отидеш при тях. Аз преди няколко прегледа в клиниката забравих да си платя. Мъжът ми точно тръгваше с колата и успях да го стресирам с неориентираните си индиански звуци. Пак че в двора им бяхме още.  Simple Smile
Марче, аз взех че си представих някъде наоколо ако беше и близначката какво щяхте да му причините на горкия човечец.  hahaha
Шоки, вярно че не е лесно колкото по-нагоре в йерархията е човек. Но някак ако успееш да си уреждаш час-два отбой поне два пъти в седмицата. Нали си знаеш, че бременните имат право на 7 часов работен ден.  Wink Не си вкарвай страхове заради гривната и оченцето. Знам, че жените си носим суеверни душички, но не се оставай на щури мисли. Може би предишното е изпълнило защитната си мисия и дошло време за друго, с което да се подсигуриш.  Hug
Айла, приятен път. Ако през лятото си търсиш компания, може да попаднем и ние някъде в този северо-изток.  Simple Smile
keli_f, за съжаление текущата отпуска се отпуска с разрешението на шефа. Така че, смело си искай болничен. Вери ти е написала, че единствено могат да ти позабавят изплащането със 2-3 седмици.
А за тази работа между сумите, върху които ви осигуряват и реалните си имам особено мнение. Аз в студентските си години съм била в това положение за цели 2 месеца и промених нещата. Не ми трябва обвързване, в което аз да съм от страната на булката.
Растина, да напълните новия дом с хубави емоции.

# 160
  • Мнения: 65
Обмисляли варианта, ако се родя във влака да се казвам Тренка или пък Тренчо....  newsm78


Не мога да се здържа да не се разхиля. Сори.  Grinning

 Joy Joy Joy

# 161
  • Мнения: 8
Магдалена, при него ме прати д-р Стаменов след като забременях миналия път. От това съдя, че е добър специалист, иначе не биха ме пратили там. Обаче отношение никакво - веднъж ме гледа само на ехограф, набързо, за беля той беше лекарят, който установи, че едното ми близначе няма сърдечна дейност в 10 г.с. Как ми беше съобщено не ми се говори... Отделно на прегледите след това не ми е обръщал никакво внимание - питаше ме само дали скоро ме е гледал д-р Стаменов и нося си ли си снимките от прегледа при него. Подавах снимките, следваше гледане на снимката и "довиждане". На въпросите ми отговаряше с половин уста, направо с ченгел му вадех думите от устата... абе чувствах се като някоя досадна конска муха. И много намусен този човек, как пък веднъж не го видях да се усмихва. Сега ходя при Ташков в същия кабинет, ами съвсем различно отношение срещам.

Много ти благодаря за отговора.Аз също отидох при него по препоръки ,защото е добър специалист,което за мен е важно. Аз  не мога да се оплача от лошо отнощение и от това,че не ми обяснява .Обясява всичко ,но е факт ,че трябва 1 во да го попитам....и аз отначало бях притеснена точно от това,че трябва да му вадя думите с ченгел от устата,но в последствие си намерих оправдание за това / има лек говорен дефект,което явно го притеснява  и комплексира / .Знам,че за професионалист като него не е оправдателно ,но .....
Благодаря още веднъж

# 162
  • Мнения: 581
Имам една позната която живее в италия и там си следи бременноста. Тя ще ражда през юли и вчера ми сподели че са и правили изследване за един вид шарка - АНТИ РОЗАЛИЯ естествено установили в италия че  не е карала такава и са ь имунизарали. На мене този вид шарка нищо не ми говори не съм я чувала въобще а вие ? При някой от вас правилили са изследване за шарки ? На мен не са ми правили а и аз си знам, че като дете съм ги изкарала всичките.

# 163
  • София
  • Мнения: 231

А как съм започнала да хъркааааам.  Blush  Почти няма вечер от две седмици насам да не пропусна.
Ауу, и аз  Embarassed .Мъжа ми  казва  ,че съм като анимационно мече,което като спи си мести главичката и  издава звук "Хъър - фиуууу"  Grinning .

Искам да ви питам какво мислите за пътуването през 8-ми месец? Мъжа ми много иска през февруари да отидем някъде наблизо /до 100 км от Варна/ на почивка. Аз се притеснявам, защото някои мои приятелки твърдят, че е възможно това да доведе до преждевременно раждане, а пък в една книга пише, че не трябва да се отдалечаваме на повече от 30 км от местоживеенето в последните два месеца от бременността.
Ами аз  скитосвам постоянно.Само с кола , де .Извън София  съм се ограничила  до не повече от 150 -200 км , че честно казано ме е  шубе вече . Утре евентуално (ако не се наложи  да го отложим по работа ) ще ходим до Ботевград  на гости . А пък  и до Враца  ще  отидем задължително , само да се поосвободим малко . 

По описанието  ,което сте дали за контракцийте ,стигам до извода ,че не съм имала до сега (макар,че Доки каза,че всичко що те боли в тази област е контракция).

 А по въпроса с килограмите  аз  бях казала ,че  всъщностност аз съм - 5,6 килограма от началото на бремеността,защото първите месеци бях свалила десет,а после наваксах малко .Но аз като цяло съм като  Тиранозавър  hahaha .Много висока,много пълна ,абе... гледана жена  Laughing ,та   10-15 килограма  не ги усещам  Embarassed .
А пък ако се кача на влак и си подам главата през прозореца - направо ще ми се веят бузите....но пък важното е бебо да е здрав, на мен не ми пука, че съм станала рубенсов тип жена...
А пък аз  ако отслабна ще стана Рубенсов  тип жена  hahaha .
 А  между другото , все повече ми се затвърдява  убеждението , че всъщност мъжете имат  влечение към бременни жени  newsm78 . Явно  хормоните ,които разпръскваме  Laughing  им действат .
Аууу ,бабешкия  ми сериал почва !  hahaha  Чаооо !

# 164
  • Мнения: 10
Мара Подробната - готина история  Laughing
Гледам, че си говорите за килограмите, аз днес като се претеглих и установих, че съм +9 кг. и ми се доплака (качила съм 1.5 кг. за 10 дни), нямам по-голям апетит от преди, но пък си похапвам  сладко  Embarassed (не повече от преди да забременея).
Ходих на ФМ и ми се оправи настроението, бебо 1443 г. и си отговаря на седмиците, всичко му е наред и дори се усмихва  Grinning.
  dream wish, дано всичко да е наред с теб и бебето.
Много усмихнат ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт