Отговори
# 225
  • Мнения: 143
Наде, не мога да ти помогна с мнение, но пък стискам палци бебчо да порасне!!! И не се притеснявай излишно. Има и по-малки бебчета, но пак се ражадат живички и здрави!
ЗА Мимето80, това с пълната мибилизация Simple Smile)) ми е познато. Без кола и ние сме за никъде, затова и аз доста разглеждах варианта да си взема само кош за кола и осн. седалка. Обаче моя кош за новородено си има опция за прекарване на колан през него (има си устройство през което минава колана в колата и го държи здраво.) Не знам дали всички модели го имат, но явно се среща. Моята количка не е някоя велика марка! Simple Smile))Той си е кош с пълно легнало положение, като може да се надига горната част, до към 30 градуса наклон, но не и да става седнал. Има си и покривало, за да стане закрит (може би тогава става зимен кош). С покривалото си е доста уплътнен и си мисля, че и след 6 месеца ще може да се ползва. Доста е голям.
Мога да ти препоръчам моделите на PLAY - Play extream, casual play...  тяхния кош за кола се разгъва до кош за новородено - един вид до пълно легнало положение. На мен много ми допадна. Но пък коша е малък.
След 6 месеца не го виждам бебето там. Но се огледай. Сигурно има и други марки, които имат тази опция.
Та така за количките.... Simple Smile))
Petjoff, ужасно е това с тея апратаменти. Добре де имате ли опция да ги съдите.... Това е голямо забавяне, не е шега работа. Поне да избиете парите за новата данъчна оценка! Simple Smile))

# 226
  • Мнения: 2 090
Добро утро,коремчета!
Принцеса Рая,едно голямо и от мен!

Nadeto_K ,не се шашкай толкова за това разминаване в седмиците Hug.Ако не се лъжа Жабче по едно време беше писала по кои показатели докторите определят седмиците на бебчетата(и ако не се лъжа 3 или 4 бяха Embarassed),и е нормално да има разминаване м/у тях.А и има още доста време за промяна на положението Wink.Бъди спокойна Simple Smile Hug.



# 227
  • Мнения: 7 122
Надето, има ли вариант да получиш още едно мнение, та било то и да попътувате повечко километри? Не те ли насочи към преглед с доплер при някой от колегите си, за да се види какъв е кръвопотока между теб и плацентата?
При предния преглед при същия доктор и УЗ имаше ли изоставане? Стискам палци всичко да бъде наред.  Praynig
Петьоф, desi054224 дано строителите ви да завършат в някакви що годе разумни срокове вашите къщички и да не се опитват да излочат още пари от вас.   

# 228
  • Мнения: 14
Надето, има ли вариант да получиш още едно мнение, та било то и да попътувате повечко километри? Не те ли насочи към преглед с доплер при някой от колегите си, за да се види какъв е кръвопотока между теб и плацентата? 
За съжаление не, но аз сега на своя глава се опитвам да открия някъде по-наблизо къде могат да ме видят с Доплеров уред и наистина мисля да потърся друго мнение, че такива работи прочетох за това изоставане Cry

# 229
  • Мнения: 77
Мамчета, сигурно ще задаам много глупав въпрос, но как се прави да ми излиза линийката автоматично, когато пускам пост. Благодаря предварително за отговирите!  Hug





# 230
  • Мнения: 336
Привет от мен!
Много сте хубави на снимките, априлските бебета се очертават истински фотомодели!Ще помоля някой да ми прати паролата на лични, да се пробвам да кача снимки и аз.
Io_io, сестра ми роди в 32 седмица , а моя приятелка в 34 - бебоците са вече мъже по на година и половина.
Честито дипломиране на принцеса Рая!

# 231
  • Мнения: 3
Emanuella88 сложи си линийката в Профила Simple Smile Там има място, където да въведеш кода и ще ти излиза автоматично  Hug

# 232
  • Мнения: 8
Здравейте мами !

Принцеске , поздравления - много успешна реализация ,когато му дойде времето Simple Smile
emanuela 88 , с нетърпение ще чакам да разкаваш за дните на отворените врати, че аз нямам възможност да отида.
Petjoff, дано скоро всичко потръгне и да сте си спокойни.

и аз да се оплача.
Снощи имах ужасни контракции.Целия ми корем беше твърд като камък, пъпчето хлътнало и сякаш корема разделен  на 2 половини.
Усещах и болки наподобяващи болки ,преди и повреме на цикъл. и това се случи на 2 пъти единия път пордължи около 40 мин ,пих 2 хапчета Но Шпа и ми размина , втория път беше в 2 през ноща и пак същото ,само че продължи по-дълго и бях супер притеснена. Отново изпих 2 хапчета Но Шпа ,но мислих да събуждам съпруга ми и да ме откра в Пирогов. Слава Богу , ме отпусна и аз се поуспокоих.Днес имам час при моя лекар и ще обсъдим всичко ,ама понеже за 1ви път ми случва, явно го приех много емоционално...
Имам 1 малко глупав въпрос.
Ако ни се налага , да отидем по спешност през нощта в някоя болница - например има ли в ТК или МД кабинети за поемане на такива случаи или само за раждащи.Много ми е глупав въпроса, ама на мен инстинктивно ми идва Пирогов, а може да има по-добро решение .

Благодаря ,предварително за отговорите.
Хубав и усмихнат ден.



# 233
  • Пазарджик
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен, мамчета! Тази сутрин видях темата /браво на sharlot/ и реших да се включа. Всички сте много мили и отзивчиви. Най-напред да ви кажа, че чакам момче на 12.04. Вчера купих първите дрешки и таткото много ги хареса, но не се въздържа да не отбележи, че може би е по-добре да се купува след раждането.
За магнерота и аз го пия от два месеца и се притеснявах, че може да вреди-лекарство е все пак, но лекарката ме увери, че дори помага за растежа на бебето.
Доста ме успокоихте за хъркането-май преди два месеца започна и се чудих на какво се дължи, но явно е нормално. Искам да ви питам дали на накоя от вас й се схващат краката докато спи. На мен ми се случва почти всяка нощ - нещо като изтръпване на прасеца, което продължава около минута и е много болезнено.
И накрая честито дипломиране на Принцеса Рая!

# 234
  • Мнения: 137
emanuela88 като си влезнеш в профила имаш настройки и там ще видиш къде пише подпис и на това място вкарай линка с линийката ти  Peace  Hug
както ти е казала sharlot
Мариа 01 Честито ти синьо щъркелче  Hug 

# 235
  • Пазарджик
  • Мнения: 13
Благодаря, keli f Simple Smile

# 236
  • Мнения: 65
Здравейте! Ето какво намерих в dir.bg днес. Става въпрос за гр.Варна и региона.

Варна Dir.bg
10:27 30.01.09


Някои от бременните прескачали до Румъния за лекарството
Изчезна лекарството за задържане на бременност

30 януари 2009 / News.dir.bg

Истерия тресе жените с проблемна бременност заради дефицит на гинипрал в аптечната мрежа, съобщи вестник "Народно дело".
Лекарството се предписва за задържане на плода, но още от декември не се внася у нас.
Проверка показа, че акушер-гинеколозите не знаят за проблема. Освен това не всеки доктор е наясно какъв аналог да предписва на нуждаещите се и дори някои отричат да има достоен заместител на българския пазар. Ето защо някои от бременните, вместо да потърсят второ мнение, се юрват към съседна Румъния, за да си набавят така необходимото лекарство, за да опазят бебето си.
„Постоянно получавам запитвания от пациентки откъде да се сдобият с препарата и ние правим дори невъзможното да го издирим от складовете в други градове“, коментира шефът на местната фармацевтична колегия Рада Пехливанова. Тя допълни, че в момента и тази възможност е изчерпана, тъй като малкото останали количества гинипрал са със срок на годност януари тази година, поради което не могат да бъдат продавани.
Според нея най-вероятната причина за дефицита е в тромавата процедура по пререгистрацията на вносните лекарства.
„Фармацевтите пък не могат да предложат аналог на медикамента, тъй като подобно решение е само в компетенциите на гинеколозите“, коментира Пехливанова.
„Ежегодно се сблъскваме с този проблем, но решение има“, твърди управителят на АГ болница д-р Петър Атанасов. Той посочи, че въпросният препарат вече не се изписва толкова масово, а и аптечният пазар предлага достатъчно аналози, които могат да се ползват. Един от тях е партусистен, който обаче е неколкократно по-скъп от гинипрал.
До 50% са паднали цените на някои лекарства в аптечната мрежа.
Поевтиняването касае най-вече медикаментите, които се продават с рецепта, а най-драстично са свалени цените на „Чайка фарма“, коментира шефът на регионалната фармацевтична колегия Рада Пехливанова. Тя посочи, че с 5 до 10% през последния месец са редуцирани тарифите на препаратите по здравна каса. За съжаление обаче добрата тенденция не е засегнала масовите лекарства, които се купуват свободно – например така вървежните в момента противогрипни препарати и все по-популярните хранителни добавки.
При тях поскъпването е с 10 - 50 стотинки.

# 237
  • Мнения: 2 090
............. опитвам да открия някъде по-наблизо къде могат да ме видят с Доплеров уред и наистина мисля да потърся друго мнение, че такива работи прочетох за това изоставане Cry
Дано намериш,и притесненията ти се окажат неоснователни Praynig.Понякога такива страхотии се пишат,Наде,човек колкото повече чете,толкова повече се навива за неща,които може съвсем да не стоят така...А и лекарите толкова често грешат,и ни хвърлят в паника,дано успееш да намериш друг специалист наистина Confused.И всичко да е наред вас с бебka Praynig Hug.



maria-01 ,честити сини новини

# 238
  • Мнения: 581
Момичета вижте на какво попаднах
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=121209

# 239
  • Мнения: 1
Ужасно стряскащи истории ooooh! Значи по-добре ние да си правим пюретата!    chef Ама като купуваме пилешкото от магазина, май е същата работа... Sick трябва месото да е домашно...

Общи условия

Активация на акаунт