Моята дъщеря пуши!

  • 18 435
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
Снощи взех непопулярно решение след като и обясних всичко това, което вие вече сте казали. Не съм крещяла, говорихме си човешки. Бях много мила...и полсе и купих една кутия цигари и и казах да почва да пуши. На четвъртата-петата цигара пребледня, на деветата си издрайфа червата. Обеща ми, че повече няма да пуши. Вярвам и...дано да не ме разочарова...
Беше ми много гадно, вярвайте ми... После я гушках и целувах много...но исках да и стане гадно сега, за да не става навик в бъдеще. Дано не съм сбъркала Praynig

sweet_kiss направо щях да се разрева като го четох това! Cry Но аз напълно те подкрепям.
На мен ми хареса и предложението на Doro.
Ние като бяхме на същата възраст, ни прожектираха някакъв филм- нещо беше .. млада красива влюбена двойка ... тръгна да прави бебе ... междувременно пушеха и си пиеха... и накрая се роди детенцето ... и беше много гадно! Може за момиче това да е впечатляващо, за мен поне беше много впечатляващо.

И още блазе ти, че дъщеря ти, ти е казала, аз не вярвам да имам същия късмет в подобна ситуация! Това преследване за учене нещо много ни скапа взаимоотношенията с големия тийн!

# 31
  • Мнения: 241
sweet_kiss
как са нещата сега... сърди ли ти се дъщерята

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 185
sweet_kiss не ми се иска да те разочаровам, но не мисля че с тази твоя постъпка ще я откажеш да пуши  Sad аз самата все още не съм открила начина.
Ние с мъжа ми не пушим, бабите и дядовците също, но сина ми пуши. Не си крия главата в пясъка, но и не се карам с него нон стоп за това. Когато започнах да усещам, че мирише на цигари той отричаше. Постепенно с времето някак си си призна. Както повечето деца е започнал от келешлък. Много съм говорила и преди да пропуши и след това. Той както и всички деца е добре информиран за последствията, но това не го опази.
Моето мнение е, че отказването е въпрос на характер и воля.  За съжаление малко хора имат такава.
Въпросът има и друга страна. С риск да вляза в конфликт с някой...90% от тинейджърите в момента пушат и то не само цигари.  Confused Нещата няма да се променят докато не се спазват някои обикновени правила от всички, а не само да си прехвърляме топката. Не е проблем децата да се снабдят с цигари от където си решат, с алкохол, също и с други екстри.... #2gunfire Обикновено отговора е , че родителите са виновни, защото не са си възпитали децата, но според мен причината е, че няма контрол. Децата не са по цял ден у дома. Родителите все пак трябва и да работят понякога.
По въпроса за джобните за цигари такива се продават и на бройка, а когато моето дете няма пари за кутия има добри приятели, които разполагат с по 20-30лв. джобни  и му купуват. Говоря съвсем сериозно и не преувеличавам.
Желая ти успех в битката с цигарите и всичко оттук натам и здрави нерви.  Hug

# 33
  • Мнения: 182
sweet_kiss  гадна ситуация, надявам се подхода ти да има ефект, поне при моя свекър е имало до ден днешен мрази цигарите, баща му е постъпил, като теб.
Успех! Peace

# 34
  • Мнения: 2 716
sweet_kiss незнамдали си постъпила правилно. Поздравявам те за това, че си направила нещо. Когато моята дъщеря ми разказа как са пробвали цигара, аз само я изслушах. Твърди, че не пуши и предпочитам да й вярвам.
Дано си намерила рецептата.

# 35
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Може и да няма пряка зависимост между това дали родителите на пропушващото дете са пушачи или не,но все си мисля,че файда няма ако му се карам половин час и му разяснявам за вредата от пушенето и после блажено запаля цигара.
Не само за цигарите-за нищо няма да ми вярва.

# 36
  • Мнения: 2 110
Само не се ядосвай и не викай, защото така ще я отблъснеш! Просто възрастта им е такава!Най-вероятно и в такава компания е попаднала.Обясни и, че не е необходимо да пуши заради приятелите- ако са истински , ще я приемат и непушачка! Разговаряйте и нека тя сама се убеди във вредата от пушенето!

# 37
Кажи и че ти си най-пагубният пример за нея.Обясни и че често кашляш и ти се налага да използваш какви ли не кремове за да възстановиш кожата си дори и да не е така.Абе изобщо покажи и как пушенето е навредило на теб .Можеш да и споменеш че красавиците никога не пушат и че навсякъде по света пушенето е демоде.Кажи  и че това е неин избор ,но в компанията и най-вероятно ще оценят решението  и ако са и истински приятели,а ако не са тя трябва да се замисли дали наистина иска да дружи с тях

# 38
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Като оставим настрана вредата от пушенето , от къде децата / на тази възраст са още деца / имат пари за цигари.
На моя син съм определила джобни за седмицата , които с неговия апетит едвам му стигат за храна.Ако пуши сигурно от някъде трябва да си ги набавя ?
Оооо,намират,намират...
Правят си т.н. "партия",т.е. няколко деца си купуват една кутия.За съжаление по малките магазинчета продават и цигари на бройка.Има "услужливи" съученици,които за дребни услуги ги черпят....Има деца,които разполагат с много пари,това го знаете,нали.В класа на дъщеря ми имаше едно момиче,което вземаше от портмонето на майка си само по една петдесетолевка дневно,защото иначе майката щяла да усети.Така може да му се събере на ден до  hahaha 10 цигари...че и повече.
 

# 39
  • Мнения: 13 274
sweet_kiss , ще заимствам решението ти ако попадна в такава ситуация,

# 40
  • Мнения: 651
... красавиците никога не пушат и че навсякъде по света пушенето е демоде.
Айде иди доказвай сега пък това.
Като ме питат защо не пуша отговарям, че не е модерно, но как да го убедя, след като навсякъде се пуши.

# 41
  • Мнения: 38
sweet_kiss, страхотно си се справила, дано има траен ефект. Не знам дали ще ми се наложи да пробвам твоя метод, но ако се стигне до там - о, да. Naughty

# 42
  • Мнения: 411
сина ми като беШе на 6год. имитираШе майка ми и баЩа ми как пуШат със солети.един ден баЩа ми му даде да си дръпне от неговата цигара за което много се ядосах,но той каза "един ден Ще си ми благодарна за това). детето се закаШля,каза 4е е гадно и сега не търпи миризма та камо ли да пуШи.по4ти на 18 години е,има приятели които му се подиграват 4е не пие и не пуШи,но той не се подвежда взема го на присмех.като се събират казва 4е го боли глава когато е задимено.с мъжа ми не сме пуШа4и,аз никога не съм пуШила а той пуШеШе по 2 кутии като се запознахме казвах му 4е ми е отвратително да го целувам и да смърди на л****.отказа ги,за което съм много благодарна(нправи го заради мен).
а малката иска да бъде винаги красива и говорим ,колко са вредни цигарите за кожата,давам и пример с една приятелка,която просто не ги вади от устата,ходи на избелване на зъбите,прави маникиури,ходи на по4истване на лицето,но файда нанай.зъбите й за 2 мес пожълтяват отново лицето ве4но със запуШени пори и т.н.
надявам се да не ме изненада,заЩото незнам каква Ще ми е първата реакция ако я видя да пуШи.

напълно съм съгласна с авторката.дори и да се бе натровила Щерка й,Щяха да  й направят промивка,но няма да се трови цял живот.
оба4е не разбирам родителите пуШа4и, с какво право забраняват на децата си да пуШат след като те са били пример за тях.

# 43
  • Мнения: 9
Според мен на въпросното 13 годишно момиче просто иска да стане известна в училище. Поне така е в мойто училище. Няма да и стане навик, но през пубертета тютюна може да предизвика какви ли не проблеми. На мен майка ми е казвала, когато пушиш през пубертета се развиваш по-бавно.

# 44
  • Мнения: 2 724
Преди две години се сблъсках с този проблем.
Дъщеря ми е 17 годишна, от първи клас тренира тенис, пее във вокална група и до скоро беше дете за пример.
Аз и баща и сме непушачи, разговори за вредата от тютюнопушенето сме провеждали неведнъж.
Все си мислех ,че като даваме добър пример, като спортува и пее и е наясно как цигарите се отразяват на гласа и, на издържливостта, на външния вид... няма да пробва, но уви. За капак на всичко тя е алергична ,знае ,че може да стане по- зле и въпреки всичко започна да пуши . От две години водя всекидневна битка, приятелите ми се шегуват с мен, като ми казват боркинята Laughing ooooh!. Две години непрекъснато разговори, наказания, обещания ,лишения ,поощрения.... Е ,доживях звездния си миг, сега се моля да не е временно решение  Praynig.
Защо ви разказвам всичко това- защото за тези две години не срещнах никъде подкрепа, в училище учениците пушат заедно с либералните си учители .
На родителски среши проглуших ушите на учители и родители да направим заедно нещо, имах и предложения, но всеки се е затворил в черупката си и не го интересува, останах си сама ...Виждала съм ученички, които пушат на прозореца на класната стая Shocked!!! В компанията, в която дъщеря ми се движеше, няма нито един човек непушач ,тя беше единствената до момента, в който реши ,че няма да е "бялата овца".
Много е труден пътя ,но с постоянство и търпение може да се постигне добър резултат.
Сега водя други битки, но те са от друго естество.
Моите приятели май са прави -боркиня ,от където и да ме погледнете  hahaha #Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт