Моята дъщеря пуши!

  • 18 442
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18
Аз като пропуших бях на около 16-17 години. И то защо?  Приятелките ми пушеха, а аз не. Тях ги беше страх, че ще изпортя на някой и, за да се вземат на сигурно ми дадоха една цигара и.. готово. Оттогава насам пуша. И аз и мъжа ми. А малката е на 12 години и просто не го търпи цигареният дим. Като сме в колата и някой от нас запали цигара, започва да крещи и да отваря възможно всички прозорци  Peace !  За сега нямаме проблеми с цигарите, но и както изглежда май няма да имаме, защото тя е против тях!  Hug

# 61
  • Мнения: 11
Аз като пропуших бях на около 16-17 години. И то защо?  Приятелките ми пушеха, а аз не. Тях ги беше страх, че ще изпортя на някой и, за да се вземат на сигурно ми дадоха една цигара и.. готово. Оттогава насам пуша. И аз и мъжа ми. А малката е на 12 години и просто не го търпи цигареният дим. Като сме в колата и някой от нас запали цигара, започва да крещи и да отваря възможно всички прозорци  Peace !  За сега нямаме проблеми с цигарите, но и както изглежда май няма да имаме, защото тя е против тях!  Hug
оооооооооо и аз бях така нашите като пушеха мърморех не можех да търпя дима, а сега пуша. Няма гаранция, моли се да не става, че после трудно се откават пустите му цигари.

# 62
  • Мнения: 2 013
Не знам какъв съвет да дам. Мисля си, че при едни хора пушенето е някак си заложено в гените - не непременно от родителите, има център в мозъка, на който му харесва. Аз съм от тези хора. Започнах да пуша на 14-15, от келешлък, много исках да съм интересна. Майка ми никога не е пушила. Баща ми пушеше повече от 40 години, спря ги обаче.  Сестра ми не пуши. Аз обожавам да пуша. Децата ми са на 9, още не ми е дошло до главата. Но си мисля, че няма да се карам, да забранявам и прочие. Ще потърся начин да ги убедя, че това е порок, от който трудно се отказваш, затова по-добре да не свикваш.

# 63
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Сечил, това не е сигурно. И аз като малка мразех цигарения дим и се сърдех на родителите ми че пушат, докато не пробвах...Хареса ми, бях модерна и така 18 години smile3511 Banghead Слава богу, вече не пуша. А синът ми беше един от мотиваторите.

Дивана,
  Ще потърся начин да ги убедя, че това е порок, от който трудно се отказваш, затова по-добре да не свикваш.
Подкрепям!!! yes flower

# 64
  • Мнения: 2 724
Divana, твоите родители опитаха ли се да те разубедят?
Ако това за  гените е вярно , в моя род непушачите са до девето коляно , и от майчина, и от бащина страна, аз съм върл непушач, а сестра ми заклет пушач.
Тя от кого ги е наследила, а дъщеря ми- от леля си ли?/ не се заяждам  Peace/
Опитах се да бъда убедителна ,баща и също, но на тази възраст морето е до колене, ние сме задръстени и не разбираме ....

# 65
  • Мнения: 212
Първата си цигара запалих на 12...от лигня и гъзария...на едно море...след това спрях да пуша около 6 месеца не съм докосвала цигара...
И дойде най-трудната ми година-почина единя ми дядо,след това другия,имах много изпити и ходех на курсове по литература,математика и рисуване,почина и най-добрата ми приятелка,а гаджето се премести в друго училище......пропуших пак...останових,че просто ме успокояват цигарите...те се превърнаха в навик newsm78 Майка ми разбра от класната ми че пуша,в 9ти клас ( преди не се е съмнявала в мен,защото познаваше приятелите ми,всичките пушачи и беше наясно,че като илзизам с тях и после се прибера ще мириша на цигари,а и тя самата е пушачка),не сме се карали,просто ми изнесе вечната лекция за вредата от тях,но каза,че в крайна сметка решението си е мое....е аз все още пуша. Не съжалявам! Всеки човек си живее със избора,благодарна съм ѝ единствено за това,че вместо да ми отрови живота,ме остави сама да си го тровя!

Общи условия

Активация на акаунт