Да живееш със свекърва и малко бебе?!

  • 11 629
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 481
Миличка, какво да ти кажа,сега в момента ти бушуват хормоните,много си чувствителна на всякакви теми,та това едва ли ще ти помогне, но и аз бях така,бременна ,плюех и ревях тука как ще живея с бебе и със свеки,не ми трябва ,не и искам мнението и да ми се меши,вече 10 години съм далече от майка ми,сама,никой не познавах тук,така като тебе ревях че не искам с нея дошла съм с него да живея,не с нея и кво-нищо,пак сме си тук,като родих аз си я гледах,2 години не се е отделила от мен,аз си я кърмех  до 9 месеца и всички приказки които бях чула от нея(ооо бебето ще спи при мен,ооо аз ще го гледам) не се сбъднаха,никоя баба не може да ти вземе бебето, ако ти не го дадеш,нито да ти се меси как да го гледаш, как да го храниш и тем подобни,сега след като са минали тези години,виждам само помощта и ,една дрешка не съм изгладила на бебето,всичко тя и гладеше,виждаш обичта на бабата към внучето, помощта,едва ли с бебе на ръце ще ти е лесно и да гладиш,и да переш,да кърмиш(храниш) да готвиш,да чистиш,да видиш мъжът си,себе си,вярвай ми 10 мин за да се изкъпеш ще търсиш(поне аз бях така) и какво,гледах я 2 години,по разходки,паркове,постоянно залепени една за друга,и почваш да се чудиш,аз човек ли съм,тая баба за какво ми е тук ,почваш да искаш да го оставиш на някой само за 1 час,да идете на кафе,да се видите,и дреболиите за които си се ядосвала ти се виждат смешни!
  Вярно е пак си се ядосвам, че всичко това мога и сама,и чашите като си оставя сутринта ще си ми седят до вечерта,няма да има кой да ми се меши,и прането ще ми виси 5 дена докато намеря време да го прибера,....сами си е най добре (хората са си го казали)- но в нашите ширини Мъжете си седят при маминка,защо да предпочетат трудностите,като при мама е по- лесно,защо да плащат квартира като имат нещо сигурно newsm78 и така!Останахме си тук,имаме и двамата желание да сме сами но кога незнам.
  А за това, че никой не познаваш Hug спокойно,като родиш и тръгнеш по разходки с бебето,ще се запознаеш със целия град майки,ще имаш толкова много познати, че ще се чудиш от къде дойдоха,аз сега реших да уча и докато не познавах никой в този град,сега имам една камара познати,колежки,майки,съфорумки и немога да смогна да се видя със всички,поне с майки ще се запознаеш много,и покрай детето дните ще отлетят,ще имаш помощта поне на някой(свекито) не е толкова страшна,влез и под кожата и я накарай да ти помага по твоите правила!И ще ти е спокойно и да оставите след време бебето ,да се поотпуснете и идете някъде, ще видиш Heart Eyes

Ох мн дълго стана! ooooh!

# 76
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Не мога да си го представя това. Аз съм особен характер, индивидуалист съм, мразя да се съобразявам.
И аз съм така  Peace

# 77
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Къде се загуби авторката??? newsm78

# 78
  • Мнения: 564
Ейй тези свекърви, все са на дневен ред...До някъде това ме радва, нали и аз ще съм свекърва някой ден, та вечно ще съм "на мода" Wink
Не мога да разбера едно, как може да се ожениш/заживееш с някой на семейни начала, да забременееш и чак тогава да го "убеждаваш" да се отделите от свекинка...  newsm78 Верно, има инцидентни забременявания, но те са по-скоро рядкост...  Rolling Eyes
Ми обработвайте си гаджетата още преди брака и бебето, че искате да живеете отделно!!!  Peace

# 79
  • Мнения: 11
Ти за кой се грижиш повече....май за свекървата , понеже тя със сигурност иска повече, и внимание , да си все на нейния акъл. Аз едно време правех така- пред нея се съгласявам с каквото каже, пък после   twisted: Ама най -добре е да сте поне на километър разстояние, и идеалния вариант е да си ходите на гости два пъти  в годината Sunglasses

# 80
  • Мнения: 41
Eli83     Благодаря ти много мила,за всичко което си написала...мисля че описа това което чувствам Simple Smile)

А благодаря и на всички други мами....радвам се за съветите, виждам светлина Simple Smile и се чувствам по добре

# 81
  • Мнения: 172
polina87 искренно ти съчуствам! И аз съм в твойто положение, обаче понеже съм меко казано кучка, малко по малко всички около мен си намират мястото. От опит-спасявай се докато можеш! С първия ми съпруг живеехме в апартамента на майка ми. Не мога да отрека, че адски много ми помагаше с дъщеря ми докато тръгне на ДГ. Проблема й беше, че не бяхме добре финаносово и тя все гледаше другите баби в парка-как са облечени, как са обути, по колко пари харчат на ден и т.н. Мъжа ми се опитваше да оправи нещата, но все не се получаваше. Както и да е, след 3 години брак се разведохме по други причини. Аз се омъжих отново. С новия ми съпруг поживяхме при майка ми, но за 2 месеца и то преди сватбата. Сега живеем аз, той и 3 годишната ми дъщеря в една стая над къщата на свеки. Строим къща, но доста бавно и за съжаление в същия двор. Нямам печка, хладилник, не мога да си сготвя каквото искам и когато искам. Ям буламачите й и то когато тя ми кажеше, поне в началото. После казах на съпруга ми, че съм бременна с неговото дете и нямам намерение да ям боклуци и той започна да ми купува каквото искам аз. Непрекъснато се опитва да ме тъпче все едно съм свиня, защото бременните трябвало да опитат от всичко. На третия път и скръцнах със зъби. За сватбата се опита да ни наложи къде  да я направим и кого да поканим. Мъжа ми е много добричък и си мълча, но аз не и накрая й заявих, че след като ние си плащаме всичко, ние ще решим как да е. Сега се опитва да ми налага бабини дивитини-като се роди бебето ще купим каквото трябва. На следващия ден си донесох 6 пълни торби с бебешки дрешки и тя позеленя. Мога още да пиша, но стана много дълго. Може и да ти е от полза за бебето, но ще платиш висока цена!

# 82
  • Мнения: 25 633
Да живееш със свекърва и малко бебе?!

Трудна задача. За много от нас - и невъзможна. Дете и свекърва на едно място? Лелееее...  ooooh!
Моят съвет е да натириш бебето и да продължите да си се гушкате със свеки.  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 564
Да живееш със свекърва и малко бебе?!

Трудна задача. За много от нас - и невъзможна. Дете и свекърва на едно място? Лелееее...  ooooh!
Моят съвет е да натириш бебето и да продължите да си се гушкате със свеки.  Mr. Green

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 84
  • Мнения: 1 844
свекървата е добра и прекрасна жена,с която се обичате и уважавате..но само при едно условие-АКО ЖИВЕЕТЕ ПООТДЕЛНО Laughingне бих живяла с моите или с родителите на мъжа ми.ние сме си семейство,самостоятелно,като една "малка общност".съжителство с всеки друг само усложнява нещата..

# 85
  • Мнения: 304
Да ви кажа всичко си е индивидуално, има жени който биха издържали да живеят при свекървите си има и такива, които не биха всичко си зависи от характера на човека. Аз от 15 годишна живея сама  ми е невъзможно дори да живея с моите родите ли пък какво ли остава за родителите на мъжа ми. Търпя ги, но за по 1-2 нощи, повече ми е невъзможно.

# 86
  • варна
  • Мнения: 355
Да ви кажа всичко си е индивидуално, има жени който биха издържали да живеят при свекървите си има и такива, които не биха всичко си зависи от характера на човека. Аз от 15 годишна живея сама  ми е невъзможно дори да живея с моите родите ли пък какво ли остава за родителите на мъжа ми. Търпя ги, но за по 1-2 нощи, повече ми е невъзможно.
Ами аз от 14 годишна живея сама и съм се справяла чудесно,ама на, вече почти 4 години живея със свекърва ми!Възможно,невъзможно-това е положението,за съжаление!Няма да изпадам в подробности,защото ще трябва роман да напиша! CryКрая му се вижда вече,само дано е час по скоро! Praynig

# 87
  • Мнения: X
Другото което е съм на 21,мъжа ми е на 27....от русе съм,а сега живея в сливен,не познавам никой и града ми е малко непонятен....нямам приятели и семейството ми е далече...

такааа
та къде викаш, е семейството ти?  newsm78

я си изясни какво е семейство - мама, тати и децата
т.е.: ти, мъжа ти и детето ви

другите не са ви семейство
те са роднини
най-близките
но роднини
не семейство

# 88
  • Мнения: 42
точно си го казала.я си представи че тя ти е ''прятелка'' това значи че всеки път когато си в правото си на мнение и в право на каквото и да е то кой ще е на дневен ред на обиди и кавги с мъжа в така нареченото семейство newsm78/стана ясно по-горе какво значи СЕМЕЙСТВО-МАМА,ТАТИ И ДЕТЕТО/.
има ли тема  за свекърви.зада им дадем малко съвет какво да правят или не,и къде да живеят без проблеми. Naughtyзада са здрави и да не ни тормозят с ох,ах аман... ooooh!
инък всяка родилка минава през едни такива нерви аз,тя,той въобще хаос в къщи,после всичко си идва на мястото,стига и ТЯ/свеки/ да си отиде на нейното.
Инък ти си поспи една-две седмици тя нека будува през това време,после да се оттегли някъде и тя да почива.

# 89
  • Мнения: 41
uff neznam kakvo da vi kaja,s maja mi ne se karame izob6to,no sno6ti se skarahme zaradi maika mu...4e i edna usta otvori....ne izdarjam ve4e...

Общи условия

Активация на акаунт