Да си на Дюкан хич не е шега - сланините изчезват от нашите тела -151

  • 23 996
  • 453
  •   1
Отговори
# 435
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Да ви се оплача-омръзна ми да ме питат -ти още ли си на Дюкан? ooooh!
Да,на Дюкан съм и не виждам защо да не съм...поддържам си килограмите,обяснявам,че това не е някаква диета за 3 месеца и после-бум, два пъти повече кила за 1 месец.Че това е начин на живот и не ми тежи,не ме ограничава.
Просто има правила и се спазват, вече ми е навик и се чувствам добре.
Като се почне-ама на мен ми каза една позната, за една нейна съседка и т.н., дето пазила диетата,пък после това я заболяло,пък бъбреци,пък черен дроб...
Как да обясня,че всеки си има моменти,когато здравословно не е много наред.Защо все с режима на Дюкан се свързва?
Уф,майстори сме да гледаме в чинийката на другия. Аз на никого не се меся кой какво яде и пие,и в къщи не прокламирам режима си,когато искат нещо от моите рецепти готвя в по-голямо количество.Когато си намислят нещо не по режима,аз си готвя друго за мен.Защо все налитат да ме съветват?Вече си мисля,че завиждат,че нямат воля да са режимни... newsm78

# 436
  • София
  • Мнения: 250
Да ви се оплача-омръзна ми да ме питат -ти още ли си на Дюкан? ooooh!
Да,на Дюкан съм и не виждам защо да не съм...поддържам си килограмите,обяснявам,че това не е някаква диета за 3 месеца и после-бум, два пъти повече кила за 1 месец.Че това е начин на живот и не ми тежи,не ме ограничава.
Просто има правила и се спазват, вече ми е навик и се чувствам добре.
Като се почне-ама на мен ми каза една позната, за една нейна съседка и т.н., дето пазила диетата,пък после това я заболяло,пък бъбреци,пък черен дроб...
Как да обясня,че всеки си има моменти,когато здравословно не е много наред.Защо все с режима на Дюкан се свързва?
Уф,майстори сме да гледаме в чинийката на другия. Аз на никого не се меся кой какво яде и пие,и в къщи не прокламирам режима си,когато искат нещо от моите рецепти готвя в по-голямо количество.Когато си намислят нещо не по режима,аз си готвя друго за мен.Защо все налитат да ме съветват?Вече си мисля,че завиждат,че нямат воля да са режимни... newsm78
Много ми е познато - "Още ли си на диета?", "А отслабна ли?" - отслабнала съм 12 кг до сега, белкем некой ме забележи.  Laughing
Другото, което много ме нервира е репликите - "тая диета е супер глупава щом не ядеш плодове, та ти ще се разболееш".   #2gunfire
А пък веднъж като бях на кафе, нямаше кола лайт и пих вода, и там една кифла ми каза, че съм се била вманиачила и от една кола нямало да напълнея.
Как да обясним на другите да не ни гледат в паничката и чашката?

# 437
  • Мнения: 11 747
Belle Fleur , отлично те разбирам!  Laughing То не е смешно, ми е тъжно, но нека гледаме от веселата страна на нещата, до колкото я има. Макар, че колко съм се ядосвала...  ooooh!
Чак след 2,5 месеца от началото на диетата, започнаха да забелязват, че съм отслабнала. И по- рано ми личеше, но кому е нужно да се хаби, да забелязва. В същото време отнасях забележки, че ям твърде много  Shocked Close  Криех, че спазвам някакъв режим, взимам си в заведение пилешка пържола и салата и ми се присмиват как се тъпча, а после що съм била дебела!  Tired
Имам познат, който и сега, след 3 месеца и сле 5 номера по- малък размер на дънките, все още не е забелязал да имам промяна, но пък забеляза, че си поръчвам пилешка пържола, дробчета и кола лайт и ми се присмя, че на всичкото туй ядене отгоре било излишно да си поръчвам кола лайт!  Twisted Evil
Върха беше, когато наш приятел ми рече, че имало полза от обидите (непрестанно ми се подиграваше как съм била надебеляла), ето ако не бил той, нямало да отслабна  Shocked #Crazy  Представяте ли си? Не съм отслабнала защото аз съм искала, защото съм проявила воля, упорство и стриктност, а защото някой е проявил благоволението си да ме обиди!
Извинете за излиянието, тъпо е, да пиша такива неща, но до такъв бяс са ме докарвали и още ме докарват, че някога ми е много трудно да изтърпявам  Sad

# 438
  • Мнения: 243
Здравейте и от мен.
От два дни съм на 1 фаза (протеини).
много ми се иска да си сложа лентичка отдолу в подписа, за да не ви затруднявам като питам относно диетата.... но не успявам да се справя.
И така - висока съм 165 тежа 65кг.
Трябва да стана около 55кг, т.е. -10!
Решила съм за 1 фаза да изкарам 5 дена (за сега не се чуствам затормозена)
Но искам да попитам вещите каква схема биха препоръчали за 2 фаза? newsm78
5/5, 2/5, 1/1 или незнам още какви комбинации срещах?
Ако не съм досадна  - моля за предложения  Laughing
10х

# 439
  • Мнения: 45
Belle Fleur  и Смехорана, всичко това ми е до болка познато Rolling Eyes
На въпроса "Още ли си на диета?" Отговарям : " Ами да, да виждаш коренна промяна?" Все едно като свалиш 5-6кг, а имаш да сваляш още 17, може и да спреш. Не знам, просто хората са такива, ходят да се ровят в чуждите работи. " Ама как до обяд само на кис. мляко?!", "Ама какви са тия трици, като дървени стърготини", " От една филия, няма да надебелееш, той е ръжен!"
Цял живот за нищо не съм била способна да отказвам, ама сега покрай тая диета, взех и да се уча на "НЕ".
Просто не им обръщайте внимание на кльощите наоколо, може някои от тях да се страхуват, че скоро ще ги засенчите Simple Smile

# 440
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
И най-дразнещото е,че когато искам да обясня защо ям нещо и не ям друго,започват да обясняват,че това не е правилно.
Нищо не прочели,дочули оттук-оттам и вече компетентно махат с пръст.Да са живи и здрави всички,всеки си има куп причини и оправдания да не спазва режима,но защо ми се месят на мен.
Днес една приятелка заяви,че тя нямала воля,но аз да си помисля да не се разболея от глад!Представяте ли си,идея дори няма,че тук не се гладува ,а се яде!Но иначе е много загрижена за мен.
Благодаря!

# 441
  • Мнения: 45
Belle Fleur, остави ги да си махат с пръст.
Като им кажеш за техните мазни пържени картофи(пълни с холестерол), сладки (водещи до диабет) и тн.. Май другите са тези, които трябва да се замислят.
А що се отнася до пилешките пържоли - и аз ги учудвам хората, като на всяко излизане на заведение карам на пържоли. Значи ако си поръчаш пържени хапки и салата с майонези и фалшиви шунки, всичко е ОК, но щом е пържола това е много. Хаха нека ми е много!

# 442
  • Мнения: 4 202
Да, от страни режимът често се приема с насмешка. Чувала съм изказвания от рода: "Ехеее, и аз искам да съм на твоята диета да съм само на пилешки пържоли...".
Ми никой не ги спира, ама не им стиска или като почнат и се отказват бързо, защото виждат, че не е чак толкова лесно.

# 443
  • София
  • Мнения: 336
на всички отслабнали - браво, давайте в същия дух  bouquet
на другите в застой - не се предавайте Peace

мен пък ми е много неприятно, когато им кажа, че съм на диета и да почват да ме канят с храна. Аз в офиса си казах на всички - ям само месо Laughing и се почна - ама искаш ли ябълка, бананче, айде какво ще ти стане от една хапка.... Close пък то хапка по хапка стигнах до тия си килограми, не с друго Sad

# 444
  • Мнения: 157
като сме на тая тема да ви питам какво правите като отидете в свеки например (за омъжените де:))
мен ми се наложи точно първото ПЗ беше и си бях взела риба с домати на фурна, но ми стана мнооого неудобно когато трябваше да се обяснявам надълго и нашироко защо не искам да ям от манджите и, ама каква била тая диета, ама нейн колега и той така все на диети бил и накрая се отказал и все от тоя род та на човек да му стане гадно. А бях предупредила мъжа ми да обясни на майка си защо и така нататък. В крайна сметка аз решавам кое е добро за мен и моето тяло и кое не, не съм на 5 години




# 445
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!От скоро и аз съм с вас,вече съм на 1 ден ПЗ.Чувствам се добре и за разлика от други диети ,които съм спазвала за първи път не съм гладна !Направо чудесно Hug!Не съм се теглила,но мерките ми са намаля ли с по 2 см.Целта ми е 62 кг ,според доктора.Преди съм била 61 и ми се иска да се чувствам пак така.Следя ви редовно и трупам опит от вас.Благодаря ви  HugДо скоро и успех на всички!

# 446
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
и аз преди години когато все се мъчих с разни диети съм слушала такива коментари, но на фона на постигнатите резултати и вътрешното задоволство, че се променяш и започваш да се харесваш, изобщо не им обръщах внимание! който каквото иска да говори и да си мисли! яжте си месце и сваляйте по килце Simple Smile
аз след 4 дена ударен съм -1.9кг. мисля, че е добър резултат?! А и вчера ми дойде, което може би се е отразило..
хайде от мен весело и режимно

# 447
  • София
  • Мнения: 615
Не мога с рими аз да се опиша, че от пълнота се трудничко диша ooooh!, но моля ви за оправдание и вашето дълго упование! Но няма полза да дипля слова, време е да премина към дела!
"Неда и от мен добре дошла 
... ревност се прокрадва май във вашите слова   " Joy
Вивка дружка е голяма , щом сме с нея страшно няма. hahaha Hug
А сега по същество. От вчера почнах режима, четох доста от вашите теми, но изникват и доста въпроси. Сигурно много се дразните на тъпи такива, но без вас няма да мога да съм стриктна. Ето какво възникна  newsm78 прочетох, че може да се яде в първи етап ролца от раци, но прочетох също ,че не трябва да се приема сорбитол, а в състава на ролцата има : месо от риба, сорбитол Е420, полифосфат, сол, пшеничено нишесте, растително масло, екстракт от раци, захар и оцветители. Така ми угасна усмивката, защото ги обичам и са лесни за хапване на работа, но не ми звучат добре като състав. Та въпроса е за или против ролцата от раци?
Също доста се отричат подсладителите, заради аспартама има ли на нашия пазар без тази съставка? Каква диетична сол да ползвам? Смятам да съм 7/7, защото имам да свалям около 15 кг. Това добре ли е според вас като режим?
Не се интересувам другите какво ще ме питат, даже съм разказала на всички около мен, че съм на диета, хем да не ми предлагат хапване, хем да ме е срам да не  прегреша.
Правих калкулатора и ми показа 63 кг., това означава, че те са достижими ли?
Благодаря за посрещането, дано сме дълго време заедно и с блестящи резултати.

# 448
  • София
  • Мнения: 102
Привет добри хора !!!

За съжаление човешката завист е винаги повече отколкото ми се иска да повярвам.
Мисля ,че понякога дори и много близки хора ни завиждат но не за това, че сме отслабнали а заради това, че сме проявили характер, че сме взели решение и твърдо преследваме поставената цел.
Тези които са искрени са ме разпитвали и са казвали -ОООООООО това аз не мота да го направя. Но има и хора, които критикуват режима само защото не искатда го спазват.

На всички, които са се почувствали обидени много гушки
Танче калпазанче честити - 50 кила  Hug

Тунинг ръкавицата е хвърлена  Flutter

Боби -прекрасна си

И между другото Пина е много права за Каланетиката - особено коремните преси в Каланетиката се изпълняват с тройно забавено темпо  с различно положение на краката и тялото и се активират мускулите които са разположени най- дълбоко .....

Ако човек е упорит и прави упражненията всеки ден ... резултатите са наистина страхотни ..../за начинаещи е най-добре да се запиш първо на курс някъде за да се научат да изпълняват упражненията правилно/


# 449

Общи условия

Активация на акаунт