Ще гласувате ли за парламент?

  • 6 402
  • 250
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 585
Някой може ли да обясни какви възможности ще имаме за избор, какво ще пише на бюлетините и в какво ще се изразява мажоритария дял на вота ни.

# 226
  • Мнения: 34
Някой може ли да обясни какви възможности ще имаме за избор, какво ще пише на бюлетините и в какво ще се изразява мажоритария дял на вота ни.

Специално за теб - В. Труд (но не съм много сигурна), има всички опции за всички райони. Специално за лудогорието - много вълци, но не с дълъг ник, а сивички  Laughing  Hug

# 227
  • Мнения: 34
Да допълня, горното беше много емоционално и не обхвана същината на въпроса. В сайта на ЦИК (от www.google.bg) има разписани инструкциите, предназначени за членове на комисии, но могат и на нас да послужат.  Hug  Peace

# 228
  • Мнения: 2 401
Всичко се върти в един омагьосан кръг. Държавата ни е обречена и ние не можем да направим нищо друго освен да сме мазохисти. Тези, които не издържат заминават в чужбина. Прави са хората, като казват, че в чужбина може да е робство, но такова робство, като в България няма. Жалко е!  Cry

Как можем аз и хората като мен да бъдем кротки и любезни, ми кажете,  при толкова много провокации..  smile3505

# 229
  • Мнения: 4 465
Силно съм раздвоена. Навивам се, че трябва да гласувам, но за кого ми е огромна загадка newsm78. Вече не мога да отгранича и по-малкото зло за съжеление.

# 230
  • Мнения: 830
Ще гласувам, дори вече знам за кого.
Скоро слушах по телевизията едно изказване на Камен Воденичаров който каза:"Струва си да гласуваме дори и само за да разбъркаме тестето в картите" много ми хареса.    Peace

# 231
  • Мнения: 2 386
Разбира се.

Дори успяхме да съберем 100 подписа за отваряне на избирателна секция във Вашингтон. В този ред на мисли - редно ли е, според вас, българите зад граница да имат право да гласуват?

# 232
  • Мнения: 4 916
Разбира се.

Дори успяхме да съберем 100 подписа за отваряне на избирателна секция във Вашингтон. В този ред на мисли - редно ли е, според вас, българите зад граница да имат право да гласуват?


Да, редно е.

# 233
  • Мнения: 4 785
Снощи сънувах, че бат Бойко ми брои точно 1243 лв., за да гласувам за него, в краен случай за Костов и в никакъв случай за БСП, пък аз радвах като циганче как съм забогатяла и звънях наляво и надясно да се хваля  Crazy Ако не си извадя уверение за гласуване няма да мога да гласувам. И нито съм решила за кой (е ако някой ми помогне с гореописаната сума, ще ме улесни значително  Mr. Green)

# 234
  • Мнения: 4 585
А защо не предложите един независим кандидат?
Все ми се струва, че броя на гласоподаватерите е завишен сериозно.
Партиите имат интерес от това, ако сте запознати как е регламентирано
цоцането от бюджета.

# 235
  • Мнения: 2 386
Документ за гласуване в друга избирателна секция, различна от тази, в която сте разпределени по местоживеене, се вади за 5 мин. и е безплатно. Важи на цялата територия на цялата страна, но ако в последния момент си промените решението и останете в града - не може да гласувате, вече сте отписани от регистрите, за да не става дублиране.

# 236
  • Мнения: 4 785
Документ за гласуване в друга избирателна секция, различна от тази, в която сте разпределени по местоживеене, се вади за 5 мин. и е безплатно. Важи на цялата територия на цялата страна, но ако в последния момент си промените решението и останете в града - не може да гласувате, вече сте отписани от регистрите, за да не става дублиране.

Не е вярно това  Wink Аз гласувах точно така - не заминах за морето и с удостоверението си отидох до секцията по местоживеене, взеха ми го, записаха ме под чертата, подписах декларация, че няма да гласувам на друго място и гласувах Peace

# 237
  • София
  • Мнения: 3 064
Документ за гласуване в друга избирателна секция, различна от тази, в която сте разпределени по местоживеене, се вади за 5 мин. и е безплатно. Важи на цялата територия на цялата страна, но ако в последния момент си промените решението и останете в града - не може да гласувате, вече сте отписани от регистрите, за да не става дублиране.

Не е вярно това  Wink Аз гласувах точно така - не заминах за морето и с удостоверението си отидох до секцията по местоживеене, взеха ми го, записаха ме под чертата, подписах декларация, че няма да гласувам на друго място и гласувах Peace

Така е, помислено е за този вариант. Дописват те, където и да идеш.

Разбира се.

Дори успяхме да съберем 100 подписа за отваряне на избирателна секция във Вашингтон. В този ред на мисли - редно ли е, според вас, българите зад граница да имат право да гласуват?

Разбира се, че е редно, нали са българи!

# 238
  • Мнения: 2 386
Съжалявам, но грешите. Вчера си вадих такъв документ и служителката изрично ме предупреди за промените, които казах по-горе;

# 239
  • Мнения: 4 785
Съжалявам, но грешите. Вчера си вадих такъв документ и служителката изрично ме предупреди за промените, които казах по-горе;

Няма как да има промени - ти с това уверение можеш да гласуваш в Долна Малина, Богровци, Варна или Пловдив например (никъде не е упоменато в коя секция трябва да гласуваш), т.е. теб те няма в никой списък, затова те дописват под чертата там където отидеш. Вадейки това уверение, теб те заличават от списъка ти за гласуване по местоживеене, но отивайки там те записват под чертата (както ще направят и в Долна Малина и в Пловдив) и процедурата натам.

пп - все пак ще питам утре, но просто няма как да има промяна в това, по-горе обясних защо  Peace По-скоро служителката е неориентирана, защото мен една от секция деня преди това твърдеше, че няма как да гласувам в секцията си по местоживеене, при все, че съм заличена от списък - е успешно гласувах, тъй като закона ми го позволява.

Общи условия

Активация на акаунт