Разни тревоги

  • 6 729
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 174
Той тоя режим на спане си го направи от около месец и половина, малко преди захранването, смили се над клетата си майка  Mr. Green  да видиш какво беше преди това  ooooh!

# 76
  • Мнения: 3 718
Тъй като много ми хареса една статия на Бу за захранването, ще ти дам линк ако още не си я прегледала http://missby.wordpress.com/2009/05/12/faq-solids-1/ .
Аз започнах с оризова каша (домашна от кафяв ориз) на 6 месеца. после вкарвах различни зеленчуци и плодове, като тиквата беше една от първите след ориза. Доволна съм от избора си, Алекс предпочиташе домашно приготвени храни, ядеше малко, поне до скоро, обичаше и още обича плодове. Със следващото си дете бих опитала и ПЗ.
Адаптирано мляко не съм давала, освен когато за разнообразие съм взимала млечна каша. И това стана след като вече ядеше млечни като мчасло, сирене и кисело мляко.
За спането и кашата, при нас поне не видях да има зависимост. Имало е случаи да изяде 200 - 300 гр. (дооооста след началото на захранването) каша плюс плод и пак да се събуди поне няколко пъти през нощта. Особено около зъбоникненето буденето беше често. Успявах да се наспя когато спрях да се опитвам да го претърколвам в креватчето му и си спяхме като скачени съдове. За твое успокоение вече не е така, спи си сам, по цяла нощ, в креватчето, което е залепено до нашето. Просто за всичко има време  Wink

# 77
  • Мнения: 141
Здравейте,моми4ета!Извинявам се,4е нахълтвам така в темата,но реших да се възползвам от компетентостта ви?Зна4и за хранването все още не ме интерисува,защото съм решила да го запо4на възможно по-късно...Но искам да питам,как разбирате за този тургор на кожата,кога е добре и кога не??? Crazyнещо не ми е ясно...като се щипне и какво??/остават следи от пръсти или остава набръ4кана кожата???,и за колко секунди горе-долу е добре да се възстанови....?Надявам се,да сте ми разбрали объркано зададения въпрос..

# 78
  • Мнения: 1 174

Тургор на кожата = състояние на кожата, еластичност  Peace за да е по - разбрано. За да е нормален тургорът на кожата трябва като щипнеш да НЕ остава като прещипано, а да си се оправя. Уф, ама и аз го обясних, абе твоята си кожа като я шипнеш на по - нежничко място, нали не се "деформира", същото трябва да бъде и с кожичката на бебето.  Тази проверка на тургора се прави ако имаш съмнения за обезводняване на бебето. Понеже кожата "пие" вода, съдържа вода, ако на бебето липсват течности, т.е обезводнено е, това се вижда по кожата, тя е по - суха и като я шипнеш, остава като прещипана, заради малкото съдържание на вода в нея. Освен тургорът на кожата, друг показател за дехидратация на бебето е суха уста, плач без сълзи, хлътнала навътре фонтанела, и най - важния и очевиден признак е по - малко количество урина, със жълтеникав цвят и по - силен мирис /както знаеш по принцип урината на бебетата е бистра като вода и почти не мирише/. Също резултат от обезводняване може да е и запек при бебето  Peace

ето ти и медицинско обяснение: http://arsmedica.bg/bg/mdictionary/c_id/1013/alpha/210.html

# 79
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, току-що осъзнах, че сутринта съм изяла цяла купичка с мюсли с вкиснало мляко! Има ли какво да направя сега и опасно ли е?

# 80
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Чела съм, че яденето на развалена храна от майката не пречи на кърменето на бебето. Ставаше даже дума за развалени яйца - много по-лошо от вкиснато мляко. Чакай ще потърся. Ето :


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358142.0


Ама как си го хапнала това?  newsm78  То е толкова гадно.................

# 81
  • София
  • Мнения: 2 508
Хихи, ами то беше леко кисело и аз реших, че е от плодовете в мюслито... После го опитах и без мюсли... ooooh! Mr. Green

# 82
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте, имам два въпроса:

1. Има ли проблем, ако случайно ме няма, да дадем на Йойо веднъж-два пъти АМ и какво препоръчвате?

2. Кога най-късно мога да захраня? (Педагогически обаче не ми се харесва... Не за друго, ми щото ние не готвим много.)

# 83
  • Мнения: 11 153
1. То за можене можеш, но първо, трябва да премислиш дали ще приеме шишето, и две - ако приема кърма или вода от шише, дали няма да откаже АМ-то. Тоест, ако ще отсъстваш със сигурност, го пробвай първо, докато си вкъщи. Съвет за марка не мога да дам.

2. Ми... повече от 6.5 не ми се вижда разумно, макар че седмица-две едва ли са проблем. Имай предвид, че дъщеря ми е захранена на 5.5 и едва напоследък - тоест, към 8 месеца - почна да яде с охота разни неща в по-големи количества. И то далеч не всички.

# 84
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
В моята глава има две опции - да откаже АМ или да му хареса АМ и, ако се повтаря много често, да откаже да суче. Така че пробвай и сама прецени. А не може ли да цедиш примерно, щом ще е инцидентно?

Можеш да захраниш на 6 месеца, най-късно кога не съм се замисляла, но е добре да е около 6 месеца, защото казват, че запасите от желязо на бебето се изчерпват до тази възраст и е добре за се захрани, за да не направи анемия. Има обаче голяма вероятност да ти се наложи да захраниш по-рано, ако бебето проявява признаци на глад примерно.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 508
Съвсем инцидентно ще бъде, да кажем веднъж в месеца. Ще пробваме преди това, разбира се.

# 86
  • Мнения: 2 829
Сферичке, за даването на АМ:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200201.0
За захранването-не е хубаво да отлагаш прекалено. Не за друго, просто в един момент бебето започва да се интересува от храната, иска да опитва нови вкусове, консистенции, пък и все в един момент само кърмата няма да му е достатъчна. Би могла да се ориентираш за готовността за захранване по собственото си бебе. Йойо е готов ако:
-има интерес към храната на възрастните
-може да седи седнал с помощ
-държи си стабилно главата
-може да хваща предмети с ръце и ги пъха в устата си
-изчезнал е рефлекса на избутване с език
Ако се водиш по детето си няма да сгрешиш. Просто остави Йойо сам да прецени кога и по колко да хапва- така няма нито да избързаш нито да се забавиш прекалено. Защото интереса към храната трябва да се поощрява както всяко ново нещо, което бебето иска да открие!

# 87
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте,

да ви попитам: понеже Йойо напоследък почна да се буди през 2 часа през нощта...а умората вече определено си казва думата...мога ли да направя някакви стъпки към заместване/допълване на вечерно хранене...с каша евентуално? Че 6 будения на нощ ме съсипват... Засега съм започнала с тиква сутринта. Thinking

# 88
  • Мнения: 1 174
Можеш да опиташ, но няма гаранция, че буденето ще намалее. Аз от три седмици съм въвела вечеря от каша /сега е пшенична/ около 100- 150 мл. и обикновено я изяжда към 7,30ч. - 8ч., приспиването с кърмене е към 9,30ч- 10ч. и въпреки това се буди да суче в 12ч., 2ч. и 8ч.  ooooh! Преди да въведа вечеря беше същото  Tired

# 89

Общи условия

Активация на акаунт