Отговори
# 225
  • Мнения: 413
По повод геносеншафтите - например Гесиба строи кооперации, от които половината от жилищата са за директна продажба, а останалите са за отдаване под наем /не говоря за кауфопцион след 10-год.експлоатация, а веднага се продават. Така, че Ани - не виждам каква е разликата в качеството на строителството, в крайна сметка са в една сграда  Grinning.   Забрадки не живеят тук, а в съседната на винервонен сграда. Не чувам комшиите, даже е толкова тихо, че Алекс свикна с тишината и сега не може да спи на шум, а на басейните до сега не съм виждала ханъма, то и турци няма, а и едва ли някой от забрадките би си позволил да плати финанцирунгсбайтраг в р-р над 20..30 ..и хил. и да му седят "замръзени". а наемът е приказка.
 и аз преди живеех в 5 и 10 бец, в алтбау, с високите тавани като конюшни, с газовото отопление и бойлер на газ, с неуплътнените прозорци и банята с вана и перденце в единия ъгъл на кухнята, и чувах как се караха сръбските ми комшии - кошмар

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 01:11 от :-))

# 226
  • Мнения: 533
Абе вие няма ли да гледате Alles ausser Sex (някой гледа ли тоя сериал?) ми нищите жилищни проблеми  Laughing

Геносе, гемайнде, ейнгентум, ..... важното е да сте щастливи и доволни. Пожелавам на всички да имат дома на мечтите си. Моят е на френските склонове с изглед към Средиземно море  Wink

Ели, все така да се бори с трудностите малката Кати.


... ходя си гола, пея си, кре6тя си и си се е.. на воля.

 Joy Joy Joy
Петрова, срам нямаш.

Някой случайно да е ходил на панаира на книгата миналия месец? Интересува ме българския щанд.

# 227
  • Мнения: 153
и аз преди живеех в 5 и 10 бец, в алтбау, с високите тавани като конюшни, с газовото отопление и бойлер на газ, с неуплътнените прозорци и банята с вана и перденце в единия ъгъл на кухнята, и чувах как се караха сръбските ми комшии - кошмар
 
за такова жилище не говоря, там положението е ясно.
Ще се опитам да приема, че строителството (дограми, изолации и т.н.) е еднакво, ако някой ми обясни следното: какво ще ме накара да си купя айгентум за 200 хил и БК 200 че и повече на месец вместо геносеншафт с айгенмител 30хил и наем 600, от които Вонбайхилфе ти дава 300, т.е. на месец плащаш 300  newsm78

# 228
  • Мнения: 28
Как какво?!!
Ейгентуми има и двойно по-ефтини.Изплащат се за 20 год.Остават само БК или го продаваш по нови цени.А на всичко друго
му се е вдигнал наема 10 пьти, ти си в пенсия и дори само 300е на месец ще са ти много да ги отделяш, децата ти нямат дом,
само дьржавата е печелила от теб. Да не говорим, че надали и в пенсия дават вонбейхилфе, а и да дават..

# 229
  • Мнения: 413

При genossenschaftа хубавото е, че не могат да те изгонят, ако си плащаш редовно и  получаваш Wohnbeihilfe, което доста намалява наема в сравнение със свободния такъв. Лошото е, че е евтино строителство и нямаш тайни от съседа, чува се асансьорът, бебешки плач, звънецът и нощно време тоалетното казанче на съседа, точно като в Бг. Такова нещо при eigentum строителство няма, но там пък влагаш много средства. При genossenschaftа ти вдигат наема, при eigentum имаш само ВК.

Мисля, че за това става въпрос? и затова писах, че

  
По повод геносеншафтите - например Гесиба строи кооперации, от които половината от жилищата са за директна продажба, а останалите са за отдаване под наем /не говоря за кауфопцион след 10-год.експлоатация, а веднага се продават. Така, че Ани - не виждам каква е разликата в качеството на строителството, в крайна сметка са в една сграда  Grinning.

а който не получава Вонбайхилфе - Кво прави? да си плаща наема на 100 процента за "Бог да прости"?  Whistling Joy
 Калиопа - съгласна  Hug   А  не да се заделя за наем и да не може да отидем спокойно като Патенце на Хаваите например  Peace 

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 00:48 от :-))

# 230
  • Мнения: 957
Ще се опитам да приема, че строителството (дограми, изолации и т.н.) е еднакво, ако някой ми обясни следното: какво ще ме накара да си купя айгентум за 200 хил и БК 200 че и повече на месец вместо геносеншафт с айгенмител 30хил и наем 600, от които Вонбайхилфе ти дава 300, т.е. на месец плащаш 300  newsm78

Ани, цял живот Wohnbeihilfe ли смяташ да получаваш? newsm78

Калиопа, на същото мнение съм. Да не те повтарям.

Пате, точно така си ее, както съм го описала, само дето хазяинът излезе човек и направи "баня" 1м х1м и смени бойлера. Само че сега ел. инсталацията нещо се скапа и в едната стая нямаме ток и сме прехвърлили едни кабели, едни разклонители... Нямам търпение да се изнесем от тук!
Защо, мислиш не съм те канила до сега на гости?

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 10:00 от fat.wombat

# 231
  • Vienna
  • Мнения: 266
Абе мацки, какви са тея вонбайхилфе дето ви дават по 300Е newsm78 Shocked на нас 6то не ни дават такива екстри?
Да ви кажа с айгентумвонунг е мн относително, напримерно ние имаме мальк ап. в Клостернеубург, 45кв ,а бетриебскостениете са ни 187Е #Cussing out освен градина, поме6тение zа пералня и су6илня, поме6тения zа колела и детски коли4. друго няма. но сьбират пари вьв фонда,zада не вzимат един ден кредит zа санирунг. ве4е имат над 250 000Е, ама мен това какво ме грее, аz пла6там като бясна теzи 187Е (преди 3м баха с 18Е по малко) ве4е 7год., 3 от който сме живеели там. наематели не пускаме, 6тото имаме ло6 опит и об6то вzето си пла6таме zа то 6то д... А кь6тите нямат БК , да не ви иzльжа, ама около 600Е годи6но пла6таме, от което по4ти 300Е са zа боклука. Сега сме пуснали zа продажба тоя ап. ,4е ако о6те 7год. пла6таме тея високи БК #Crazy най добре е новожили6те, в добьр квартал, вярно скьпо, ама така поне 10год. 6те си живее6 спокойно и после пак 6те го продаде6 мн добре, а БК няма да са мн. Аz сьм била поднаем в алтбау, бе6е ужасно с тея високи тавани мн неуУтно и неможе6 да го zатопли6.
Калиопа, абе дай малко винце на твойто дете, и 6те види6 как 6те спи Wink
Меликат, ама аz мн искам да ти гостувам, ама пусто живеем на мн км една от друга, виж уреди не6то с преспиване да дойда Mr. Green то ние с вас zа това 1 в год. се виждаме Sad
Simple Smile) то не е толкова скьпо на6то ходене на Хавай. хората тея пари zа Италия ги хар4ат, нали Петрова? ама като нямаме нормална кола(и неzнам кога 6те имаме такава) 6те летим до майната си, вместо с кола до Италия.

# 232
  • Мнения: 413
Пате - идеята ми е, че вместо да даваме луди пари за прогресивно увеличаващ се наем, можем да кръшкаме из глобуса  Joy  както вие правите, ...нали е гот?  Grinning
Жени - къде е кафето

# 233
  • Мнения: 39
И аз съм на мнението но Калиопа  Peace Ако двама родители работят, виждаш помощите от държавата през крив макарон Naughty
А аз да защитя честа на гемайндетата. Кооперацията е супер.Бяла спретната 4 етажна постройка,направена по последни изисквания на строителството.С невероятен дървен стъклопакет с алумиев обков.По добро здраве му кажи  Peace Абсолютно тихо е. Във входа има 14 па. и се познаваме всички. Имам много добри съседи. Е и една фам. Турци с 5 деца,ама те са затворини в апартамента и никога не съм ги виждала навън  Shocked Горките деца. Tired Другите са Авст. И аз в къщи си танцувам,пея и е... (стига децата да спят  Whistling) Не чувам никого,но живея на последния етаж.
 И сервиза е супер. На Коледа ни се скапа електромера и след 10 мин. ( без да се обаждаме,че докато разберем какво става) ве4е имахме друг временен, и почти 20 дни не ни отчиташе ток. Парното в банята ми се видя нещо ненаред и на следващия ден го смениха   Whistling
А за децата е рай. Няма коли ,а само градини с алеи и дет. площадки.  Peace Мога само суперлативи,но.... не е наше,а на държавата .  А и пате и аз си пека пипер на терасата. Не мога аз без миш-маш или пиперка бюрек  Whistling А те само с опечен пипер стават. А на шопска как вървят.  Crazy
А за къща, засега финансово можем да си позволим само насело. Е мога да обрека децата си на селко училище или да ставам хаусфрай,която да ги вози насам натам .  Naughty

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 10:54 от Sunny...

# 234
  • Мнения: 112
Ще 4акаме Жени за кафето, а аз ще осигуря  музиката... Като за  преди деня на любовта давам това днес

http://www.youtube.com/watch?v=6DhFCcQye6g&feature=related

 Добро утро!  Kissing Heart



# 235
  • Мнения: 957
Кой кво пише, все на манджи го извъртява  Mr. Green

# 236
  • Мнения: 39
Ами то така е в тези диети времена.  eat

# 237
  • Мнения: 292
В нашто гемайнде ние сме "забрадките" Mr. Green
От 20 ап. над 90% са австрийски пенсионери, в едно жилище имаме много симпатична негърка, която работи и с която си говорим на френски. Но равносметката е 2 чужденци от 20 ап. / ние включително / На този ужасно нисък наем, ако някой реши да се изнася иска естествено подобаващо високо абльозе и си подбира следващите наематели щото има доста взаимоотношения и след като се изнесе-поща, забравени неща и т.н. Тази един вид "дискриминация" забелязах и в детската градина-подбират родители, които работят, за не плаща държавата байтрага. Ако бяхме безработни турци с 100 тина деца нямаше ни жилище да имаме, ни градинка.

Патенце, постинга ти е много информативен, ще използвам факти за аргументи при дискусии на тема "защо живеем под наем в Австрия"  bouquet

П.П имам приятелка в алтбау в 9 ти бецирк, тавани почти 4м, плаща не повече от нас за отопление, а тя е доста заморничава, обича да и е топло.
Сградата е на някакъв манастир собственост, асансьора е с ключ, не може всеки да се вози, има вътре даже тапицирана пейка за седене.
Апартамента от 100 кв е върха, предлагах и да го включи като част от виенските атракции.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 12:28 от susan

# 238
  • Мнения: 28
Пате,за винцето:не пие винце мойта щерка.Само бира.И от нея повече лудва.Веднаж пихме ракия и бира на ресторант ,след дьлго пьтуване.Полудя.Ние заспахме,тя -не.Мисля,че е от пьлнолунието.Чакайте да ви споделя.Преди 3 седмици както си играеше, (бяхме тримата в хола) и детето вика:"На чичо ( брата на мьжа ми) акулата му изяла прьста и тече много крьв!!"Три пьти я питахме какво иска да каже,все това обяснява.А тя само 1 пьт го е виждала,не говорим за него,няма как да се сети точно за чичо си и тн.Решихме,че се е впечатлила от акулата на Татко Барба.Тази сьбота мьжо звьни да чуе брат си-нарязал си преди дни прьста на длето,после отишьл за риба и бил с обувки с тьнка подметка и стьпил на някакво стькло на реката, та цялата му обувка подгизнала в крьв, нарязал си прьста на крака.Направо изтрьпнах.
Та,сериальт продьлжава:
От няколко дни детето твьрди,че в стаята ,в която спи имало горе на тавана две висящи бели мечета като прилепи.Били с червени очи и я е страх да спи там.Реве да заспива в хола,а ние сме там, пц то работи, тя не дава да изгасяме лампите, в чудо сме доде заспи кьм 24ч ...Наистина ,някой ,ако може да ми даде сьвет какво да правя.Няма да ви казвам в колко станхме днес и ,че ходим последни на градина.
Хайде хубави новини на всички и домашни радости!

# 239
  • Виена
  • Мнения: 725

Геносе, гемайнде, ейнгентум, ..... важното е да сте щастливи и доволни. Пожелавам на всички да имат дома на мечтите си. Моят е на френските склонове с изглед към Средиземно море  Wink


... ходя си гола, пея си, кре6тя си и си се е.. на воля.

В БГ,винаги съм живяла в голяма двуетажна къща с огромен двор,и то в центъра на града...И тук ми се живее в къща,но честно казано и на мен не ми се ходи на село(а в града да си купим,още не сме ги събрали)  Rolling Eyes.Може би,като одъртея още малко... CrazyОт,както сме тук сме живели къде ли не.И в altbau и в neubau,сменили сме няколко общежития и 4,5 квартири.Винаги и навсякъде съм се мъчила да се приобщя към обстановката и съм се чувствала щастлива.Дори и когато в една от квартирите,тоалетната се запуши и няма да ви казвам какъв купон е да чистиш лайна,пак съм се чувствала щастлива.Най важното е децата ни и ние, да сме живи и здрави,да се обичаме и да сме заедно.Другото и с пари се купува  Blush.Определено всеки си има своето мнение,и трудно друг ще му повлияе с приказките си,и да му го промени.Това си е нормално.Аз приключвам по тази тема вече.2 години чакахме за това жилище,щастлива съм тук и се чувствам на мястото си...
kaliopa1,много странна случка  Confused
LaDolce,не се притеснявай,когато имаш време тогава ми пиши  Hug.Аз не бързам.Но ще съм ти много благодарна за информацията.Сериозно съм се замислила за това училище!Определено ме впечатли.
Анни,Галка,утре ще идвате ли насам   Hug ?Моето момченце (а и аз),вече научи песничката за автобуса,е благодарение на кака си  Blush.

Общи условия

Активация на акаунт