Отговори
# 240
  • Мнения: 957
kaliopa1, може би има прекалено развихрена фантазия. От друга страна пък тази случка с чичото и пръста му... Може би децата виждат и знаят неща, които ние не можем да видим и няма как да знаем...
Поразтършувай се за  информация за детските страхове и как се преодоляват. Бях чела, че начин детето да се пребори със страха си е да го нарисува. Накарай я да ти нарисува мечетата , които висят от тавана или каквото мисли, че вижда и поговорете за тях.
Разпитай я защо се страхува от тях, говорят и и нещо итн. Не съм детска психоложка и нямам представа как се води разговор със страхуващо се дете, но някак си инстинктивно би ми дошло да се опитаме двамата с детето да го "разнищим" тоя страх Grinning


Уф, мен днес много ме мързи, а в къщи навсякъде са "паднали бомби" Mr. Green

# 241
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Zdraveite!
Dnes niama i kredor...
Ne mi izlizat i emotikonite.
Serviram kafeto i stavam, che samo se jadosvam!
Lek den! 

# 242
  • Мнения: 112
Kaliopa,говорете как  е минало времето й в детската градина  ,с какво играе там,и контролирай онова ,което гледа в къщи  ,било то по   TV  или  PC.Наистина децата имат развинтена фантазия в тази възраст . На6ето също   ни разказва някакви неща в които има например 50% истина и другото свободно съ4инение..

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 16:01 от Sarrah

# 243
  • Мнения: 533
Калиопа, наскоро четох в този форум ("Нашите деца") много дълга тема за подобни случаи като тези с твойта дъщеря. Поразрови се, беше интересно и много мами споделяха сходни преживявания.
Както е писала Уомбат, и аз съм чела, че в такива случаи е много важно да събереш повече информация за страховете, но в никакъв случай да не реагираш само с "Няма от какво да се страхуваш".
Странна работа е фантазията на децата  Thinking

# 244
  • Мнения: 292
Калиопа тръпки ме побиха от тази история с "акулата" Shocked
Чак пък случайност, то много пророчески ми звучи...
На колко години е детето, сори, пропуснала съм. Нашия започна вече 3тата година и хомеопата ме предупреди, че на тази възраст децата ги гонят страхове, естествено сме с глобули по този случай...

# 245
  • Мнения: 339
Абе мацки, какви са тея вонбайхилфе дето ви дават по 300Е newsm78 Shocked на нас 6то не ни дават такива екстри?
newsm62 е Пате, много ме развесели с тоя  въпрос  hahaha
На мен дискусията за жилищата много добре ми идва, не че имам голям избор за решаване на проблема, тъй като от материална гледна точка в момента освен геносеншафт друго няма как да си позволим, но ми е интересно, защото съм на такава вълна  от доста време. Елфито много добре го е описала живота в алтбау с "камина"  Twisted Evil ние поне за разлика от съседите ни си имаме кенеф вкъщи, само дето го ползваме и за тераса - има огромен прозорец Mr. Green Деиана аз още го мъкна Стоян до 4-тия пеша, а като беше малък мъкнех и него и 10 кила количка в другата ръка. Ама на края ми писна и й теглих една и я оставям вързана на стълбите, добре че съседите на първия се смениха и са едно младо семейство с бебе и те там оставят тяхната и явно останалите са по-внимателни ( те  почти всички в блока ни са една турска рода) и за сега няма щети. Предишната я изгориха с цигара и някой беше скачал и изкривил оста на гумите ooooh! Та така сега сме в усилено търсене на друг вариант за живеене и почти всяка седмица гледаме по някое жилище, но много трудно да се дореди човек.
Ели, не са ти казали , защото не знаят че с теб се познаваме  Laughing Аз просто направих връзката, защото знаех за ръчичката на Кати , но не знаех, че става дума за теб и твоето момиченце. Иначе се запознах с Цвети лятото на рождения ден на една от мойте най-добри приятелки (Двете са раждали заедно) и замисляхме да се виждаме с децата, но от тогава не сме си ходили , да пратя много поздрави по теб ,а Grinning?
Дулсинея , а ти как така установи че сме съгражданки newsm78 (то не че е невъзможно), чудя се за кой точно град става дума, защото аз имам няколко Twisted Evil
 Я кажете пак по коя програма го дават това ДСДС и кога, че и на мен ми стана любопитно.

# 246
  • Мнения: 957
Роси, регистрирайте се на сайта на гесиба. Там се описва какво жилище търсите и като има свободно такова ви пращат писмо. На нас ни пращат постоянно разни предложения.

# 247
  • Виена
  • Мнения: 725
Ние,а и повечето от нашите познати и приятели си намерихме жилищата от тук : https://www.wohnservice-wien.at/.
Трябва също регистрация.По принцип излизат много хубави жилища,но трябва да си много бърз и да го уцелиш,точно когато е излязло.Ако се замелдиш на 1 во място,супер.Макар,че ние и от 3то сме ставали 1 ви,ако другите не го харесат,или ако не отговарят на критериййте....

# 248
  • Мнения: 339
 И на двете сме се регистрирали ние  Grinning, но от гесиба до сега все хубави жилища, но винаги има нещо дето куца или като етаж или от към разположение на стаите или от към връзка с околния свят, последното например го отказахме защото беше тип мезонет, но спалните на единия етаж, а тоалетната на другия- хич не ми се рискува някое от децата ми да се пребие докато отива през нощта до wc. Не че съм параноичка, но си мисля че всичко трябва да се вземе под внимание.А вонсървиса , тъпото е че можеш макс за 3 жилища да чакаш и или си много бърз или много търпелив Laughing аз вече минах към търпеливите - седя и чакам да ми дойде ред.
А и в социал бау сме се регнали, но там се оказа че имат егати системата за отдаване - не според реда на записване, а според нуждите, ама докато се светнем за тая подробност съвсем лаконично заявявахме, че едикоеси жилище ни харесва  Rolling Eyes и естествено "нъцки" Mr. Green

# 249
  • Мнения: 580
Не успях вчера, затова днес - съчинение на тема "Ако нямах финансови ограничения"  Mr. Green

Мечтата ми е алтбау жилище във Виена, по възможност 1.,4.,5.,6., или 7. бецирк. С възможно най-високите тавани и най-високите двойни прозорци, паркет, мрамор и т.н. Искам обаче да поясня, че като казвам "алтбау" нямам предвид тоалетната да е на стълбите или банята в кухнята, а от тези алтбау с 200м² жилищна площ  Grinning и с пейка в асансьора съм съгласна, може и асансьор с монета  Mr. Green (Сега се сетих, че алтбау жилището може и да е по изключение в Баден)
Това жилище ще го ползвам като съм във Виена/Баден, като ходя на театър, кабаре, ресторант и т.н.
А иначе ще си живея извън Виена (както и сега), ще си садя домати, краставици, чушки и лук и шопската ще ми е бетер био. Ще правя градински партита, ще се къпем в някое от езерата, които са на 2 минути пеша и ще се наслаждавам на живота. След работа ще ходя на голф и ще пия след голфа мартини. Ще паркирам пред самата къща и няма да обикалям като гламава да търся къде да си оставя колата достатъчно близко, за да не ми се налага да ползвам градският транспорт за да се прибера вкъщи.

Ако ми хрумне още нещо, ще допълня  Mr. Green

Теди хубаво е обобщила темата Simple Smile

Калиопа  Shocked аз се изплаших повече от детето Simple Smile И аз като Уомбат я бих питала и бих се опитала да и взема страха.

Теди и Съни, за Монтесори би ви препоръчала да пуснете в Гугъл Мария Монтесори, но българските страници на тази тема са със светлинни години назад. Ако руският или немският са ви добри езици, пробвайте с тях.

Вижте и това: http://groups.google.bg/group/montessori-bulgaria/files

Много е комплексно като обучение и за разказване, затова не искам да се разпростирам с тази тема тук, може в неделя на кафето да ви дръпна една реч Grinning. При всички положения - ако знаех повече навремето, щях да пратя дъщеря ми още от самото начало в такова училище, а не чак от 2. срок на 2. клас.  Rolling Eyes За след фолксшуле има също различни варианти, но на детето му е по-трудно, защото няма опит с такава форма на обучение. Дъщеря ми сега ходи в частна гимназия с алтернативно обучение и наблюдавам, че на децата, които идват от нормалните фолксшулен им е значително по-трудно да свикнат (не става въпрос за материала, а просто за начините на преподаване и т.н.)

Ро, по RTL гледам DSDS - сряда и събота.

Връщам се да прочета коя Дулсинея какво е писала  Sunglasses

Сюзън, профилактично ли даваш глобулите?

# 250
  • Vienna
  • Мнения: 266
Ла Дол4е, и аz така от село не мьрдам, искам един мальк ап. вьв Виена 2 или 3 беzирк, zа средно6ни прибирания. Инь4е идеальт ми е огромна кь6та в Гринциг, но тьй като ми липсват по4ти 2милиона 6те се zадоволя и с мов село Wink
Моми4ета ,аz пак малко тьпотии Embarassed наистина ли вси4ки полу4авате 300Е вонбайхилфе? И пла6тате само около 300Е от ва6те пари? вси4ки ли искате да живеете в Геносен или там темподобните му неясни zа мен жили6та? никой ли не иска айгентум? За6то не теглите кредити? нали не си мислите,4е ние сме имали 200хил ке6 Whistling аz не оби4ам да се местя, иzа мен под наем и дума не е можело да става, не 4е 6те живея цял живот тук. но др. си ,е като студент да се мести6 ок, но с деца и мебели, нали трябва да ти е уУтно, да си е твое newsm78 сьглана сьм с Теди напьлно, важното е да се 4увства6 6тастлив там кьдето си и семейството да е сплутено.
Усмивка да така е zа по4ив4иците. 
Калиопа, децата виждат, усе6тат и 4уват не6та ,които вьzрасните немогат. аz ли4но помня такива слу4ки от моето детство и как не ми вярваха, а определено не бе6е фантаzии. говори с нея, може да има и дарба, това не е ло6о. тя не трябва да е се 4увства zле. раzпитвай я, важното е да 4увства,4е и вярва6. на колко год.е?
СУzан, 20ап. си е направо малка кооперация, а 6то са с австрииски пенсионери мн ми допадна Heart Eyes

# 251
  • Vienna
  • Мнения: 266
сплОтено де Embarassed, не ми дава да си коригирам постинга newsm78

# 252
  • Мнения: 28
Детето е на 3год.и 3мес.Още като проговори споменяваше далечни роднини преди да звьннат.Или внезапно хукваше
кьм вьншната врата и неочаквано за мен след 2 мин.се прибираше баща и от кафе и и носеше бисквитка..
Говоря,говорих за тези прилепи,убедена е.А тези хомеопатии за страх има ли ги свободно,как се казват?Тя не гледа картоон,само барба,руски филмчета,леки неща.Даже не ще "снежната царица" или "дивите лебеди" ,камо ли "хензел и гретел",щото имало лоши баби,лели и било за големи деца.Намрьщва се и сама си ги спира негативните филми.
Ще я карам да ги рисува днес ,да видим тез мечета какви са,ама тя какво може да рисува на 3год..?.Но наистина и се спи вечер,обаче е неспокойна,мята се,става,хуква и като я взема да я прегьрна,ми вика-"Оставете ме на спокойствие.да си почина.Нана нещо не е добре"( за себе си)
А иначе не остава сама в стаята и не иска да заспива сама.
Дайте една весела тема да отворим!  bouquet

# 253
  • Мнения: 112
И аз съм на един акъл с Патенце и Дол4е за жилищата.Даже за предпо4итане ми е да бъде  в  крайна

 нужда за реновиране ,та да си го направя както аз  искам.Обожавам високите тавани...то въздух

 ,то простор.Нещо царствено има в тези жилища.Нека ми е студено,но да имам пространство и

въздух,много въздух и светлина.За къщата ..може и да не  лукс-съблазняваме по-скоро да стъпя на

земя и да се ровя в нея  и детето да се върти около мен 1swing ,и да 4увам пти4и песни и да заспивам  smile3524в

горещите летни дни на миндер4то , слу6айки  песента на щур4ето...Може пък да  се върне това време

отново за мен..Знае ли се -за Бога вси4ко е възможно..  Sunglasses

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 16:46 от Sarrah

# 254
  • Мнения: 112

Дайте една весела тема да отворим!  bouquet

Ами ако искате  да отговорим  на един въпрос.. само оба4е ако го искате , .. "Как бихте охарактеризирали в една или две думи или три думи,но не пове4е ,4овекът с който делите хляба си " ?  Или пък "Кой каква изненада ще поднесе на онзи или онези,които оби4а  в  деня на Любовта?"

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 16:45 от Sarrah

Общи условия

Активация на акаунт