Февруари месец си дойде,чакаме нетърпеливо МАЙското дете-№20

  • 11 725
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 395
Гергана, Галя, Грета, Габриела, Глория. На моя мтж абревиетурата му е ДНК  Mr. Green
Момичета, къде точно боли, когато костите се разширяват? Непрекъснато усещам тъпа болка малко по-ниско от кръста, но по-високо от седалищната част на дупето ако мога така да се изразя, с други думи не е от заседяване поне  Joy
Магдалена повече ми харесва и на мен. И Жанет повече от Жанета, това второто ми напомня много на Ивета, звучи ми странно някак си newsm78 А Александра беше от фаворитите ни за момиче  Peace
Ако дадат на мъжлето отпуска ще ви идваме на гости във Варна този, най-късно другия месец  Sunglasses

# 286
  • София
  • Мнения: 5 247
Честит РДен Ваня! Най-хубави пожелания за теб и бебчо!Здраве и радост!
Бейлис как си? Оправяте ли се вече?
Момичета днес бях на редовен преглед и Слава Богу мина добре. Можеше и по-добре, но важното е да сме ОК с бебчо..... Доста набързо ми премериха таза, взеха ми влагалищен секрет и ме претеглиха. Този път минах без ехограф.
Продължавам да съм в болничен заради контракциите.
Лека седмица на всички! Hug

# 287
  • Мнения: 826
 Ей, момичета, здравейте  Heart Eyes
Виждам, че за имената повечето сте решили вече. Много са хубави всичките. Има адски много хубави имена за момиченца и макар да сме ришили вече на 99%, че бебка ще е Рада, направо ми се исках да имам тризначки, за да мога да ги кръстя всичките с разни страхотни имена Crazy
kazablanka_v  Grinning макар че си падам повече по кратките имена от двете ти предложения много повече ми харесва Магдалена thumbsup - много по-аристократично стои, а и е хубаво библейско име.  
 Ваня1975, Честит Рожден Ден!!!
  cook newsm59 newsm18 Tada
Много здраве, усмихнати и щастливи моменти и сладко бебче на финала, което да те направи много щастлива.
Мигла  newsm03 моля те, когато имаш време, раздуй по-надълго и широко как мина на лекцията на Естествено  Hug Казаха ли нещо конкретно, което да ни помогне да се разберем с дофторите? Mr. Green Имаше ли конкретни мнения за болници? Абе изобщо, какво ви посъветва тази акушерка, която водеше лекцията? Ти доволна ли си? Извинявай за многото въпроси Blush

# 288
  • Мнения: 1 951
Хубава тема за имената сте подхванали  Grinning
 
Споменавала съм ви, че едно от любимите ми мъжки имена е Явор.
И на мен. Наравно с Лазар. Но с Лазар ударих на камък. Таткото не ще и да чуе. Иска Калин. Затова сега спорът ни е между Явор и Калин.  Laughing

Аз пък, така както предният път не бях купила нищо преди да се роди бебето, така и сега нямах такива намерения. Но до преди малко когато съпругът ми ме уведоми, че е купил количка за бебето  Shocked
Той е в Гeрмания и утре живот и здраве ще си дойде и ще я видя. Направо ме хвърли в оркестъра, понеже аз напрекъснато гледам , ровя в разни сайтове, пък това дали има, онова дали се сваля.......умувам, чудя се...явно му е писнало от мен и е решил проблема с един замах  Mr. Green
Ето такава е http://www.kidsroom.de/cgi-bin/kidsroom.shop/de/product/13020073 … PID=GoogleBase_DE
Модела бил 2009г. На промоция за 250 евро  Laughing
Цветовете са зелено и бежаво.

Така, че и аз без да искам се оказах вече собственик на количка  Laughing

За термина да кажа - изчислява се един път на базата на първият ден на последната менструация и не се променя до края на бременноста. Към датата се прибавят 7 дни, а от месеца се изваждат 3.
Това с промяната в зависимост как се развива го чувам за пръв път и е голяма глупост.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 16:30 от Дикси

# 289
  • Мнения: 1
Момичета заповядайте в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370945.new#new  Heart Eyes

# 290
  • Мнения: 4
Arksi според мен по добре се пази.Аз също бях с контракции преди време и сега постоянно се пазя.Незнам ,но глезотийките като парни бани и newsm08 други по добре ги изпусни.Ако решиш да ходиш според мен е удачно като глезотийка само масаж на краката или лицето,нищо повече.Но това си е право на избор на всяка.
Успех и приятно изкарване.

# 291
  • Мнения: 128
Защо пък ще е глупост това с преизчисляването на термина. Ето ви пример: забременях около 3 месеца след аборт, придружен с кюретаж и терапия. За тия няколко месеца се опитах да "хвана" овулацията си и не успях нито веднъж. Освен това, нито веднъж не ми дойде като хората, имам предвид - през строго закономерна цикличност. Хора, това са хормони и никакви формули не работят на 100% тук. Посл. менстр. - 21 август. Но на последните прегледи бебо върви по-голям значително. Означава, че зачеване може да е настъпило буквално във всеки еидн момент. Да видим сега-ако по пресмятане на посл. менструация се пада да раждам на 28 май, а аз "изпреварвам" дори само с 2 седмици, това хипотетично ме класира в съвсем друга времева листа. Какво сега-чакам и вземам майчинство 45 дни или какво.
Ще питам доки утре и ще споделя.

# 292
# 293
  • Мнения: 1 951
Ами, да, според мен ВТР ти е 28.05. Все пак нали някак трябва да се предвиди термин и това е най-добрият ориентир.

Общи условия

Активация на акаунт