Полезно ли е домашното мляко при бременност

  • 23 371
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 940
Не бих рискувала да консумирам домашно мляко, сирене и под. по време на бременност.

абе струва ми се че малко преувеличавате вече.  Stop хубаво нещо е здравословната диета и да внимаваме с какво се храним, ама като се замисля - туй опасно, онуй опасно - че то не остана какво да ядем бе!  ooooh! мисля че не трябва излишно да се драматизира, в крайна сметка хиляди жени (включително нашите майки и баби) са хапвали разни неща и са раждали здрави деца. то ако е речено нещо да става, ще стане, та ако ще и перфектната диета да сте имали. и аз се пазя от това-онова, но ми идва в повече вече - от всякъде ми валят съвети какво да НЕ ям защото незнам какво било. аз съм твърдо "за" домашното, разбира се че няма по-хубава храна. сякаш натъпканите с химии боклуци в магазина, които дори и вкус като хората нямат вече, ще ми гарантират здраво дете...  Naughty
та не се "втилявайте" чак толкова   bouquet  bouquet

# 76
  • Мнения: 3 046
и така е, и не е така, дето казва мой мъж:-) Така е - аз като ходих на двудневна екскурзия близо до София и се пазех да не влизам в басейна, да сядам само на мойта си кърпа (като съм по бански) и т.н. - какво, като си дойдох, точно на другия ден  - течениеее! БАктерии и дрън-дрън - от мръсни ръце, обществени тоалерни, пътуване. Дадох тоя пример във връзка с идеята, че каквото е писано, това ще стане. Е, все пак трябва да внимаваме де!

# 77
  • Мнения: 1 475
През моята бременност основната ми храна освен сладките неща, беше киселото и прясното мляко, може да ви е странно, но изяждах по една или две кофички кисело мляко и съм изпивала по половин литър прясно и това всеки божи ден, докато родя, никой нищо не ми беше казал, че е вредно и да не пия! Детето ми е живо и здраво!!! както  и  другата глупост да не се ядат луканки, суджуци , ами и това ядях по много!! Mr. Green

И като родих пак продължих с пиенето на мляко/просто защото от дете консумирам по много мляко и не мога без него/, въпреки, че кърмих първите два месеца, не съм забелязала на детето да му има нещо , заради моята прекалена консумация на мляко!! Simple Smile

# 78
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Аз съм за домашно стига да е сигурен източника от където се взима Naughty

Общи условия

Активация на акаунт