ЩЕ СЕ ВКЛЮЧИТЕ ЛИ В МИТИНГА?

  • 2 616
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти нормална ли си? Какви са тези приказки за "отидете в ареста и го погалете за да го успокоите? Какво общо има едното с другото.По-скоро като те чета ти си готова да оправдаеш Стависки, нищо че е затрил два живота. Животът на двама млади хора по-малко ценен ли е от живота на две деца? Само това ми кажи, а аз ще си направя изводите.


Мисис,
това е положението - ако кажеш А трябва да си готов да кажеш и Б. Не може да се мери с различен аршин, когато е загубен човешки живот.

# 61
  • Мнения: 822
АЛОООООООооооооооо каква беше темата тук??????????????????????????? Thinking
Няма никакво значение... Важното е да надаваме бойни викове и размахваме томахавки...

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Разликата е в умисъла Радостина. Той определя отношението на извършителя към извършеното, което на свой ред е водещо при определяне на формата на вината му. Умисълът може да бъде различен, което на свой ред определя и степента на обществената укоримост към деянието.
Погледнато повърхностно - да, и в двата случая има трупове.  А за тълпата това е достатъчно, подробностите са излишни.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Единият е бил пиян (пак не е мислил трезво в прекия и преносния смисъл), а другият е бил поне на пръв поглед откачил. Умисълът единствено може да увелици броя на годините затвор. А не първият (Стависки) да е осъден условно (или изобщо да не е в затвора) при една смърт и тежко състояние на другия пострадал, а за втория да се иска само и единствено смъртно наказание.
За тълпата си права - на нея малко й трябва, особено да изчисти собствената си съвест.

# 64
  • Мнения: 750
Защо да е непредумишлено? Качил се е в колата след като е бил пиян. Още в момента, в който е седнал да пие е знаел, че е забранено, че повечето катастрофи стават заради употреба на алкохол и въпреки това се е качил в колата и е карал бясно. От морална гледна точка той е знаел какви могат да бъдат последствията от поведението му. Значи има умисъл.

А за контретния вчерашен случай поне едно е ясно - не е бил изнасилвач и педофил. Няма връзка.

Ясно е,че не е изнасилвач бащата дето закла децата си ли?
Ми ясно е.
И?

Айде,лека вечер на всички!

# 65
  • Мнения: 25 610
Реално погледнато - и бащата-убиец е бил на две ракии...  Whistling

# 66
  • Мнения: 545
Знаете ли, митинг за връщане на смъртното наказание по КОНКРЕТЕН повод е... много близо до линч.
За мен това - МИТИНГ .... е вече не простотия не лиготия а направо тъпня - същата, с която се съсипа идеята за петициите.

(И не мисля, че заради ЕС го премахнахме)

И, ще замоля агитаторите да не прекаляват с постингите. В смисъл, ще затворя тази възтъпа и доста изкуствено скандализираща тема, и ще ви помоля да не пускате нова за подобен абсолютно безмозъчен повод.  Ще я затворя преди да сте забранили ракията... Simple Smile

Иначе да знаете, ще правя митинг - срещу тъпите петиции и още по-тъпите митинги.

еди.

Общи условия

Активация на акаунт