СЕСТРАТА НА МЪЖА ВИ!!!

  • 33 065
  • 251
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 650
Не забравяй, че "кръвта вода не става"така,че смени тактиката.
Мини на меката и леката ако ме разбираш какво искам да кажа.
Успех!!! Peace
Стига вече с тази "кръв". Звучи банално. Кой каквото отношение си е заслужил, такова... Съпрузите като не са 1 кръв, какво, по- далечни ли са си от брата и сестрата?

# 181
  • Мнения: 87
Банално Да,но сестрата си е сестра.  Съпруги много бивша,сегашна,... настояща, с една и сьща зълва.

# 182
  • Мнения: 212
Аз в това отношение съм доволна,защото моя мъж има брат,който и на мен ми е като брат. Но приятеля ми има проблем със сестра ми,защото тя е малка,а той някак си недолюбва факта,че е малко лигава! Но надявам се с времето тя като порасне да се разбират повече!

# 183
  • Мнения: 19
Сиси, просто не искам да изпадам в подробности, защото не ми е приятно и написах най - често повтаряните реплики.
Първоначално и ние бяхме приятелки, но се промениха много неща - може би вината е моя, защото я допуснах твърде близо.
Ще ти дам следния пример: тя иска да замине на почивка в събота, но си изхарчила парите за дрехи предходния ден (забележка живее при родителите си) и започва да звъни на батко си в събота в 9.00 ч. на пожар с думите -"веднага ми донеси 200 лева, че не мога да замина". съпругът ми имаше малко работа и отидохме при нея към 11.00ч - тя беше толкова сърдита, че сме я забавили за замине, че след това ни се сърди една седмица.

Коментара го оставям на теб!
А относно характерът ми - да труден е с това че не давам да ми се качват на главата. Живяла съм сама и се съм се издържала сама. Свикнала съм сама да решавам проблемите си. За мое щастие съм успяла и съм замогнала, но това не значи, че трябва да плащам прищявките на нечия сестра.

Аз те разбирам напълно.Преживяла съм го,и проблема се реши след като и тя се омъжи,и добре ,че се случи малко преди да се разведа.Искам да кажа ,че наистина си мислих и за този вариант,беше станало доста тежко.Мъчно ми беше,че моя мъж ни най-малко не осъзнаваше ,че имаме такъв проблем.Те двамата са останали без баща  от рано и това явно ги беше зближило още повече,а и свекърва ми и до ден днешен му втълпява ,че тя му е сестра и едва ли не трябва да живеят един за друг.Отчитам и нейната вина,защото нали нищо прекалено не е хубаво.Аз също имам брат-семеен ,който обожавам и нашата връзка е много силна ,но не че някой така ни е възпитавал или ни го е внушавал.Но мога  гордо да заявя,че ни най-малко не им досаждам с мойта личност/макар и снаха ми  да не ме харесва,мисля си да я попитам някой ден защо,но не ми се занимава newsm78/

# 184
  • Мнения: 2 309
Нека справедливостта възтържествува Hug

# 185
  • Мнения: 32
Сестрата на съпруга ми е с 12-13 години по-голяма от него, държи се с нас все едно сме й деца.... разбирайте в пълния смисъл на думата. На моменти е нервещо, на моменти пък сигурно и ние сме нервещи, но като цяло си се обичаме. Дори и когато сме били на хиляди километри пак сме се чували всеки ден, че и по няколко пъти на ден  Embarassed май майките са по-пренебрегнатите в къщи newsm78

# 186
  • Мнения: 1 650
И аз винага съм казвала, че основно вина за скандалите със зълва ми има свекърва ми, защото никога не я е упреквала или обвинявала за недостоъното й поведение, а напротив казва да не й обръщаме внимание, както прави тя, но не става. Тя я е търпяла 40 години, да ятърпи ако иска още 40, аз обаче не съм длъжна.

# 187
  • Мнения: 1 004
Най-близкия ми човек от отсрещната рода Wink, това е на мъжа ми сестра му. Тя е 9 години по-голяма от него, а от мен 16  Simple Smile, но на акъл и 20 години не й давам Grinning Много е готина и много ни помага за децата, естествено когато е до нас. С нея мога да си говоря часове и ми е супер спокойно и приятно като сме заедно. Нито се натрапва, нито иска нещо, напротив даже се притеснява. А аз бих била щастлива да й дам всичко, което иска или да й помогна Peace

# 188
  • Мнения: 32
Най-близкия ми човек от отсрещната рода Wink, това е на мъжа ми сестра му. Тя е 9 години по-голяма от него, а от мен 16  Simple Smile, но на акъл и 20 години не й давам Grinning Много е готина и много ни помага за децата, естествено когато е до нас. С нея мога да си говоря часове и ми е супер спокойно и приятно като сме заедно. Нито се натрапва, нито иска нещо, напротив даже се притеснява. А аз бих била щастлива да й дам всичко, което иска или да й помогна Peace

osobeno ako moga da pomogna s plemennika - dushicata mi zlatna Wink

# 189
  • Мнения: 185
Много са темите за гадните свекърви, за отвратителните зълви, а само една мижава темичка за снахите ми се мерна. За тъщите няма и дума. Е как ще има, то нали това са нашите майки, та те всичките са паднали ангели. Тук 95% са в ролята на снахи, то се подразбира, че всичките сте идеални жени и майки. От всичките ви яростни изказвания личи, че май снахите са по-голямо зло от свекървите и зълвите взети заедно.

Обаче има една единствена, а тя е, че ако обичаш и УВАЖАВАШ мъжа си и заедно с това не ти липсват първите 7 години, няма как да имаш лоши отношения нито със свекървата, нито със зълвата. Аз съм в ролята и на снаха и на зълва, ако кажа, че свекърва ми ми е идеал за жена или пък, че снаха ми е съвършения човек, то разбира се ще излъжа. Но аз уважавам и смея да кажа обичам и двете. Интелектът и на трите ни, както и обичта към мъжете, които ни свързват не ни позволяват да влезем в конфликт, да си повишим тон или да си разменим някоя злостна дума. Нито те двете са идеални, НИТО АЗ. Но толерантността, възпитанието и уважението към семейството са нашия ключ към хармоничните отношения.

Така че всички млади и по-възрастни снахи, които само се чудят какъв кусур да намерят в родата на мъжа си за мен са ниско интелигентни и злонамерени женички.

# 190
  • Мнения: 1 749
Много са темите за гадните свекърви, за отвратителните зълви, а само една мижава темичка за снахите ми се мерна. За тъщите няма и дума. Е как ще има, то нали това са нашите майки, та те всичките са паднали ангели. Тук 95% са в ролята на снахи, то се подразбира, че всичките сте идеални жени и майки. От всичките ви яростни изказвания личи, че май снахите са по-голямо зло от свекървите и зълвите взети заедно.

Обаче има една единствена, а тя е, че ако обичаш и УВАЖАВАШ мъжа си и заедно с това не ти липсват първите 7 години, няма как да имаш лоши отношения нито със свекървата, нито със зълвата. Аз съм в ролята и на снаха и на зълва, ако кажа, че свекърва ми ми е идеал за жена или пък, че снаха ми е съвършения човек, то разбира се ще излъжа. Но аз уважавам и смея да кажа обичам и двете. Интелектът и на трите ни, както и обичта към мъжете, които ни свързват не ни позволяват да влезем в конфликт, да си повишим тон или да си разменим някоя злостна дума. Нито те двете са идеални, НИТО АЗ. Но толерантността, възпитанието и уважението към семейството са нашия ключ към хармоничните отношения.

Така че всички млади и по-възрастни снахи, които само се чудят какъв кусур да намерят в родата на мъжа си за мен са ниско интелигентни и злонамерени женички.
А те ако "имат"лоши отношения с теб?какво правим тогава?Заклинания за здраве?

# 191
  • Мнения: 185
Много са темите за гадните свекърви, за отвратителните зълви, а само една мижава темичка за снахите ми се мерна. За тъщите няма и дума. Е как ще има, то нали това са нашите майки, та те всичките са паднали ангели. Тук 95% са в ролята на снахи, то се подразбира, че всичките сте идеални жени и майки. От всичките ви яростни изказвания личи, че май снахите са по-голямо зло от свекървите и зълвите взети заедно.

Обаче има една единствена, а тя е, че ако обичаш и УВАЖАВАШ мъжа си и заедно с това не ти липсват първите 7 години, няма как да имаш лоши отношения нито със свекървата, нито със зълвата. Аз съм в ролята и на снаха и на зълва, ако кажа, че свекърва ми ми е идеал за жена или пък, че снаха ми е съвършения човек, то разбира се ще излъжа. Но аз уважавам и смея да кажа обичам и двете. Интелектът и на трите ни, както и обичта към мъжете, които ни свързват не ни позволяват да влезем в конфликт, да си повишим тон или да си разменим някоя злостна дума. Нито те двете са идеални, НИТО АЗ. Но толерантността, възпитанието и уважението към семейството са нашия ключ към хармоничните отношения.

Така че всички млади и по-възрастни снахи, които само се чудят какъв кусур да намерят в родата на мъжа си за мен са ниско интелигентни и злонамерени женички.
А те ако "имат"лоши отношения с теб?какво правим тогава?Заклинания за здраве?

За да имат лошо отношение към теб има два варианта:

1. Ти си го провокирала, но естествено не виждаш собствената си грешка/и
2. Ниското ниво на свекървата / зълвата, което е неизлечима болест. Тогава просто държиш дистанция. Оставяш я/ги те сами да се компроментират в очите на мъжа ти.

# 192
  • Мнения: 1 749
Ами ако е невъзможно да държиш дистанция?Ако свекървата/зълвата постоянно дразни,бърка се,меша се,създава напрежение,лъже,върти интриги,опитва се да те раздели със съпруга?

# 193
  • Мнения: 702
Абе я стига с тези глупости за 7те години!И 14 да имам все тая!
Как да я срявня с майка си, като тя и срещу нея да бяга няма да я стигне!
Като е търмък и лисица!Като я мързи да гледа и само гледа откъде кво да ковне!Майка ми от 43 години работи без да спира нито за миг!Спасява хора!Всеки ден!И никога не си е позволявала да ме използва!Нито пък мъжа ми!Винаги е гледала да сем добре, без да се меси!Защото аз съм човекът, който си взема решения и не поискани съвети не ми трябват!Колкото и иска да ни помага, когато кажем не, значи не!Когато ние решим нещо, значи ще е така!А майка ми не е слабохарактерна жена!Но въпреки всичко се съобразява!А оная?!Все гледа да си прокара нейното!Все да помогне уж!Все съвет да даде, че по-голяма!Ми то като е тъй, аз смао майка си ще слушам, щото е по-голяма и от нея!
Да не говорим, че тя се подиграва с това!Ай сиктир на такива пачи!
Пууу!Че пак се ядосах! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Търпях я достатъчно!Нито го заслужава, нито го оценява!Животът си е мой, аз решавам как да го живея!И стига сте морализаторствали!Има ужасни хора, които тормозят други!Има добри и скромни момичета, които търпят и единственото място където могат да споделят е това!Така, че нека не обвиняваме никого, че му липсват първите 7 години, поради факта, че му се налага да търпи някоя лицемерна идиотка!

# 194
  • Мнения: 216
Василеса,
много правилно си постъпила като си и отрязала квитанциите. Ограни4и контакта до необходимият минимум и вож от тук на сетне как ще са нещата. Аз за радост нямам зълва, но майка ми е имала две зли...зълви, които и до ден днешен се опитват да ги скарат ( наще празнуваха 30 год. брак миналият октомври), а те са разведени с по 1-2 години брак, и интересното е 4е на майка ми близна4ката е същият слу4ай( пак разведена, завистлива и т.н. мислеща 4е наще трябвало да и издържат децата) не се поддавай на роднинските пиявици 4е те са най-трудни да се разкарат.

Крис- newsm20 няма какво да добавя.

Общи условия

Активация на акаунт