СЕСТРАТА НА МЪЖА ВИ!!!

  • 32 995
  • 251
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 185
Цитат
СЕСТРАТА НА МЪЖА ВИ
....Сестрата на мъжа ми, мхм, сега се сетих за нея като видях темата  Laughing Днес получихме коледния си подарък от нея. Дааа... Поспестила е разходи за доставка  tooth
Но важно е участието  Laughing

Извинявай за любопитството, а ти прати ли и подарък? С бърза поща?

# 211
  • Мнения: 1 749
Silviti,между тези две крайности-"майко" и "пача такава"-има много и различни положения.

Така е, Китана. Има вариации по темата. Говоря образно. Сигурна съм, че посланието е ясно. Аз се обръщам към моята свекърва на малко име. Не мога да я почувствам толкова близка, за да кажа "майко".

Може би ще се отклоня от темата, но ако говорим генерално, не си спомням да съм излязла победител (в дългосрочен или краткосрочен план) от някоя война, която съм водила на междуличностно ниво. Виж в бизнеса е друго. В тези войни има победители и победени. НО не и когато става дума за човешки отношения. Там има само загубили.

Ако позволиш, ще дам един личен пример за роднинска война, през която преминах преди години. Скарах се лошо (по работа) със тъста на брат ми. Не мога да ти опиша колко противно се чувствах в продължение на година. Брат ми ме подкрепи, най-изненандващо за мен и снаха ми ме подкрепи, която му е дъщеря. И си седим скарани до кръв една година, но моята съвест ме побърка. Защо не замълчах, какво толкова щеше да ми стане? Голяма работа се извадих. Знаех, че принципно бях права, но не можех да си простя, че направих на 5 стотинки човек с 35 години по-възрастен от мен. Накрая си плюх на сурата и му позвъних на Прошка. Сепна се човекът, но се сдобрихме. Сега пак ние е весело заедно по семейни сбирки. А по време на конфликта, правехме какви ли не гимнастики да не сядаме заедно на една маса. Аз си имам мнението вече за него, че е пълен некадърник и тъпанар, но това мнение си е само за мен. Фамилията и роднините не страдат повече от това, че ние сме в конфликт.

Та това е мисълта ми, че толерантността и добрия тон са винаги по-добрата алтернатива от откритата конфронтация.
Много си права.И аз се чувствам гадно в такива ситуации.Но ...когато нямаш нормален човек насреща си?Така е при мен.Свекървата е първия човек,за който нито за миг не съм съжалила,че съм отблъснала по явен и леко рязък начин.

# 212
  • Мнения: 2 433
от днес категорично заявявам!!!!
Че по долно , и подло същество от моета залва нЕма!!!!!
Не си говорим от 5 гидини вече.... това не ни пречи да НЕ се обичаме обаче
Но след снощният "инцидент" в който е отишла при свекър ми, който е на 82 години,   /зълвата - става въпрос не за келеш а за 50 и кусур годишна жена/ и му е заявила че ще отидела да плати часта от данъците на брат си....забележете..... /направила си е труда да провери , че не са платени тази година/ и ще пазела бележките после "да му правила сечено"
в точен превод - "Ти умри пък аз на брат си ще му разкажа играта"
По долно и безочливо нещо не бях чувала през целият си живот! Повярвайте  ми!!!!!
От тук нататък каквото и да се изпише за "добрата" сестра на мъжът ми - НЕ съм в сътояние да повярвам! ooooh!

# 213
  • София
  • Мнения: 8 940
от днес категорично заявявам!!!!
Че по долно , и подло същество от моета залва нЕма!!!!!
Не си говорим от 5 гидини вече.... това не ни пречи да НЕ се обичаме обаче
Но след снощният "инцидент" в който е отишла при свекър ми, който е на 82 години,   /зълвата - става въпрос не за келеш а за 50 и кусур годишна жена/ и му е заявила че ще отидела да плати часта от данъците на брат си....забележете..... /направила си е труда да провери , че не са платени тази година/ и ще пазела бележките после "да му правила сечено"
в точен превод - "Ти умри пък аз на брат си ще му разкажа играта"
По долно и безочливо нещо не бях чувала през целият си живот! Повярвайте  ми!!!!!
От тук нататък каквото и да се изпише за "добрата" сестра на мъжът ми - НЕ съм в сътояние да повярвам! ooooh!

Не се ядосвай, с бележките най-много да си обърше гъза. Как ще докаже, че е платила нещо с нейни пари? Мъжът ти винаги може да каже, че и е дал пари, а тя само е внесла сумата. Тамън ще ви плати данъците, така че в случая тя е прецаканата. Иначе как ще говори така, направо не е за вярване?

# 214
  • Мнения: 625
silviti  Hug  bouquet за всички постове! А за други от темата: "Леле, колко злоба има по този свят, Боже!"(визирам и снахи и свекърви)

# 215
  • Мнения: 240
Леле, момичета, като чета и взех сериозно да се замислям. Аз уж много се разбирам с жената на брат ми. Мога да кажа дори че сме приятелки, а сега не знам тя как мисли за мен. Кой знае, може и да съм и неприятна пък да си трае горката. Е дано да не е така де. И дано да не досаждам чак толкова като водя малката, че тя умира за братовчед си та честичко и звъня да заведа Кристина. Или пък просто да пием по кафе newsm78.
А иначе за мое щастие мъжо няма сестра Mr. Green
 
silviti  Hug  bouquet за всички постове! А за други от темата: "Леле, колко злоба има по този свят, Боже!"(визирам и снахи и свекърви)
Peace И аз така мисля.

# 216
  • Мнения: 9
Доста се посмях с вас, момичета! За съжаление и аз съм от снахите, които не попаднаха на зълва, но за това пък си измислих перфектното лекарство срещу подобен нежелан вирус  Wink Винаги, когато ЗЪЛвенцето изяви желание да ни дойде на гости аз съм много заета и отклонявам поканата. Когато ми звънне по телефона - чисто и просто не вдигам! Мога да живея цял живот така   Laughing

# 217
  • Мнения: 1 650
Доста се посмях с вас, момичета! За съжаление и аз съм от снахите, които не попаднаха на зълва, но за това пък си измислих перфектното лекарство срещу подобен нежелан вирус  Wink Винаги, когато ЗЪЛвенцето изяви желание да ни дойде на гости аз съм много заета и отклонявам поканата. Когато ми звънне по телефона - чисто и просто не вдигам! Мога да живея цял живот така   Laughing
Е, да де , ама тя сигурно се сеща, че е умишлено, след като постоянно я отбягваш.

# 218
  • Мнения: 9 460
Ей,след свекърва ми,тя е другото дразнещо същество. Tired

# 219
  • Мнения: 7 430
Аз съм от тези, които могат само да се похвалят, че имат Зълва Злато Heart Eyes
От 14г. я познавам и за мен тя е един невероятен човек!
Никога не сме се карали с нея, винаги сме били в много добри приятелски отношения - бих казала дори, че я обичам и то много  Peace

# 220
  • Мнения: 1 418
И аз имам такова "същество".Обаче не мога да
се оплача.Много се разбираме.И тъй като имам
двама братя,за мен е като сестра.
 Heart Eyes

# 221
  • Мнения: 668
Аз съм от тези, които могат само да се похвалят, че имат Зълва Злато Heart Eyes
От 14г. я познавам и за мен тя е един невероятен човек!
Никога не сме се карали с нея, винаги сме били в много добри приятелски отношения - бих казала дори, че я обичам и то много  Peace

И аз така, много си я обичкам  Heart Eyes Много сме си помагали, както аз на нея, така и тя на мен. Чувствам я по близка от собствения ми брат с когото не си говорим от 5 год.

# 222
  • София
  • Мнения: 206
от днес категорично заявявам!!!!
Че по долно , и подло същество от моета залва нЕма!!!!!
Не си говорим от 5 гидини вече.... това не ни пречи да НЕ се обичаме обаче
Но след снощният "инцидент" в който е отишла при свекър ми, който е на 82 години,   /зълвата - става въпрос не за келеш а за 50 и кусур годишна жена/ и му е заявила че ще отидела да плати часта от данъците на брат си....забележете..... /направила си е труда да провери , че не са платени тази година/ и ще пазела бележките после "да му правила сечено"
в точен превод - "Ти умри пък аз на брат си ще му разкажа играта"
По долно и безочливо нещо не бях чувала през целият си живот! Повярвайте  ми!!!!!
От тук нататък каквото и да се изпише за "добрата" сестра на мъжът ми - НЕ съм в сътояние да повярвам! ooooh!


И мъжът ти може да я цака,нека и изпрати сумата за дължимия данък с пощенски запис и той да си пази бележката,тя има давност пред съда също  Grinning

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 86
Аз също не мога да се похваля със моето зълвенце.Това същество е изпълнено със завист и злоба.Радвам се че и съпруга ми осети това и сме на едно мнение.

# 224
  • Мнения: 9
Зълвата е одрала кожата на майка си по характер. Колкото по-рядко я виждам и чувам толкова по-добре. За да запазим добрия тон се виждаме около ... два пъти годишно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт