Бъдещи мами - ЮЛИ 2009, Тема № 16

  • 14 961
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Добро утро на всички  Hug
cocktail, има много причини, поради които може да не го усещаш още.При първа бременност се усеща между 18 и 20 седмица, но пак е строго индивидуално и зависи от структурата на човека.Аз го усещам по-яко от 2 дни, но в 12г.с. за пръв път го усетих  Heart Eyes Не бях сигурна дали е това, но вече съм убедена.Много е въртеливо наш'то бебе, само нощем се кротва  hahaha
Относно количките, ние няма да се изхвърляме с много скъпа количка, повече от 450лв няма да дам, струват ми се излишни разходи.

# 256
  • Мнения: 11 818
cocktail, ние имаме седалка Maxi Cosi Cabrio Fix - http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/productdetail.aspx?id=6&language=ot-en Тя се води до около 13 м., а в зависимост от бебето може и до 15 м., но до 13 кг. За тези до 18 м.. не знам и не ги намирам, но предполагам, ако пише 0+, няма да има проблем, но провери дали и тя в колата се поставя в посока обратно на движението.
Иначе си права, че ги препоръчват за кратки разходки. Юлиана беше зимно бебе (края на ноември) и в началото наистина използвахме седалката само за пътуване, а на разходки беше в Dreami-то, но в края на пролетта и лятото повече използвахме Maxi Cosi-то, но в един момент остана само в колата и вече си беше само в основата. Питай, ако с друго мога да съм полезна. Наистина с Dreami-то и всичко други аксесоари излиза повечко, но преценете. Нашето го давахме на още 3 бебета след Юлиана, сега това ще е 5-тото, което ще го използва. Simple Smile И приятелите ми бяха много благодарни, защото им спестихме парички, а се ползва само 4-5 месеца.
Ще усетиш бебчето съвсем скоро, не се тревожи!  Hug
А ти къде си всъщност, че не пише, а не помня, ако си споменавала?! Но предполагам, че при теб няма да е проблем малкото предно колело, за което и Virginity пише, че тук забива в дупките. Вероятно вие ще се разхождате спокойно! Simple Smile А разгледа ли ли и най-новия Buzz с двете предни колела, аз нямам информация, но може би е по-добър!?

И нещо смешно да ви споделя - всяка сутрин преди детската градина Юлиана яде плодове, днес бях обелила портокали и аз си хапвах също с нея. И тя изведнъж страшно се загрижи да не намокря бебето! Simple Smile Има логика. Simple Smile Та се обяснявахме.. отделно после и обяснявах за Св. Валентин и как с тати се обичаме по различен начин от този, който обичаме нея, как тя се е появила точно заради това, че се обичаме, че бебето също ще се появи заради това.. следваха въпрос след въпрос.. все повече ме затруднява напоследък с по-глобални въпроси.

Хубав ден на всички!  Hug Ооо.. днес е петък 13-ти!  Laughing

# 257
# 258
  • Мнения: 40
cocktail - пишеш, че не трябва да седи бебето повече от 2 часа в столче за кола, а аз си избирам все такива колички, на които може столчето да се монтира на количката. Много ми харесва как изглежда. Ето някои варианти, на които съм се спряла, за съжаление само на Чиполино има снимка със столчето, но всички стават.
И аз все още не усещам бебето.
http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=61&products_id=227
http://family-bg.com/prX_3565.htm
http://chipolino.com/eshop/?act=inside_product&product_id=379

# 259
  • Мнения: 3 092
Мацки , привети !
В София на снега ми се уби ентусиазмът за разходки по магазини - а си го бях намислила и само седя и разглеждам и аз ..колички  LaughingНапример ми харесва ето тази - сгъва се , лека е , удобна е за път има си кош -то не че сами не мже да си го прочетете  Embarassed http://www.vitodesimone.com/content/view/11/21/Почти съм се спряла на Пег Перего , защото съм ползвала варианта на Пуки - Чиполино ( те го имитират де  Wink) който ми е много удобен , но е къде по малко издържлив от оригинала си .
Само че си казвам - абе има време , ще излязат и нови модели , като стане топло ще обиколя магазините и така се утешавам че не съм измислила нищо  Mr. Green
Manolo Blahnik мерси за инфото за магазина !  Hug
cocktail хич не се тормози че не усещаш бебето .Аз дори и сега съвсем рядко го усещам и то от време на време и дори не всеки ден . Wink
Малката не искаше да стой никъде другаде освен в ръцете ми .за това се радвам че не се набутах със шезлонг .Носех я в кенгуру няколко месеца ..май цяла зима даже .Беше ми удобно ,че с две свободни ръце миех , готвех , пазарувах , а тя си спинкаше кротко  LaughingЕ , тежеше ми де , но не много .
Сега мисля да си купя слинг . Струва и се по удобен и бебето е п близо до мен , пък и ще ми е по удобно да го кърмя така .
Сиси ♥♥ много мило ми стана като прочетох за разговора ви с Юлиана  Heart Eyes
Оставям ви , че имам работа !

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 09:53 от Вили.

# 260
  • Мнения: 603
Добро утро момичета в тази снежна сутрин  Hug Темата за количките е станала доста актуална. Днес се чувствам като ламя, през нощта ставах и ядох няколко курабийки, сега се тъпа с кекс и филия със сирене, корема ми е бездънен  Shocked

# 261
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
cocktail,TANI80, не се тревожете , че още не усещате нищо. Аз по статистика трябваше още в 15-16 сед. да го усетя, а то кво стана, чак онзи ден- вече в 20-тата го почувствах осезателно. Много е индивидуално и не се връзвайте на тия срокове - те са само ориентировъчни. Hug

И аз да кажа нещо за количките- и двете ми момчета са зимни бебета и бяхме с Чико Бел Епок,
http://img.subito.it/images/38/3874453383.jpg
супер удобна , със зимен кош и лятно столче, не съм имала никакви проблеми с дупки и бордюри. Е, трудно влиза в багажника на малка кола, но пък е висока и вози много меко, коша е мн. широк , лятното столче също - събират се и по -едри бебета. Но я дадохме на брат ми  за техния юнак.

Малкият, като стана на няколко месеца взехме Бъз Куини. Наистина забива предното колело по дупките, и с времето все по-малко маневрено става, набиват се пясък и боклуци и мн. трудно завива - аз за кво имам такива мускули на ръцете сега, а ? А и при легнало положение, краката на детето остават вирнати нагоре, не може да се изпъне, не е мн. удобна за сън.
За третото, искам лятна, лека, малка количка. Нещо ме влече към Bugaboo Bee, само дето цената е  newsm81! И всички аксесоари се купуват отделно, съответно на отчайващи цени #Crazy
http://ladybugsbaby.easywebstore.co.uk/ladybugsbaby/Files/1320415_3
http://ladybugsbaby.easywebstore.co.uk/ladybugsbaby/Files/1320416_3
http://ladybugsbaby.easywebstore.co.uk/ladybugsbaby/Files/1320414_3
http://babyology.com.au/images/stories/blog_images/2007%20-%2005/bee_folded.jpg
Имаме столче на Макси Кози, което слага мн. лесно на рамката.
Но нямам никаква инфо. от ползвали я майки, ходих в магазина, гледах я ,бутах я, продавачката ми демонстрира едни мълниеносни сгъвания и разгъвания, лесно ми се стори...

Накрая като ще взема един Макларън и ще ме изкара до 3г. Thinking

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 10:38 от LOTUS

# 262
  • София
  • Мнения: 1 635
здравейте и от мен,
аз да се оплача, че нещо май се опитва да ме хване. От вчера нямам никакви сили, даже в момента едва си движа пръстите по клавиатурата, газирал ми се е корема и адски ми се спи. А се налага и утре да поработя няколко часа, че нали е някакъв си Св.Валентин - как не можа да се падне в работен ден.. мрън. Cry

И аз не си усещам бебето. Имаше разни странни бълбукания в 14-та седмица, но може и да е било нещо друго. Поне си го видях в понеделник, че е добре.  Blush

# 263
  • Мнения: 32
Здравейте на всички, мен пък днеска времето ме зарадва, много обичам да вали сняг, само ме е яд, че няма изгледи да натрупа Sad. Даже нямам търпение да отида до банката да се разходя малко под снега Simple Smile.
cocktail   , не се притеснявай, не си единствена, аз също още не съм го усетила. Мислех, че съм единствена, но ти ме успокои Simple Smile. Бълбука ми стомаха от време на време, но си е от червата според мен.
Лек ден на всички и успещен петък 13- ти  bouquet .
 

# 264
  • София
  • Мнения: 451
Добро утро Simple Smile
Ама какви страхотни колички има...Аз съм май станах фен на Quinny и Peg Perego - майчетата с опит ще кажете дали са удобни, но поне на външен вид като ги гледам много ми харесват...дано се сдобия с една хубава количка, че мойто мъж много практичен си пада и гледам нещо не му се дават много пари за количка  Sad

Аз май съвсем се разболях и продължавам да страдам в къщи. Jillian, дано ти се размине боледуването Praynig Аз по принцип не болудувам много и грип не беше ме хващал последните години, а сега от както го имам малчо не оздравях  Sad
Относно усещането на малчо и аз започнах от раничко да го усещам (12 г.с.), но на моменти дори в продължение на дни нищо не усещам. Бях се притеснила малко, заради което, но на последния преглед аз не усещах нищо, а той милия такива юмручета раздаваше, така че...cocktail,TANI80, julsko bebe, Jillian си гурна съм че всичко си ни е наред Hug

Мислех да засегна пак темата за витамините. Вие момичета пиете ли витамини? Мойто доки ми каза, че ако толкова много държа може да си взема, но честно казано тя не им е голям фен като гледам. Аз честно казано също не вярвам, че са задължителни - все пак са химия, но пък и храненето ни май не е мнооого пълноценно.

# 265
  • Мнения: 603
Аз лично пия Prenatal на Jamieson още от началото на бременността, гинекологът ми така каза да си ги пия до края на бременността.

# 266
  • София
  • Мнения: 1 635
Мислех да засегна пак темата за витамините. Вие момичета пиете ли витамини? Мойто доки ми каза, че ако толкова много държа може да си взема, но честно казано тя не им е голям фен като гледам. Аз честно казано също не вярвам, че са задължителни - все пак са химия, но пък и храненето ни май не е мнооого пълноценно.

Ами, аз избрах среден вариант - пия витамини през ден-два, а понякога и по-рядко. Ако усещам, че ме хваща някой вирус, започвам всеки ден, докато оздравея. Тя и моята докторка не им е голям фен, каза да си взема каквито и да е, не за друго, а защото е зима и може да не си набавяме всичко необходимо от храната. Иначе, пролетта, нямало нужда.

Пия ги и по друга причина, не съм много фен на сирената и млечните продукти и въпреки, че се насилвам да ям кисело и прясно мляко тия дни, съм сигурна, че не набавям достатъчно. Пък знам, че бебе ще си вземе своето, а мойте зъбки и кости ще пострадат.

Фелисити, мерси за подкрепата. И аз се надявам да ми се размине този път с боледуването.

# 267
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен! Аз пия Неоксид и Магнерот, ама кога го пия, кога не не е много сигурно. Единия ми доктор казва нищо да не пиеш, другия ми изписа витамини и затова не съм много редовна в пиенето  Simple Smile

# 268
  • Мнения: 1 089
Привет и от мен!
Felicity81 , и аз съм фен на Peg Perego. За витамините, вече ви споделих, че изпих една опаковка на Хип, след което гинеколожката ми каза да изпия една Центрум матрена. Вчера се опитах да изпия първият хап, но много големи и ми става лошо от тях. Та най-вероятно отново ще си взема тези на Хип. Те са на сиропче и са доста по-лесни за пиене. Мисла да пия витамини февруари, март и след това да ги спра.
julsko bebe , аз пък макар да съм зимно дете и да съм родена в средата на зимата не я обичам въобще Naughty Зимата, снегът и пр. са ми така омразни и много трудно и тягосно ми минава този период от годината.
За бебето и аз го усещам рядко, отчетливо, но по-рядко и по-осезаемо от 18-та седмица. Така че не се притеснявайте за това. Тепърва идват големите и силни ритници.
Jillian,да си ги нямаме тези. Никакво разболяване.
[Вили,  и аз така бях с дъщеря ми. Да не говорим, че първата нощ в която спа непробудно и без да става и хленчи за нещо беше след 2-та  годинка. Надявам се сега бебо да е малко по-спокойно и поспаливо.
Сиси, и при нас вече се заформят едни такива теми на разговор, че понякога съм пълен туш и не зная какво да отговоря. Като примерно наскоро, когато разглеждаше албумът от сватбата, ме пита:
- Мамо, защо не ме поканихте на сватбата?
- Защото още те нямаше - казвам аз
- А къде бях. При баба и дядо на гости ли.
- Не, отговарям аз
- А къде бях тогава?
При което аз започнах да мисля какво да кажа, а тя явно отегчена се прехвърли на друга тема.
Но със сигурност в много от случаите се оказвам твърде неподготвена. Големи са сладури.

Днес са ми записали час при д-р Балев за 21 февруари, събота. Момичета от Варна, д-р Балев работи ли в събота? Вече започнах да си мисля да не са ме записали при друг д-р Балев Grinning Може ли да споделите набързо и накратко как протича прегледа. Много се вълнувам. Чакам с нетърпение и малко страх този преглед.

# 269
  • Мнения: 14
здр!мами!как сте днес?
аз как мога да се включа в началото на страницата!
днес сам на 3д при Балев! стискайте палци  Praynig
аз сащо сам от варна видях че има много мами от тук!аз все още не сам мислила за количка!
но като гледам вас можеби е време!
а такава вазглавница от каде мога да си купя!?

Общи условия

Активация на акаунт