Бъдещи мами - ЮЛИ 2009, Тема № 16

  • 14 960
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 576
Айде и аз по темата с количките  Wink

Имам колебания между няколко, но април-май като щукна да оглеждам ще реша наживо.

Та, ето какво съм харесала за сега :

http://concord-bg.eu/product_info.php?cPath=24&products_id=4 … ae39d084fc1c862a0
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 50f8ff7d059e7da6a
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/5728

Има и една i`coo, видях я в последния брой на Кенгуру, но никъде не намерих снимка в нета.
За Stokke силно се разубедих, защото ми се струва прекалено малка, т.е да я взема колкото да изкараме лятото и есента не си струват парите.  А й коша й за новородено е толкова недомислен - разполовен в крачетата ...  Confusedhttp://nursery.apartmenttherapy.com/images/uploads/2007.06.13.nu … okke.explory2.jpg

Искам що годе висока, маневрена, средно лека , широка триколка. Летният кош да се върти в двете посоки и положението на гръбчето да има няколко нива + пълно легнало.
Решила съм  задължително да си взема зимен - кош за новородено, защото ми се струва странно как малката мишчица ще се изгуби в летния кош. А в столчетата не ми се струва удачно за дълга разходка.

Май се увлякох много  Whistling
Продължава търсенето  Grinning

# 271
  • София
  • Мнения: 451
Jillian, iva_varna (и аз съм с двама единия ми предписа, а другия не;) - добра идея, ще взема и аз да започна да пия през ден - два, колкото да не е без хич.
mi6e66 - после обезателно да ни разкажеш как е минал прегледа Hug
Mambina - ама големи красоти, особено peg perego-to..мноого ми харесва, явно феновете сме много  Grinning, а относно изискванията ти - аз съм със същите Simple Smile

# 272
  • Мнения: 179
Здравейте и от мен Wink
Утре е 14.02 какви изненади подготвяте за половинките си Heart Eyes?Аз все още го мисля newsm78.Чудя се и милото каква изненада ми е подготвил ThinkingМиналата година ме изненада с целогодишна карта  за Спа  Дрим център PeaceКазвайте идейки Hug
Колкото до количките аз съм твърдо за сега за  joolz или ctokke и двата модела ги разгледах подробно и отговарят точно на моите изисквания.А и най вече, че близките ми не биха ме излъгали ако не са доволни.
Може и от нета да се поръчат колички, попадам на доста хубави оферти -http://www.amazon.com/s/qid=1234521896/ref=sr_pg_1?ie=UTF8&rs=165796011&rh=n%3A165796011%2Cp%5F4%3ABaby%20Trend&page=1  Peace

# 273
  • Мнения: 9 094
Аз съвсем бях забравила че утре е 14, ама по принцип не го отразяваме този ден, а и утре сме на сватба, така че ще празнуваме любовта така или иначе Laughing

Количките са супер, аз за съжаление хал хабер си нямам по какви критерии се избира, но като дойде моментът, ще разуча из интернет. Само едно знам - трябва да е по-скъпа, за да не се налага да купувам повторно Crazy

На Сиси на да кажа, че сватбата е другата неделя - видях, че ме е питала Hug Ще пусна снимки, ако ви се гледат, живот и здраве да мине всичко както трябва.

# 274
Аз на мойто момче му взех една кравичка във формата на сърце-сега нали е годината на бика,сърце на клечка и картичка.В момента сме малко зле с финансите затова скромно,но от сърце и с мноооого любов.

# 275
  • София
  • Мнения: 451
И аз по принцип не си падам по св. Валентин, но виж Трифон Зарезан е друго нещо  Wink Така че, ще почетем българската традициа. Ще вземем едно хубаво червено винце и туко виж и аз съм се престрашила да пийна чашка  Wink

# 276
  • Мнения: 332
Аз още не съм решила какво да взема на моя мъж, той дори  е именник утре - изобщо си нямам идея newsm78

# 277
  • София
  • Мнения: 19 253
По тема колички се сещам за преживяванията с возилото на дъщеря ми. Сега ми е смешно, ама тогава...
Година - 1993, аз - ненавършила още 23 майка. Естествено, не съм особено наясно откъм видове и цени, няма кого да питам - около мен все неженени, и с парите не сме цъфнали - двама студенти редовно.
Сега малко минути за антиреклама - на мъжа ми родителите определено са по фукните -  почват да говорят как ще купят/са купили нещо минимум 1 месец преди да го подарят Wink и то в повечето случаи без да е нещо особено - красиво, качествено или скъпо. Те заявиха, че ще купуват количката, ама не ме питат какво искам, нито много са се интересували кое е удобно.
На изписването количката се кара вкъщи вече сглобена - нали трябва да се възхитят всички. Като нова беше хубава - един пръскан десен с преобладаващо розово (още я пазя и може да я снимам по-късно). Иначе някаква неизвестна марка, май турска. Shocked Аз като не съм я купувала, хабер си нямам от механизма и възможностите й, нито пък някой ми показва.
С майка ми на първа разходка....ами тя количката 100 кила...за сам човек 48 кг си беше трудничко, но нейсе, нали бяхме две. Като я сваляме от асансьора, аз без да искам я повдигнах откъм възглавницата и...бебка на 10-тина дни щръкна под наклон около 450 и не знам как да я сваля хоризонтално. И майка ми като зина: Тия твоите все нещо такова ще купят, кой вози така бебе...двете с нея - fight пред входа. Айде успях да го сваля и тръгваме. Ти буташ направо, количката върви наляво - да личи, че возим внучка на отявлен социалист (баща ми). И едното колело вместо да се търкаля направо, непрекъснато се мандахерца. Леле щом още помня след 16 години, ще да е било голям купон.
После свекър ми обясни снизходително - има 3 положения за гръбчето, дръжката се обръща, така че бебка да е с гръб към мен - като я обърнахме и се смениха водещите колела, левия уклон   Joy се изгуби.
Абе изгледах детето само с тази количка, дупе знае 2 и 200...живеехме при нашите и имаше кой да ми помага със сваляне и качване. Даже кумовете ни я ползваха - и те студенти, че и под наем...голямото е момче, но май и за него кютукът свърши работа, та ни я върнаха чак след 2001 г. Не знам дали ще я ползвам сега, зълва ми ще ми услужи с някаква от 2007 г. която със сигурност е по-читава, пък и с онзи розов цвят....все пак нали ще сме сини гащи newsm62

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 15:45 от Cuckoo

# 278
  • Мнения: 9 094
А помните ли едно време онези комунистически колички, с 4 колела, легнали Laughing С едни огрооомни колела...

# 279
  • Мнения: 11 818
Св. Валентин - ние също не го тачим този особено, не обичаме и да си поднасяме подаръци защото така трябва! Предпочитаме да сме спонтанни, тогава изненадата винаги я има! Ще ходим на заведение с приятели, да се видим, хапнем.. а децата ще играят в детския кът към него - "Добро" в Лозенец.

LOTUS, аз посочих същите недостатъци на Buzz-чето, с тази разлика, че не съм усетила особена разлика в маневреността откъм захабяване на предното колело, иам си сервиз, може би е трябвало да я занесете да погледнат. Но с увеличаване на теглото на детето е нормално и количката да е по-тежка, но ние рано - малко след 2 г. спряхме да я използваме. Иначе относно спането си права, почти не сме използвали най-ниското ниво, но Юлиана си спеше спокойно на следващото.
Felicity81, витамини не пия и няма да пия, въпреки, че лекарката ми каза, но това си е мое решение не искам да убеждавам никого в правотата си.
Jillian, дано не се разболяваш!
mi6e66, пиши данните си на лични на amanita тя ще те добави в списъчето. А възглавниците ги има на много места, разгледай и си харесай.
Cuckoo, развесели ме.
Стеф, разбира се, че ще чакам снимки!  Hug Ооо, помним, помним.. нашата (доста бебета отгледа) беше червена. Между другото и сега има подобни ретро-модерни модели, но в България не са разпространени.
Вили., tan, Mambina Hug

# 280
  • Мнения: 332
А помните ли едно време онези комунистически колички, с 4 колела, легнали Laughing С едни огрооомни колела...
те сега пак са на мода Joy Joy Joy

# 281
  • Мнения: 9 094
Ужас Laughing
Онзи ден видях един циганин да подкарва такава, пълна с желязо и отпадъци...ама едно време си бяха супер, което доказва, че щом сме станали хора - значи количката не е толкова важна Laughing

# 282
  • Мнения: 127
Куко,с тази история за количката направо ме разби Laughing Laughing LaughingАма ми припомни и моето първо излизане с щерката на разходка Joy Joy Joy
Беше почти като вашето само че от преди две години.Ужас!Амам какво да се прави трактарите ката са многофункционални,пък нашия като го взехме вда месеца преди бебо да се роди и си седеше така сгънат в кашончето,та като тръгнахме на разходка с малката първо30 мин чуденка как да разпънем количката,после като слизахме по стъпалата и ние повдигнахме седалката,но върха беше,когато мъж ми реши да завърти дръжката на другата страна и добре реагирах бързо та щяхме да я сгънем в количката.
После си направих няколко сухи тренировки и сега вече проблеми нямам.И за второто мисля да си ползвам същата количка.

# 283
  • Мнения: 2 803
Минавам на бърз отчет - МОЛЯ ДА НИ ЗАЧИСЛИТЕ КЪМ СИНИЯ ОТБОР!  Simple Smile
Доц. Томова видя чурка - така,че ни очаква едно вълшебно синьо лято. Останалите важни части от прегледа като органи, брой пръсти, евентуални аномалии са ОК.

За витамините - в началото на бременността започнах с Проматери, но имах съмнение, че ми става лошо и ги спрях след 10 дни прием и не съм се връщала повече към тях. Плодове и зеленчуци предпочитам повече.

Ще се наложи да започна с магнезия, но не е болка - и с първата бременност имах един - два курса с Магне В6.

За количка - старото Чико http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/7170 си остава за дребната, а бебо - ще е в слинг за начало. Количка винаги можем да вземем - имам ясна идея какво искам, така че ще мога да реагирам веднага.  Peace

# 284
Айде още едно момченце супер честито anitsa

Общи условия

Активация на акаунт