Кога мога да отида на гробище, с бебе съм?

  • 10 809
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 86
Дядото на съпруга ми почина декември месец. Не съм ходила на погребението, но тази събота времето беше хубаво и отидохме с дъщеря ни на гроба да запалим по една свещичка.

# 16
  • София
  • Мнения: 124
Благодаря ви, момичета! Още тази събота ще отидем, въпреки че оттук нататък все е късно...

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не е късно. Ти не си спирала да мислиш за нея. Отиването там ще е само физическото ти посещение на мястото.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не е късно. Остави бебето, иди и се прости с близката си.

п.п. извинявам се, че обърках темите, но от друга страна нищо случайно няма...

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 23:33 от Катюша

# 19
  • Мнения: 4 892
Не е късно. И бъдете спокойна.

Катюша, мерси, че го споделихте....

# 20
  • Мнения: 117
На гроба на майка маи отидох с малката веднага след като станаха 40 дни от раждането.
Отивай спокойно.Няма нищо лошо бебе да ходи на гробища.
А както починалите могат да помогнат живите немогат.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А както починалите могат да помогнат живите немогат.

това не го разбрах...

# 22
  • Мнения: 4 195
послушай момичетата, иди си спокойно на гробища и се прости ............

# 23
  • Мнения: 2 759
А както починалите могат да помогнат живите немогат.
това не го разбрах...
                        И аз. Но и не съм много сигурна дали искам изобщо да го разбирам  Whistling.
                        Миличка, направи както ти диктува сърцето. От една страна няма нищо суеверно в стреса. Има много хора със слаби нерви и това не е срамно. На такива може да им спре кърмата или може да ги подтисне случката за дълго. Смъртта на близък човек не е нещо, което да не те засегне по един или друг начин и само ти можеш да решиш дали си готова да отидеш или да изчакаш. Така или иначе съм на твоето мнение, че вече е късно, и дали ще отидеш сега или след два месеца е все същото. Но пък ако ти се ходи - отивай.

                       П.П. Когато баща ми почина не ми беше тежко, не усетих стрес или някакво напрежение. Честно казано почувствах облекчение. Но пък ми побеля косата за много кратко (три-четири дни). Факт.

# 24
  • Мнения: 181
разбирам го ,че те ни пазят и помагат от горе.

# 25
  • Мнения: 3 886
Азсъщо съм чувала това.Даже не е хубаво докато самото бебе  не е кръстено да се посещава гробища.Ми  незнам но според мен не е суеверие може би има логика

# 26
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Мисля , че можеш да отидеш когаго решиш. Според мен ще се чустваш зле ако не се разделиш с близък човек.Повярвай ми само през 2008 год починаха четирима мои роднини и то много близки. Един от тях беше баба ми . И макар , че беше възрастна ми е много мъчно. Дълго се канех да отида да я вида че беше болна , около 10 дена беше се залежала и точно когато тръгвах да я видя майка ми се обади , че е починала.Сега ме боли от факта , че не я заварих жива. Много я обичах.

# 27
  • Мнения: 1 849
Отиди, разбира се, но бебето не взимай със себе си. Остави го на някого и сама изрази мъката си. Бебето е още мъничко и наистина поне до годинка не го води по такива места. Ако панахидата е в църква би могло, но на гробища - не!

# 28
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Разбира се, че можеш да отидеш. Съпруга ми почина, това означава ли, че не можех да отида на погребението!? А детенцето ми е само на 8 месеца. Дори и него заведох на гроба на баща му, не на самото погребение, но седмица след това.

# 29
  • Мнения: 27 524
Не вярвам на подобни суеверия. Ходя и ходила съм когато сметна за време за това - и бременна, и с бебе...

Общи условия

Активация на акаунт