Кисело мляко в домашни условия с продукти от магазина

  • 46 209
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7
Привет, момичета! Hug Azalea, не виждам нищо параноично в поведението ти.  За бабините крави аз съм сигурна как ги гледат, но за този човек не съм. Единствено разчитам на това, което казва mamamari, че си държи на клиентелата.  В Нашия случай човекът не е пропускал ден да не дойде до блока и всичкото му мляко свършва за минути още в 6-7 сутринта. Понякога е трудно да се вредим, а ние също консумираме много мляко, защото си приготвяме и сиренето. Аз го правя от сварено мляко, за да си гарантирам липсата на бацилния момент, защото не ми се чака да зрее. За нас е важно, че и така е много вкусно и знаем какво съдържа. Съжалявам, че съвсем излизам от темата, но да кажа и още нещо. Супер много ме е яд, че хубавото прясно мляко се изкупува на безценица от производителите - за  по 25ст/литър последно го изкупуваха от баба. Тя се принуди да продаде две от крави си, защото само на пастира заплатата му не може да покрие с изкараните пари от млякото. Остави си една крава, колкото да има по 2 литра на седмица на семейство, но на нас не ни стигат и затова купуваме за по 1лв мляко от този човек. И ето ви безумната калкулация! 1л=2 кофички кисело мляко=12,5ст за кофичка чисто кисело мляко! 7л=1 кило сирене=1,75лв/кг чисто сирене! А прясното мялко на какви безумни цени го продават, когато си е сухо млкяо, разтворено във вода... Много ме е яд на мандраджиите, защото изкупуват на безценица, продават на безумно високи цени и то боклуци! Поне се научих и масло да правя, та от една година семейството с ерадваме на истинския вкус на прясно и кисело мляко, сирене и масло. Сега и кашкавал ще опитам да направя. Вкусът на домашното отдавна го няма по магазините.... Cry

# 91
  • Мнения: 502
И аз се чудя какви са тия пусти стандарти, по които сертифицират купешките кисели млека... То нито има кисело в тях, нито мляко...
М.И.Ш.Л.Е, а от къде вземаш закваска за сирене? Идеята ти за кашкавал е супер, аз за сега купувам от Био кашкавала, но си е доста като сума. Ще споделиш ли като пробваш да направиш? Опитах се да направя масло, но не стана нещо, събирах каймака сума ти време, но нещо не нацелих нещата.

Направо е грехота за този труд, който полагат селяните да им изкупуват продукцията на безценица, че после и да я еазвалят като я разреждат с какви ли не боклуци. Ще си изварявам аз още дълго, то се е видяло. Боклуци от магазина няма да купувам.

# 92
  • Мнения: 7
Azalea, закваската я купувам от Кауфланд. Течна е. Слагам по 5 капки на литър мляко. Относно маслото - и на мен не ми се получи първия път, обаче след това винаги ми се получава. Хванах му цаката. Laughing   За кашкавала ще ползвам ето тази рецепта - http://vkusnoikrasivo.com/recepy/594/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1 … D0%B2%D0%B0%D0%BB Миналата седмица открих тази рецепта и в коментарите съм писала, че ще го правя тая седмица, ама не втасах днес като взехме млякото... та другата сигурно ще да е. Mr. Green
Супер много ме е яд на изкупвачите на млякото - хорицата се убиват да гледат животни, а им купуват млякото с пъти по-евтино, отколкото на магазина се продава минерална вода или лимонада.......... За сметка на това от магазина не можеш да си купиш истинско прясно мляко, колкото и да се напъваш, а цената на "млякото" там е космическа......... #Cussing out

# 93
  • Мнения: 4 401
Най-тъжното е ,че държавата защитава интереса на големите фирми дето ни ''хранят'' с боклуци и убива дребните производители. #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ако ХЕИ хванат някой да продава млякото си на тротоара следва яка глоба,а няма глоба за производителя ,който предлага в кутии кой знае какви химикали и нагло ги нарича ''мляко''.
Уж мислят за нашето здраве,ама май частни интереси гледат. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Даже като хванат някой че ни трови с някой боклук дето е забранен и у нас не му публикуват името.Пазят му репутацията. Shocked #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 94
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Това ме ядосва и мен - че унищожават точно дребните производители, а често продукцията им е в пъти по-качествена от лъскавите опаковки на известните марки.

# 95
  • София
  • Мнения: 5 079
Единственото мляко, което е сигурна закваска в нашата къща е Равно поле 3%, но не 3.6, само 3.
В по - високите проценти явно вече живата бактерия е подменена със сухо мляко.

# 96
  • Мнения: 3 810
Сега питах мъжа ми и той каза, че щом започнело да се надига млякото, значи са измрели бацилите. Аз не знам колко е вярно това и ще се радвам, ако някой се включи с повече информация по въпроса. Наистина си е притеснително... Rolling Eyes
92 do 95 гр. е достатъчно за да измрат бацилите. При 100гр. течността кипи.
...
В по - високите проценти явно вече живата бактерия е подменена със сухо мляко.

Някои хора даже не гледат какво пишат... Rolling Eyes

Радвам се че видях сравнително ново изследване на сиренА, макарче това което купувам го няма. Старите изследвания бяха от 2006, а състава е възможно да се променя почти всеки месец- важи за почти всички хранителни продукти.

# 97
  • Мнения: 743
Здравейте,момичета!Заквасвам мляко от почти година,от тогава не съм си губила закваската.Моят малчо изяжда по 1 буркан всеки ден.на всеки 5-6 дена купуваме по 7 литра мляко и заквасвам 10-тина буркана Grinning.Може друго да няма,но в хладилникът ни винаги има мляко,сирене,кашкавал,масло  и яйца!За съжаление,малчо не хареса домашно направеното сирене,затова правя само мляко. За да се получи хубаво първото мляко и ако ползвате купешка закваска,тя трябва да е с масленост ,не по-ниска от 3.6 %.От млекаря знам,че трябва да заквасиш 3-4 пъти,за да ти се изчисти млякото от добавките,които съдържат купените кисели млека.Стигнала съм до извода,че ако млякото се закваси по-горещичко,млякото става по-кисело,и обратното-по-хладко заквасеното(но не прекалено хлако,не се получава,както и съвсем горещо),става не кисело,даже сладникаво.
Противно на писано до сега,аз ще кажа,че винаги когато заквасвам,като гребна с лъжицата се старая,млякото да не е разбъркано,а да стои право в лъжицата,и като го сложа в буркана при прясното,правя само 1-2 -3 кръга с лъжицата вътре,не бъркам повече!Баба ми бях виждала така да прави,и  на мен винаги ми се получава супер.Първият път пробвах(бяха ми казали),да смеся предварително закваската с малко прясно мляко,за разбъркам хубаво и така да изсипя в бурканите.не ми се получи.

Последна редакция: нд, 30 май 2010, 10:29 от rozi-maxi

# 98
  • Мнения: 4 401
Аз съм забелязала,че ако сложа повече от супена лъжица закваска на буркан прясно мляко става по-кисело,а като е точно лъжица хубаво.Но ''твърдостта'' на заквасеното мляко не зависи от количеството а от качеството на закваската.

# 99
  • Мнения: 0
Добър ден. И аз подквасих мляко , не се лъжете да ползвате мляко от магазин , защото в киселото мляко слагат брашно , нишесте и тем подобни гадории а  прясното го разреждат с  вода и няма нищто да се получи. Аз купих мляко от една бабичка на пазара 2 литра прясно и една кофичка кисело. Първо сварих млякото , после го сложих в 3 копмотени (от 2литра хартиса ми мляко за пиене ) , оставих го да поизтине - не съм мерил температурата но беше такава че като хвана буркана беше горещо ,но се търпеше без да си дръпвам ръката, така не правете грешката като мен да слагате млякото за подкваса (киселото мляко ) както аз направих -сложих   около 3 супени лъжици и половина в стъклена чаша и я сложих на газовиа котлон малко да стопля закваската -чашата се спука на 5-тата секунда та се наложи да събирам млякото от котлона тъй като като остатъка от киселото мляко подщи го бях изял но нагодих нештата . разпределих млякото по една супена лъжица във всеки буркан и го разбърках хубаво и го сложих в кашонче завито с одеало до сутринта . Стана перфектно с нормлно кисел вкус и много добра плътност и каимак отгоре. така че купувайте мляко само от бабичките на пазара не от магазина .

# 100
  • USA
  • Мнения: 675
Записвам се да ви следя. Тепърва започвам да квая мляко вкъщи, та имам нужда от повече информация Simple Smile.

# 101
  • Мнения: 299
Здравейте!!!!!!!! Какво ви е мнението за кисело мляко за деца Сердика?

# 102
  • Мнения: 3 810
Доближава се до истинското. Не е сладко като на Данон и децата не го харесват твърде, но пък е кисело мляко.

# 103
  • Мнения: 299
Благодаря за отговора, ще пробвам с малко захар и бисквитки мойта хубавица дали ще го харесва, за мен е важно да е малко поне истинско к. мляко ;0

# 104
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Някой знае ли от къде в София може да се купи Селско кисело мляко /с оранжевата капачка/ и мляко Чан?

Общи условия

Активация на акаунт