доктора ми каза да отслабна

  • 2 300
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
Забременях с близнаци (двуяйчни) при ръст 170 и 75 кг. още на втория месец откакто спряхме да се пазим. Две годни яйцеклетки, отделени в 1 цикъл иоплодени съвсем отделно, даже може би през 2-3 дни ( по думите на д-р Мазнейкова).
Завърших бременността с 97.5 кг. Не мисля, че ако всичко друго е наред килограмите са проблем.  Confused

# 16
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ами ти си си била почти нормална, аз съм висока също 170 см, но в момента съм 91 кг, което е далеч от твоите 75, които всъщност съм си поставила за цел!
Simple Smile Wink

Много сладки бебета....

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Стас аз съм за трайното и бавно сваляне на килограми. Недей с тези резки сваляния....нито с глад. Поспортувай малко...спри сладкото и мазното и хляба / само черен ако ти се яде/, салатки...до обед плодове например...на обед една салатка с пишелко например а вечер само салата....или нещо такова. Ще видиш, че резултат ще имаш много по-добър и траен.
А между другото на мъжа ти правена ли е спермограма Rolling Eyes Нали знаеш, че е най-добре да почнете от него.

  Ние със спермограма започнахме, тя е отлична ако може така да се изразя. Но за съжаление моя цикъл не е вред един път е 35 дни друг път 27-8, трети път 50 и т.н. мога да ви изпиша по това цял роман, а и от там идва проблема с овулацията, и затова си мисля че май май доктора ще се окаже прав, но ще видим, аз по принцип хляб и сладко не ям кой знае колко, нито мъжа ми в месеца поне 1-2 пъти купуваме хляб, тестени закуски също много рядко ям, но затова си мисля че диетата ми трябва да е малко по-драстична, иначе и аз предпочитам по-бавно да става, но на този етап ще пробвам с нещо по рязко та да видим до где ще се докарам.

оххх, малко дълго стана, но ме извинете Crazy

# 18
  • Мнения: 9 093
С драстична диета ще свалиш килограми, но ще нарушиш много други неща в организма си. Проблемът не идва от наличието на някакви килограми, а от проблемите които те пораждат. С драстична диета може и да махнеш килограмите, но вместо да махнеш и породените от тях проблеми, ще създадеш нови Confused Решението обаче си е твое.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
Но за съжаление моя цикъл не е вред един път е 35 дни друг път 27-8, трети път 50 и т.н. мога да ви изпиша по това цял роман, а и от там идва проблема с овулацията,

а хормоните как са?  за поликистоза има ли съмнения?
тия цикли, дето ги описваш, съм абсолютно убедена, че не са причинени от 8-те ти килограма в повече!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Но за съжаление моя цикъл не е вред един път е 35 дни друг път 27-8, трети път 50 и т.н. мога да ви изпиша по това цял роман, а и от там идва проблема с овулацията,

а хормоните как са?  за поликистоза има ли съмнения?
тия цикли, дето ги описваш, съм абсолютно убедена, че не са причинени от 8-те ти килограма в повече!


 хормони не съм изследвала все още, следващия цикъл това ще правя, но за поликистоза няма съмнения, категоричен е доктора.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Това за хормоните си го решила добре...виж и хламидии, цитонамазки, микробиологии....и т.н А между времено си сваляй килца...ама не драстичнооо Naughty Инак може да си разбъркаш хормоните.
Успех и пиши какво е станало с хормоните Hug

# 22
  • Мнения: 4 399
Да ме прощава твоя доктор, но дали имаш ПКЯ не може да се каже без хормонални изследвания. А категоричен ама въобще не може да бъде.

Хормоните е хубаво да ги изследваш в цикъл в който не провеждаш диета. Диетата неминуемо им се отразява и може и да не видиш реалната картинка. След като имаш наднормено тегло и нередовни цикли, би трябвало да изследваш също глюкоза, инсулин и да си направиш тест с обременяване с глюкоза за да са ти пълни изследванията.

# 23
  • Мнения: 637

 хормони не съм изследвала все още, следващия цикъл това ще правя, но за поликистоза няма съмнения, категоричен е доктора.

Стейси, ми това да си изследваш хормоните съм ти го казала отпреди една година, мисля. Не може да имаш неправилни цикли, да те стимулират и да не се интересуваш от хормоните си. Е, явно може, де, но аз не го разбирам.  Confused

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187

 хормони не съм изследвала все още, следващия цикъл това ще правя, но за поликистоза няма съмнения, категоричен е доктора.

Стейси, ми това да си изследваш хормоните съм ти го казала отпреди една година, мисля. Не може да имаш неправилни цикли, да те стимулират и да не се интересуваш от хормоните си. Е, явно може, де, но аз не го разбирам.  Confused

 Мели, миличка, права си знам, но аз нали все отлагам и затова стана такова забавяне, но от следващия цикъл и като се върна от моренцето започвам пак изследвания с нови сили, преди месиц си додох малко почивка от всякакви видове изследвания, фоликометрия, БТ и хапчета, психически се бях изморила, но сега се поуспокоих малко и съм готова да продължавам на пред, а доктора ми каза че от септември ще почнем и нова терапия и нямам търпение да се запозная с нея. Посто исках 2 месеца психически и физически да си почина от всякакви видове изследвания и следене на цикъл.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 956
И аз не мисля, че тези килца са ти проблем.
Преди години, когато забременях бях 165см/75кг и цикълът ми никога не е бил редовен на 35-60 дни.
Бременноста ми мина сравнително добре и родих прекрасна дъщеря, която вече е на 12 г

Преди 2 години ме оперираха за тумор на щитовидната жлеза и хормоните ми са тотално объркани  Sad и станах 90кг  Shocked
Независимо от това миналата година забременях (без да искам Embarassed), но не задържах детето, тъй като трябва да минат наколко години след операцията.

Затова ти казвам, да не се притесняваш за килограмите (които изобщо не са толкова много) и да продължаваш с опитите.
А мъжът ти ходил ли е на преглед и изследвания?

# 26
  • Мнения: 637

 хормони не съм изследвала все още, следващия цикъл това ще правя, но за поликистоза няма съмнения, категоричен е доктора.

Стейси, ми това да си изследваш хормоните съм ти го казала отпреди една година, мисля. Не може да имаш неправилни цикли, да те стимулират и да не се интересуваш от хормоните си. Е, явно може, де, но аз не го разбирам.  Confused

 Мели, миличка, права си знам, но аз нали все отлагам и затова стана такова забавяне, но от следващия цикъл и като се върна от моренцето започвам пак изследвания с нови сили, преди месиц си додох малко почивка от всякакви видове изследвания, фоликометрия, БТ и хапчета, психически се бях изморила, но сега се поуспокоих малко и съм готова да продължавам на пред, а доктора ми каза че от септември ще почнем и нова терапия и нямам търпение да се запозная с нея. Посто исках 2 месеца психически и физически да си почина от всякакви видове изследвания и следене на цикъл.

Стейси, няма лошо да си починеш. Пожелавам ти   Nature Sunny,   sport027 и  1dating през лятото.

После, като седнеш да го мислиш пак сериозно, искам да осъзнаеш следното - в медицината има ред, първо диагнозата, после лечението. А не обратното. Нито пък първо лечение, после друг вид лечение. Не е правилно, разбери го.

Хайде, слънце, приятна почивка! И да отслабнеш, ама малко, ей! Не драстично! Heart Eyes

# 27
Неизвестно защо и моят гинеколог ми препоръча да отслабна - висока съм 165 см и тежа 60 кг. Консултирах се с диетолог, за да не правя глупости с някоя драстична диета и се оказа, че изобщо не ми трябва да отслабвам, по-скоро да променя начина си на хранене, да не се наливам с кафе и други такива.
Теглото ми не е наднормено, но според гинеколога не бива да допускам да качам килограми, защото пия и хормони.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 841
Благодарение на кадърни доктори (да са живи и здрави) и доста хормони от 62 станах 72+....спрях отдавна да ги меря, да гледам какво ям и ето сега съм бременна

# 29
  • Мнения: 3 376
Не може да имаш неправилни цикли, да те стимулират и да не се интересуваш от хормоните си.
Добре де, извинявайте, че сега ще врътна темата в страни от оригиналния топик, но: каква може да е причината за ненормални цикли, ако хормоните са наред? Моите репродуктивни хормони си бяха съвсем в норма, но въпреки това цикълът ми варира от 32 до 48 дни.

Общи условия

Активация на акаунт