Из Магреба се разходете и приятели си намерете!9-а тема

  • 15 599
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 100
Далче, миличко, ето нещо хубаво за теб. Баш от Алжир. Не знам, кара ме да се чувствам много специално тая песен. Рядко намирам стойностни песни в нета, но тая е една от тях...

http://www.youtube.com/watch?v=g7pxv7umPEQ

Слушала съм много пъти различни разкази за наглостта на някои гости, и всеки път не мога да се начудя... Как е възможно!! Спомням си като малка с баба отидохме на гости у сестра и. И жената ме почерпи с локум. Попита:"Искаш ли?" А аз съвсем малка, казвам "Па дай"  Laughing Жената почерпи, и никога няма да забравя баба как ми се скара след това, и ми каза, че се отговаря "Благодаря, имаме вкъщи". И от тогава, разбира се дори когато не сме имали, аз се научих да отговарям така. Дори сега, понеже аз съм много пощелива, все ми се прияжда от чуждото, ама като ме черпят винаги отказвам, а после отивам и си купувам същото  Joy Луда работа, ама така съм възпитана. И като слушам как плюват в динята, ровят в багажа и как ползват без да питат... Е НЕ!! Прекалено ми идва!!  #2gunfire

Шаки, това все едно разказваш за България - място за инвалиди... паркирани всякакви коли, но не и за инвалиди... нашата имаше навремето такъв статус, никога не сме се възползвали от тая привилегия... Ама и тук като е написано едно, все едно обратното е... Навсякъде има хора и хора.. Rolling Eyes

# 271
  • Мнения: 126
Привет милички ми магребинки   bouquet

Смисъл няма Шеки-....знам,усетих и разбрах!  Стана Провокатор в техните очи....
А,както казва Албичка-да си гледам Кефа и Живота....  bouquet Hug

Събота-ден за пазара на Барбес!
Да се напазарува за цялата седмица трябва,че е на сметка.
Добре....ама Раянчо отворил хладилника снощи-тихомълком...
Не сме го усетили.Ставам по някое време през ноща и се блъскам във вратата му hahaha
Сега ,като работи издава странен звук-пътник е Joy Joy Joy

Ра-мерси много за Прекрасната есен

Аз ще ви поздравя с нещо-което ми харесва.Не е арабско,ама мелодията ме Вдъхновява!  bouquet
http://www.youtube.com/watch?v=dJAXYDY9eYU&feature=related
Angélique - No Second Chance

За вас едно голямо  Hug Hug Hug от все сърце. Искренно се радвам,че виртуално Ви познавам-всички,БЕЗ изключения  bouquet

# 272
  • Мнения: 110
Добър ден!

хахахаххахах, дала, не се сърди, ама ми стана смешно, че твоят син отворил вратата на хладилника. Не се смея на тебе, ами на това,че човека направил инвентаризация. Е, дано се оправи от само-себе си, че голямо отваряне и затваряне го чака още, щом като Райън проявява интерес.

А пазара на Барбес ... даа, колко колоритно и бутаница, все едно си в някоя бивша колония - в този смисъл, аз ти помахвам от бившата колония.  Hug

А ние сме заровени в документи за проекта. И открих едно нещо ... хайде, открих е силна дума, но .. тук нали са малко неграмотни и ориентирани към дома най-близките и като правим план на дейностите - трябва да го изпратим за коментар, което може и да значи неодобрение... те казват "И Рамадан - пишете го почивка и тук да карате!" И ние: "ама КАК, кой ще ни пусне един месец?" и отговора е"Ами празник е!"

И пак си казвам ... ето специално някои близки, средата на живот така ги е направила - да си мислят, че светът се върти около тях.

А и като попълваме и коментираме, и тук в този свят, който много хора мислят за "мъжки", ми казаха ... "Ами то постиженията на мъжа се дължат на жените!"

И с това признание пожелавам на всички вас приятен ден и отивам, че тестото тръгва да ме гони!   

# 273
  • Мнения: 110
както каза българистът и дома "питки пика" .. такаа, опекохме питките, малко наблягаме на ясното, артикулирано "и" в думата.

Тук по къси ръкави на улицата, ох, добре.

Иначе си говорехме .... нямаме гости, да не повярва човек, самостоятелно си ядем, ама аз казвам, че ще взема да дойда с най-износените дрехи и чанти и несесерчета, а мъжът ми обяснява, че свои дрехи не трябва да нося, а да е пълно с джундурии и подаръци за натам - пратилно мислене де, а сукмани и рокли - да взема оттам. Между другото, едни много обикновени панталони намерих на пазара ... черни, ама много сполучлива кройка са! Ще си купя.

А за моите дрехи, той казва "ама и със старички дрехи не става, понеже ще кажат "тази пък, европейката как ходи!" А новите неща - ми ги искат, или направо ..."това много ми харесва!", затова живеем като в катун- дрехите и нещата ни се прибират в найлонови торби, или има решение - стаята се заключва като има гости - стаята за спане де.

Има едно нещо обаче, което се пази ревностно - много обичам тъмносиньо като дрехи и аксесоари, и преди свеки ми казваше, че е тъмен цвят, да не съм носела... и като се пооблякох, каза "Да, отива ти този цвят!", затова тъмносинята гама не я даваме - мои неща тъмносиси не се пипат!

А днес сме с едни чехли назад - ама те бяха оставени за взимане!  Joy hahaha                   

# 274
  • Мнения: 110
  Привет,    bouquet

   Кате, не се учудвам, че нощно време  има ''пазаруващи''   Joy. То да беше само в Мароко... Има ли ''крадливи души'' наоколо, където и да си- пак няма да те подминат  Naughty . Преди няколко години отмъкнаха един куп неща от простора  ooooh! (повечето на брат ми бяха), а проблеми не сме имали до онзи момент. От тогава- никакво оставяне навън   Naughty . Местим или на терасата или на тавана, (които е огромен и зимно време си простираме там) но навън нищо не оставяме   Stop.
 Иначе това взимане от родата ... мисля си, че в такива моменти мъжът трябва да се намеси.   Peace  Отива се там с цялото възможно уважение към хората и традициите на това място, но къде оставаме ние в такъв момент?  newsm78
   Далка, май и хладилника ще трябва да обезопасяваш.  Joy  Напазарува ли?
Аз реших да ударя ''братско рамо'' и да ти кажа какво означава мутбайк (нали така са ти викали?!), но......моят човек каза, че нямало такава дума.  newsm78  Гадахме да не е мубарак или нещо подобно (аз дори му подсказвам, че е вид птица   Joy ), но никакъв резултат. Накрая му казах, че в Оран го използват и той: ''а, те там кой ги разбира?!  Grinning  Имат един куп думи, които само те си знаят!''.  Така, че вероятно е на диалект тази дума.
  Шеки, запалил е на четвърт любимият, а?!   hahaha  Кибритлий са те.   Heart Eyes Тази случка пред болницата ми напомни за една подобна (т.е. със същото пожелание  Joy  ) на която присъствах, но героят беше наш приятел- алжирец, опитващ се да ухажва моя приятелка. Бяхме на концерт на открито, когато някакъв започна да и хвърля погледи (доста настоятелни). За зла участ човечеца тръгна след нас, а мъжете се бяха отдалечили напред и... пак подхвърля някакви изречения. Кога се обърнаха, кога дойдоха до нас,   ooooh! кога оня изчезна далеч  hahaha .....така и не разбрах. Помня само как нашият човек го изпрати с думите: ''искаш ли да свършиш купона в болницата?!''    Joy Joy Joy

# 275
  • Мнения: 110
Вече мисля споменахме, че магрибци /и не само те/ обичат да похапват и са ценители на сладкото. Още повече, неща,  донесени от Европа са много ценени и се показват, ако са за показване или се изяждат съвестно.

Така и аз, този път, нямах време да избирам много много какво да купя, а и сме отделно, но все пак, очакват шоколади, сиренца...

Честно, едните лакомства ги взимах сутринта в един петък, в София валеше сняг, не беше почистено, а до нас има денонощен супермаркет, даже отиването дотам ми отне половин час, но преминах бързо между стелажите и взех ... сладко, топено сирене и най-вече ... еднн сламки има - изкуствена работа са 1000000%, но много сладки.

В самата сламка има топчета с различен вкус и като смукнеш мляко - студено, придобива вкус на банан, мляко с какао...

Топените сиренца в кутия също са ценени - раирани кифли, печени картофи, задушени картофи с ким, копър и топено сирене...

Та награбих аз сиренцата и в бързината - съм взела едно със шунка. На касата видях и го смених.

Другата работа бяха бонбони от една белгийска фирма - дюк д~ор. /Откога ги къткам... от поне 3 седмици, не ги ям, пазя ги/

Имат хубави шоколади и бонбониери, но бонбониерите са направо ювелирен размер - не са за наяждане!

Има едни бонбони, наред със всички, в вкус на шам-фъстък. Този шам-фъстъчен вкус е любим на местните - данон има местен продукт - такова кисело мляко - никак не ми хареса....

Та аз получих поръчение:

1. само от тези бонбони да нося....как да стане, в кутия от по 10, да отделям само щам-фъстъка....то има ентусиасти ще ми помогнат - да се изядат другите, хахахаа

2. за топеното сирене - само от един вид - с маслини - това поне е лесно.

Аз да взема да си договоря по-ниски цени на самолетните билети, или някакви мили да ми дават - хоп през Брюксел за шокита... да не говорим - има един бял с нуга - не се хапва според мене, или само с горчиво кафе, ама.....отиде в небитието, после в София за сиренца с маслини и ръц в Магриба!                 

# 276
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
айде да се разпиша, Hug Hug! днес  много се натоварих, от сутринта линда на градина! юрнаха ме две торти да правя  и заминаха по предназна4ение, другият път без форма за торта да не ми искат нищо, голямо мазало е така! три крема  да ги стягаш! както и да е, върнаха ми жеста в фурми и едни местни, свеар ги знае, батбут и ушите на кадийката, ама не сладки!от другата, дотук не знам отзиви, но ми донесоха  брик по тунизийски и фтира с  подправки и лой, лютооооооооооо! 4акам да не се покажа  ламята, да  ми го стоплят и ако иска някой да си 4опне, леле, днес дори съм добра!заедно с цялата галимация ,4истене и пране! ама далка има проблем с  хладилника, аз с пералнята, дали прекалих с праха  и като наизлиза вода и пяна, та  отворих пълна пералня и наводнението да подсуша! ве4ерята подготвих, после  що съм гроги, ама имам лост да гледам и 24 4аса! тогава ще кълбу4на, 4е линда утре я искат 8 в градината  и направо съм на нокти! с автобус ще я водят някъде си ,децата, ама къде, отколко до колко никой не знае ,аз пак баба ванга ли да го играя, искам да иде някой с нея, ако не съм аз! като им знам организацията, направо ще ми загубят  блекутата! тя е блейка безподобна! ooooh! Thinking
кате, къде си сега? не разбрах по план ли си или отложи? newsm78
далке, не знам за  хладилника, но дано му няма нищо! Praynig Peace

# 277
  • Мнения: 110
марси, няма отлагане! Примъчня ми, а и да си ползвам билета, да се видим. Ето сега, помага Господ, и Страсбург ни развесели, на 06.03 ще си купя за там билет ... Пък и дава ли някой да се скатая .... ама всички спят на закрито де, по двора няма бивак!
     
аз пък торта не се хващам да правя ... как ги майсториш такива?
Браво, като са връщали подаръци, значи си майсторка ти!  Heart Eyes

дала, какво стана с малкият кухненски инвентарист?   

марси, УТРЕ на детска? Ти ще ходиш ли наистина за придружител?

     

# 278
  • Мнения: 126
Без хладилник съм...това е!
спря! #Cussing out

Момичета -напазарувах и се прибрах капнала от умора!
И телефона презънява-от Алжир
Възхитени от подръците  #Crazy  и питат-а аз какво искам?! #Crazy чак се озъбих като чух.
Не очаквах-та и не отговорих.Сега си мисля-ще им кажа,че детето ми скъса синджира и ...го загубих.Сериозно! Ей,онази ръчичка дето Ви се хвалих....как?!кога?!-не разбрах.Знам само,че е носих-а вече не е на мен...
Та-ще си поискам-...м?Как мисилте-дали ще стане...или да не се хабя и натам!


Албичка-мутбайк било птичка,която когато се прибирало Зърното -хвърчала и яла от него  newsm78
Не знам-и на български дори как се казва. newsm78

# 279
  • Мнения: 110
  Момичета,
 На 50км. от мен хората ходят на плаж.   newsm78  По новините даваха репортаж как се къпят и слагат слънцезащитен крем.   Joy  Не била студена водата....  Thinking
Миналата година беше същото.
 Забавлявам се да наблюдавам местните.   Wink При първият по-топъл ден са на плаж, а при леко застудяване- веднага слагат шаловете.   ooooh! Майтапила съм се с някои от тях как ли щяха да се обличат, ако са в Бг на минусови температури.  Thinking

   Дала, дошло му е времето на хладилника сигурно (освен ако някоя малка ръчичка hahaha  не му е помогнала за това)
   Кате и аз исках да те питам къде се намираш.   newsm78 Стягаш армаганите значи....имаш опит вече.  Peace
   Марси що не снима произведенията ти да им се порадваме виртуално.  Grinning
   Шеки, Delta, Bliznacite, Yellow girl, Eye of Ra, останалите?

# 280
  • Мнения: 110
Алба, тихомълком мръднах за броени дни да се гушна в конника и на 02.03 тръгвам за България: както си ми беше билета, преди извънредното връщане. Много ми стана мъчно! То понякога след като изпусне нервите някой и забърка каша и после съжалява, че и при нас така.

Наистина. И на двамата ни примъчня, и на другите... Хубаво, че се завърнах. Имах възмогност сега, че после мисля към края на април и за по-дълго: 3-4 седмици, но да видим как ще се наредят нещата.

Та събирам вече поръчките за България и където ще ходя ... насам към шоколадите... това с весело чувство го казвам, както и за сиренцата. Да сме живи и здрави. 

# 281
  • Мнения: 110
  Кате, убедена бях, че си в Бг и подготвяш поредното пътуване към Мароко.   Joy
Както и да е. Важното е, че си при любимият човек и се чувстваш добре.  Peace  След проблем любовта е най-сладка, нали?!  Wink    Затова тук казват (и не само), че между мъж и жена пръст не се слага, т.е. там работа никoй няма.  Naughty  Вие си знаете най-добре как стоят нещата и как да ги оправите при нужда.  Praynig
  Наслаждавай се на оставащите моменти  Peace

# 282
  • Мнения: 100
Албичка, тук съм. Занимавам се с наука, а в почивките - с ето това...



И съм на вълна ето ТОВА

Kате, кажи кои са тия шам фъстъчени бонбони, няма да стане реклама, няма страшно!! И аз обожавам тоя вкус. Донеси ми едно кисело мляко на връщане....  Mr. Green
Ако знаех, че заминаваш, щях по теб да пратя едни неща на моя авер. Нищо, пак ще нахраним Български Пощи!! Laughing

Целувки на всички, утре ще изчета подробно писанията ви.
 Heart Eyes

Ах, пропуснах, Честит 1 март!!

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 03:17 от Eye of Ra

# 283
  • Мнения: 110
Рали, довечера ще ти пусна на мейл "експеримента". А за шам-фъстък... апа, обичаш ли този вкус? Ще ти взема тогава - има тук такива измишльотини - кулинарни. Честно казано, чета тук как Шакира много внимава каква храна дава на щерка си и дори със захар не й купува... и съм твърдо убедена, че и детската серия на данон - млекцата муфид, са със захар, макар, че не трябва да е така, но на мен ми се виждат много сладки.

Хайде от вчера още една уникална случка: цял ден сме сами /нямахме гости/  и си готвихме каквото си искаме, а именно - постна леща - зелена - направихме я по-гъстичка и като индийската дал макни - с повече подправки: както ние я обичаме.
Другото - топли батбути и малко картофи, задушени и с топено сирене ... хляб и картофи, ама това е.... за десерт - крем-карамел.

Та ни питаха "Какво правихте ... естествено и това значи какво ядохте?" И мъжът ми казва, че най-после - хапнахме постно и вкусно ...и коментарът беше "А като бяхте у нас, ядохте месо!" и ние  Shocked Shocked Shocked 

Мъчи ме гадно главоболие. Пфууу, затова съм се вдигната по нощите.         

# 284
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Честита Баба Марта- момичета- кокичета Hug
Да сте белии и червени- весели, засмени!!!

Албичка, ей мЪ на цъфнах да ви вържа Мартенички уж рано, пък то
Оченцето на Ра сън не спало Hug да ни поздрави Winkпървичко Grinning


Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 07:56 от DELTA_DELTA

Общи условия

Активация на акаунт