Из Магреба се разходете и приятели си намерете!9-а тема

  • 15 601
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 90
ПОпаднах веднъж на бойното поле, гадния вуйчо се дотресе с жената и чаветата по ред на номерата,като аптекарски шишета наредени + бебе на 6 месеца и пак бременна  / а уж казват, че докато кърми жената не можела да забременеее, бабини измислици ;  машалла, плодовита кюрдка/  Mr. Green 
Хехехехе глупости ,кой го каза това ,тоЧно по тоя наЧин са забременявали толкова много жени , тук като родиш  ти дават противозаЧатъЧни ,ама те нялаи навика да пият  #Crazy...

Етърва ми (мароканката) уж големи проблеми със забременяването имаше ,за 5 години 3 деца роди  #Crazy ,а на мен викаше инЧаалаххх и ти Ще имаш ,да имам ама ако бях Чакала инЧалаата можеше и да нямам сега ,нали ?Та тяхното слонско спокойствие май ги прави толкова фертилни ,незнам  Rolling Eyes

Катя Мароко кат гледам и ти не си изживяла лесно гостите .Аз кат казвам на мъжа ми за приклюЧенията ми с неговата рода ,той ми вика ти си си виновна ,Що ги пускаш  #Crazy,ами хубо другия път Ще ги напсувам белким се светнат ,то с такива хора трябва да се държиш като хамалин ,Че да разберат намека  ти ...

Шилан не знам кво да кажа просто ,такива нагли хораааа ,абе те няма никакво Чувство за лимит,никво възпитание и наЩи са таъййй недерталци  ,нямам думи .Направо тук трябва да си раздаве нобелови награди за издъжливост на гостите ...

# 256
  • Мнения: 126
Здравйте мили ми магребинки Hug

По-добре съм вече-пия упса , краката в топла вода и капка за нос от Бг-ксилометазолин ....утре съм бомба вече.
Зверо съм голям обаче и аз....то,затова моя ми вика че Не съм европейка-те ,като боледували и една седмица на легло лежели
а аз -като Шамо...съм била Joy Joy Joy-айде..как пък не,да лежа и да се тъкалям като тьофлек,за да му изглеждам по-женственна... Joyей,ама и мъжете имат едни представи понякога.....нямам думи!

Шиланче-и аз го заблезах товас децата в Оран....търчене,викане-а!!!и друго забелязах-умират си да се наричат с някви определения-ама абсурдни....Например-гжелгъд...това било глава на котка,или гудайма-неква с трева,тет дьо базелуф-овнешка глава.....и това са обръщения към деца.А на мен ми казваха-мутбайк..няква птиа било-ма не схванах каква?! ooooh!
А френските дечица са едни Свити-седи,в колчката-а 2 години-с пампес и с биберон в уста...седи със свити юмруци.Те са така-тихи,потйни-као змийчета обаче хич като не очакваш и скачат....

Албичка-моя ,нали е безработен сега.И тук-студ и не може да си чатя по скайпа.....Все е сещам за теб  Hug

Шаки- като тръгнеш...да ме бутнеш на лични..че съм шемет нещо напоследък.....да се видим.Ето,и Венито писа че иска....

Марсинце-да оздравява твоичкият...толкова ти е добър съпруга-златен ти е,да знаеш!  bouquet понякога се чудя как такива вампове-майки ...ама айде и аз дане напища поредния бисер.Ама ..какси делят децата тия ора бе  newsm78-все единия син е по-по....

Делтичка  Жълто момиченце -странни са Ви,нали?!Аз вче три години...и не мога да им свикна.А моите не са до мен-и командват о разстояние по-яко даже.то са едни презвънявания....
Днес се замислих-и за какво им са тия ев.дрехи?!-само ги продават..да знаете?!те само  Money Money Money знаят
Няма танци...ала-бала,те моите са все яко охранени-не им се вързват ни прашки,ни дънки....ама щом искат-без значение на размера newsm78-значи?!продават ги...

Наде-много ми е приятно присъствието ти  bouquet Поздрави Принцеска  Hug

Близнаци-благодаря за прекрасната песен...добре че ми обърна внимание да е чуя-от одеве си е въртя  Hug

Оченце-къде си душе?! Дай някой поздрав пак за душата...Инересно ми е да те прочета и като стихове-разпали ми любопитството.Аз най-накрая се престраших-и вече,с моя си профил-сложих!

Белче-радвам се че и ти се върна  Hug  bouquet

Ей,липсва ми интеректа на Мента   bouquet Hug
Остроумието на Петя  Hug  bouquet
Чистосърдечето на Крис -как си Криска,бебчо расте ли? Hug  bouquet

Белбейче-мисленно съм с теб-където и каквото  Hug  bouquet да правиш.

Свеарче-прието!не обещавам,сложно е вече....но ще опитам да направя нещо!

Деси-срам ме е да си призная-затуй тук-сред свой....до кривата круша стигнах с арабския....не ми е сега момента-не мога да се съсредоточа продуктивно...

На всички магребинки голямо  Hug Hug Hug

# 257
  • Мнения: 610
Дала радвам се че ти е харесала песничката.
Прочетох стиховете ти ......останах без думи   bouquet  направо настръхнах докато четох.....надникнах в душата ти  Wink ... сега си спомних , че в началото когато влезе в Арабската тема , беше споделила че пишеш, Благодаря ти че ги публикува  Heart Eyes   bouquet

И на мен ми липсват Мента и Петя  Hug   bouquet

# 258
  • Мнения: 610
Добро утро момичета , днес закуската е Мароканска , заповядайте  Party



Белбейче пиши как си  Hug

Аз отивам да  1dishes newsm79 wash

Хубав ден на всички   bouquet

# 259
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пу първа, ако успея на закуската! страхотно е на тази тераска, аз имам място на тарасата за една къща, но шефа е друг и не си давам зор!
далке, продават,мама! аз съм пренесла що бутикови костюми, 4анти и обувки още преди да се запозная с тях наживо ,никога не ги сложи, колко рокли за коктейл, козметика и парфюми!сега беден ганьо няма и са много сърдити хахаха! Mr. Green
после ще пиша,4е с туй всекидневно вадене и 4истене, направо се сдухвам преди да стана! Sick

# 260
  • Мнения: 110
въобще не се сетих, че могат да продават подаръците от Европата /дрехите/, но пък още ми е много много ново впечатлението ... а и не съм носила толкова много неща тук, а и хората са различни.

Да сме живи и здрави, ще видим какво се случва след някоя-друга година.

За мен все още е странно как така може някой да си купи нещо - за хапване ... каквото си поиска, и да седне на масата, заедно с всички останали,  да си го изяде без да предложи на околните... може би защото като им предложиш, те си взимат по много и докрай - докато не свърши, а не казват възпитано "не, благодарим!"   

   

# 261
  • Мнения: 126
Привет момичета  bouquet

Ето какво  ми се случи
пиша отскоро и във френската тема...Няма да преразказвам-
Четете
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371851.new#new
Една съфорумка-Шомон ни в клин,ни в ръкав..след като се представих и на Профила ми ясно е написано-и Алжирреши да напише ето това
Ще ми се да взема отношение по темата за расизма,която се подхванали-нали като бъдещ социолог, точно такъв изпит държах наскоро ,но ...
Само една случка ще ви разкажа пък вие си решете кой прав,кой крив...
Сградата на У-тета в Кретей е новичка и чистичка с много голямо аварийно стълбище.Коридорите към това стълбище имат големи противопожарни врати,които абсолютно винаги трябва да стоят отворени и пространството около тях да бъде свободно.Идеята е,ако на някой от 7-те етажа избухне пожар,хората да могат да се евакуират по стълбите бързо.
Но преди няколко години тези стълби и врати са се превърнали в ябълка на раздора...
Група студенти-мюсюлмани ги превърнали в джамия.По няколко пъти на ден затваряли всичките врати, за да се молят.Когато управата на У-та ги уведомола,че актът им е незаконен и опасен от гледна точка  на безопасността,У-та бил обвинен в расизъм.Няколко месеца минали,докато стълбите започнат да изпълняват единственно прякото си предопределение,което не минало без тусове и нападки

без да разбирам Защо?!

Отговорих и-
но Съфорумката набляга на факто че Хората са Мюсюлмани и чистите и нови стълби са затворени от тях,за молитва! 
Идеята е-както се осигурява место за молитва на нас-хрстияните в болници и учереждения,така и да се осигури место за ДРУГОверващте,които практикуват релгията си.

Само не Схащам...това в какъв РЕД на мисли ...беше Написано и Споделено Тук- 
За всеки случай-никак не направи Чест на написалият го
Аз пък ще го споделя в темата-при арабските мами....просто като Чист пример на Дискриминация и Расизъм-от родно бг.ниво
това е за втори път-след цинизма ..по повод брат`чедите на Зидан
Ще уведомя моератора...

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 13:41 от dala

# 262
  • Мнения: 110
RE

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 12:46 от akhyal_katya

# 263
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
кате, какво е туй бре, рееееееееееееее! има до  и ми! какво стана? я, по-дълго ,4е днес съм се метнала на метлата и както съм хрисима....! да ви се опла4а не  ми хвана боята, с4упих 4аша, ама защото се раз4истих като за пролетно, ама мини, то пролетното ми ангажира една седмица!нищо,4е живея на  едно летящо килим4е  място!
изкарах вси4ко, дето мухъл, влажно,ами пак ни проте4е на главите!много дъждове бяха и пак утре го дават!  с белината  по стени и дето успея да  стигна! вадих бурканите с подправки, 4инии премих, 4аши, (тука умницата като ги набута една в друга за пестене на място и хоп на пода за късмет)!сега  ще повторя пак боята, ако не стане, аз нещо не съм таман!

# 264
  • Мнения: 914
Марси    аз   от години   се  качвам  и  слизам  по  сгъваема  стълбичка

с парцала хем  степ  хем  чисто   hahaha

хайде  чакам  те   ,ше  меся  милинки  и  ше  съм  на  среща

делта     bouquet

Далка    bouquet

Шаки   ,да  не  се  обидиш  но  това  Ин  шаа  Алла   се  казва  винаги   Peace  знам  им  манталитета  и  разговорите  и  интонациите  затова  те  разбирам  но  като  израз  не  е  лошо  Hug

# 265
  • Мнения: 110
Привет, дами,    bouquet    bouquet    bouquet

   Такова хубаво пролетно време е тук, че не ми се прибираше чак.  Wink
   Марси, какъв цвят се правиш? Голям проблем ви е тая влага на вас  ooooh!  . Нищо друго ли не помага, освен белината?  newsm78   Половинката как е, възстановява ли се?  Praynig

въобще не се сетих, че могат да продават подаръците от Европата /дрехите/
   Кате, радвам се, че пишеш.  Hug    bouquet
  За дрехите ми е минавало през главата, че може и да ги продават, но въпросът е на кого?!  Thinking След като се спазва определен начин на обличане, дали семейните или други- няма как да стане носенето навън.  Naughty   Май... въртим, сучим....пак до авантата опираме.   ooooh!
    Далче, спокойно, душко.  Hug  Животът е прекрасен (или поне такъв искаме да е), здрави сме, радваме се на любимите си хора.......какво повече му трябва на човек    bouquet . Нека всеки е свободен да изказва мнението си, както и всеки да чете или не това мнение  Peace . Гушни си детенцето, чуй си другите две по skype и да не ти пука.  Hug  Hug  Hug

# 266
  • Мнения: 126
Ей,момичет-е на Вас да се извиня   bouquet
Чудих се аз  newsm78Защо така се атакува?!
То цялата работа Вообще не е предадена достоверно- докъто Университета уреди Стая-религиозн кът,какъвто има в по-големите учееждения-в летището помня че мъжа ми ходи!...та докъто уреди това-студентите наистина са ползвали аварийният изход.Те не са били-една Армия...а просто шепа Хора,не всички са свободни в часа за молитва и са Там...та въпросните религиозни студенти са отправили Молба до Университета и...Накрая даже ..всички взаимно са се разбрали.Университета се е извинил за неудобството-студените също!

Но-нещата не се предадоха така.Познавам този случай-детето на много добри приятели-алжирци е едно о тези студенти!
както пише-ябълка на раздора....и прочи  ,и прочие....Глупости!

Аз дори НЕ обърнах внимание на това писание ...

Но газът се качи в главата ми,когато и друга съфорумка-подведена вече....написа
Леле,ами ако се случи в болница?!  #Crazy как ще се евакуирт хората....

Ей,това е ТИХА Манипулация.....
Изказване от УЖ!компетентна позиция със погрешна информация..но НЕ всеки е в Час и Знае.... ето ти-пограшния Извод!

А накрая май-се оказа че  нещо на лична основа е....нещо срещу мен  #Crazy
Бях поканина да си меря?! #Crazy ...какво?!-не сванах..с въпросната  Писателка Simple Smile

аз се извиних на другите,че вообще исках да внеса пояснение....

Албичка-найстина Не ми пука   bouquet Не обичам обаче да доддържам  простотии - това е!



# 267
  • Мнения: 110
Марси, Алба, подсетихте ме за влагата. Много е влажно. Всяка сутрин дрехи – особено ако са нагънати на стол, не в гардероба, или хартии и тетрадки – сутрин са като напоени.

Стените са боядисани с една боя ... латекс ли, не знам, но е като боя за банята. Всяка сутрин и по стената като се прокара ръка – влажна остава.

Ето вече във второ помещение – мога да направя сравнение – пак влажно, а и рамките на прозорците - не се затварят добре.

За продажбата на подаръците – ще се позамисля и аз. Може и да има такова нещо. Засега носят това, което съм им подарила.

Още нещо: нощем събираме в панер дрехите от простора. Независимо, че може и да е влажно още. Аз се разпростирах привечер, че да не греда народонаселението нашето бельо, а след мен потропва конник с един панер и събира. И аз „ама влажно е!”, а той „Ама има хора, които крадат! НЕ работят, но с удоволствие биха взели нещо чуждо!” и аз казвам, че може да не е моят размер, а той „НАЛИ е безплатно!”   

# 268
  • Мнения: 90

За продажбата на подаръците – ще се позамисля и аз. Може и да има такова нещо. Засега носят това, което съм им подарила.


Има разбира се ,преди 3 години деверът ми урева уртълака (тоя плужека дето е женен за белгйиката),Че нямал принтер и аз нали съжалителна ,а пък си и бяхме купили един друг със сканер и тн ,тоест повеЧе опции и викам на моя да му дадем нашия предишния да има Човека принтер  newsm78.Да ама какво разбирам след около 1 месец след това ,даже се похвали ,Че го е продал,той за най -голямата будала ли ме взе незнам ,Че един принтер да не мога да продам  #Crazy Shocked,искат нагли са ,веЧе ниЩо не давам .

Далке ,не Че неЩо ,ама на мене съЩо не ми се вижда редно да се молят на стълбите,Че и да заклюЧват вратите  ,все пак хората са ги направили за авариен изход за секюрити ,не може така .Все пак някой път в живота си трябва да правим жертви било то свързани и с религията .Незнам дали в болницата има за християни местенца за молене ,но тук са толкова респективни хората и примерно ,ако мюсюлманка ражда екипът ,който Ще се заеме с раждането Ще са жени и дори и неонаталозите .Аз нямах претенции ,толкова са ме Човъркали преди това ,Че сега за раждането най-важното ми беше бебето ,а не кой -мъж или жена Ще го изроди .Все едно пилот на самолет да вземе да се моли по време на излитане или хирург при операция да остави пациента си и да хукне да се моли ,за това някой път в жовота като сме избрали да се развиваме професионално ,някои неЩа остават на по заден план ,било то и религията ,но това незнаЧи ,Че не сме вярваЩи нали?
ИнъЧе има много ,които съЩо и злоупотребяват ,все пак официалната религия на Франция е католиЧеската ,както и тук в Белгия ,така ,Че който е дошъл да емигрира в такива страни трябва да му е пределно ясно ,Че трябва да спазва и уважава законите и религията на домакините си ,инъЧе става една манджа с грозде ,като това дето се е слуЧило по стълбите .Все пак университетите са за уЧене, има си мускета за молене ,не може да се направи във всяка сграда стаи такива специални ,ами ако  будистстите и католиците и те  поискат ,какво би се полуЧило ,всиЧко друго ,но не и университетска сграда ...Та така ,като са отишли да следват ,не са малки над 18 годишни ,водят се пълнолетни ,трябва да са им ясни някои правила и за какво отиват там и какво Ще постигнат ,какви са целите им ...
ИнъЧе Че темата не е за форумите , не е ,има  си хора ,които работят за разрешението на този тип проблеми и ние не сме тия тук способни да ги   разрешим ...

Оф много смешно ми стана мъжът ти като ти е казал шамо  Joy hahaha,ама хубо Че си се вдигнала ,Че с малко дете на легло не си е работа хиЧ ooooh!,а как са децата в БГ оздравяха ли ???
Ние Ще идваме към Париж на 23 март ,Ще пиша ,само да разбера и адреса Ще ти пиша на лиЧни  Wink

СвеарЧе знам ,Че инЧалаата го изпозват постоянно и на всяка 2 ра дума



# 269
  • Мнения: 90
Само да допълня ,Че и в Белгйиската тема е имало такива сдърпвания и като се пишеха Чаршафи и др. обиди не ми е било приятно .Все пак всиЧки сме хора мюсюлмани ,будисти католици ,христяни ,никой не заслужава пренебрижетелно отношение било то по повод религията  или националността му  ,но някой път в живота се слуЧват и такива неЩа ,отминаваме и заминаваме и гледаме напред ,такива ефтини обиди Ще ги има винаги .Това ,Че моята фамилия са простаци и кретени не знаЧи ,Че всиЧки араби ги слагам под един знаментел ,въпреки ,Че ви се оплаква редовно от тях  ooooh! Joy.Имам приятели(ки) араби ,които са прекрасни ,ЧиЧото(един от всиЧките Laughing) на моя е един прекрасен Човек ,жена му съЩо ,а децата му са толкова добре възпитани ,обожавам ги просто ...

Една слуЧка от днес  пресна пресна .Отиваме в болницата  ,обаЧе паркингът е палтен и пред бариерата изришно пише да не минават пешеходци и тн .Моят взема от машинката картонЧе и бариерата се вдига  ,той авансира с колата ,но тоЧно в тоя момент някакъв заблуден минава и се влаЧи ли влаЧи ,моят бибика ,заЩотто бариерата ,ако падне на колата да се затваря ,детето е вътре ,ние сме в нея ,болницата няма как да ни възтанови колата при положение ,Че има упътвания (като за бавноразвиваЩи) .Както и да е минахме ,но тоя взе да се стряска на мъжът ми и даже му отвори вратата с хъс и я тръшна  .Само да ви кажа ,Че мъжът ми за колата си умирааааа и даже в багажника е постелил одеало ,като слагам колиЧката да не му цапа тапицерията  ooooh!,както и да е ,тоя си търсеше боя май рано ,рано .Моят му обяснява и му показва ,Че не е разрешено да се минава пред бариерата ,няма пешеходна пътека и е сложен знаккк(със спокоен тон отнаЧало нали) ,ония  така и не разбра ,взема там да се ежи  и нашия като скоЧиииии  без малко Щеше да го отупа ,излязах аз да го спирам и да не се излага  ooooh!и като му вика -тъкмо сме  болницата Ще те  експедирам направо в реанимацията ,а ония бързо си затвори голямата уста ,ама пак не разбра горкият ,Че така Чужди коли не се бутат ,нито се отварят врати и се тръшкат ,Щото ако беше някой побойник мъжът ми ,направо не го виждах тоя ЧовеЧец ,а нашият повеЧе се ядоса заради колата си  Joy hahaha Joy ,Че нали докато беше вътре  ония удари вратата му с Чадъра си и му я хлопна много яко  Rolling Eyes...

Общи условия

Активация на акаунт