Необходими ли са помпите?

  • 2 453
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 300
На мен не ми беше необходима нито веднъж, кърмих година и седем месеца. Имах достатъчно кърма, не съм имала проблеми почти.

# 61
  • Мнения: 4 292
До сега не ми е била необходима нито веднъж. Имам помпа на Авент, която така си седи. Пробвах в началото да се цедя с нея и нищо не постигнах. И с ръка не мога, така че проблемът явно е в мен.

# 62
  • Мнения: 219
На мен ми беше много необходима, имах наистина много кърма и гърдите ми страшно се препълваха и болезнено втвърдяваха, не съм изцеждала докрай-само до облекчаване, но не мога да си представя как щях да мина без помпата или да изцеждам такова количество на ръка за не знам си колко време  Peace

# 63
  • Мнения: 316
Помпата не е задължителна, аз имах много кърма, изцеждах по-добре на ръка, но не мога да сравнявам с ел. помпата на авент- нямам такава, но другите определено не са за предпочитане

# 64
  • Мнения: 312
аз имах  помпа на ЧИКО обаче я ползвах само във началото-10,20 дни,след това свикнах  на ръка-така ми е по лесно.изцеждам се защото имам кърма и след като бебка се нахрани.

# 65
  • Мнения: 8 242
Имах помпа на Авент.. Ама само си я имах  Mr. Green
Пробвах я точно 2 пъти.. и след като изцедих по 20мл. и двата я зарязах..
Не съм цедила никога Simple Smile Малкия смучеше на поразия.. И още го прави  Laughing
По-хубава помпа от бебето няма  Hug

Това в общия случай, когато бебето се роди доносено Simple Smile

Но ако родиш преди термин.. и сте разделени известно време от бебето.. Ще имаш определено нужда от такова нещо.. за да поддържаш лактацията..

# 66
  • Мнения: 657
Моята е на Медела. Много лесно и безболезнено цеди. Ползвах я само в началото, за да облекча напрегнатите гърди, особено нощем, когато щерката започна да пропуска ядене и се будех с буквално вкаменени гърди. После, когато се регулира кърмата, вече не ми се налагаше. Peace

# 67
  • Мнения: 617
Без помпата сина ми нямаше да усети вкуса на кърмата. Не пожела да засуче и благодарение на изчеждането с помпа се хранеше с кърма до 6ти месец. Гърдите ми бяха болезнено препълнени и наръка не успявах нищо да изцедя. Така че замен това беше най-полезната вещ в къщи.

# 68
  • Мнения: 9 973
ползвах в болницата 3дни докато бебето беше в кувиоз

# 69
  • Мнения: 1 919
Без помпата сина ми нямаше да усети вкуса на кърмата. Не пожела да засуче и благодарение на изчеждането с помпа се хранеше с кърма до 6ти месец. Гърдите ми бяха болезнено препълнени и наръка не успявах нищо да изцедя. Така че замен това беше най-полезната вещ в къщи.
да и на мен ми  беше най-добрата приятелка, просто бебето не искаще да сучи.

Общи условия

Активация на акаунт