Децата на града!

  • 6 284
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази тема нещо започна да замирисва на мечтание по комунизЪма - всеки според възможностите, всекиму според потребностите. Но май някои са твърде млади, за да помнят с какви глупости са ни пълнили главите. Е, със същите - как трябва да сме бели и добри, защото "малките чавдарчета са добри другарчета" или да дадем последния си зелък за другаря.

Смирненснки не ми допада особено, Вапцаров го предпочитам. Но те са били твърде големи идеалисти. Иначе нямаше да ни дават да ги учим в училище.

# 61
  • Мнения: 12 677

И скучно, и грустно
И некому морду разбить

# 62
# 63
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 854
Именно, точно това ни чака.

Вижте момичета, моля ви, не мислете, че децата като имат родители всичко е наред. Моя позната от детството, сега работи по програма от социални помощи към заетост. Социален асистент е и взима 250 лева, а има 2 момчета, извънбрачни, връстници на сина ми. Станахме по близки, когато бяхме заедно в детско отделение с децата, толкова гладни мъници не съм виждала, ядяха с такъв апетит блудкавата болнична храна, чак ушите им плющяха. Сега често ни навестява малкия й син, детето си е направо недохранено. На 9 години е, а тежи 18 килограма, яде буквално всичко, което му попадне. Давам им всички дрешки и обувки на сина ми, за да им остават повече пари за храна. Миналата година ги засякох отиват на училище в най-големия сняг с еспадрили....направо ми призля и оттогава им давам всичко умаляло на детето ми. 250 лева са нищо....едно нищо....а ток. вода....не ми се мисли. В най-големите студове се изтапанчих на входната им врата и им дадох зимни якета и гащеризон. От радост двамата правеха салта във въздуха. Сина ми, който все още не знае, какво е няма ги гледаше с широко отворени очи от изумление, когато си тръгвахме, той ми каза на ухото-мамо те май те обичат - малко ми стана неудобно, но сърцето ми се стопли.

много важно уточнение...

# 64
  • Мнения: X
Вижте момичета, моля ви, не мислете, че децата като имат родители всичко е наред. Моя позната от детството, сега работи по програма от социални помощи към заетост. Социален асистент е и взима 250 лева, а има 2 момчета, извънбрачни....

много важно уточнение...
Те пък щото всички деца, родени в брак, все са нахранени! Да им се падне некой хубавец-пияница за законен татко и да си изпива всичките пари, много ще ги грее брачни ли са или извънбрачни.

# 65
  • Мнения: 4 555
Предполагам го е споменала, за да каже, че майката сама отглежда двете момчета.

# 66
  • Мнения: 4 892
Предполагам го е споменала, за да каже, че майката сама отглежда двете момчета.

Не, явно е обстоятелствена. Извънбрачно не означава, че детето се отглежда само от майката!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 25 292
В случая явно точно това означава.

# 68
  • Мнения: 4 555
По принцип не означава, но според мен точно това е имала предвид.

# 69
  • пак там
  • Мнения: 2 885
В случая явно точно това означава.

А ти откъде знаеш?

# 70
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Предполагам го е споменала, за да каже, че майката сама отглежда двете момчета.

Да, затова го направих....

Именно, точно това ни чака.

Вижте момичета, моля ви, не мислете, че децата като имат родители всичко е наред. Моя позната от детството, сега работи по програма от социални помощи към заетост. Социален асистент е и взима 250 лева, а има 2 момчета, извънбрачни, връстници на сина ми. Станахме по близки, когато бяхме заедно в детско отделение с децата, толкова гладни мъници не съм виждала, ядяха с такъв апетит блудкавата болнична храна, чак ушите им плющяха. Сега често ни навестява малкия й син, детето си е направо недохранено. На 9 години е, а тежи 18 килограма, яде буквално всичко, което му попадне. Давам им всички дрешки и обувки на сина ми, за да им остават повече пари за храна. Миналата година ги засякох отиват на училище в най-големия сняг с еспадрили....направо ми призля и оттогава им давам всичко умаляло на детето ми. 250 лева са нищо....едно нищо....а ток. вода....не ми се мисли. В най-големите студове се изтапанчих на входната им врата и им дадох зимни якета и гащеризон. От радост двамата правеха салта във въздуха. Сина ми, който все още не знае, какво е няма ги гледаше с широко отворени очи от изумление, когато си тръгвахме, той ми каза на ухото-мамо те май те обичат - малко ми стана неудобно, но сърцето ми се стопли.

много важно уточнение...

Добре, трябваше да напиша, че майка им е блудница ли...ами няма да го напиша, защото тя си ги иска и ги гледа...обича ги безкрайно.  Много майки с брак и съпруг са оставили децата си на произвола на съдбата, купуват им бавачки, играчки,....плащат и за вината си и за пълната си незаинтересованост.          

# 71
  • Мнения: 15 619
Последните няколко поста нацелват проблема в десятката.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Ами достатъчно е да прочетеш целия пост, не да се хванеш за едно изречение.
Цитат
Социален асистент е и взима 250 лева
Цитат
250 лева са нищо....едно нищо....а ток. вода....не ми се мисли.
- очевидно това са единствените пари, влизащи в това семейство.

# 73
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз няма да се включвам вече в темата, виждам че тя се отклони, а заяжданията не ми са по вкуса.

Приятно писане.

# 74
  • Между два свята...
  • Мнения: 58
Истински гладните деца ние не ги виждаме.

Права е Яна.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 20:32 от Mirna74

Общи условия

Активация на акаунт