От кога на гърне?

  • 6 359
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 558
В момента уча сина си на гърне,но без да го насилвам.Слагам го само сутрин за малко Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 6 011
Опитвах около годинката, неуспешно, после през месец-два пак опитвах и пак не успявахме. Не искам да го насилвам за такива неща и сега, на 2г. и 3м. седна доброволно на гърнето и вече пишка само там /схвана веднага за какво служи гърнето/, голямата работа я върши в памперса, но и за това не бързам.

# 92
  • Мнения: 3 376
Опитах първо когато беше на около 6 месеца.Уви,не искаше категорично.Следващото лято когато беше на година и 6 месеца,махнах памперса,за да осъзнае какво всъщност става и му дадох повече време да опознае гърнето.
Е,сприятелиха се накрая,беше много лесно всъщност.

Сега не иска гърне,иска на тоалетната чиния,но и не казва кога му се ходи,както преди.
Или го дебна или сменям гащи.

# 93
  • Мнения: 231
За първи път слоих Руми на гърне , като беше на 8 месеца, а на година и половина и махнах памперса, сега е с памперс само докато спи.

# 94
  • София
  • Мнения: 5 079
Когато детето само е готово и СЪЗНАВА това, което се иска от него.
Синът ми е на 2г и 9 м, но още не може и дума да става за гърне... Peace

# 95
  • Мнения: 153
От 8 месец Мартин е на гърне. Нямах никакъв проблем да го науча. Първо започнах да го слагам само сутрин, а после при всяка смяна на памперс, преди и след сън. И от тогава по голяма работа ходи само в гърнето.

# 96
  • Мнения: 820
Аз питах нашата педиатърка - ние сме на 8 месеца  и тя ми каза, че е още рано - слагах го, но естествено не знае какво да прави - май като се стопли ще се пробваме по-упорито.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 235
Почнах да я слагам на 6м., като ако свършеше нещо си беше чиста случайност, но пък хващахме акането и благодарение на това не ми се налагаше да мия омазано дупе.  Wink След това имаше период, в който отказваше да седне на гърнето, но вече си казваше, че има ако и пак не го правеше в памперса. Сега сама си сяда на гърнето и после бърза да хвърли съдържанието в тоалетната.  Grinning

# 98
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Имам си една приятелка, която е леко крейзи в това отношение и почна да си мъчи бебето от ПЪРВИЯ месец  #2gunfire ... аз лично съм против подобно издевателство над детето. Със сигурност лично аз смятам да е след 5-6 месец, когато и се позаздрави и укрепне костната система. Педи също ми препоръча този период (тъй като аз и споделих за лудата си приятелка), но общо взето е въпрос на и на избор - децата на много наши познати са още с памперси, а вече минават годинка и половина ...

Може би твоята приятелка е чела това :

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1405586/Main/1354808

# 99
  • Мнения: 494
Oх, и мен този въпрос ме вълнува. Аз мисля да пробвам към 8-мия месец някъде. Имам приятелка, на която детето е на година и половина и още са на памперс, дори и не пробват на гърне, та и аз не знам какво да правя. Хич не искъм драми из къщи

# 100
  • Мнения: 925
Против ранното приучаване към гърне има много статии и материали.
Обаче и дълго време с пелени (било памперси, било многократни такива) не си е работа.
За мен решението беше ЕБХ, някъде от 2рия месец на детето започнах да го издържам, да пишка и ака над мивката или в легенче. Преди седмица му махнах нощния памперс, а през деня отдавна е с многократни пелени. Като се стопли след 2-3 месеца, махаме пелените и ще го държа голичък през деня.

# 101
  • Мнения: 249
Сложихме дъщеря ми на гърне към 7-мия месец, когато вече седеше стабилно.Свикна бързо.  Усещах момента, в който се подготвя да ака и бързо я слагах на гърнето. На годинка и 2-3 месеца вече си го сочеше сама и ръмжеше, което означаваше, че ще прави ако. Още месец-два след това и пишането премина основно там.

# 102
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
От памперси минахме директно на гащички, и на една специална седалка на тоалетната. Когато започна да разбира за какво става въпрос сама пожела да седи на седалката и да пишка директно в тоалетната. Беше на 2.5 години.

# 103
  • Мнения: 106
Започнахме да се учим, когато вече можеше да стои седнала стабилно около 6м. Слагах я по няколко пъти на ден, ограждах я с играчки и така се научи. И сега обича да си ходи с книжките в тоалетната.

# 104
  • Мнения: 4 335
Започнах да го слагам на 7 месеца.Почити винаги като го сложа се изпишква,но и памперса винаги е мокьр.По никькьв начин не показва за да го сложа,когато му се ходи.

Общи условия

Активация на акаунт