Критерии за избор на подходящ партньор !

  • 10 008
  • 173
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 46 572
Всичко стана толкова бързо, че нямах време за критерии, тази връзка е единственото нещо, което не съм анализирала и обмисляла (като истинска Дева Laughing). Запознахме се и от същия ден заживяхме заедно.

# 151
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Единственият критерий беше интуицията ми.

# 152
  • Мнения: 335
Математик измисли формулата за развода, респ. - на вечния брак

"Британският математик - професор от Оксфорд, Джеймс Марей откри формулата според която с 94% прецизност може да се разбере дали една брачна двойка ще прекара живота си заедно или ще се разведе.
Екипът на Марей е използвал математическата формула дали една двойка ще се раздели или не и в изследването са участвали 700 двойки току що сключили брак...
"Някой от брачните двойки биха могли веднага да се разведат", казва Марей, който ще представи резултатите си в Кралското дружество в Лондон, където и ще получи награда от всички области на физиката, едно от най-старите признания на реномираната институция...
...Формулата на Марей успешно е предвидила дали ще има развод или не с точност от 94%. "Просто съм смаян от чувствата на хората, които могат да бъдат изразени по математически модел и че могат да се правят предвиждания", казва Марей. "Особено бях изненадан от факта, че един случаен разговор, понякога по-емоционален може така лесно да бъде преобразен в проста математическа формула", добави още той..."

# 153
  • Мнения: 0
А бе тоя Джеймс Марей  ....жнен ли е ?!  Thinking

# 154
  • Мнения: 4 586
Запознахме се и от същия ден заживяхме заедно.
Дарма и Грег, много симпатично.

# 155
  • София
  • Мнения: 2 430
Като уважаваща себе си жена имах следните изисквания:
да е добър баща и съпруг.Останалото здраве да е.И взех,че уцелих Blush

# 156
  • Мнения: 230
познавахме се повече от две години преди да реша, че този човек може да ми бъде толкова близък, че да се оженя за него. харесваше ми както на външен вид, така и че е от типа хора, които се харесват сами себе си такива каквито са, без комплекси и "излишни движения". освен това беше и физически здрав - което е важно за поколението. след като правихме любов вече бях съвсем сигурна. бях на 35 тогава .... но мисля че тогава беше моя момент  Simple Smile и не съжалявам за нищо.

# 157
  • Мнения: 54
-Да имат еднакви интереси
-Да имат еднакви цели
-Да имат еднакво разбиране за живота

# 158
  • Мнения: 3 091
Аз имам едно единствено изискване, което за съжаление не можа да бъде удовлетворено - съпругът ми да владее свободно френски, английски и испански и да свири на арфа.


сега сериозно по темата: основното за мен е партньорите да бъдат на близко интелектуално развитие, и двамата да притежават амбициозност и целеустременост, да имат сходна ценностна система - не просто еднакво разбиране за добро и зло.

# 159
  • Мнения: 371
Запознахме се и от същия ден заживяхме заедно.
Дарма и Грег, много симпатично.

И ние така....но в последствие се разделихме Mr. Green

# 160
  • Мнения: 284
Не си спомням, че беше отдавна, но като гледам някои приятелки, които подбираха твърде дълго и си останаха на сухо, ще се опитам да внуша на дъщеря си, че най-важното е да не е селянин като манталитет и целенасоченост, щото това май е за цял живот, та дори за поколения.

# 161
  • Мнения: 136
Искам да споделя с вас какво прочетох в една умна книга за успешната връзка. Признавам си, че това го прочетох след като се омъжих, но за нашето семейство определено важи. Т.е. омъжих се по любов и по интуиция. Heart Eyes

Та значи, за да е успешна една връзка трябва двамата партньори да си паснат на следните 4 нива:

физическо - тук мисля, че няма какво да обяснявам - ако партньорът ви не е кинозвезда, то поне да е симпатичен за вас и да не ви е срам пред останалите;

сексуално - има се предвид не просто хубав секс, а и съвместимост като честота и сексуални желания. Тук е мястото да се подчертае, че либидото и на двамата трябва да е на близки нива и да няма после теми в ДиС "аз искам всеки ден, той не се сеща и един път седмично". Другото много важно нещо е кой какво обича в секса и дали другият е склонен да му го предложи. Също така, ако не е склонен, може ли да се преживее и без точно тази емоция. Естествено, че трябва да се обсъдят всички фантазии и ексцентрични желания, за да няма после недоволни.

интелектуално - няма се предвид обезателно и двамата да са с еднакъв образователен ценз. Ако има разминаване в нивото на образование, е добре поне хобито или допълнителните интереси на този с по-ниското образование да са достатъчно сериозни, задълбочени и интелектуално съизмерими с нивото на образование на другия. Изключително важно е двамата партньори да имат много теми за разговор, а също така общи интереси, хобита, ценностна система, отношение към живота, близки позиции по отношение възпитанието и отглеждането на децата, формите на забавление (тук влизат палатките, танците, сходните музикални предпочитания  и др. подобни) и всичко останало, което се решава от горната глава.

емоционално - близки нива на емоционалност. Да се радват и да страдат за подобни неща. Тук не се има предвид, че ако жената плаче на сапунен сериал и мъжът следва да го прави. Става въпрос за житейски ситуации. Да умеят да избухват заедно и да се подкрепят адекватно в трудни моменти. Да си разбират състоянията и да ги приемат, въпреки, че като психика мъжът и жената се различават. Да няма подигравки.

Незнам доколко добре успях да го обясня. Ако има допълнителни въпроси....
Имайте предвид обаче, че дори в началото на връзката партньорът да покрива всичките критерии, наистина хората в дългата връзка се променят по ред причини. Важното е от време на време да се следят отклоненията и да се работи по тях.

За да се определи дали един партньор отговаря на всичко това, подкрепям мнението, че трябва да се поживее с него и то най-добре от нула. Също е много важно да има и предишен опит.

Естествено, че надали има човек, който да ви отговаря 100% на критериите. Важното е отклоненията да ви устройват и да сте съгласни да живеете с тях.

Има и късмет, разбира се!

# 162
  • Мнения: X
Мила magurka, това, което си написала, е като преписано от розов роман и няма почти никакво реално припокриване. Ако двама души са толкова еднакви, то те ще си омръзнат точно на втората година.  Simple Smile
Неслучайно е казано, че противоположностите се привличат. А как може да те привлече някой, който ти е прочетена книга?

# 163
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Естественно, че има критерии. Дори когато отиваме да си купим панталон (предмета е произволно избран) той отговаря на някакви наши критерии. Съвсем естественно е същия модел да следваме и при връзките си. Съзнателно или не, всеки от нас (независимо на чий пол е предствител) има изградени критерии и подбира партньора си по тези критерии. Не ми казвайте , че вземате за партньор всеки срещнат.

# 164
  • Мнения: 862
Когато бях студентка, леля ми казваше, че мъжът трябва да е малко по-хубав от маймуна и да те уважава  Mr. Green
Доста дълго търсех мъжа ми. Избирах ли избирах  ooooh!
Всички ми казваха да не избирам много, че накрая ще си остана стара мома, ама аз съм корава кратуна и не слушам  Mr. Green .... и не сгреших. Поне към момента съм щастлива (за в бъдеще никой незнае какво ще му се случи). Като че ли нямах точен критерий. Исках да ми харесва като визия и да ме уважава, към останалото човек се нагажда.

Общи условия

Активация на акаунт