Критерии за избор на подходящ партньор !

  • 9 978
  • 173
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 136
Мила magurka, това, което си написала, е като преписано от розов роман и няма почти никакво реално припокриване. Ако двама души са толкова еднакви, то те ще си омръзнат точно на втората година.  Simple Smile
Неслучайно е казано, че противоположностите се привличат. А как може да те привлече някой, който ти е прочетена книга?

Жасмин, нищо не си разбрала. Никъде не съм казала, че трябва да са еднакви. По-скоро да имат сходни потребности и цели в живота. И съвсем не е маловажно да имат много теми за разговор.

# 166
  • Мнения: X
magurka, как да не казваш? Кой го е написал това:

"Изключително важно е двамата партньори да имат много теми за разговор, а също така общи интереси, хобита, ценностна система, отношение към живота, близки позиции по отношение възпитанието и отглеждането на децата, формите на забавление (тук влизат палатките, танците, сходните музикални предпочитания  и др. подобни) и всичко останало, което се решава от горната глава."

И защо трябва да имам еднакви хобита и музикални предпочитания с мъжа ми, както и всичко друго, което се решава с горната глава (предполагам, включва и литературните предпочитания), за да имаме щастлив брак? Simple Smile
Дори и за либидото не съм съгласна - това е толкова променлива величина, че в никакъв случай не можеш да знаеш какво ще е либидото на двамата партньори след, да рачем, 5, или 10 години.

Но ето това точно пък е причината за 90% от неразбирателствата:

"емоционално - близки нива на емоционалност. Да се радват и да страдат за подобни неща. Да умеят да избухват заедно и да се подкрепят адекватно в трудни моменти. Да си разбират състоянията и да ги приемат, въпреки, че като психика мъжът и жената се различават."

Извинявай, но точно този цитат ме потресе. Изглежда като излязъл от някое женско списание, или романче.
Изобщо не трябва, нито може да се изисква написаното в него. Нито е задължително да се случва така.
Нужна е комуникация и взаимни компромиси. И любов най-вече, за да приемеш дори нещата, които не разбираш.



Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 12:46 от Анонимен

# 167
  • Мнения: 136
Добре, ще се опитам да го обясня по друг начин.

Ако хобито не е общо, то поне трябва да е споделено. Например, ако мъжа си пада по риболов, а жената - не, то поне да обича да е сред природата. Докато той лови риба, тя да е навита да чете книжка, да се пече, да къса цветя или пък да шие гоблен, ако щеш. Т.е. да й е приятно, да не мърмори кога ще свърши, или поне да не го спира да го практикува това хоби, дори и без нейното участие.

За палатките вече са го обяснили.

Относно музиката смятам, че върл рапър и чалгаджийка трудно биха се разбрали кой клуб или механа да посетят. Естествено, че музикалните желания няма да се препокриват на 100%. Но или трябва да има толеранс, или поне да са съгласни да си ги слушат по отделно без да дразнят партньора.

Общите интереси смятам да ти ги обясня със следната умна мисъл: "Не е важно двама души да се гледат само в очите, важно е да гледат в една посока".

А по отношение ценностната система, отношението към нещата от живота, възпитанието и отглеждането на децата и т.н., смятам, че и сама ще се сетиш.


Видях, че си си редактирала поста.

Ти май не четеш внимателно. Много ясно, че никой не знае какво ще му е либидото след години. Затова в заключението съм казала, че след време се проследяват отклоненията и се работи по тях.

А за емоционално ниво си разбрала всичко правилно. Незнам какво се чудиш?

И не съм го прочела в списание, а в труд по психология и то съвременен.

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 12:58 от magurka

# 168
  • Мнения: X
Не знам какъв е този труд по психология, но в реалния живот нещата не се случват така.
Най-важното нещо, което човек притежава и не трябва да му се отнема, е свободата и възможността да има поне малко интимно лично пространство, което да си е за него. Ако ще и да е риболов и гоблени. Изобщо не е нужно, даже е непрепоръчително другият партньор да го следва навсякъде. Да шиел гоблени, докато другият ловял риба. От какъв зор? Не може ли просто мъжът да си иде на риба с приятели, а  жената да си се занимава с нейните си хобита?
Когато двама души се обичат и уважават, то те си дават свободата всеки да бъде себе си и да се занимава с нещата, които харесва.

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 23:43 от Анонимен

# 169
  • Мнения: 136
Eх, Жасмина...

Караш ме да спамя във форума, защото четеш само първото  изречение.

Ако хобито не е общо, то поне трябва да е споделено. Например, ако мъжа си пада по риболов, а жената - не, то поне да обича да е сред природата. Докато той лови риба, тя да е навита да чете книжка, да се пече, да къса цветя или пък да шие гоблен, ако щеш. Т.е. да й е приятно, да не мърмори кога ще свърши, или поне да не го спира да го практикува това хоби, дори и без нейното участие.

А това, че ценностната ви система и принципите ви за отглеждане на децата нямат припокриване е доста жалко.

# 170
  • Мнения: X
о.к., не ми се спори. Ти си права за себе си, аз за себе си. Просто се опитах да кажа, че реалният живот не тече по учебници. Както и това, че в допълването на партньорите е истината, а не в подобието на характерите и предпочитанията им.

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 23:42 от Анонимен

# 171
  • Мнения: 862
Не знам какъв е този труд по психология, но в реалния живот нещата не се случват така.
Най-важното нещо, което човек притежава и не трябва да му се отнема, е свободата и възможността да има поне малко интимно лично пространство, което да си е за него. Ако ще и да е риболов и гоблени. Изобщо не е нужно, даже е непрепоръчително другият партньор да го следва навсякъде. Да шиел гоблени, докато другият ловял риба. От какъв зор? Не може ли просто мъжът да си иде на риба с приятели, а  жената да си се занимава с нейните си хобита?
Когато двама души се обичат и уважават, то те си дават свободата всеки да бъде себе си и да се занимава с нещата, които харесва.
Peace Peace Peace
Абсолютно съм съгласна.  Ние с моя мъж нямаме много сходни интереси, нито еднакви хобита, но се допълваме идеално.

# 172
  • Мнения: 136
Момичета,
никъде не съм споменала, че характерите трябва да са еднакви.
А за хобитата ми омръзна да повтарям, че ако не са общи, то поне човек да има възможност да си ги практикува без да му пречат.
Въпросът е, ако няма сходство, да има толеранс.

# 173
  • Мнения: 0
Запознахме се и от същия ден заживяхме заедно.
Дарма и Грег, много симпатично.
И ние така....но в последствие се разделихме Mr. Green

Защо търсите връзка ?! Това е сериал и всичко е по сценарий. Сценаристите ще въртят , ще сучат но героите ще са заедно иначе .... няма сериал, няма кинти, няма папо..... Naughty

Не ме карайте да си мисля, че не сме по умни от зрителите на пиесата 'Многострадална Геновева"  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт