Разстройство при малко дете???

  • 134 726
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 351
момичета детето ми е на 10 месеца и имаме само разтроиство и сме без апетит . на кухня сме но готвят довре??????????? Rolling Eyes
Спри кухнята за няколко дена докато се оправи бебчо. Пробвай с лечебната Хумана. Сега има някакъв вирус, преди четири дена и малката имаше разстройство и й дадох Хидрасек, но сме по-големи. Попитай педиатърката ти дали можеш да дадеш, действа веднага

# 46
  • Мнения: 22
Някои давал ли е ЛАКТОФЛОР  или БИОТИКС за разстроиство при 9 год дете?КОЕ Е ПО- ДОБРО?

# 47
  • на пистата
  • Мнения: 5 845
момичета,това разстройство не е шега работа,в момента е пълно с този вирус.малкият ми е на 2 години и току-що се прибираме от болница,обезводни се буквално за 2 часа,не чакайте ами беж на доктор.

# 48
  • Мнения: 4 784
Лелее, пак ли се започва с този вирус!?!! Миналата година на морето малкия го прихвана и беше някакъв ужас. Наистина трябва да се вземат бързо адекватни мерки, че иначе лошо... Бързо оздравяване!

# 49
  • Мнения: 21
Мами,
има ли някой опит с лекарството Хидрасек 30 мг.Изписаха го на малкия/2,5г./ на всеки 6ч. по  1.Не е ли голяма дозата и видяли ли сте ефект от него,т.к. след четвъртото прахче няма съществено повлияване на разстройството.Дадох на своя глава и Смекта, давам много течности, но съм притеснена,т.к. изхожданията са му обилни и воднисти.

# 50
  • Мнения: 351
Мами,
има ли някой опит с лекарството Хидрасек 30 мг.Изписаха го на малкия/2,5г./ на всеки 6ч. по  1.Не е ли голяма дозата и видяли ли сте ефект от него,т.к. след четвъртото прахче няма съществено повлияване на разстройството.Дадох на своя глава и Смекта, давам много течности, но съм притеснена,т.к. изхожданията са му обилни и воднисти.
Никакъв ефект не видях от Хидрасек. Ние разделяхме 30 мг на 3 равни части, че сме по-малки и не намерих от 10мг

# 51
  • Мнения: 4 784
Никакъв ефект не видях от Хидрасек.
Аз също.

# 52
  • Мнения: 37
Аз също съм ползвала тази билка под името - Трънче. Наистина помага много бързо, още повече че няма вкус и се приема нормално от детето. Но аз наистина съм много доволна и от Имунобор Биотик.  Ползвала съм го при разтройство причинено от антибиотик,преди три години.  А сега още щом  синът ми започне да се изхожда по разхлабено прибягвам до него. Това ни е слабото място ако се разболява. До сега не ме е подвеждал като действие. Само че дозата е по 2 капсули през два часа. Намерих му и друго приложение пак по причини разтройство. Като тръгваме за морето два дни преди да тръгнем по 1 капсула и два три дни след като пристигнем.

# 53
  • Мнения: 178
Ние също преминаваме този гаден вирус  с малкия-първите два дни-Т до 38 и разстройство.Вече няма Т,но си подрисква.Давам-хидрасек по две-три прахчета на ден,оризова вода,чай от шипки(не го харесва) и линекс-разтварям прахчето от капсулката-това ни изписа педиатъра.

# 54
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Хайде и ние с този гаден вирус.Вчера след обяд дъщеря ми започна да се оплаква от главоболие, болки в коремчето и гадене.Започна с разстройство след това и повръщане.За сега няма температура.Изписаха и Ентерол, и 1/4 Деган ампула през устата за повръщането.
Като си помисля миналата година какъв кошмар изкарахме в заразна болница заради вируса, направо настръхвам.
Днес е повърнала само веднъж, дано ни се размине този път по лекичко.

# 55
  • Мнения: 1 820
От Хидрасек съм доволна,но явно при всяко дете е различно.Спасението ми вече за втори път е сока на Хип с натриев цитрат,морков,ориз и какво беше още не помня.Лечебен е и е точно за диарии и повръщане.Кашата на Милупа или на Хумана е също за повръщане и за захранване след това.Това ми беше единственното спасение миналата год и се разминахме с болницата  ooooh!

# 56
  • Мнения: 4 784
И моят син имаше стомашно смущение миналата вечер. Събуди се в 4,30ч. посред нощ, болеше го корема и искаше да ака. После пак така в 5,30ч, в 8ч, 11ч,14ч. Веднага след второто събуждане му дадох от лечебния Аптамил /против диария/. На сутринта пак плюс Ентерол. Оправи се. Дано да е преминало, защото в неделя заминаваме на море и не искам кошмара от миналата година да се повтаря.

# 57
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
За разстройство при малката /4год./ давам сутрин и вечер прахче Ентерол и 3 пъти на ден хапче Танинал. Доволна съм.

# 58
  • Мнения: 647
За разстройство при малката /4год./ давам сутрин и вечер прахче Ентерол и 3 пъти на ден хапче Танинал. Доволна съм.

Здравейте, даването на танини (търговско име: Танинал), е противопоказно при малки деца под 12 години. Вярно е, че има ефект - спира разстройството почти веднага, но е доказано, че задъбва лигавицата на стомаха и червата и е опасно да не причини разязвявания на лигавицата.

Същото лощо влияние има, все едно да им сварите кора от дъб и да им дадете да пият!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 59
  • Мнения: 3 743
Здравейте,

и дъщеря ми е с разстройство. Няколко дни беше с разстройство и повръщане без температура. Дадох Ентерол, лечебна Хумана /с голям зор, не я харесва изобщо Sick/ и капки Вомитусхил за повръщането. Изхождането се нормализира на третия ден и повръщането спря.
Предполагам, че избързах с ДК и плажа вчера Blush, защото днес пак е с разстройство. Дадох й Ентерол и яде сухари. За съжаление изобщо не обича банани. Предполагам затова се мръщи и на лечебната Хумана.

Четох, че оризовата вода помага при разстройство. Можете ли да ми кажете как се приготвя и какво друго да й давам /правя й отвара от шипки и това пие през деня/?

Общи условия

Активация на акаунт