Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 28-а тема

  • 54 937
  • 367
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 9 776
Tari Tasartir, ако ми кажеш и какво да правя с тези продукти, ще ти бъда много благодарна Laughing.

# 331
  • Мнения: 22 867
Tari Tasartir, ако ми кажеш и какво да правя с тези продукти, ще ти бъда много благодарна Laughing.

polin_a, предполагам, това е рецептата, първата на E&M.

# 332
  • Мнения: 9 776
labrex, благодаря! Даже имам право на избор на рецепта Laughing.

# 333
  • Мнения: 389
nordina, може ли рецептата към този вкусен сладкиш?

Tari Tasartir, би ли споделила рецептата за тези мързеливи солени мъфини?

# 334
  • Мнения: X
Ей,умора нямате...само един ден да не вляза и ...три-четири страници.Намерих си краставички,тези дни ще спретна супата...
Ето и моите сарми с кисело зеле от събота...
   

сварен свински език...
   

кифлички с извара
   

И грах правих ,но не стигна до снимка.

# 335
  • София
  • Мнения: 140
Пак се нагледах на красоти сътворени от вас момичета Hug
krische-прекрасна торта.
Smiley*млечната ти баница ми напомни на мамината такава, която ни приготвяше сутрин за закуска Crazy
пеп-4о пак е сготвила за цял отбор юнаци Mr. Green
От мен скромно:
зеленчукова супичка

пухкави картофени кюфтенца и сосче към тях от кисело млекце, чесън и копър

Сочни свински карета

бисквитено руло "чурно и бяло" по идея на di ani от gotvetesmen.com, но благодаря на краси.мира, че ми даде рецептата.

и поредна доза от раираните кифлички на marabu/снимката е от предните кафлички за което се извинявам/

за мъжът специално се повториха -шоколадовите брауни на Блонди


За съжаление "рошлата"на Labrex не успях да снимам, обаче стана превъзходна.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 13:12 от explanet

# 336
  • Мнения: X
explanet ,чудесно меню си спретнала.
Идеята за черно-бялото руло не е моя,аз я взаимствах от Гответе с мен,на di ani. Макар че и аз съм правила нещо подобно,точно тази рецепта е от там.  Peace   

# 337
  • Мнения: 4 358
Хайде и КрасиМира заразена от това кисело зеле и тя в кюпа със сърмички Laughing.А пък варения език  - ммм ама аз не правя щото такова нещо ако влезне в къщи само аз ще си го ям.Другите много изтънчени го раздават и не щат субрлодукти Joy Joy Joy.Много разбират те Whistling
Поли питата ти е разкошна, и пиленцето - браво Peace.Бонбоните Рафаело как само си ги направила шаренки Heart Eyes
Ехпланет - страхотно меню и от теб Peace
Записах си милинките на Graci Peace

# 338
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Tari Tasartir, би ли споделила рецептата за тези мързеливи солени мъфини?

Не успях да намеря от коя точно тема я копнах (авторът да си признае!), но ето как ги правя:
1 ч.ч. натрошено сирене (или кашкавал)
1 ч.ч. кис. мляко с 1 ч.л. сода
1/2 ч.ч. олио
2 1/2 ч.ч. брашно
1 или 2 яйца
Всичко се обърква с вилица и се разпределя по формичките. Пече се около 20 мин. в предварително загрята на 180 град. фурна.

labrex,
благодаря, че търсиш и заради мен! точно по първата рецепта за ореховките ги правих.

# 339
  • София
  • Мнения: 140
краси.мира, Бъни благодаря за милите думи.
Бъни проблема с изтънчването или както аз го наричам-изтерикатяването на "домашните"любимци и в нашата къща фигурира, когато готвя зеленчуци, постна манджа и изобщо различно от "бронтозавърски" пържоли и трябва сама да си го ям.Всичко различно от месо под всякаква форма се счита за посегателство в/ху мъжо и правото му на вкусна вечеря, а последствията за мен са едночасово повтаряне на "ти ме мразиш и искаш да ме умориш от глад" и хвърляне на миловидни "кравешки" погледи:bad-words:

# 340
  • Мнения: 2 241
esy, имаш ли някъде рецептата за сладкото от физалис? Hug  Много харесвам този плод, а и в Пикадили го има на добра цена.


От мен вчера - палачинки, направих несметен брой, та една част бяха вложени в торти, солена и сладка с ягоди (така ми се бяха прияли ягоди, направо полудях - не съм бременна обаче или поне не знам Mr. Green - и си купих замразени)




# 341
  • Мнения: 769
nordina, може ли рецептата към този вкусен сладкиш?
Продукти:

2бр яйца
1 1/2 ч. ч. захар
1 ч. ч. прясно мляко
2/3 ч. ч. растителна мазнина
1 1/2 ч. ч. брашно/ако е необходимо се добавя още малко
до желаната гъстота на кексово тесто/
1 бакпулвер (или 1 с. л.)
5-6 средно големи ябълки
3-4 с.л овесени ядки или орехи
1 пакет чаени бисквити

За шоколадовата глазура:

1 к.ч прясно мляко
1 к.ч захар
1/2 к.ч. олио
3-4 с.л. какао
50 гр. натурален шоколад


Приготвяне:

Разбиваме яйцата и захарта с миксер до побеляване,прибавяме растителната мазнина ,прясното мляко,брашното с бакпулвера и овесените ядки. Разбъркваме добре.Измиваме,обелваме и нарязваме ябълките на кубчета.Слагаме в купа и поръсваме с брашно,захар 1/2 ч.ч и канела.Объркваме добре. Изсипваме в намаслена и набрашнена кексова форма 1/3 част от кексовата смес.Нареждаме част от бисквитите.Върху тях разпределяме половината от ябълките.След това разстиламе 1/3 част от кексовата смес,отново нареждаме бисквити и ябълки.Накрая изсипваме и останалата яаст от кексовото тесто.Печем в предварително загрята умерена фурна.След като изстине, изваждаме от кексовата форма и заливаме със шоколадовата глазура.

# 342
  • Мнения: 9 123
От мен вчера - палачинки, направих несметен брой=====

и аз и аз   Laughing Laughing направих такъв брой  Embarassed но довечера ще спретна едни палачинкови талятели с пиле на момчето и се надявам да свършат  ooooh!

# 343
  • Мнения: 2 241
От мен вчера - палачинки, направих несметен брой=====

и аз и аз   Laughing Laughing направих такъв брой  Embarassed но довечера ще спретна едни палачинкови талятели с пиле на момчето и се надявам да свършат  ooooh!

Я, я, кажи за талятелите, имам още 3 палачинки. Mr. Green  Режеш ги на ленти ли?

# 344
  • Мнения: 74
яхния с картофи и зелен фасул

шоколадов сладкиш

Общи условия

Активация на акаунт