Сърдечните тонове на бебето.

  • 46 391
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
                            Не искам да те тревожа излишно.Ако ти е за първи път и утре е нормално няма страшно.При мен беше така.
                             Или над 160 или из4езваше.Ходих всяка седмица и всеки момент доки беше готов да ме оперира.Накрая ходех
                             през ден и 10 дена преди термина ме оперираха по спешност,то4но по тази при4ина.

Оперираха те, защото тоновете бяха повишени или не? А що се отнася до тревожността, то докато не родя няма да се успокоя. Такава съм си. Wink

# 31
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Днес лекарят ми ме прегледа на ехографа и чрез него засече 140 удара в минута. Но каза, че за мое спокойствие мога да ходя например веднъж седмично и да правим запис на тоновете. Това е за сега при мен. Wink

# 32
  • Мнения: 488
Моите тонове днес, т.е. на бебето бяха 120. После варираха между 118-120. Веднага отидох на кардиолог и той каза, че няма нищо обезпокоително, че всичко е наред със сърцето на бебка.
На някой случвало ли ми се е да има бебето му тонове на долната граница.  newsm78

Притеснена си останах и така ще е май докато родя.  Rolling Eyes Cry

# 33
  • Мнения: 370
Момичета,тоновете на бебчето ми са около 160 и на горе и много се притеснявам вече.Док каза,че има вероятност да ми направят секцио,но аз се надявам да се нармализират.Така са вече 2-3 седмици  Sad.Има ли някоя мама,като мен?

# 34
  • Мнения: 400
Ами успех  PeaceНадявам се всичко е наред.
На дъщеря ми тоновете също бяха над 150.

# 35
  • Мнения: 1 354
И на моето момиче тоновете бяха уж малко по високи 150-160, това е защото са по активни Peace

# 36
  • Мнения: 11 607
На мен пък доктора ми каза,че тонове над 180 не били добре. С това оставам с впечатление към 160-170 дори е нормална работа.....Пък знам ли.....

# 37
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Момичета,тоновете на бебчето ми са около 160 и на горе и много се притеснявам вече.Док каза,че има вероятност да ми направят секцио,но аз се надявам да се нармализират.Така са вече 2-3 седмици  Sad.Има ли някоя мама,като мен?
Прочете ли първото мнение, аз пуснах темата. На бебето тоновете бяха над 160, но записите бяха хубави, по-опасно било ако са ниски тоновете. Правете през няколко дни записи и следете положението с твоя гинеколог. Бебчето ми е добре, слава богу!

# 38
  • Мнения: 370
Момичета,тоновете на бебчето ми са около 160 и на горе и много се притеснявам вече.Док каза,че има вероятност да ми направят секцио,но аз се надявам да се нармализират.Така са вече 2-3 седмици  Sad.Има ли някоя мама,като мен?
Прочете ли първото мнение, аз пуснах темата. На бебето тоновете бяха над 160, но записите бяха хубави, по-опасно било ако са ниски тоновете. Правете през няколко дни записи и следете положението с твоя гинеколог. Бебчето ми е добре, слава богу!



Ходя на записи всяка седмица,дори лежах в болницата.Казват,че нормоалните тонове са от 140 до 160 и лекарите малко се притесняват,за това и се заговори за секцио.На записа беше заспало май и пак му бяха доста високички,така че движението на бебето не е фактор.

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 14:39 от dolls

# 39
  • Мнения: 111
До колкото знам границите на пулса са 120 - 160 удара в минута.

Точно така и аз питах днес в болницата, от 120 до 160 е нормално. Но все пак ако има конкретни притеснения, винаги питай лекар!

Общи условия

Активация на акаунт