Страх ме е - в безизходица съм

  • 35 441
  • 246
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 105
Сиска, обади се в ДЕМЕТРА и то веднага, ще т  кажат какво да правиш. Гарантирам ти, че има законен начин той да бъде изведен принудително от жилището, с помощта на полицията. Ще ти издадат и ограничителна заповед. ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА ОТ ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ РАБОТИ БЕЗОТКАЗНО И ЕФИКАСНО. Последното мога да твърдя със сигурност. 

ПРОСТО СЕ ОБАДИ ВЪВ КОЯТО И ДА Е ОРГАНИЗАЦИЯ ЗА ЗАЩИТА ОТ ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ.

Siska, направи го. Махни се от там. Отиди при това момче, поне за тази нощ майната му какво ще си помисли някой. Не оставай сама с децата и мъжът ти - така както разказваш нещата ми се струва, че е малко непридвидим.
Викай човека с кола, събери най необходимото - и направо там. Трябва ти сигурен терен, за да се успокоиш и ти и детето.


Момиче мило, ако знаеш как ти стискам палци.

# 76
Току що ми се обади, за да каже, че ще пътуват някъде до морето и ще го няма сигурно до петък-събота Simple Smile Сега е момента да действам на спокойствие, че няма да ме изненада на вратата- стискайте ми палци всичко да мине по вода и при първа възможност ще ви пиша как са се развили събитията. Ще ви помоля, ако някоя от вас случайно чуе или знае накой да отдава под наем гарсониера или стая в Сф., не някоя луксозна, нещо по скромно и на по-поносима цена, да ми пише. Взех си друга карта, но ще я сложа щом се махна, за да не заподозре нещо.
Прегръщам ви и ви благодаря за съветите и подкрепата. Ще ида и в полицията при първа възможност- не знам само трябва да се обадя ли или направо да отида в някое РПУ? А къде мога да си извадя медицинско- след малко ще ходя до Пирогов- дали там може?

# 77
  • Мнения: 742
Сиска, отиваш в Пирогов, вадиш си медицинско, с медицинското отиваш НА МЯСТО в кварталното РПУ, казваш че искаш да се оплачеш от домашно насилие, те ти дават бланка, описваш със свои дуци ексцесията, прилагаш КОПИЕ от медицинското, чакаш да ти заведат молбата, взимаш си входящия номер, обаждаш се на Деметра или друга такава организация, там по най-бързия начин ще ти направят молбата до съда, към която прилагаш единствено медицинското и една декларация по образец, която ще ти дадат в Деметра, съда се произнася ДО 24 ЧАСА. Което означава, че когато той се върне от морето, вече ще имаш заповед за незабавното му извеждане. Съвета ми е да си смениш междувременно бравата на вратата и да не го допускаш изобщо във жилището. ИЗобщо. Ако напъва и буйства- звъниш на 112, казваш че те нападат и си с децата, полицаите идват веднага,  той няма право да прекрачва прага! Никакви квартири бе жена, ти си с две деца! Дори за багажа си не може да влезе, стегни му го в куфар пред вратата.
И веднага подавай молба за развод по негова вина, достатъчно основания имаш.

# 78
  • София
  • Мнения: 830
Отиваш в най-близкото РПУ и казваш на първия поличай, че искаш да подадеш жалба, може и да не уточняваш каква, но най- вероятно ще те разпитат какво - що.
-------------------------------------
Следвай горния съвет, ellyst е по-умна от мен Wink

# 79
  • Мнения: 105
Гарсониера ще потърся. Утре се надявам да мога нещо по-конкретно да ти кажа. Дай инфо за квартал/и и наем.

НО
Имай едно на ум. Да не вземе изненадващо де се върне. Крий багажа. 


Най-изчерпателна информация - проверена и отработена вземи от Агенциите. Постовете по-нагоре.

# 80
  • Мнения: 105
Което означава, че когато той се върне от морето, вече ще имаш заповед за незабавното му извеждане. Съвета ми е да си смениш междувременно бравата на вратата и да не го допускаш изобщо във жилището. ИЗобщо. Ако напъва и буйства- звъниш на 112, казваш че те нападат и си с децата, полицаите идват веднага,  той няма право да прекрачва прага! Никакви квартири бе жена, ти си с две деца! Дори за багажа си не може да влезе, стегни му го в куфар пред вратата.
И веднага подавай молба за развод по негова вина, достатъчно основания имаш.

Това е по-доброто предложение. Тръгвай.

# 81
Добре- още днес ще си извадя медицинско значи. ellyst, благодаря за подробностите Hug
Марта, няма значение квартала- да не е в скъпите, че там и наемите са големи. Някъде ако може да е максимум 180 евро.
Не знам- и аз не искам да се местя, но ако остана ще се страхувам постоянно и до магазина да отида- все ще се оглеждам да не е наоколо. Rolling Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 7 097
Току що дъщеря ми намери едни снимки и започна да ги къса и хвърля по земята Sad Вчера с нищо не показа, че помни случилото се, но явно не е така- тепърва ще виждам как се е отразило на психиката й. Тя е доста чувствителна и умна за възрастта си- има силна памет и няма начин да не каже "Тати бий мама", просто ртябва нещо да отключи спомена, както снимките.

Много мъчно ми стана, особено за детето  Tired
Не се отказвай да направиш най-доброто за себе си и децата си! Успех ти желая  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 175
Стискаме палци и пиши, ако имаш нужда от помощ.  bouquet

# 84
  • Мнения: 307
Също така, след като издействаш ограничителна заповед, ако детето ти ходи на ясла уведоми персонала, защото има реална опасност да отиде там и да иска да си я взима.

# 85
  • Мнения: 3 611
Също така, след като издействаш ограничителна заповед, ако детето ти ходи на ясла уведоми персонала, защото има реална опасност да отиде там и да иска да си я взима.

Само с уведомяване не става.
На мен полицията ми беше дала един документ, който представих в детската.

# 86
  • Мнения: X
Ами ако не е истина , че ще ходи до морето и се върне по-рано... Confused
Трябва да действаш максимално бързо, успех и късмет, миличка!!!!

# 87
  • Мнения: 295
не му вярвай според мен никъде няма да ходи,просто те пробва и ще се появи ненадейно.този откачалник може и пред вас да те дебне.въпреки че си му казала да не си ходи,той очаква от теб ти да си тръгнеш(и да те спипа)това с морето е блъф,не ти ли се струва мн.изненадващо.
не мисли за багаж просто се махни от там,подай жалби където трябва и когато получиш закрила ще мислиш какво да правиш,най важното сега е да се махнеш с децата от там.за какви коли и багаж си се запритеснила имаш мн.по-сериозен проблем.просто се облечи,облечи децата и отиди при приятели.

# 88
  • Мнения: 672
И на мен ми мина нещо такова през ума. Онази жена, която е ползвала компютъра и може да е видяла, че пише тук. Може да и знае ника и в момента да съобщава на онзи изрод всичко, което Сиска мисли да направи. Господи пази ги Praynig

# 89
  • Мнения: 846
Сиска,

насълзиха ми се и на мен очите. Как може да съществуват такива мъже, просто главата ми не го побира. И как в началото всичко е различно.
Момичетата, са ти дали страхотни съвети, махай се и от апартамента. Най-добре ще е да не знае къде си. Знам, че е трудно, но го правиш за едно щастливо бъдеще и детство на двете си ангелчета. Ще премине този кошмар и вярвам, че ще бъдеш много щастлива. Дръж ни в течение дали си добре.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт